Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

cat79
24. lis 2009

Amal jojo, taková myško-křečice🙂)))

Luci jen přes noc, jo??teeda to tam ale berou hopem☹a co kdyby byly komplikace???a žloutenka a tak???no v UK to mají asi jak na běžícím páse, co...🙂

Tady v čechách můžeš taky rodit doma, ale já bych do toho taky nešla, proto i rodím v horší nemocnici ale s JIP než v lepší bez JIP, člověk nikdy neví☹((a nesmíme zapomínat, že rozhodujeme i za toho drobečka, kterej si sám nemůže vybrat...

luciebx
24. lis 2009

no tak jako jasne kdyz jsou komplikace nebo cisar tak se tam lezi dyl ale zdravy porod jde druhy den domu..

cat79
24. lis 2009

waw, tak to je hustý, takže se asi porodu bát nemusíme když je to taková pohoda, že pouští v UK domů hned 2.den.-)))to se mi celkem ulevilo🙂))

Ale já si tam radši ty 3 dny pobudu, aby mi ukázali co a jak a aby bylo mimi pod dohledem...ikdyž nemocnice nenávidím.-(((

amallie
24. lis 2009

tak v uk se víc rodí doma, neb někdy je porodka horší, než tam nebýt, že 😖

nejvíce se rodí doma v Belgii, 60% porodů začne doma, většina pak stejně skončí v nemocnici, neb to nezvládnou

luciebx
24. lis 2009

no tu v uk vlastne kdyz je porod ok a bez komplikaci tak u porodu neni ani zadnej doktor jen ty midwife jako ze porodni sestry.. jako taky ulet.. no a pak k tobe kazdy den chodi domu.. no ja sem rekla mamce ze at si vezme aspon 3 tydny volna a doleti ke me a pomuze aspon ze zacatku ze jo.. a rekla ze jo.. 😀 😀

cat79
24. lis 2009

Amal fakt???ježiš to je dost drsný teda.....

amallie
24. lis 2009

lucie: jako já bydlet v uk, tak rodím v čr, to vím jistě, ta péče je přeci jen tady o nečem jiným

cat: jojo

holky, víte napříkad, že ze všech evropksých zemí máme u nás nejnižší procento úmrtí novorozenců? 😵 😵 😵 asi nemáme luxusní nemocnice a tak, ale odbornost máme nejlepší, díky bohu 😉

luciebx
24. lis 2009

amal mozna ze bych taky rodila doma a jeste bych dostala porodny ale vis co zbytecne litat domu na tak dlouho a zacit si platit pojisteni a vsak pritel by asi nechtel... takze uvidime kamoska rodila tu je taky ceska a rika ze uplne super... ale kazda sme jina.. treba na to dalsi mimi uz poletim domu..

vendelinka1
24. lis 2009

ufff, tak jsem tu, tak jak se máte prvosenky?

amallie
24. lis 2009

luci: tak je to jiný, kdyaž je přítel místní, chápu, že by byl proti, no, obdivuju tě, já bych to nedala, to vím jistě, jsem posera v tomhle ohledu a jako ty podmínky............ já jsem podělaná už tady, natož............ ale dopadne to dobře 😉
my přijedem s amálkou na jaře, tak ti můžem povyprávět osobně 😉

vendelinka1
24. lis 2009

Luci, já o porodu do vody taky hodně přemýšlím a manža je nakloněný..už jsem si o tom aj dost zjišťovala, mám i porodnici tady vcelku blízko, která to dělá 🙂
Většina žen se vůbec ve vodě ani nenatrhne, právě díky té vodě 🙂 a ty věci okolo - na hovínka a tak prý tam mají síťky a pokud se náhodou něco vyskytne, tak to hned vyloví... Hlavně se to prý doporučuje těm, které se rády válí ve vaně (v běžném životě) - to jsem já, já jsem skřítek vaník 🙂 docela hodně mi to pomáhalo i na menstruační bolesti, proto je to pro mě jedna z variant...
A propos, doma bych teda asi já neměla odvahu rodit....
A druhý den po porodu domů? Jak je to vlastně u nás?
Luci, kdy máš termín?

luciebx
24. lis 2009

vendelinka no podle mrchy by to melo byt 9 cervence.. ale dnes sme byli u te porodni baby ktera nas objednala na 12 tt ultrazvuk no nevim kdy jeste to nam dojde postou termin... a tam nam reknou termin porodu.. budou delat nejaky testy a tak podobne...

jj druhy den po porodu domu kdyz jde vse tak jak ma.. a kamoska si to vychvalila.. ja sem teda posera sem rada ze tu budu mit mamku pac me jen neco pichne a uz umiram.. haha.. takze si dokazu zive prectavit jak to bude po porodu

vendelinka1
24. lis 2009

jejej, tak já to mám o měsíc a kousek dřív 🙂 taky mi teď termín budou upřesňovat - příští týden na screeningu...
No já jsem taky moc ráda, že budu mít mamku blízko a věřím, že Ty musíš být ráda dvojnásob 🙂

vendelinka1
24. lis 2009

Holky a jak je to teda u nás? Kolik dní je standard zůstat v porodnici, když je všechno ok?

