Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

verled
10. srp 2009

ahojky Sac, já ti závidim že už to máš za sebou🙂.....super, hlavně že z toho nemáš trauma, ale radostnej zážitek....

prosteja
10. srp 2009

jé sac tak to mě mrzí, že máte s mlíčkem takový problémy 😖 no ale co se dá dělat, budete muset přikrmovat asi.....

ale jinak teda porodka super ne, o malou se ti postarali když jsi potřebovala a pak už jste byly jenom spolu 😉

sacvi
10. srp 2009

jo u těch bolestí..po té prdlé plodovce už teda nic moc..docela dost to bolelo ale nejvíc dyž už mě to nutilo tlačit..a pak jak sme tlačily tak mě tlačil celej ten spodek a PA se mně tam rejpala a mudr na břichu to bylo asi nejhorší..ale zvádnout se to dalo..ale kdybych tak měla rodit eště hodinu tak to bych asi nedala 😅

Jinak jedn večer sem byla dost zoufala že to nemůžu zvládnout a celej večer sem brečela (zrovna ten den pustili holky z pokoje tak sem tam byla sama..mobil se mně vybil tak sem ani nemohla mužovi zavolat pře sem zapomněla nabíječku) takže nic moc a náslodovalo to aji druhej den..dybych aspoň pořádně kojila..a mám ten pocit občas 😔

Malá je naše krásná beruška a já ju moc miluju ale prostě mám strach jak to budem zvládat..ale tak snad dobře. Mudr nám řekne kolik dokrmovat a co dál a bude to snad lepší.

prosteja
10. srp 2009

sac myslím, že to jsou normální pocity skoro každé maminky 😉 určitě to zvládnete, jste šikulky 😀 😵 😵 😵 porod byl teda super, aspoň podle vyprávění, myslím, že máte i s mužem krásný zážitek ne? 😉

sacvi
10. srp 2009

já ani nevím esi nejdřív vykoupat a pak nakojit či obráceně..dyž se vzbudí tak moc brečí pře chce papat tak nevím jak ji přitom koupat a zase po jídle s ní házet to asi taky není ono..ach jo.. ☹

prosteja
10. srp 2009

sac nesmutni 😉 😉 😉 ten režim si zaběhnete uvidíš..... musíš zkusit, co maličké nejvíc vyhovuje 😉 jeden den to zkus tak, druhý den to zkus opačně a uvidíš.... nebo zkus nakrmit, pak chvilku počkejte a běžte se vykoupat... uvidíš, že to brzičko bude v pohodě... určo ti i doktorka dneska poradí co a jak 😉

prosteja
10. srp 2009

jinak holky, to byla teda rychlost 😲 jsem registrovaná v porodnici 😀 😲

sacvi
10. srp 2009

jo prostejko to máme..hlavně to byla fakt rychovka a všude až na jednu sestru byly ty sestry ke kterým sem měla prosbu nebo oni došly za mnou fakt hodný a ochotný 😉

prosteja
10. srp 2009

sac rychlovka to byla, to uznávám.... ale já ti říkala, že to tak bude... tolik jsi se těšila, co to vlastně nakonec bude, že to šlo jako po másle 😉 😀 jenom byla malá trošku větší, tak ti pomohli a bylo to ok..... uvidíš, že za pár dnů na to budeš vzpomínat ještě líp...... 😉

horší to asi bude s efi..... 😖

hehena
autor
10. srp 2009

PROSTEJKO už???? 🙂)) no to je pohodička a ptala ses jak to tam je teď se začátkem března???

prosteja
10. srp 2009

sac a co manža? jak si to užíval, ty první chvilky s váma... a byl ti hodně velkou oporou?

hehena
autor
10. srp 2009

no SAC tak jsem to zhltla.... no bylo to rychlý, ale prostě porod... to šití mě teda vůbec netěší... achjo!

a neboj za pár dní bude určitě líp... ono to prostě chvíli trvá, je to nová role, najednou je s váma novej človíček, má nějaký potřeby a tak... a za dva, tři měsíce už všechno budeš zvládat levou zadní 🙂 😉

sacvi
10. srp 2009

já doufám prostejko..ale dnešní první noc úplně v pohodě..máme udělané "noční osvětlení" jako v porodce 😀 Musím na malou vidět..a eště máme ten monitor dechu takže můžu koukat esi bliká a být v pohodě..i když teda v noci jednou sustil tak sem vyskočila a vzala malou do ruk a byla v pohodě tak nevím..asi falešnej poplach nebo na dýl zadržela dech..

