Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

cat79
11. srp 2009

Holky a co odběr plodovky?Která do toho pujdete?Stojí to asi 25tis...vážně o tom uvažujeme...ale nevíme

angetha
11. srp 2009

Jo ty se můžou a nemusí žehlit, záleží na tobě, ale já je žehlit asi budu 😉

angetha
11. srp 2009

Odběr plodovky? Ne pupečníkový krve? My darujeme pupečníkovou krev, za to se neplatí

prosteja
11. srp 2009

anget aha.... no já ze začátku žehlit určo budu 😉 nádobí počká 😀

cat jako odběr plodové vody? docela rizikový zákrok a pokud by mi ho nedoporučil doktor, tak bych o tom ani neuvažovala 😉

verled
11. srp 2009

cat:ty chceš jít na odběr i když budeš mít všechno v pořádku??to mi pčijde zbytečný....... 😒

prosteja
11. srp 2009

ale za odběr plodovky se snad neplatí ne? 😲

a jestli myslíš pupečníkovou krev, tak na to bacha cat, nedávno o tom byla reportáž v televizi, nesmí se to u nás skladovat..... teď myslím pro tvou osobní potřebu 😖

prosteja
11. srp 2009

údajně na to ty laboratoře nemají vůbec povolení a můžou odebírat pouze pupečníkovou krev jak píše anget, jako když se rozhodneš darovat.... ale aby to skladovali pro tvou potřebu, to prý matky vůbec neinformují a v současné době to prý nedělá žádná nemocnice, protože se řeší nějaký papíry 😉

prosteja
11. srp 2009

anget o tom darování jsem taky uvažovala 😉

verled
11. srp 2009

holky děkuju mockrát🙂
svoja:no já jí mám roztomilou😀DDtak snad se tvoje mimi ukáže.-)
cat:já jak kdy mam náladu🙂
bae:super krása🙂

verled
11. srp 2009

holky já teda tu krev daruju, jestli bude všechno probíhat v po´řádku🙂

cat79
11. srp 2009

Jé, já se spletla, myslela jsem tu krev🙂)sorry, dělám u toho další věci a tak jsem se upsala🙂)
Nesmí se skladovat?To slyším prvně, poptám se na to u doktora, nevím pozitiva ani negativa, ale všichni herci a VIP si to nechali schovat pro případ nouze, ne?
No nevím
Kočky utíkám cvičit a zařizovat, okolo 17h se tu zase ukážu, tak toho moc nanamluvte ať jsem pak v obraze.-)))))

prosteja
11. srp 2009

verled to je od tebe hezký 😉

jinak cat, určo se na to zeptej, říkali to myslím v neděli v televizním novinách, mluvila tam nějaká maminka, že se chystala, že si ji nechá odebrat, ale že se teď dozvěděla, že jí to v porodce neudělají, protože by to neměli kde skladovat.... údajně na to nejsou nějaký papíry nebo co.. já to moc neposlouchala, o uchování nemám zájem, slyšela jsem, že je daleko lepší krev darovat, ale co je na tom pravdy až tak nevím... jen jsem slyšela, že to není až takový zázrak jak popisují, že když tvé dítě dostane leukémii v 15ti letech, tak že pupečníková krev nutně pomůže 😖 prý je to strašně omezené procento případů.... 😉 ale fakt nevím, já chci taky darovat a tak se o to nezajímám 😉

jinak teda to, že to dělají všichni herci a VIP ještě neznamená, že to musí být nejlepší ne? 😉 ale jestli o to máte zájem, tak se na to fakt poptej, nebo si zkus někde na netu najít info 😉

prosteja
11. srp 2009

cat tak jsem našla článek měsíc starý o tom, jak moc pupečníková krev pomáhá:
http://zdravi.idnes.cz/zaplatite-desitky-tisic-...

