Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
11. srp 2009

ahooooooooooj holky 🙂 jak se máte? 😵 😵 😵

hehena
autor
11. srp 2009

moc práce a málo času a do toho se mi chce zase strašidelně spát.... to už tu pár dní nebylo a zas ta únava... 🙄 😔 chrrrrrrrrrrrrrrrr 😅

hehena
autor
11. srp 2009

já chodím maličko jo???? 🙂))))))) mám snad nejvíc příspěvků... a to si píšu fakt jen tady... na jinou diskusi nechodím... dyť jsem tu pořád... 🙂 😀

hehena
autor
11. srp 2009

🙂) 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

hehena
autor
11. srp 2009

no prostě holky... stěhovali jsme se... kdo se stěhoval ten ví, jakej je to záhul... takže před stěhováním jsem moc nechodila to jo, o víkendu taky ne, bo to jsme ani ještě nezapojili počítače... ale od tý doby jsem tu furt... až mám pocit, že nic do tý práce neudělám... no a teď se to nějak strašlivě nahromadilo a já bych potřebovala rozdvojit... a taky mi chybí múza... 🙂)) prostě se mi nějak špatně dělá...

hehena
autor
11. srp 2009

a ještě nám na víkend přijede martinova ségra s nějakou kámoškou, takže musíme debordelizovat jeden ten pokoj - je tam asi 15 krabic .(((( ještě jsme na to nesáhli... no a navíc máme o víkendu výročí, tak snad bude příležitost to trošičku oslavit... 🙂

hehena
autor
11. srp 2009

jo tak dobrá samomluva 😀

verled
11. srp 2009

ahoj hehe no konečně jsi tady🙂))...jeeežiš nenávidim stěhování:-///😀DDD ses nám nějak rozkecala🙂

hehena
autor
11. srp 2009

ahoj VER 🙂 mno jo rozkecala... 🙂))

mě nějak stěhování nevadí... jen je z toho člověk unavenej... navíc místo abysme uklízeli a uspořádávali, tak jsme ještě o víkendu malovali 🙂)) tak to máš tak, když si to člověk zkomplikuje...
minulej týden jsem se pokoušela dost odpočívat kvůli tý placentě... a tenhle týden si ve volnu musím máknout s tím úklidem, jinak se návštěva nedostane ani do postele, takže tu budu míň mno... a jako na potvoru je tenhle týden moře práce... 😠

jinak se teda musím doznat, že neustále myslím na mimouše a čumím na tu fotku z UTZ... né, že bych to už konečně nějak prožívala, ale prostě mi to příde neuvěřitelný.... 😀

verled
11. srp 2009

já to teda nenávidim, už jsem se stěfovala asi 6x:-/radši vyhořet!!.-))))...jo já si taky takhle "nadpozemsky" připadala, si to užívej než ti naroste pupek je to fajn🙂

hehena
autor
11. srp 2009

jo a dneska jsem se skoro vůbec nevyspala.....

v noci mě vzbudilo hrozný vedro, čůrání a komár... tak jsem si šla lehnout do vedlejšího pokoje, málem jsem se o ty krabice přizabila, a když už jsem konečně zabírala, tak slyším nějakej hluk z venku... tak jsem se oblekla a šla na průzkum.... no to bušila jen voda o nějakej plast... jenže pejska nechtěla jít dovnitř, tak jsem čekala, než se nadlábne a projde, zaštěká a po 15 minutách teda šla... no a když se se zase konečně prodrala k posteli, tak jsem nemohla zaspat...

hehena
autor
11. srp 2009

VER já si nepřipadám nadpozemsky... zatím mám pocit, že nemám žádný prožitky.... ale furt čučím na tu fotku a myslím na to, jak mu asi v břuchu je... 🙂)))))))

a upřímně se těším až budu aspoň tak v 16 tt.. bo mě štve jak mě lidi upozorňujou na to, že už je to na mě vidět a že je to hrozně brzo.... :(((((((((((((((((((((((((( 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 😢

hehena
autor
11. srp 2009

to mám vždycky fakt nejradši chuť říct... "víš co běž do p*dele....."

hehena
autor
11. srp 2009

add ta pupečníková krev.... no zatím o tom vím houbec, musím nastudovat... ale taky jsem zahlídla jedním okem tu reprtáž na nově... 🙂

verled
11. srp 2009

hehe:o spaní mi nemluv já skoro nespim:-////....ale to je jen to zavzdušnění, tak jim odpověz toto🙂

Bříško roste (přifouknutí břicha střevními plyny díky stagnaci obsahu střev vlivem hormonů ) řádově od prvních týdnů těhotenství,ale jestli máte na mysli dělohu,tak začíná růst až tak od 12-14.týdne.

