Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

orchidei
10. srp 2009

Promiňte že vám to tu píšu ale já jsem tak rozčílená, že to prostě ze mě musí ven! kdyžtak si toho nevšímejte!
Prostej a hehe vy se tak máte že už máte to nejrizikovější období za sebou! Moc Vám gratuluju! 🙂

prosteja
10. srp 2009

hehe ještě add ten epidural v Krči..... jsem pročítala různý diskuze a prý se rodičkám i stalo, že chtěli epidural, ale než sehnali někoho, kdo by měl čas a mohl přijít, tak už ho ani nepotřebovali, nebo už jim ho nechtěli dát kvůli tlačení 😖 v Krči je u tebe anesteziolog údajně do 10 minut, všechno s tebou probere a věnuje se ti.... když potřebuješ po pár hodinách přidat dávku, tak se domluví s porodníkem a ještě ti přidá, to prý jinde nedělají 😉 aspoň co jsem teda četla 😉 takže tam si fakt platíš za to, že ten anesteziolog je pořád při ruce a prý chodí i po porodu a ptá se jak s cítíš a kontroluje tě, jak ses s tím vyrovnala 😉

hehena
autor
10. srp 2009

vybavení šestinedělí??? a co je tam nedostatečný? myslela jsem, že to zrekonstruovali...

hehena
autor
10. srp 2009

ORCHI a tchýně je nějak labilní??? bo to tak teda vypadá.........

prosteja
10. srp 2009

orchi klidně se vypovídej 😉 od toho tu jsme 😉

hehe je to dost a taky hodně holek píše, že epidural chce před porodem a pak si ho vůbec nenechají píchnout...... takže je to hrozně individuální..... a není to tak, že by u tebe ten anesteziolog seděl 20 hodin, to nééééé, ale je tam, jako na pracovišti a věnuje se jen těm rodičkám 😉 takže kdykoliv ho zavoláš, tak je tam hned..... to prý (aspoň jsem to četla, vlastní zkušenost fakt nemám 😀 ) jinde nefunguje... a potrdila mi teda kamarádka, že v Podolí byl epidurál hnus.... neodhadli prý vůbec dobu, kdy jí to píchnout a dávku taky ne 😖 ..... a jinak za doktora nevím, co se platí... to je asi individuální 😉

orchidei
10. srp 2009

hehe to já epidural řešit naštěstí nemusim(možná naneštěstí) já se totiž tak šíleně bojim injekcí a hlavně dozad, že by mi to ani nebyli schopný píchnout, protože bych se šíleně cukala! Já asi radši budu umírat v bolestech než přežít jednu injeci! Jsem hraoznej srab 😀 !

hehena
autor
10. srp 2009

ORCHI se neomlouvej... dyť od toho jsme tu ne? abys to aspoň někde mohla ventilovat... 😉

prosteja
10. srp 2009

hehe labilní... to je dobrý 😀 ale fakt to tak vypadá 😖

no zrekonstruovaný mají sály a tak, ale šestinedělí prý mírně zaostává, jako vrzající postele a tak 😉 ale to těch pár dnů vydržím...... 😉

prosteja
10. srp 2009

orchi no oni to prý nechtějí píchnout, když se cukáš, to musíš být absolutně v klidu 😉

jo a hehe, myslím, že pokud budeš rodit 6 hodin, tak žádnej epidural potřebovat nebudeš 😉 ..... samozřejmě pokud ti ho chtějí píchnout třeba kvůli císaři nebo tak, tak to neplatíš 😉

orchidei
10. srp 2009

díky těhulky moje!
hehe no někdy si to taky říkam (poslední dobou častěji a častěji)!

