Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

sacvi
24. čer 2009

No vidíš ty 4týdny..já 2 a pak půjdeme na to 😀 😵
Ale on ani neříkal abych se nějak víc šetřila..těch 14dní bych měla vydržet (snad 😅 ) a pak už to bude ok i kdybych začla rodit..

Joo a dneska jsem první den na mateřské 😵 🙂

angetha
24. čer 2009

Teda Sac, nějak to utíká 🙂 🙂

sacvi
24. čer 2009

jo jo..to utíká 🙂

angetha
24. čer 2009

Malá mě kope a škytá 🙂

sacvi
24. čer 2009

To my večeříme a koukáme na Poštu pro Tebe 🙂

angetha
24. čer 2009

Já si tam dám asi Hádej kdo jsem..

sacvi
24. čer 2009

Tak hezký zbytek večera angethko a vendulko. Dobroou noc..půjdeme se natáhnout 🙂

angetha
24. čer 2009

Dobrou noc

svoja
25. čer 2009

Dobre rano maminky a snazilky...
Konecne jsem tu jednou prvni🙂 Za chvili odjizdim do prace, mam minutku cas, tak jsem vas chtela pozdravit a poprat hezky den. Pocasi je na houby, teda aspon u nas...fuj fuj...snad bude lip. Tak at vas miminka a embrouscci nezlobi a snazilkam tfuj tfuj!!!
...uz jen dvakrat🙂...a mam padla....kdybych si to porad neopakovala, nevstala bych🙂
Pa

prosteja
25. čer 2009

dobré ránko všem 😵

tak holky včera jsme si kafčo užily a kámoška vyprávěla co na utz a představte si byla začátek pátého týdne 😲 a viděli kráááááásnou tečku 😀, já když půjdu tak budu 5tt+3 takže jsem v klidu, uvidí toho docela dost 😉 jinak jsem se jí ptala i na tatínka a ona říkala, že tam s ní přítel nemohl být, ale že toho docela litovala, že sice na tom utz nic vidět není, ale že prý když ti to pak doktor ukazuje, tak je to paráda a že se hned doktor ptal, jestli mají zavolat tatínka a ona bohužel že tam není 😖 takže jsem se definitivně rozhodla, že to na doktora vybalím, že by tam manža chtěl jít se mnou 😉

dočítala jsem vás, amal, ale ty jsi v 9tt měla nádhernou fotečku z utz a na utz už ti toho doktor ukazoval určitě hodně 😉 to je ta výhoda pozdějších návštěv u doktora 😉

jo a včera mi bylo holky parádně blbě, ale udržela jsem v sobě zatím všechno.... a je zvláštní, že když je mi špatně, tak večer 😖 takže ranní nevolnosti se mi snad vyhnou 😀

hehe doufám, že tě kiloš nenakazil..... jinak mě doktor říkal už dřív když jsem se ho ptala, že plánujeme, tak co v případě nachlazení a ten bioparox určo, jak jsi psala a paralen se může.... obyč 😉 na kapky a sprej do nosu prý bacha, tak nevím 😖

p.e.t.u.l.k.a
25. čer 2009

Dobré ránko holky, právě mi volal manža že byly u nás přes noc povodně, fakt hrozné ve vedlejší vesnici plavaly auta a já jsme si tak klidně spala. Doufám, že už se to zklidní

Jinak jsme četla, že Sac včera byla 1 den na MD- tak to moc gratuluju 😵 😵 😵
Já co jsme na MD takk jenom mám vyřizování a létání po Dr ☹
Včera jsem sehnala pediatra, sice má celý červenec volno, ale snad se to nějak pěkně ztihne 😉
A dneska jedu na kočárek už naposledy, teda doufám 😀

moncicak3
25. čer 2009

zdar a sílu děvčátka 🙂 jsem tu jen na chvilku, manža mi zas sebere noťas a budu bez netu, stolní PC musí přeinstalovat, nefunguje 😒

no já s tím paralenem nevím....moje švagrová studovala zdrávku a pak biochemii a říkala mi, že jako vedlejší účinek paralenu v těhu jsou vrozené vady uropoetického aparátu, tj, ledvin a močového měchýře...já osobně bych si ho radši nevzala, ale to záleží na každé z vás.....asi bych spíš zůstala u vitamínu C, čaje a medu, případně nějaký sirup....