to je od pana doktora🙂

verled
11. srp 2009

hehe:klííídek🙂to je normal, to mě už to roste den ode dne☹každej mi chce na břicho sahat a počkej potom jk budeš agresivní🙂)))

svoja
11. srp 2009

tak jsem zase tady...uz jsem na chalupe za koziskama, je tady klid, pohoda....
tak ta pupkrev se uchovavat neda, neni to dovolene. myslim, ze jsem zaslechla, ze jen pha, brno a hk muze, ale ruku do ohne za to nedam. na to darovani jsem se zatim neinformovala, ale pokud to nekomu pomuze a bude to mozne, tak proc ne....s tim vajickem bych se teda rozmejslela, protoze pocit, ze nekde je napul moje dite je strasne divnej....
HEHE ty pocity....mam v posledni dobe takovej pocit, jestli to je vubec mozny, ze mam v brise mimo a ze to asi nezvladnu....pry to tak ma kazda, ale je to mazec...najednou takova jakoby nejistota nebo tak....zvlastne se to popisuje....jako treba ze bych nejak extra mluvila s brichem, to ne....mluvime s muzem o nem, to jo, ale ze bych brichu zpivala nebo cetla pohadky....tak to ne.

verled
11. srp 2009

svoja:no ty jsi furt někde v prrr....🙂já bych taky zmizla na chatu:-/.......hmm to ale neni tvoje dítě, na to bych vůbec nemyslela, moje dítě je to co mam v sobě, který jsem si udělala s milovanou osobou a ne genetická informace, která může někoho udělat šťastnym, navíc by to mělo bejt anonymní, dáš a deš domu.-)....jo tak to jsem ráda, já taky nemluvim na "břuch" jednou jsem chtěla a sama před sebou jsem si připadala jako debil.🙂))no ono a se nám bude hejbat panděro to bude asi taky jiný.-)

svoja
11. srp 2009

ver no asi jo...zatim je to spis takovy zvlastni...me prijde, ze jiny konikovky treba vyvadej vic...ja si zatim vubec neumim predstavit, ze bude mimi...chvilema jo, ale pak me prepadnou takovy pocity jakoze to urcite nepujde....

hehena
autor
11. srp 2009

jo tak je pravda, že břicho mám stejný jako v 8 tt... holt ty plyny mě trápí - a to až tak, že jsem se tu včera večer dvě hodiny kroutila - bo když se to nasčítá, tak mě tlačí a bolí celej hrudní koš, a je to silně nepříjemný.... a přitom jsem včera žrala převážně zeleninu, tak to nechápu....

SVOJI chápu!!!!!!!!! opravdu chápu... já měla takových zatím pár dní a zase to přešlo... teď myslím na to, jak tam asi prckovi je a jak roste a těším se na další kontrolu... ale ta nejistota a pochyby určitě přídou... člověk to totiž dost dlouho vnímá dost imaginárně a jsou prostě chvíli kdy ti to začne docházet, zvlášť, když je bříško větší a větší.... je to pochopitelný a hlavně z toho neměj výčitky... připravujem se na mega krok do absolutního neznáma... navíc ve mě je třeba zakořeněný i to, že mi naši i babička a spousta přátel říkala "na dítě nespěchejte, to je strašná práce a starosti...." no a pak ten strach z výchovy... stačí mi, když někde potkám jednoho nevychovanýho spratka (pardon) a jsem rozhozená a bojím se, aby jsme to zvládli a nevymklo se to takhle jak to vidím před sebou.....

třeba teď jsme byli opět v ikea... sedíme už za kasama, baštíme ještě párek a kolem najednou začne běhat totálně splašenej asi 4 letej kluk... maminka ho chvíli honí, jako že bžunda, dítě se válí po zemi, ona ho vláčí za ruku... ale nic... neřekne mu ani slovo... tak kluk se zase sbírá a zase utíká, od jedný strany na druhou, kolem samoobslužnýho pultu a strhavá koš s cukrama.... tak matka volá na tetu - protím tě poď mi pomoct... tak matka sbírá cukry a dítě honí pro změnu tetka... a koukám na manžu jak mu vstávají vlasy hrůzou na hlavě a brunátní a má u toho tunu řečí, že mám pocit, že s takovým sadistou dítě vychovávat nechci 🙂)))
no matka dál sbírá cukry a dítě honí na střídačku furt ta teta a do akce se zapojuje babička.. pak se jim ho podaří podasit do nákupního košíku a za 5 minut se ho maminka ptá - naprosto bez jakýkoliv výchovný reakce::: "nechceš zmrzlinku?.............."

