Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
19. lis 2009

ahoooj ANGE 😵 děkujeme.... na kontrolu držím palec.... a mě včera došly plíny, musím nafotit, ale přišly mi ty vlňáčky SWADDLEBEES, zelinkavé jako máš i ty a jsou úžasný....... vůbec na nich není znát, že je paní používala.... 😉

ahooj SVOJI 😵 díky za pochvalu bříška..... ten Prevenar, no já to slyšela včera prvně, a prej snad od ledna by to mělo být pro všechny zadara, tak uvidíme 😉 myslím, že by to bylo jen dobře 😉 .. a s tím praním, já už bych pomalu začala být tebou..... však co, máš čas, nemusíš se honit, ještě než to přežehlíš, co kdyby malá vylezla dřív 😉

prosteja
19. lis 2009

jen nevím, co teď s těma vlňáčkama.... vyperu je v šamponu, ale nevím, jestli je mám lanolinovat nebo ne a počkat až jak budou na mimi 😉

cat79
19. lis 2009

..tak jsem ještě usnula a probudilo mě tak strašný pálení žáhy že jsem se málem poblinkala..fůůůůůůůůůůůůůůůůůj, to je hnus, ještě těď je mi blbě...to teplé kakao nic moc☹((

Svoji já ještě ráno stihla zkouknout ty fotečky, hezké věcičky máte, Barunka bude fešanda🙂

Prostějko krásný bříško, já úplně zapomínám, že už jste taky 25tt a že už ty pupíky jsou takové krásně kulaté, pořád jsme měly všechny jen takový náznak a teď se to tu rozpupendilo🙂))

...no fuj mě je blbě☹((

angetha
19. lis 2009

Jo a Hehenko gratuluju ke kočárku 🙂
Prostějko já dnes budu platit svrchňáčky Thirsties a AIO Baby BeeHinds 🙂

prosteja
19. lis 2009

ANGE super, tak už se těším na další foto 😀 .... mě došly ty SWADDLEBEES vlňáčky a pak ještě IMSE VIMSE vlňáčky a do toho 10 ks vícevrstvých POPOLIN a z těch jsem teda taky nadšená, nahradí čtvercovky 😉

svoja
19. lis 2009

CAT taky me k ranu probudila zaha...ale ja s ni problem nemam, me pali jen vyjimecne...

A diky za pochvalu...kdypak ty zacnes prat? Taky uz ti okoli rika, ze mas zacit? Me se dokonce divi, ze nemam sbalenou tasku🙂

Jo a nechapu, proc mam v pase 35 tt...uz!

cat79
19. lis 2009

Ten prevenar by byl supeer!!!ale i kdyby to nebylo zadarmo, všechno očkování co jde si zaplatíme, to je jasné..zdraví nade vše!!

Holky mám dilema..nechat se očkovat proti H1N1 nebo ne?????
Máme tak málo informací, nejdřív že pandemie, pak že ne, pak zase jo, je divný že v každym městě onemocní pár lidí a je to pryč...já mám strach....psali v MF že těhotné mohou být očkované na vlastí žádost..akorát v 1. trimestru se to nesmí, jinak prej ano, ale komu věřit, sami doktoři očkování odmítají.....

Hehenko kočárek je bombovej!!!!
Ange ať dopadne kontrola na 1!!!!!

prosteja
19. lis 2009

CAT díky za pochvalu, je pravda, že ze začátku jsou ty bříška takový nijaký a pak se najednou vyloupnou 😉 😀

s tím očkováním se chci zeptat doktora...... schválně co na to on.... někdo to zatracuje, prý to není pořádně odzkoušený ta vakcína a navíc já mám teda zkušenost, že i proti blbé chřipce mě to natolik oslabí, že pak něco lapnu, takže se očkovat nenechávám...... no jsem zvědavá co pan doktor řekne, ale sama za sebe se k tomu stavím teď tak nějak negativně

svoja
19. lis 2009

taky jsem nad tim premyslela...dr nic nerikal....asi se ho zeptam....

svoja
19. lis 2009

ange at to dopadne!!!

prosteja
19. lis 2009

no já jsem sama zvědavá co mi na to doktor řekne.... četla jsem o tom, že odborníci to nedoporučují, prý to není pořádně odzkoušený ta vakcína a taky se nedoporučuje to oslabení organismu, které po očkování přichází.... navíc se prý těhotné ženy nikdy proti ničemu neočkovali a kamarádka když se na to svého doktora ptala, tak jí řekl, že on si to na triko nevezme, ale volal přímo do nemocnice, jestli jí to píchnou, protože ona o to zájem měla a velký a v nemocnici si ji prý přehazovali jak horkej brambor, pak si ji vzal nějakej doktor pod křídlo,že jí to píchne, ale musela mu podepsat papír, že nejsou odzkoušené vakcíny na těhotných a že to může mít nezvratné následy pro plod 😲 tož asi tak..... ale jsem zvědavá co na to doktor 😉

cat79
19. lis 2009

brrrr, tak to bych nepodepsala Prostěj...taky se poptám u svého Dr., ale tady jsou takový neználci, no...je těžký někomu věřit, tady už bylo průserů a mimíska ohrozit nechci!!!!

