Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
23. čer 2009

monci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vy jste dneska všechny strašně vtipný 🙂))))))

angetha
23. čer 2009

Je to asi od toho jak se děloha roztahuje..dr. i manžel mi ty bolavý místa přesně nahmatali.. 😉

moncicak3
23. čer 2009

anget dík, vyzkouším 😉 😵 a půjčím si od mamky tu nahřívací lahev toho vaška nebo jak se mu říká a budu si nahřívat každý den ty záda, to by bylo aby to nepomohlo 🙂

angetha
23. čer 2009

Ahoj Cat a mimi..
Monci co je to lejta? 😅

hehena
autor
23. čer 2009

CAT ahoooj 🙂 no jsem manžovi říkala, že se musíme někde poradit, on nám totiž účto dělá převážně sám... a něco mu radí známej daňař, ale ten toho o mateřský asi moc vědět nebude...

zaměstnavatele asi nezměním a asi by to i chvíli před porodem bylo krapet podežřelý ne?
manželé sice jsme, ale jsme prostě zaměstnanci našeho s.r.o. tak jde hlavně o zaměstnaneckej poměr né manželskej... teda jen tak nahlas uvažuju... uvidíme uvidíme... musíme pozjišťovat...

teda holky já si občas tak pšíknu, že mám pocit, že ze mě to miminko musí vyletět... 🙂))))))

cat79
23. čer 2009

A copa se tu ještě řešilo?Bolesti...já chci právě chodit na to těhu cvičení, prý to právě je na předcházení bolestí kyčlí a páteře a tak, je nejlepší čas začít už v tom 2.trimestru...a plavání taky mooc dobré.Včera mi to radila slečna ve fitku co se vyzná...takže se dnes už objednám do těhu centra🙂))

prosteja
23. čer 2009

hehe tak zubaře mám odbytýho.. 😀 ještě mi chtěl dělat rentgen a ptal se, jestli jsem těhu, tak jsem říkala, že to nemůžu vyloučit a on prý až to vyloučíte, tak se stavte a doděláme ho 😀 hihi, neví, že tam poletím za chvíli znovu pro razítko 😀

moncicak3
23. čer 2009

anget lejta=břuch 😀
jo a říkala, jsem mu o tom břichu jak mě bolelo, a je to prý od toho jak se děloha roztahuje, přesně jak říkáš 😉

amallie
23. čer 2009

já si myslím, že md se vypočítává z příjmu déle než za tři měsíce

moncicak3
23. čer 2009

amal jj, MD se vypočítává za posledních 12 měsíců průměrem

hehena
autor
23. čer 2009

tož mě už se tam asi taky něco roztahuje nebo co 🙂))))))) 😀

moncicak3
23. čer 2009

a nezapočítává se do toho nemocenská, to už mám všechno zjištěný 🙂

hehena
autor
23. čer 2009

mno vida, takže průměrem za posl. 12 měsíců...píšu si... 😵

cat79
23. čer 2009

Hehenko podezřelé nepodezřelé, nikdo ti nemůže říct že je to schválně, ale musí se teda změnit ten zaměstnavatel. Já to tak budu mít, poradil nám to náš účetní. např. kdybych 3 měsíce před mateřskou nastoupila v přítelově 2. firmě s platem 70tis a tím pádem je na 28týdnů mateřská 28tis, pořád se to vyplatí, ikdyž jen za ty 3 měsíce dělají odvody státu skoro 80tis...to je, co?
Ale fakt se s tím dá kouzlit, jen chce najít někoho kdo se vyzná a ví, že je to "legální", nikdo ti nikdy nemůže bezdůvodně říct opak.....mmj je to pravda, idkyby trakaře padaly🙂)

prosteja
23. čer 2009

holky psala tu efi, že si to zjišťovala a mateřská se počítá údajně z 365 dní 😉 ale není to ověřený, mám to od efi, ale myslím, že ta si to teď zjišťovala....