prostejko, včera jsi tu psala o vitaminu C, ten v těhu určitě, lepší je ale v přírodní formě, líp se vstřebává do organismu 😉 nejvíc vitaminu C je v červevné paprice, tu jsem jedla nahusto 😵 a můžeš si koupit i Ascorutin je bez předpisu, ten je jen z vitaminu C a kyseliny listové a doporučuju ještě dvojí dávku kyseliny listové v I.trimestru....

prosteja
25. čer 2009

sac doufám, že vydržíš ještě tak ty 3 týdny 2v1 😉 a pak budete mít mimíska u sebe.... jééééé, já vám tak závidím holky 😵 😀

včera jsme se doma večer něco bavili a došlo na pohlaví.... a manža říká, my si to necháme říct nebo ne? a já říkám, že to vědět nechci, že to ví a že tím pádem to nebude teda asi vědět ani on 😀 tak prej jo, necháme se překvapit 😀

prosteja
25. čer 2009

ahooooj monci 😉 jj, na všechno se poptám doktora na tohle monci 😉 děkuju za rady 😀 ten vitamin C já beru od té doby co jsem měla tak pohašenou tu imunitu..... a doktorka mi říkala, že ho můžu i v těhu 😉 takové ty vitaminy pro těhotné jak radila anget nechci, z toho jsou pak prý velké děti a navíc mimčo si má zvykat na to, co mu maminka dává běžnou stravou 😉 bylo mi několika doktorama řečeno, že je to naprd 😀 že je to jen propagační tah pro maminky, že teď jsou vitaminy hrozně v módě... prý když jíš všechno, tak není problém... jen ta listovka 😉

p.e.t.u.l.k.a
25. čer 2009

prostejko, monci a mimísci ahojky 😵 😵 😵
Prostejko to jste dobří, já bych to asi nevydržela nevědět co mám v bříšku 😀 , taky jsme to nechtěla vědět,a le nakonec jsem ráda, že to vím i když jistota to nikdy není na 100% 😀

moncicak3
25. čer 2009

jj já osobně teda žádný vitamíny pro těhu nebaštím, jen obden železo, nic jinýho.....podle výsledků krve mám všechno OK.......akorát teda ty záda mě berou pořád 😖

včera jsem si byla na hoďku zaplavat a stejnak mi to na ty záda nepomohlo 😒

v I.trimestru jsem baštila jen kyselinu listovou 2 tabletky denně a ten Ascorutin, protože jsem měla ten hematom, ale jinak nic, hoooodně zeleniny jsem jedla, hlavně tu papriku 🙂

p.e.t.u.l.k.a
25. čer 2009

prostejko jý jsem taky brala listovku ze začátku a pak ještě železo a teď beru magne B6

moncicak3
25. čer 2009

ahoooooj peti a edíku 😵

tak jsem hledala na netu a tabetky vápníku v těhu můžu, dneska pro ně mažu do lékárny, snad mi to na to odvápňování kostí pomůže...

moncicak3
25. čer 2009

ahoooooj peti a edíku 😵

tak jsem hledala na netu a tabetky vápníku v těhu můžu, dneska pro ně mažu do lékárny, snad mi to na to odvápňování kostí pomůže...

