Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

sacvi
10. srp 2009

no holky musíte počkat..malá se probudila

hehena
autor
10. srp 2009

no koukám, že v Krči si to musíš hlídat sama PROSTEJ... bo mají furt plno... takže na velkej UTZ bych se měla objednat už ten 14 tt co? když v 16 tt bylo pozdě...

šmarjá takových prohlídek a vyšetření.... a zrovna jsme přestěhovaný 🙂))))) to bych se picla... celou dobu bydlím na pze 4 a když otěhulím, tak se přestěhuju pomalu za Prahu 🙂))) 😀 😀 😀

hehena
autor
10. srp 2009

áááá Janičko spinkééééj, ať nám může maminka říct, jaký to bylooooo 🙂 😵 😵 😵

prosteja
10. srp 2009

přesně tak hehe 😉 musíš myslet pozitivně 😀

sac co je na dlouho? takovej krásnej porod a rychlej a prej na dlouho 😀

prosteja
10. srp 2009

mě jde spíš o to hehe, jestli mě jako upozorní gynekolog v tom a tom týdnu by jste měla jít na nějakej velkej utz, jestli chcete nebo jestli nechcete tak nemusíte, je to povinný není to povinný...... vždyť o tom nic nevím, tak jak se můžu na něco objednávat aby mi pak gynekolog řekl, ale tohle vám budu dělat já 😀 😅 ale jinak to bude chtít se tam tak v tom 14 možná i dřív objednat 😉

misa_1
10. srp 2009

prostej:

Ve 20. tt byste také měla podstoupit tzv. „velký ultrazvuk“ – ultrazvukové vyšetření, při kterém se kontroluje růst miminka, hlavička, obličej, mozek, páteř, srdce, žaludek, střeva a ledviny, močový měchýř, genitál, končetiny, uložení placenty, množství plodové vody… Zde se také možná poprvé dozvíte, zda se můžete těšit na příchod chlapečka nebo holčičky.

a pak jeste tady nazory tehulek:
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

misa_1
10. srp 2009

me na to upozornil gynekolog, tak se kdyztak priste zeptejte, ty vysetreni delaji ale na vice mistech, napr. v tom podoli me objedali uplne bez problemu a jdu tam pristi tyden.. a je na to potreba papir od gynekologa, aby to zaplatila pojistovna.

prosteja
10. srp 2009

miso díky za info 😉 teď mě jen zajímá, jestli to dělá můj gynekolog nebo jestli se budu muset někam objednávat 😉

prosteja
10. srp 2009

miso tak to si počkám co na to gyndař......... ať se někam zbytečně iniciativně neobjednávám a on mi to pak neshodí ze stolu 😀

hehena
autor
10. srp 2009

já jsem na začátku těhu dostala nějakej papír od gyndaře PROSTEJí... s tím, jaký vyšetření a kdy mě zhruba čekají... jenže ten papír je samozřejmě někde zastěhovanej... 🙂)) 😅 🙄

hehena
autor
10. srp 2009

no já bych se samozřejmě taky objednala na velkej UTZ až po konzultaci s gynekologem... 🙂)))

prosteja
10. srp 2009

hehenko aha 😉 tak já žádnej papír nedostala..... asi mě budou informovat průběžně 😉

prosteja
10. srp 2009

ale tak když to není problém objednat se jinam, tak uvidím co gyndař na to, kdyžtak se ho zeptám 😉

hehena
autor
10. srp 2009

"..............taky jsme byli ve FTN relativně nedavno, co se separace týká, hned po porodu jsem dostala mimčo na břicho, na cca 5-10 minut, pak ji odnesli osušit, zvážit, zabalit... společně s manželem, mě převezli na sál, kam jsme to dřív nestihli, porodit placentu a ošetřit, takže tak 15-20 minut jsem byla bez ní, následovaly společné 2 hodiny na sále, malá přisátá, poté šel manžel domů, já na 6nedělí, dcera na sesternu asi na hodinu, já si dala snídani a sprchu, přivezli mi ji a už jsem ji měla u sebe - většinou přímo v posteli - pořád. Ještě se teda ptali, zda ji chci, nebo si ji ještě mají vzít.
První porod to samé, jen s tím rozdílem, že byl celý na sále, tudíž bylo trochu kratší to odloučení na zvážení a ošetření mimča"

hehena
autor
10. srp 2009

no mě z toho normálně slza ukápla... uf....

prosteja
10. srp 2009

předpokládám, že se to týká Krče hehe 😉 no super porod, ani nestihli dojet na sál 😀 😀 😀 takže miminko máš pořád u sebe a je tam ta možnost, že když bys byla zdrchaná nějak moc, tak se o něj postarají bez řečí a vezmou si ho na pár hodin na sesternu..... což mi přijde super 😉

prosteja
10. srp 2009

jj hehe, fakt krásný 😉 😵 😵 😵 a jak to tak vypadá hehenko my fakt nakonec budeme rodit spolu.... snad i ve stejné porodce 😀

prosteja
10. srp 2009

eště by nás spolu mohli dát na pokoj a už se nebojím vůbec ničeho 😀

hehena
autor
10. srp 2009

šmarjá tak známá mi poslala povídání k Motolu a to je teda mega romáááán 🙂)) 😨 🙂

hehena
autor
10. srp 2009

PROSTEJ 😀 😀 😀

prosteja
10. srp 2009

no aspoň si počteš hehe 😀 😀 😀 a rozhodneš se definitivně 😉

no se nesměj, celou dobu to tu plánujem a třeba pak budeme spolu na pokoji rozdýchávát první kontrakce 😀

hehena
autor
10. srp 2009

no se přiznám, že to bych se potentočkovala 🙂)))))))))))) a už bych nepotřebovala klystýr 😀 😀 😀

