Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

blahovka.cz
11. lis 2009

cat je to silenyyyyyy,neda se to jinak nazvat,nevim,mozna jeste poslu manzu na poradu k veterinari,ale je to porad dokola ona zarli,zlobi,vyjizdi po nas jako po panech a my (teda nejvic ja kdyz jsem doma) at delame co delame,tak to nema ucinek,akorat je porad na miste,to nemuze bavit ani ji

cat79
11. lis 2009

Blahu tak zkus polepšovnu mazlíčku🙂))
Prostěj asi neotočil, cítím že má tu hlavičku napravo, a kope mě dole..jdeme na kontrolu 18.11, čas prej ještě je, do poslední cvíle, ale radši bych už byla v klidu, ale co, hlavně ať je zdravej, kámošce se malá taky neotočila, tak měla císaře a dobrý......nechám to na Denískovi🙂))

prosteja
11. lis 2009

CAT aha, ty to tak cítíš..... no já se právě z kopanečků a tak snažím usuzovat, jak asi mimi leží a řekla bych, že se tam ještě hodně vrtí 😀 asi je ještě pořád příčně, ale spíš začínám cítit kopanečky jakoby uprostřed podbřišku úplně dole.... tak si říkám, že tam má buď ručičky nebo nožičky ještě... 😉 čas ještě malej má a neboooj, když nebude otočenej, začnou o císaři uvažovat a kdyby to jinak nešlo, no tak hold půjde Denísek ven plánovaně a bříškem...... koncem pánevním bych teda rodit nechtěla 😖

blahovka.cz
11. lis 2009

pistel - vznika z ranky,ktera se dobre nezhoji,treba z abcesu ( to je takova dutinka vyplnena hnisem a musi se chirurgicky ambulantne riznout,to miva kazdej druhej clovek,nic neobvyklyho) a kdyz se abces spatne zhoji vznikne pistel,kterej m muze sektretovat,kort kdyz je tam dole v oblasti "pipky a prdky" normalne je to zalezitost,ktera se hoji trebas roky - nebo se nezhoji,ale me to zahojila uplne ta moje biologicka lecba na crohna a mam uplnej pokoj

a cisare jako ve varech???

cat79
11. lis 2009

jojo, ve Varech, proč?Je to špatný?

verled
11. lis 2009

dobrý ráno, holky představte si že jsem jedný kamarádce od nás z diskuze řekla, že 11.11. v 17:00 vyprdne malýho a ona mi ráno psala že jí praskla voda🙂)))

mazeeeec takže se rodí u nás........

a už mi psala znova že jde na CS jen neví kdy.....držte taky palcee🙂

prosteja
11. lis 2009

ahoooj VER 😵 téééééda hotová vyvolávačka... 😀 a pročpak CS? nějaké problémy? držíííím 😉

svoja
11. lis 2009

Dobre ranko,

chystam se do poradny....a pekne tady leje 😠

BLAHU uprimnou soustrast 😔

Holky ta znakovka....ja znam par deti, co se ji ucily, resp.znam ty rodie a jejich deti a s mluvenim teda problemy ani v nejmensim nemaji.... 😉

CAT vcera jsem na vylete videla tri kocarky gesslein!!! A byly moc krasny...trojkolky...dva cerny, jeden svetlej sedej....tak jestli to byly ty, co mate vy, tak fakt hezky 😉 😉

orchidei
11. lis 2009

Blahuš já mám jediný štěstí že mi máme psa na zahradě a dovnitř jí nepouštim! Ona je na zahradě celkem hodná a poslušná ale když přijde návštěva tak jí skáše až na hlavu a to pak nereaguje vůbec na nic! I kdybych jí švíkla proutkem tak v tu chvíli jí je to fuk! Taky už mě dochází nervi!

prosteja
11. lis 2009

ahooj SVOJI 😵 tak ať ti to dobře dopadne 😉

nuki
11. lis 2009

Ahojky holky, hezký den všem...🙂)