Holky už je mi lépe, musím do banky a na cvíčo, ať se taky hejbu, po té úterní žranici. Miláček mi odjel na 2 dny na moravu, tak budu dělat generální úklid a v sobotu mi přijedou kamarádky a budeme slavit baby párty🙂)

prosteja
19. lis 2009

CAT právě mám strach, že to bude zase co doktor to názor.... 😖 u mě se neshodne ani alergoložka s gynekologem 😀 skrz prášky.... alergoložka mi ukáže studie, kde je prokázáno, že ty léky co beru se můžou brát i v těhotenství a gynekolog to smete ze stolu, že studie jsou jedna věc a moje zdraví druhá věc 😅 ....... ale riskovat to taky nechci, takže jak jsem psala, já sama za sebe zatím říkám ne 😉

cat79
19. lis 2009

já si zase říkám, že už jen měsíc a půl a budeme rodit a pak už se snad naočkovat nechám, stejně budeme min. to šestinedělí doma, tak se snad vyhneme tomu nejhoršímu, ale tady v západních čechách zavírají jednu školu za druhou...člověk nikdy neví, no.....

Ale čas ukáže, jen aby pak ještě byly ty vakcíny 😲

amallie
19. lis 2009

holky, na to očkování prďte, celá akce s tou prasečí chřipkou je nafouknutá bublina!!! Každý rok umírá 2tis. lidí v ČR na chřipku a nikdy jsme se nebály, teď tady propíraj v tv furt dokola tohle a lidi jsou podělaný, že nějaká paní umřela, jen zapomenou říct, že měla transplantovaný srdce a že by umřela na cokoliv 😲

cat79
19. lis 2009

Amal asi máš pravdu, ale tím, že právě nevím co je pravda a co ne, tím jsem nejistější, kdyby veřejnost měla přístup k lepším informacím, byla bych víc v klidu, ale článek v ml. frontě z předminulého týdne mě teda celkem vyděsil, bylo tam o těhotných že tvoří 10% nakažených a že je vážné ohrožení matky i plodu...no brrrr☹((

svoja
19. lis 2009

amal vyspana?? co amalka??

amallie
19. lis 2009

cat: každá nemoc může ohrozit matku i plod, protože máš jako těhule oslabenou imunitu, to ti určitě říkal mudr už na začátku těhu, vyhýbat se místům, kde se můžeš něčím nakazit a když něco, pořádně vyležet. Jako těhule chytíš nemoc snáz, než zdravá netěhule, ale to neznamená, že se máš bát. Víš, kolik je nemocí, kterých byses opravdu měla bát???? Chřipka dobrá, ale taky můžeš chytit žloutenku, zánět mozkových blan, meningokoka, pneumokoka, zápal plic, břišní tyfus, žlutá zimnice, vzteklina...........prostě opravdu vážný nemoci, který by asi člověk ani neustál................. Ale to se nás netýká 😉

Lidi šílej z chřipky, páč media mají zase o čem psát................ Takže neboj 😉

Svoji, jok, ještě jsem to trochu dospala a jsem stále v posteli, měla bych něco dělat, ale po další debilní noc nemám nějak sílu............. Tak se tady válím s notebookem a flákám se. Máme ale hotovou šatnu, tak bych tam měla jít uklidit věci.

Jinak, s tím praním, já vyprala jen pleny a novorozenecké věci, ty větší vyperu až za pochodu, aby to bylo vypraný "čerstvě". No a to mi dalo asi na tři pračky včetně dvou dek, vyžehleno taky za chvíli, takže podle mě jeden den vypereš a ususíš, druhej vyžehlíš a složíš a máš to hotové 😉

svoja
19. lis 2009

AMAL jee, no tak to te ceka prijemna "prace" s tou satnou, ne?🙂 A anis nepsala o koncertu...bylas s muzem? Jak ti bylo?

cat79
19. lis 2009

Amal jo...naštěstí na tyfus a žloutenku jsme očkovaní🙂alespoň že tak🙂

Svoji taky nemám ještě vypráno, zatím jen pleny a deky a fusaky,ale ty drobnévěcičky budu prát začátkem prosince a sterilizovat taky...