ale chtělo by to najít info o tom, že ty odběry byly pozastaveny 😉

prosteja
11. srp 2009

tak třeba ten článek někomu pomůže v rozhodování.... jinak je tam i seznam porodnic, kde pupečníkovou krev můžeš darovat.... 😉

p.e.t.u.l.k.a
11. srp 2009

Dobré dpopledne jen zdravím a jdu vařit oběd , než se Vítek probudí 😉

Co je nového, nestačím dočítat 😒

verled
11. srp 2009

ahoj Petulko jak je mamko??

prostej:hmm tak u nás se toi nedělá tak smůla:-/ a s prasklou vodou těžko dojedu až do mostu🙂)

angetha
11. srp 2009

Ahoj Petulko...Sac přidala do albíčka fotky Janičky, ale nevím jestli to víš.. 🙂
Holky tady jsou přímo stránky o pupečníkové krvi..
http://www.bpk.cz/

prosteja
11. srp 2009

jéééé ahojky Petulko 😵 😵 😵 nového? nevím, jestli víš, že porodila efi, ale to asi jo, porodila v pátek... a jinak nového nic nevím 😉

no a já teď holky četla, že koncem 12. týdne těhu by mělo být slyšet už na utz srdíčko, tak doufám, že nám ho pan doktor pustí příští týden na screeningu 😉 dělali vám to na screeningu, vy co jste ho absolvovali?

a taky jsem se konečně dočetla, proč se screening má dělat až po 12. týdnu, je to proto, že do konce 12. týdne těhotenství se ještě vyvíjí poslední orgány a může dojít k VVV... po 12. týdnu už toto nehrozí, proto se dělá screening takhle později 😉 no aspoň v tom mám jasno 😀

prosteja
11. srp 2009

verled, jé tak to je škoda ☹ takový krásný skutek jsi chtěla udělat a prd, oni ti to ani neumožní 😠 potfory 😀 no co se dá dělat......

prosteja
11. srp 2009

jj ange, tyhle stránky jsou přímo odkazovány v tom článku, právě je tam seznam porodnic 😉

angetha
11. srp 2009

Prostějko mě říkali, že se nesmíš na nic léčit, když chceš darovat tu krev...tak nevím, jestli tobě to povolí 😕 když máš ty alergie..
Na screeningu jsme srdíčko poslouchali 😉

prosteja
11. srp 2009

a jéjej anget ☹ to mi ani neříkej, že i mě by to zakázali 😠 no uvidíme, chci se na to informovat, když to nepůjde, tak mají peška 😖

jéééééé, tak to už se mooooooc těším, od zítřka za týden uvidím toho našeho bobiška.... a doufám, že ten hematom už bude v nenávratnu 😉

svoja
11. srp 2009

Holky ja jsem nedocitala, ale co vim, tak v tv byla reportaz, ze tu pupecnikovou krev ted uz neberou vsude, ze to nejak nemaj schvaleny nebo co. Je to postaveny na hlavu, ale delaj to prej jenv Pze, Hk, Brne

prosteja
11. srp 2009

svoji jj, to je ta reportáž o které jsem psala i já... ale já myslím slyšela, že ten odběr byl teď pozastavený všude 😕

sacvi
11. srp 2009

Ahoj holky, jen nakukuju..malá by měla brzo vstávat tak uvidíme

angetha
11. srp 2009

Ahoj Sac 🙂 🙂 četla jsi IP?

sacvi
11. srp 2009

jo angethko teď..děkuju 😉

prosteja
11. srp 2009

ahooooj sac 😵 😵 😵

verled
11. srp 2009

svoja:no tak žádnej skutek, ale pak jsem četla o darování vajíčka a na to bych i šla....po tom jak jsem si tu přečetla tolik příběhů, tak bych asi do toho šla.......kdybych mohla, určo na to budou nějaký testy a tak ne??
sac:tak jak ti to už jde líp??.-)

prosteja
11. srp 2009

tak co včera doktorka? 😉