luciebx
24. lis 2009

jo a holky jak sem tu psala ze by se nemeli jist jatra kvuli tomu vitaminu A tak je to proto ze v dnesni dobe zvirata krmi cimsi co obsahuje hodne toho A vitaminu a to se vse zachycuje v jatrech a to je pry skodlive... no tak jestli mate doma nekdo kravu nebo slepice tak hold jen travu zelenou haha zadny prikrmy a pak pastiku muzete.. 😀 😀

hehena
autor
24. lis 2009

AMALLI jsem se tě chtěla zeptat, jak to děláš s botama, když jsi tak opuchlá...?? já mám jedny zimní boty a tu pravou sotva navleču, bota je na zip a právě tu pravou musím mít rozepnutou a pochodování v obtažený botě není vůbec příjemný... 😒

VENDEL ahooj 🙂 tak porod do vody jo? tak jsem moooc zvědavá jak budeš spokojená 🙂 😵

amallie
24. lis 2009

já bych brala jít hnedle domů, ale tady se domů nesmí jít dřív kvůli miminku, čekají na nástup kojení a přibírání miminka, musí ho propustit pediatr a druhý den to ještě nejde

luciebx
24. lis 2009

vendelinka.. to si pis ze budu rada.. ja sice miminka miluju ale ty malinkaty ja se toho bojim chytit.. sme byli za kamaradkou tu v anglii v porodnici sla cisarem a tak druhy den sme se sli na malyho podivat a to je ti tak malinky tak sem si umyla ruce a dali mi ho do naruci no ale i tak.. se trosku zavrtel a ja se bala ze mi snad vyklouzne z naruci..

hehena
autor
24. lis 2009

AMALLI já myslím, že jde... je to ambulantní porod, ale musela bys to mít domluvený se svojí dětskou dr. a podepsat revers myslím... vyčetla jsem i na diskusi o Podolí, že to tak někdo praktikoval...

vendelinka1
24. lis 2009

jj, mám stejné pocity - nejmenší mimi které jsem kdy držela, tak mělo 4 dny a měla jsem rozný strach, byl to takový prcek 🙂

ahoj HEHE 🙂
No já jsem taky zvědavá, hlavně teda jestli k tomu vůbec dojde...
Hehe koukala jsem na Tvoje bříško a je krásné 🙂 jak se těšíš? Zrovna dneska jsem vzpomínala na ten váš letní boom, jak jste s Prostejkou našly dvě čárky prrakticky současně....

amallie
24. lis 2009

hehenko: na boty se mě ani neptej.....................

takže, když někam jdu a musím, tak mám jedny roztažené kecky, které natáhnu, ale bolí mě v nich nohy, žádné jiné boty nic a to jsem si i chtěla koupit sněhule a taky jsem je nenavlíkla, je to děs............. ty kecky budu pak muset vyhodit, krásný Lacoste to byly, teď jsou rozhamťaný a trhají se, jak jsem se do nich cpala, chjo.........

no a když jedeme autem třeba k našim, nebo tak, mám žabky a ponožky 😲 😲 😲

jo, na revers to půjde, ale to bych si nelajzla........... jsko ale z podolí pustili kámošku po CS stejně jako bez něj, byla ok, mimís taky a potřebovali místo 😉

hehena
autor
24. lis 2009

no pěkný s botkama teda... 😲 😅

po CS jí pustili kdy?

moncicak3
24. lis 2009

ahojte kočandy 🙂
nějaký novinky?
nakukuju, jestli už Amal neporodila a pořád 2v1 😉

my jsme byly s Terez dneska u dětský, už přibrala přes půl kilenka, tak váží 4100 g 😵 a doktorka zjistila, že má v pupíku kýlu 😢 říkala, že až se pupík pořádně zahojí, tak se to bude řešit, ale že ta kýla je zatím malá....někde jsem četla, že kýla v pupíku by se měla do jednoho roku dítěte vstřebat, tak uvidíme....

letím do sprchy dokud Terez spí, brzo zase nakouknu 🙂

moncicak3
24. lis 2009

jo a Hehenko, pro doplnění tý maminkovský tabulky, Terez se narodila v neděli, ale 3 měsíce jí ještě nejsou 😀 dneska jí jsou 3 týdny a 2 dny 😉 😀

tak zatímky

svoja
24. lis 2009

Jsme byli u nasich...

Amal pesky z porodky asi nee, i kdyz by to urcite slo....zalezi jak na tom budu...kdyz budu fit a bude hezky, tak klidne, uvidime....spis mam pocit, ze toho budu mit plny brejle a budu rada za auto...

MONCICI ahoj 😵

angetha
24. lis 2009

Holky tak nám švagr popisoval porod, pak vám budu vyprávět, ale šílenej masakr 😕 😕 😕

svoja
24. lis 2009

ANG???? 😲 😲 😲

amallie
24. lis 2009

anget: tak jak???? to mě zajímá 😲 😲 😲

monci: jéje, jéje, snad to bude v pořádku ta kýla

svoji: no tak když bys na tom byla blbě.........ale když ne, tak bych šla pěšky s kočárkem, to by se mi líbilo, hned si malou přivézt v kárce 😉

hehe: 4. den

svoja
24. lis 2009

sem mela strudl a bramburky....fuj...jsem prezrana a je me zle 😒

amallie
24. lis 2009

ty jo, já jsem taky přežraná............ jsem měla dvě večeře totiž, funím jak bachyně 😒

proto nemůžun dneska rodit, páč teda, ze mě tohle dostat, to by měli práci