Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

svoja
20. lis 2009

SAC ty varis venku?🙂

prosteja
20. lis 2009

SAC tak uvidíš, kdyžtak by jste museli dřív k doktorce, ale snad to nebude tak horký 😉 a ty vaříš venku? 😕

SVOJI jasně, že ten drobek potřebuje veškerou pozornost 😉 ale už jsem viděla hodně rozmazlené roční děti, takže rozmazlit asi jdou...... ale je jasné, že jakmile se tomu uzlíčku něco nelíbí, tak jde z náruče do náruče a věnuje se mu veškerá péče..... ze začátku se ho nemůžeš nabažit, pak ho trápí prdíky 😅 to je pořád něco..... nejhorší bývají babičky na tohel 😀 😀 😀 ta moje mě prý nechtěla dát z ruky, já jsem spokojeně spinkala a mamča mě chtěla dát do postýlky vedle pohovky, ale babička néééé, ta musela drndat na klíně 😀 .... no jo, hold první vnouče 😉

svoja
20. lis 2009

Ja si teda myslim a ten nazor koluje i tady na konoj a ve spouste knizek, ze do roka dite nerozmazlis....muj nazor.

p.e.t.u.l.k.a
20. lis 2009

sacvi mě Víteček taky v noci spinkal dýl, ale ted už delší dobu to mám jak ty píšeš ale usne mi hned po kojení a spí už v postýlce 🙂 Jinak příkrmy ještě ne zatím mu stačí kojo 😀

p.e.t.u.l.k.a
20. lis 2009

a u nás je i teploučko

sacvi
20. lis 2009

no my máme takovej malilinkatej jakoby kuchyňskej koutek venku na terase a v létě když něco smažím nebo i když jen tak vařím tak vařím tam aby nebyl v baráku smrad 😀 Ale jinak vařím normálně v kuchyni..A je to lepší vařit na čerstvým vzduchu ono člověku u teho vyhládne 😀 A když tam pokapu zem nebo tak tak to ničemu tolik neva 😅

svoja
20. lis 2009

Ono taky...jak v roce poznas rozmazlene dite??? vcera jsme byli na navsteve u kamaradu, maji mimi a holcicku cca 15-16mesicu....jak poznas, ze je rozmazlena???? V roce??? Vzdyt v roce ani nemluvi...."sotva" chodi....muze byt dite uzkostne, pohodove, vysmate, brecici, nebrecici, samostatnejsi, nesamostatne.....muze byt mamak, tatak.....ale jak poznas, ze je rozmazlene v jednom roce? Nereju, diskutuju....

sacvi
20. lis 2009

peti tak to je fajn..my už totiž s příkrmama v prosinci začneme tak sem chtěla vědět co vy..ale když máš dost mlíčka tak nějaká kaša počká..že jo 😀

sacvi
20. lis 2009

no to já svoji nevím..a spíš vidím to rozmazlování později v tom když rodiče dítěti vše dovolí a koupí mu na co ukáže a nedokážou mu říct ne..V chování a mazlení rozmazlování nevidím..

svoja
20. lis 2009

Strana 3., prispevek mamutky......skoro me to rozbrecelo:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

SAC jeee, to je zuzo🙂

prosteja
20. lis 2009

SAC no mě by se tam mrznout nechtělo 😀

SVOJI v pohodě, možná nemůžeš dítě rozmazlit do roka, možná se tomu tak nedá říkat jako že je rozmazlené..... ono vůbec jak poznáš rozmazlené pětileté dítě.... ty bys třeba řekla, že je rozmazlené a já bych třeba řekla, že je prostě jen závislé na matce třeba nebo tak něco..... to je těžké, rozmazlenost je taková obecná definice... no tak to řeknu tak, že jsem už ve svém okolí měla roční děti, co s nima vážně nebylo k vydržení, pokud neměli za zadkem maminku, každej se jim nevěnoval opravdu každou vteřinkou, nedostali hned to, co chtěli...oproti tomu mají zase některé kámošky zlatá dítka, co nepotřebují pozornost na 300% každou vteřinou, nevřeští pořád když se na ně nikdo nedívá a tak...... ale souhlas, že s tím nesouvisí to, že když má prťous měsíc, takže ho chováš 😉 to s rozmazleností nemá asi nic společného.......

prosteja
20. lis 2009

SVOJI tak s tou mamutkou souhlasím 😉 moc hezky napsané.... a já to ani tady u nás v diskuzi nemyslela tak, že tím, že miminko chováš nebo k němu letíš hned jak zapláče, tak že tímto ho rozmazlíš, to ne proboha..... to je jasný, že ho nenecháš křičet v postýlce půl hodiny a pak milostivě vstaneš z postele 😅 ...... jen se podle mě dá dítko rozmazlit poměrně brzy, ale ne chováním, mazlením a tak 😉 to naopak dítka potřebují 😉

sacvi
20. lis 2009

prostejko tak bych zase mrzla doma jak bych větrala a to raděj chvilku zmrznu venku 😀 Máme sice super odsávač ale i tak je to venku fááájné 🙂

svoja
20. lis 2009

Jako pokud dite vyzaduje za zadkem maminku kolem roku, podle me to rozmazlenost neni....zalezi potom na rodicich, jak ho vedou k samostatnosti.