prosteja
10. srp 2009

rozhovor s porodnicí pro hehe 😀 :

já: dobrý den, chtěla bych se informovat, jak je to u vás s registrací do porodnice?
sestra: kdy budete rodit?
já: 1. března 2010
sestra: vaše jméno?
já: Bárková
sestra: ročník narození?
já: 83
sestra: to je všechno, jste registrovaná, dojděte si kterýkoliv všední den na recepci pro razítko, na netu se dozvíte další informace a to bude zatím do 35tt vše, nashledanou
já: nashledanou

😀 😀 😀

hehena
autor
10. srp 2009

PROSTEJ 😀 😀 😀 no tak to je luxus 🙂)) 😀

prosteja
10. srp 2009

takže jsem se hehe nestihla zeptat vůbec na nic 😀 ale viditelně to problém zatím není 😉

"noční osvětlení" sac? ten monitor dechu mě zajímá.... jsi s ním asi klidnější co? 😉

prosteja
10. srp 2009

no hehe 😀 fakt super 😀

prosteja
10. srp 2009

ještě jsem chtěla nahlásit, že chci být na pokoji s hehenkou z koníka, ale to jsem jaksi nestihla 😀 😀 😀

sacvi
10. srp 2009

prostejko teda fakt rychlovka 😲 😀 😉

Manža to zvlád výborně..pro mě bylo hlavně důležitý abych věděla že je tam semnou..Prý aji koukal jak lezla hlavička to bych do něj neřekla 😀 A pak prý vzala PA nůžky (na nástřih) tak to už se nedíval 😀

hehena
autor
10. srp 2009

🙂 😀 😀 😀

hehena
autor
10. srp 2009

ty jo SAC... odvážnej ten tvůj manža... ani já bych nástřih nechtěla vidět.. aúúúúúú

prosteja
10. srp 2009

sac takže manža byl oporou... držel tě za ruku? pomáhal ti nějak? zvedat hlavu nebo já nevím...... nebo jen stál a nevěděl, co dělat?......... tak to je odvaha, mrkat se jak leze hlavička 😀

no to byla rychlovka...ještě bych takhle rychle mohla porodit a je to 😀

verled
10. srp 2009

sac:klídek časem už vycejtíš 😉 tohle má fakt každá mamča.-)

prosteja
10. srp 2009

no hehe, chtěla jsem nám to tam rezervovat... ale sestra byla rychlá 😀 😀 😀

sacvi
10. srp 2009

jo prostej "noční osvětlení" 😀 Máme takovou tu žárovku podlouhlou a k ní je jen kus drátu..já nevím jak se to přesně jmenuje 😀A máme ju hozenou pod postelou..je to slabé světýlko ale můžu při něm v poho kojit a koukat jak malá leží nebo co a jak..a bez toho monitoru bych po dnešku vážně nebyla..fakt paráda..vidím že bliká tak sem v pohodě a zase spím chvilku dál.. 😉 🙂 V porodce sem měla pořád strach ale takhle je to super 🙂

sacvi
10. srp 2009

prostej byl velkou oporou..při kontrakcích dyž sem eště stála mi masíroval chvilu záda..a jak sem tlačila držel hlavu..a pak mi nosil pití abych nemusela vstávat..prostě miláček a říkám Vám že on je typ co jde kolem nemocnice a zezelená a je mu zle!! Zvládl to vážně skvěle 😵 A když pak potom porodu malá pořád brečela tak ju aspoň choval a ňuňal..já bych to jako sama nezvládla..

prosteja
10. srp 2009

aha sac 😉

no a v porodce jsi monitor dechu neměla? tak to je super, zkušenosti s monitorem dechu sem, ať se můžu rozhodnout, jestli ho taky koupit nebo ne 😉 ale pro klid duše je to asi lepší ho mít doma 😉

sacvi
10. srp 2009

no právě sem v porodce ho neměla..tak sem musela na malou pořád koukat a sledovala sem esi dejchá a tak a tady ju taky sleduju ale stačí mrknout na "ovladač" a vidím že je vše ok 😉 🙂

prosteja
10. srp 2009

jé sac, tak to je super.... tak nějak si představuju tatínka u porodu... drží mamince hlavu, otírá jí čelo, zbytečně do ničeho nekecá (jako zatlač už sakra pořádně 😀) a pak se seznámí s miminkem a pomáhá mamince, když musí ležet 😉 jéééé, se na ten porod začínám normálně těšit.... i z fotek sac vypadáš naprosto spokojeně, jako by jsi rodila spíš před měsícem a ne před pár hodinama 😀 😵 😵 😵 fakt paráda.......

no jsem zvědavá na efi... jestli o tom vůbec bude chtít mluvit.... nevíš o ní nic sac? 😉

hehena
autor
10. srp 2009

a nechcete EFI někdo napsat jak jí je? 😔