nějak blbne konik nebo co 😠

moncicak3
25. čer 2009

holčiny tak se s vámi loučím, manža bere noťas a maže do práce, tak páčko 🙂

prosteja
25. čer 2009

ahoooj petul a Edíku 😵 no Peti já jsem to tu psala už včera, já mám negativní zkušenosti ze svého okolí, 2 maminky si to nechali říct (jedna ta zkušenost je přímo z rodiny) a pak pár týdnů před porodem začaly přemýšlet, že vlastně chtěli raději to druhé pohlaví 😖 nevím no...... neříkám, že bych tak přemýšlela, na druhou stranu co když jo, nechci to přenášet na prcka...... 😉 mě se stejně miminka líbí v takových těch neutrálních barvičkách, bílé, béžové, světle hnědé, žluté, zelenkavé.... a něco modrého nebo růžového jde dokoupit vždycky až po narození 😉 já jsem v tomhle taková staromódní, a abych pravdu řekla, tak mě to nijak neláká to vědět, spíš mě láká to překvapení 😀

prosteja
25. čer 2009

monci a Terezko pááááááááá 😵

holky tak dobré zprávy se ode mě odsunuly zase k němu jinému 😖 to u mě teda dlouho nevydržely 😖 ..... teď mi volali z Brna ze školy, že mi k dnešnímu dni musí ukončit studium, když jsem prosila, jestli by to nějak neudělali jen mě uměle udržet přes prázdniny ve škole, tak je to prostě nezajímá a oni ukončují k dnešnímu dni studium 😢 😢 😢 tak teď mám děsnej strach volat do té Ostravy a oznámit jim, že studentem jsem pouze do dnešního dne, protože mám strach, že mi řeknou, že to mám teda smůlu.... ach jo 😢

angetha
25. čer 2009

Dobré ráno, tady to už žije 😀
Prostějko ty těhu vitamíny jsem brala jen občas, opravdu jako občasný doplňěk stravy a miminko velké nemám.. 😉
Snad se ti nevolnosti vyhnou
A teď beru Magnesium stejně jako Petulka 🙂

prosteja
25. čer 2009

ahooooj ange a Vendulko 😵

no co se se mnou bavila třeba alergoložka, já se jí totiž ptala, jestli bych něco neměla brát, když jsem pořád taková nadrchmaná.....tak mi říkala, že mi to nedoporučuje, že můžu na vitaminy vypěstovat tomu maličkému něco jako závislost....... jako že když pak po narození nebude mít tady ten přísun, tak může být hodně nemocné a tak 😉 😖 ale fakt nevím..... jen jsem se hodně ve svém okolí setkala s názorem jak laiků tak odborníků, že je to tahání peněz z maminek.... ale fakt o tom nic moc nevím, nového gyndaře se na to schválně zeptám, jaký je jeho názor 😉

angetha
25. čer 2009

Právě, že jak jsem strašně zvracela, tak jsem se bála aby nám něco nechybělo 😒

prosteja
25. čer 2009

ange já se s tou imunitou taky bála... ale tu už mám naštěstí jakžtakž v cajku.... navíc pokud si ráno vezmeš vitamin a za chvíli jdeš zvracet, tak jde stejně ven 😅 no uvidíme, co na to nový pan doktor.....teď máš spíš strach s tou školou a nechci to na toho prcka přenášet ☹

prosteja
25. čer 2009

jo jinak jsem se včera bavila právě s tou kámoškou, co jsem s ní byla na kafe, o těch látkových plenách.. no a její sestra, že z toho byla taky nadšená a prý pak používala stejně ty jednorázovky 😖 a od látkovek hrozně odraziovala..... tak to jsem nepochopila... já myslela, že jediná starost je, že se to musí vyprat 😅

angetha
25. čer 2009

Prostějko a proč by tě neměli přijmout do té Ostravy?

prosteja
25. čer 2009

ange protože si vyjednávám přestup..... no a už z toho vyplývá, že jsi na jedné škole studentem a jen "přestoupíš" na jinou 😉 no a jelikož tam půjdu k zápisu v září a v Brně mi to zruší k dnešku 😖 tak z toho vyplývá, že červenec a srpen nebudu ve stavu studenta.... tudíž přestup jaksi ztrácí význam ☹ a mám strach, že mi v té Ostravě řeknou, že to teda musím dělat přijímačky a hlásit se znovu....ach jo, to je furt něco 😖

mischaa
25. čer 2009

Po dlouuhýýý době Vás zdravím..si na mě už ani nepamatujete,co?:(