prosteja
10. srp 2009

hehe tak dlouho se tady tomu budeme smát, až tak fakt skončíme 😀 😀 😀

hehena
autor
10. srp 2009

huš se těším 🙂))) 😀 😀 😀

sacvi
10. srp 2009

holky tak toho 5.8.kolem 17.30 sem pocítila jak mě dost začlo bolet břicho jako při silné ms (to sem cítivala furt takže sem to ani moc na vědomí nebrala). Pořád to trvalo tak sem vytáhla muže na procházku. Bolesti při procházce fakt paráda 😀 Došli sme dom tak sem si šla dát vanu..nepomáhalo tak sem šla na balón..pořád nic tak sem šla do sprchy umýt hlavu kdyby sme nakonec jeli 😀 ..a nakonec ve 23h.opět vana..nějak od 20h.sem sledovala esi je to nějaké pravidelné ale zatím ne..no a v té vaně jsem byla do 0.45 a měřila jak často bolest přicházela..břicho ale netvrdlo..jen bolest jak při ms a záda..No a bylo to většinou po 5min. ale sem tak i po 7,4..říkám si že nic moc a tak že zavolám do porodky esi mám se dojet ukázat nebo ne..nechtěla sem tam v noci zbytečně obtěžovat s poslama 😅 ..No ale řekla sem si že počkám a lehla si a ležím asi 5min.a ruuup voda..eště že sem byla jen v ručníku..teklo to teda solidně 😨 No a kontrakce se zesílily..tak sem šla pro muža že jako jedem..do porodky sme dojeli v 2.04..vystupujem z výtahu a vložka už na plodovku nestačila tak sem rychle hledala ručník a pak šla s ručníkem mezi nohama 😀 Na příjmu na mě PA koukla..otevřená na 5cm 😉 .Natočila monitor a šla sem na sál..Tak sem tam stála a houpala se v pase..pak se na mě PA mrkla 2.45 a otevřená na 8cm..hlavička nebyla dorotovaná tak sem ležela na levým boku s polštářem mezi nohama (to tomu pomáhá) a držela se té opěrky na nohy a tu mačkala 😀 PA říkala že si už můžu aji zatlačit esi mě to nutí..a ono nutilo..o půl 4 sme začly naostro..jen hlavička nechtěla moc postupovat a břicho málo tvrdé bylo tak skočila PA pro mudr a mudr tlačila na břuch..při každé kontrakci sem tlačila na 3-5nádechů některá kontrakce byla dost dlouhá..no ale pokrok nic moc..tak mi daly něco aby břuch víc tvrdl a to pak byly myslím 3kontrakce a malá byla venku..jen šla s jednou ručičkou dopředu a ne podél těla takže proto to moc nešlo a navíc mě tou ručikou natrhla..a nástřih mně dělala 2krát..No a malá byla na bříšku a muž pak přestřihával šňůru..

prosteja
10. srp 2009

sac tý jo 😵 😵 😵 tak to byla hodně velká rychlovka poslechni 😀 😀 😀 paráda..... myslím, že zážitky z porodu hezký ne? 😉

sacvi
10. srp 2009

následovala placenta a pak ta úúplná úleva..mudr mě asi něco kolem půl hoďky šila (místama to hrozně bolelo). A malou nám nechaly až do 9h.ale ona celou dobu strašně plakala..chuděrka a nikdo nám neporadil co s ní nebo jak..pak si ju vzaly na novorozence a muže sem poslala dom..na sále sem byla eště asi 2h.čekala sem na místo na šestinedělce..no ale vstala sem asi až na potřetí..jak sem si sedla udělalo se mně pokaždý dost zle. Muž mě eště než odešel doprovodil do sprchy tak to bylo fajn. Pak sem se dostala kolem poledna na šestinedělku a po obědě si nechala dovézt malou 😵

Stačí nebo mám eště psát co bylo dál? Já nevím co Vás zajimááá 😀

prosteja
10. srp 2009

sac zajímá nás ouplně všechno 😀 😀 😀 😀 😀

jak se daly vydržet bolesti, jestli to bolelo hodně, co ti pomáhalo při bolestech, jestli dýchání speciální nebo nějaký polohy spešl....... no a pak jaký to je? pocity...... šup sem s nima 😀 😵

prosteja
10. srp 2009

jak jste se rozkojily, jak to vůbec zvládáš s malou, jestli je to velkej záhul, nebo jestli se to dá a tak 😉

sacvi
10. srp 2009

Já eště pokračuju 😀

Malá byla hodná a spinkala..ale kolem 22h. se vzbudila a nemohla sem ju uspat tak sem poprosila sestřičky na novoroz.ať mi ji pohlídají do rána..sem vlastně spala naposledy noc před porodem a už sem byla vážně vyřízená. A ráno mi ji dovezly a už sme byly spolu 😵 Holky jen s mlíkem mám problémy 😒 Mám blbý bradavky..při první přiložení obě hned praskly a musím kojit přes klobouček ale to neva pře to jde pěkně.Jen mám pořád málo mlíka tak sem musela chodit pro dokrmy a to se múdr moc nelíbilo ale dyž měla malá hlad? Tak po každým kojení pro příkrm a bylo fajn..jen nás včera pouští a ptám se jak to mám dělat a oni ať sledují kolik počurá plinek a dyž to bude pod 4 že dokrm bude potřeba..ale já vím že potřeba je..takže z porodky jsem si jela do lékárny koupit a večer pro jistotu volala mudr ke které budem chodit esi jí to můžu dávat a tak říkala že jo a že dnes dojde..Tak sem zvědavá co mi řekne..jako v noci se mi zdálo že bylo mlíka víc a ráno zase prd 😔