prosteja
10. srp 2009

jo a hehe do Krče se můžeš jít podívat, každý čtvrtek tam dělají prohlídky.... 😉

hehena
autor
10. srp 2009

no já sama taky nevím, jestli bych epi chtěla.... ale tak kdybych náhodou chtěla, tak ta částka mě zaskočila... i když to má ty výhody, který PROSTEJKA popisuje... se uvidí! dneska se mi zdálo, že jsem rodila... porodila jsem holčičku a byla to teda mega rychlost... druhej den mě pustili z porodnice a nikdo nechápal, že už jsem toho prcka vytlačila a bylo mi hrozně hej... nic mě nebolelo - NO SEN 🙂)))))))) 😀 😀 😀

orchidei
10. srp 2009

no tak to mam fakt smůlu! Myslim že i kdyby si tam na mě pozvali ochranku tak mě neudrží! 😀

prosteja
10. srp 2009

jé hehe, to je krásnej sen 😉 😵 😵 😵

no já si právě říkám hehe, že epidurál možná ani mít nebudu.... určo nepůjdu do porodnice s tím, že mi hned na příjmu píchnout epidurál 😀 a když už bych ho chtěla, tak s tou částkou hold musím počítat........ jinak teda jsem nedávno četla na jedné diskuzi, holčina tam porodila po přenášení a rodila 20 hodin a když chtěla epidural tak jí řekli 1600,- a to jí prý tak odradilo, že si ho píchnout nenechala a zvládla to v pohodě 😉

orchidei
10. srp 2009

hehe kéžby to nebyl sen viď!
se děsně bojim toho šítí po porodu! Myslíte že vám to dole nějak umrtví?

hehena
autor
10. srp 2009

ORCHI to fakt ale zavání psychickou poruchou... podle mě je to ma psychologa třeba nějaký malý dávky antidepresiv... dyť není možný, aby někdo brečel kvůli oblečení na svatbu - jako doma si trochu z nervozity pobulet, je něco jinýho než bulet snaše do telefonu a ta scéna s tou čokoládou - no to je moc!!! 😖
moje mamina taky dělá různý věci, ta když teda má blbý dny, tak je strašně zlá, ale taky jinak provozuje tyhle formy nátlaku... a bere antidepresiva a řekla bych, že bez nich by to byla docela hrůza...

prosteja
10. srp 2009

no orchi to mi říkala kámoška... nechávala si to píchnout, musela sedět v tureckým sedu a prý hrozně uhýbala a doktor jí řekl na rovinu: ještě jednou se pohnete a budu muset jít pryč, protože takhle vám to fakt píchnout nemůžu..... tak prý chvilku počkali, zavřela oči, prodýchala to a ani necítila, že jí to píchnul 😉 v klidu fakt být musíš, je to docela nebezpečná injekce 😉

misa_1
10. srp 2009

Ahojky prvosenky, zdravim vsechny po hrozne dlouhe dobe, doufam, ze se vsem dari dobre 🙂 Obcas jen nakouknu, aby mi neutekly novinky, ale mam ted v praci docela hodne prace, takze na internet vubec nemam cas a domu si radsi vubec nenosim notebook, takze jsem vecer bez pocitace.

Moc gratuluju novym maminkam ke krasnym miminkum!

prosteja
10. srp 2009

orchi no někde to snad umrtvují a někde ne..... ale ona každá česrstvá maminka říká, že to šití ani necítí, když se dívá na toho svýho prcka 😵

orchidei
10. srp 2009

já mám právě pocit že peti(myslim) tu psala že to bolelo víc než porod, tak sem se nějak začala bát ještě víc! 😅

cat79
10. srp 2009

No tak jsem si na netu hledala jak se počítají termíny porodu dle pohybů a dle MS a dle oplodnění a vyšlo mi dle MS 21.12, dle oplodnění 5.1. a dle pohybů 7.12.:-))hihihihi, takže asi prd🙂 a doktor mi řekl 3.1....tak se v tom vyznejte🙂)))

Orchi klíííííííííííííííííííííííííííííííííd🙂))tchýně už jsou holt takový🙂)))ale spíš se člověk musí naučit je tolerovat a přehlížet, jinak se z toho zblázní, bude to babička miminku, takže se s ní musí vycházet..je to holt tak🙂))

Já bych epidural chtěla pokud to půjde a bude na to čas.....slyšela jsem jen chválu, jak si prostě odpočineš, že je ti najednou nádherně a pak je dost síly na tlačení, jinak je to prej masakr🙂)ale to uvidíme až samy🙂))

hehena
autor
10. srp 2009

PROSTEJí já vím, že bych si to mohla přečíst, ale když už jsi to načetla... tak jsou tam i nadstandartní pokoje?
na prohlídku bych zašla, to není špatnej nápad...

ale teda musím říct, že bych nejradši rodila v porodnici za Phou... v nějaký malý, kde bude dva a půl člověka a bude to takový komornější než velkovýrobna... ach ach...