Ver: teda Ty jsi věštkyně..🙂)

svoja
11. lis 2009

VER cau kocko 😉 to ses dobra teda....tak za 4 tydny me to taky predpovez 😉 drzim pesti kamosce 😀

orchidei
11. lis 2009

ahůj svoji!
Cat držím palečke ať se Denísek otočí! Nezkoušela jsi světýlko 😀 😀 😀 ?
Ver kamarádce držím palečky!

prosteja
11. lis 2009

ahooj NUKI 😵

orchidei
11. lis 2009

Týjo svoji ty už vlasně můžeš za 4 týdny rodit co! To teda uteklo! Máš strašně hezkou výbavičku! 🙂

orchidei
11. lis 2009

Nuki čauky! Jak se daří?

nuki
11. lis 2009

Blahu: tak s dědečkem, je mi to líto, držte se..!!!!!

Orchi Ahojky🙂 jojo daří se docela dobře, s bacilem co na mě chce skočit už je to lepší, ted už skočím jenom na manžu já..🙂)))

Prostej: Ahojky🙂

orchidei
11. lis 2009

Achjo tak jsem si koupila včera margotku abych měla něco po obídku ke kafíčku! a teď jsem měla na něco chuť tak jsem si chtěla jen trošku uloupnout a ona už je celá fuč! 😠 Bych se praštila přes ruce

cat79
11. lis 2009

Ahoj ver a svoji a nuki:.))
Orchi, světýlko svítíme každý večer🙂 zatím na to spíš nereaguje...ale budem svítit dál🙂))

Svoji, jé, tak to jsem ráda že se ti gesslein líbí🙂))my teda máme 4kolovou verzi, ale tady do terénu je to lepší se 4 kolečkama a ještě jsou vyměňovací na zimu a na léto..teda ty přední 2

Ver teeda 11.11.09 to bude krásný datum🙂))a taky jde na císaře?Proč?
Blahu a co je s varskou nemocnicí?Tys tu byla taky na císaři, a jaký to bylo??????

verled
11. lis 2009

prostej:no už se mě ptaly všechny holky🙂)ale neee jen je malej KP
ahoj svoji🙂no neboj já ti to řeknu přesně🙂
nuki:viď viď🙂
orchi:díky🙂jak se vede v těhulení??

orchidei
11. lis 2009

Nuki spíš by měl manžel skočit na tebe 😀 😀 😀 !
Tak do dalšího snažení posílám ty správný bacílky (žádný mrchy chřípkový, ale ty těhulkovský) tak tfuj tfuj tfuj.......tfuj! Snad se uchytí! 🙂

cat79
11. lis 2009

Holky já si zase ulítávám na těch sušenkách lotus, mají je tu i jako vánoční německé sušenky ve velkym, každý večer si namáčím do mlíka tak 4-5🙂)hihihihi, ale což, 12kg nahoře je zatim OK..🙂))

Včera na těhu cvíču byly 2 maminky co s náma dřív cvičily a teď byly 2 měsíce po porodu a hoolky, plochý bříška, krásný tělíčka..já chci takýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý🙂)

svoja
11. lis 2009

ORCHID diky 😵 no uz je to takovy strasidelny, ze to uz to muze prijit🙂

CAT posli mi jeste prosim odkaz na ten vas presne, at to zkouknu, dik 😉

prosteja
11. lis 2009

VER no ono to každýho zajímá asi 😀 tak to jo... a to neměla plánovanýho císaře? když je KP 😉

ORCHI tak si kup další 😀

orchidei
11. lis 2009

ver moc dobře se nám vede! jen mám pocit že mi brzy praskne bříško jak se teďko valí ven! 😀 😀 😀
Cat ještě mám pocit že na těhu cvičení tam jedný holčině ta cvičitelka radila ať je doma hodně na kolenou, jako když chce dělat kočičku!