Jdu ven, je tam krásně, budu tu zase po obídku..tak zatím papapapapa

amallie
19. lis 2009

no koncert byl samozřejmě boží 😵 😵 😵 😵 😵 a jo jo, byla jsem s mužem, Amali tancovala jako divá, buď jí štval ten hluk, nebo se jí líbila muzika 😉 Hýbala se vždycky u těch největších pecek, co jí doma pouštím, tak třeba to fakt slyšela................

No, příjemná práce nevím, to rychlé už mám hotové, teď mě čekají 4 krabice roztřídit, co kam a to se mi teda nechce 😲

svoja
19. lis 2009

AMAL no asi to slysela, rika se to, ze miminka to slysi, pak kdyz ji to budes poustet az bude vylihnuta, tak se u toho uklidni, vzpomene si na to...ja poustim kazdy vecer pred spanim kolotoc...jsem zvedava, jestli to k necemu bude a opravdu pak u nej bude klidna🙂 ted vzdycky zacne tancit, kdyz to hraje....a manzel taky, uz mu to leze na nervy 😀 😀 😀

Tak fusaky prat nebudu jsem se rozhodla.....co s mantinelem do postylky? Ten taky cumlat nebude...perete?

amallie
19. lis 2009

cat: očkování proti břišnímu tyfu platí jen tři roky a očkuje se na odd. cestovní medicíny, já už to mám propadlé asi.............. no, ale to se tady nevyskytuje, spíše v Asii.

amallie
19. lis 2009

svoji: no, já to taky slyšela právě, tak uvidíme, no, tak Erose jí pustím ráda 😉

Mantinel jsem vyprala s povlečením a nebesama, páč ten byl takovej tvrdej a přeci jen je to v postýlce. Fusak neperu.

svoja
19. lis 2009

AMAL mas to uz doma nejak jakoze nachystany? treba postylku povlecenou, hadyrky vyrovnany a tak? ja kdyz to tady vidim v tech albech, jak maji kolikrat vyprano a nachystano uz nekdy od sedmeho mesice....ja teda ani tuk.

prosteja
19. lis 2009

tak jsem zpátky z porady.....

zdravím AMAL a musím říct, že naprosto souhlasím.... opět nafouknutá bublina médiema...... bohužel jsme těhulky a ohrožuje nás i naše miminka každá nemoc... a upřímně skolit nás může obyčejná chřipka ani nebudeme vědět jak 😔

prosteja
19. lis 2009

SVOJI já myslím, že někteří lidi to přehání.... stačí mít vypráno podle mě a vyžehleno a povlíct postýlka se dá i po příchodu z porodnice... 😉 se ti na to bude zbytečně teď víc jak měsíc prášit 😉

amallie
19. lis 2009

svoji: mám postýlku povlečenou, neb tam v ní mám i naskládané zavinky a tak, nemám na ně jinde místo. Oblečení novorozenecké mám složeno v jednom šupleti vyprané, v jednom mám pleny. Zbytek je nevypranej, jen tak naskládanej, podložka nerozbalená, dudlany, teploměry, vanička........... a tyhle věci jsou ještě v obalech, to rozbalím, až tu malá bude, zbytečně by mi to teď někde překáželo. Postýlka taky stojí ale v rohu mezi krámáma, teď jí možná už dáme do ložnice na zkoušku, i když, asi ne, nechci jí tu mít, dokud Amálka není venku.

Chystat v sedmým měsíci mi připadá nehygienický, páč se to upráší. Proto mám všechno o obalech. Není pak problém to vyndat, co člověk potřebuje a umejt.

Prostej: přesně tak 😉 A ona ta prasečí je taky obyčejná, akorát nová 😀 Příští rok bude třeba medvědí 😀

prosteja
19. lis 2009

AMAL máš recht, já znám holčinu, co měla postýlku nachystanou (jako myslím komplet s povlečením kolotočem a tak) od 4. měsíce 😲 nechápu na co jako...... hlavně aby to bylo vyprané a vyžehlené a nachystané až přijde mimi na svět a postýlka jde dát do ložnice a povlíct pár minutek po příchodu z porodky...... případně to zvládne nějakej šikovnej taťka když je maminka v porodnici ne? 😉

a s tou chřipkou si to myslím taky...... hold nafouknutý zase novinářema 😉