ORCHI i já se bojím víc snad toho šití po porodu než porodu samotnýho...
to je asi přesně o tom jak píše PROSTEJ o anestezilogovi... někde ti píchnou injekci dobře a nic moc necítíš a někdo to popisuje jako tu bolestivější a horší část porodu.. zvlášť když tě šijou třeba hodinu a půl... to musí bejt hrůza a děs... 😖 😖 😖

prosteja
10. srp 2009

orchi no peti říkala, že šití u ní bylo horší jak porod, ale jakmile jí přinesli malýho, tak prý veškerá bolest byla pryč 😉 😵 😵 😵 a peti byla nastřižená hodně, i vevnitř 😖 to taky udělá svoje 😉

cat jj, tak pokud opravdu ležíš v bolestech 10 hodin, porod nijak nepostupuje a už jsi vysílená, tak je to prý super věc....... ale jinak znám ze svého okolí spoustu holek, co to zvládli bez epi a taky v pohodě 😉

hehena
autor
10. srp 2009

mě třeba na MOTOLE absolutně odrazuje to, že většina žen píše, že miminko nedávají na břicho ani na první přisátí - to mi příde v dnešní době moderního porodnictví už fakt středověkej přístup!!!!!! 😠

misa_1
10. srp 2009

Hehe, prostej, ja jsem definitivne registrovana v krci a myslim, ze jsem udelala dobre.
Vcera jsem byla za kamoskou v podoli, a rikala presne to co prostejka, porod skvely, ale ted na ne uz trochu prdej a ty pokoje taky nejsou zadnej slagr. Presne jsem si rikala, ze tam ty 3-4 dny nejak pretrpim, zatim nemam v planu tam byt dele 😎

Jo a da se tam (do krce) zaregistrovat i po telefonu a pak jen cca do 10 dni dorazit pro razitko do prukazky.

moncicak3
10. srp 2009

baf tak jsem tu z nákupu 🙂
zdravím hehenku a orchi 😵

cat tak podle pohybů od 22.7. ti vychází další termín na 9.12. 😉 ale přesněji ti to spočítá doktor...

prosteja
10. srp 2009

hehenko nadstandard tam je 😉 a samo ptej se, co vím, ráda odpovím.... prohlídka tam je, ale je samozřejmě placená, jak jinak 😀 snad 100,- myslím a ukážou ti všechno... ale musíš se objednat... zkus mrknout na stránky nemocnice Krč a na gynekologii, tam je to napsaný 😉

jj hehe, to jsem o Motole taky slyšela, navíc prý když mají plno (což je v dnešní době asi furt 😖 ), tak ti ani miminko nedají na pokoj 😖

prosteja
10. srp 2009

ahoooooj miso, jsem tě nějak přehlídla 😀 promiň... hmmm,tak super, díky za info, tam asi zavolám tento týden 😉 jinak jj, v podolí pokoje taky nic moc, navíc když nechceš rušit maminky na pokoji, tak jdeš na chodbu a to dělají skoro všechny a tam nejsou ani židle 😲 hmmm, takže super.... v Krči je aspoň návštěvní místnost 😉

hehena
autor
10. srp 2009

MISO ahooooj 🙂 taky tě zdravíme po dlouhý době... jak se vám daří??? už jsi 20tt... už cítíš pohyby???

a k tý Krči - díky moc za radu... tak to nejdřív zfouknu telefonicky a pak tam skočím pro razidlo... to je fajn! 🙂

no právě se mi do MOTOLA vůbec nechce, tak snad mi kardiolog řekne, že moje nemoc není nic tak vážnýho a že možná líp, když budu blízko Ikemu 🙂))

misa_1
10. srp 2009

holky, chtela jsem poprosit, nemate nejaky seznam veci, co by clovek mel mit vsechno pripravene pro miminko?