orchidei
11. lis 2009

Prostej nenaváděj mě! Já nemám pevnou vůli a chuť na sladký mám teď čím dál vědší! 😀 😀 😀

cat79
11. lis 2009

jojo
http://www.gesslein.de/farben-loop3.htm

máme ten model 821821. Holky ještě pořád nevolali a dnes jsou to 4 týdny...bńo asi v pondělí zavoláme sami,. ale myslím, že tam už bude..strašně se na něj těšíme🙂))

blahovka.cz
11. lis 2009

naopak cat
tak strucne

- pred porodem ji zavedou mocovou cevku,a kanylu na infuzi cloveka trochu vyplasi,kdyz prijede na sal a uvidi kolem sebe tolik lidi,celkovou narkozu jsem nemela nemuzu slouzit,ale epi byla v pohode,jen to malinko stipne a zatlaci,dostanes kyslik ( me bylo z nervu malinko spatne od zaladku,tak jsem to rekla a hned mi tam pichli neco proti nevolnosti a okamzite mi to pomohlo)

- no a pak uz je to rychly,vyndaji miminko a zacnes se soutredit na ten mumraj kolem nej a oni ti ho tam i ukazou,nechaji abys mu dala pusinku a trochu si ho pohladila,lezis tam tozi s jednou rkukou pripoutanou vedle tela a druhou mas pripoutanou vodorovne,tam jednou infuze,no a kdyz odnesou miminko,tak uz to bylo asi jen 15-20 minut,nez to skoncilo,

- potom odvezou kamosku na pooperacni pokoj na sestinedeli(normalne porodka),muze tam za ni manzel,nebo pritel a prelozi ji na luzko,bude mit v brise zavedeny dva dreny a mezi nohama spoustu vlozek,protoze deloha bude prorozene krvacet a zavinovat se,je mozny,ze bude mit bolesti,sestricky zacnou pichat proti bolestem leky,ale trva,nez zacnou pusobit,kazdych asi 15 minut se ji bude sam merit tlak pristrojem,na prste jeste bude mit saturaci,ta meri hladinu kysliku v krvi a na druhe ruce bude mit infuze (jako napsat sms bylo umeni)

- nohy jsem zacala citi az vecer,sestricky chodi prebalovat a kontrolovat jeji stav,musi se pit hodne,maj tam takovej hnusnej iontovej napoj,ja je poprosila o caj misto toho,celej den jsi unavena,ja ho opravdu celej co nejvic proodpocivala

- miminko vozi na kojeni,teda spis prvni pokusy,jelikoz maminka musi lezet a nesmi ani zvednout hlavu (mohla by mit pozdeji migreny) tak mimi moc nevidis,jen citis,ze ti sestra macka prso a dite to trosku solicha

- druhy den rano prinesou snidani,ale tezky se najist,kdyz se moc nejde hejbat (ale je to spis strach,ze nevis jak moc se muzes hybat) a po snidani prijdou sestricky,vyndaji dreny a mocovou cevku,pomuzou ti posadit se a pak stoupnout,prvni stoupnuti je zvlastni nohy a hlava moc nespolupracuji,ale je to jen chvili,vyzenou vsechny z chodby a nahou te prevedou do sprchy a tam pockaji aby si neomdlela,no a pak uz jdes na pokoj a pak ti vozi detatko na kojeni,kdyz se citis muzes si ho i nechat u sebe rovnou (ja byla ciperna,takjsem si ho vzala k sobe),ale jinak ho davaji k mamnce az treti den,kdyz se kamaradka nebude citit dobre staci rict a sestricky si vezmou miminko k sobe

- hlavne at si porad preventivne bere cipky proti bolesti,v prvnich dnech je nejlepsi tu bolest co nejvic tlumit

- personal byl uplne uzasnej,neni na co si stezovat,tak snad jsem v tom odpovedela na vse 😀

orchidei
11. lis 2009

cat nebůj taky budem mít krásný plochý bříška po porodu! 🙂 🙂 🙂

cat79
11. lis 2009

Jo orchi to nám taky radí, kočičí hřbety, vytírat na kolenou tak jsem si dala sexík ze zadu🙂)hihihihiihi, je to podobný??JE!!!hihiihihi
No a svítit u toho by bylo asi zvrhlý🙂)hahahahhahaahhahahaaha