kdybyste holky viděly manžu.... ten byl pološílenej... "tak on se tady chová takhle a ještě za odměnu dostane zmrzlinu????? " a pomalu u toho vzteky prská...... a já zase zděšená, co to mám za sadistu a zároveň se děsivě bojím toho, že se mi to vymkne podobně jako tý paní....

hehena
autor
11. srp 2009

mno jo SVOJA je učitelnice VER, takže má prázdniny a užívá si! 🙂 😉

verled
11. srp 2009

aaaale neboj Sviji, všechno pujde samo uvidíš...🙂....joo ale to nedělej, nevyváděj a tak, já bych fakt ty holky co to děsně žerou a prožívaj(zaplaťpánbůh tady žádný takový nejsou kam chodim) až přehnaně jenom se*ou 😖 , upřímně a já vim ať mi nadává kdo chce, že maj mimča i vymodlený a bojej se o ně, ale čeho je moc....................to je fakt špatně!! 😲

hehena
autor
11. srp 2009

SVOJI lepší ten zdravej přístup než zase úzkoslitvý těšení se.... i mě to napadlo, že se vlastně vůbec netěším, vůbec to neprožívám... a že na to asi nejsem vůbec připravená... ale ono je to jedno - na to se stejně člověk nemůže nikdy připravit... budem mít dítě a zvládneme to!

svoja
11. srp 2009

hehe no me by asi vstavaly vlasy hruzou taky....asi to mam ze skoly i , ale nesnasim rozmazleny spratky. fakt jsem na takovy deti alergicka....takze nase dite bude mit "spartanskou vychovu"....

\jo, je to zvlastni, najednou je to takovy uz realnejsi, ze uz je to tady a nemuzeme to vzit zpatky...vubec si neumim predstavit jak treba chodim s velkym brichem, jak rodim nebo jak si pak domu privezeme miminko...je me to takovy zatim vzdaleny...asi to souvisi i s hormonama, ja nevim....me prijde, ze jsem posledni dobou vubec takova jina....

verled
11. srp 2009

hehe:noooo ale to už je věc výchovy, zastávám názor, že jaký si to uděláš takový to máš, já jsem třeba měla přísnou výchovu celkem, ale nikdy mě nikdy neuhodil, a brácha se ségrou už vůbec a jsou drzý!! 😲 ......hehe že bysme se dali na učení??.-))))........

tyyy jooo Hehe......moje řeč🙂))))

hehena
autor
11. srp 2009

SVOJI to je taky tou podvědomou nervozitou a trošku i strachem z toho všeho.... neboj, za pár dní zas bude líp 🙂 😉 😉 😉

a u nás taky bude sparťanská 🙂))) snad to přežiju.... bo když vidím někdy manžu jak je přísnej, tak se o to dítě fakt až bojím 🙂)) a snad nebudeme mít problém se ve výchově schodnout.. tím ty vztahy nakonec asi trpí nejvíc...

hehena
autor
11. srp 2009

VER no s náma se naši moc nemazali... často byla i dost vyhrocená bitka, bo mamka byla psychicky labilní, ale tenkrát na to nebrala žádný léky, takže se neovládala...
co jsem opravdu nesnášela a přišlo mi to silně potupný a nikdy na to asi nezapomenu, když mi dal táta na holou... to radši klečet v koutě než tohle... když si má holka před tátou stáhnout kalhotky... to je hnus....

svoja
11. srp 2009

No ja uz jsem to manzelovi rikala, ze si nesmime srazet autoritu...i kdybychom spolu nesouhlasili, tak diteti rict neco neutralniho a domluvit se tak, aby to neslyselo. on se totiz tesi, jak bude ten hodnej a ja ta prisna....🙂 ale myslim, ze budeme zajedno, protoze mame dost odstrasujici priklad v tom jeho synovi a to nas tak odrazuje a desi, ze budem delat vsechno proto, aby to s nasim bylo jiny a aby bylo jiny

Ptala jsem se na ty pocity mamky....taky to mela...asi to je normalni....

Jo, holky, pojdte ucit....🙂

svoja
11. srp 2009

hehe tak to je husty...ja jsem parkrat dostala od tatky vychovne pres pusu treba, od mamky minimalne....tatka byl ten prisnejsi, ale cim jsem byla starsi tim se to obracelo....asi na tom neco bude co se povida o tatinkovych holcickach neco bude....jsem mazanek....chichi

hehena
autor
11. srp 2009

no já bych to nedala SVOJI... ani dva měsíce prázdnin by mě nelákaly... bych to s těma dětma nedala... :-/

add ta výchova - snad to tak bude i u nás...