ahoooj cat a mimi 😵

cat79
23. čer 2009

No tak jestli průměrem, tak je jasné proč se pak musí napálit ten komec.....já to neznám do detailů, ale vypočítané to máme🙂))

angetha
23. čer 2009

365 dní = 12 měsíců 😎

angetha
23. čer 2009

Kolegyni zvyšovali šéfové plat 😉

cat79
23. čer 2009

Ahooj ještě jednou všechny, vy mě tak krásně jednotlivě zdravíte🙂))
Myslím, že když se v tom účtu člověk léta pohybuje, umí prostě vařit z vody🙂))ale právě kdybychom se v září brali, tak o to vše přijdu...takže zvažujeme i to...je to sice smutný, ale celkem za 2 roky to činí se vším všudy 390tis a to by byla fakt škoda

prosteja
23. čer 2009

cat napálit si to můžeš jedním měsícem 😀 když na věc přijde 😉 ale je to docela podezřelé, jak už tu někdo říkal 😔 a bacha na to, protože vím, že kámoška to tak chtěla udělat a nakonec si to rozmyslela, protože její kamarádku za to docela tahali po úřadech ☹ pokud to máš ale ošetřené, tak by to mělo být v poho.....

myslím si, že je daleko lepší vyplácet si větší plat od začátku, než si napálit poslední 3 měsíce na 80.000 😀

cat79
23. čer 2009

oprava za 3 roky...vzhledem tedy k okolnostem zmíněným...počítám to i s mateřským příspěvkem

amallie
23. čer 2009

holky, určo ta mateřská není za průměr tří měsíců, ale déle. To by stát zkrachoval 😀

prosteja
23. čer 2009

cat a to s tím nebraním se taky ještě zvažte... ohledně toho si lítala v roce 2007 tady kolegyňka, že když se nevezmou tak bude mít velkou mateřskou, ale pak zjistila, že když uvede otce, tak je to ouplně jinak 😉 otec když ho uvedeš do rodného listu, má vyživovací povinnost, tak si to pozjišťuj cat 😉

prosteja
23. čer 2009

jj amal 😀 😀 😀 přesně tak.... je to ten rok zpětně 😉

cat79
23. čer 2009

To právě prostějko ne, páč stát není hloupej a vlastně když bys byla jako fiktivně zaměstnaná celý rok u manži, tak on za tebe státu jako za zaměstnance s velkým platem odvede skoro totéž, co pak ty dostaneš od státu v mateřské...neboj, máme to všechno zjištěné.
A taky neboj, máme to tu podchycené, každopádně tak nám to bylo porazeno, takže věříme, že se ten dotyčný v tom pohybuje a není to poprvé co to řeší...

moncicak3
23. čer 2009

cat jj prostejka má recht, moje sestřenka to tak udělala taky......pokud neuvedeš otce máš o něco víc, ale pokud ho uvedeš má vyživovací povinnost..... 😉

angetha
23. čer 2009

Cat a máte společné bydliště?

prosteja
23. čer 2009

navíc cat pokud máte společnou domácnost, tak těžko budeš na úřadech dokazovat, že jsi matka samoživitelka.... 😉 já teda nevím jak to je, ani se o to nezajímám, páč se mě to netýká jaksi 😀 ale vím, že si to kolegyňka zjišťovala a říkala, že ji to vyjde šul nul...... že to je právě teď už ošetřený, že svobodný matky nijak neprotěžují 😉

hehena
autor
23. čer 2009

jo takhle jsi to myslela CAT... tak už mi to docvaklo...

no to se mi zdá taky šílenost napálit poslední měsíc,když mi to může platit průběžně už předem, zatížení by bylo stejný a je klidně možný, že bysme pak na to neměli... u mě ta druhá firma nepřipadá v úvahu, takže my to uděláme nějak tak nějak - když je to průměrem... plat mi nebude chodit, ale pro úřady vlastně jo... ach jéje...

cat79
23. čer 2009

Holky radši si to ještě všechno rozmyslím a prověřím...mě je to vlastně i jedno, hlavně ať je miminko zdravé, ne?🙂)