SAC souhlas...spis u starsich bych to definovala

....maji co chteji, vse se ridi podle nich a kdyz ne, tak si to vymrcej, nerespektuji zakladni pravidla...atd.atd. ale tohle rozhodne nezpusobis tim, ze bude mimi spat s tebou v postylce (napriklad) nebo ze prijdes, kdyz zaknoura apod.

Ja osobne budu male za zadkem porad, budu ji chovat co to pujde, klidne bude i u me v posteli....budu ji zkratka na blizku, protoze jsem presvedcena, ze to bude potrebovat.

prosteja
20. lis 2009

SAC tak to jo 😉 ... a tady je teda i venku teplo 😉 a prý bude takhle až do Mikuláše, tak doufám, že pak ještě v červnu nebudeme nosit fusak 😀

ok SVOJI, tak to není rozmazlenost 😀 ale dítko bych takové nechtěla..... nemoct jít bez něj ani na záchod 😀

svoja
20. lis 2009

PROSTEJA jezisi proc bych nemohla jit bez ni na zachod? mam lehatko ne? nepletme dohromady vic veci....ja nerikam, ze ji budu mit porad v ruce, ale chci s ni travit co nejvic casu, mazlit se s ni, nenechat ji plakat, davat ji najevo, ze maminka je u ni....atd...ale zaroven se budu starat o domacnost, varit....to zas jako jo.

sacvi
20. lis 2009

svoji to určitě bude potřebovat..Janička taky ze začátku spala vyloženě u mě nebo i na mně a jak sem ji položila hned byla vzhůru a nespokojená ale jak jsem i vzala tak zase spokojeně klimbala a já si to náramně užívala 😵

svoja
20. lis 2009

Jeeee, SAC diky, ze to rikas🙂 Ja tady nedavno napsala, ze kdyz jsem byla miminko, spala jsem mamce na brise a ze to tak klidne budu praktikovat, kdyz to bude mala potrebovat.....a uz nevim kdo me tady rikal, ze z toho jsou problemy s pateri a prilisna fixace na matku....ja uz se tak tesim, az na sebe budeme fixovane🙂 😵

prosteja
20. lis 2009

SVOJI fakt no coment 😀 zase jsi mě špatně pochopila..... 😀

svoja
20. lis 2009

PROSTEJ co? 😲

sacvi
20. lis 2009

podívej svoji měla sem ji na sobě nebo u sebe pořád a žádná fixace není..už je větší a hodně se zajímá o okolí takže už u mě ani kolikrát tolik být nechce 😀 Já jen vzpomínám jak na mně dřímala a jak to bylo krásný.. 😵 A ležela na mně často v poloze na srdíčku takže myslím že to na její páteř žádnej neblahej vliv nemělo.

svoja
20. lis 2009

PROSTEJ jezis, my na to mame stesti🙂 ja jsem psala, ze jsem presvedcena, ze do roka dite nerozmazlis (obecne) a ty jsi psala, ze znas hodne rozmazlene rocni deti...na to jsem reagovala, ze jak se v roce pozna rozmazlene dite....a uz to jelo🙂 A ze ja budu s malou porad, ale zaroven ze si sama dojdu na zachod...a tys psala, zetakovy ditko bys nechtela....

prosteja
20. lis 2009

SVOJI 😀 no já jen, že o tom, že dítě do jednoho roku nemůžeš rozmazlit jsi tu napsala ty..... tak jsem jen napsala svůj názor, že už jsem viděla rozmazlené děti a pak jsem z toho svého názoru ustoupila, že ok, že to není rozmazlenost teda, že to tak nebudu definovat 😉

naopak ti tady přizvukuju, že malinké miminko chovat, chovat, chovat, věnovat mu veškerou péči i čas..... tak nechápu o co zase jde 😀 hold pátek no 😀

sacvi
20. lis 2009

a abch se přiznala tak já teda ani pomalu na to wc nemohla 😅 Ani sem nevařila a skoro neuklízela..hodně mi pomáhala rodina ale to taky bylo těma mýma hroznýma horonama..to byly děsný stavy ale pak to překlenulo a je to už jenom krásný 😵

svoja
20. lis 2009

SAC huraaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sacvi
20. lis 2009

holky vy ste se do toho nějak zamotaly 😀

prosteja
20. lis 2009

SAC však to bylo myšleno u těch větších dětí ode mě...... 😉 jakože znám děti kolem roku a dobře i starší, co jakmile se máma zvedne a jde na záchod, tak letí za ní a brečí, že nechtějí být sami 😅 tak jsem to myslela já, že takové dítko bych nechtěla 😉 ale nebavím se o miminku 😉

prosteja
20. lis 2009

SAC vždyť říkám pátek 😀 😀 😀

a jinak teda závidím tu pomoc rodiny 😅 já chci vidět po porodu sebe 😖

svoja
20. lis 2009

svoja • 35tt • Dnes ve 12:35
PROSTEJ jezis, my na to mame stesti ja jsem psala, ze jsem presvedcena, ze do roka dite nerozmazlis (obecne) a ty jsi psala, ze znas hodne rozmazlene rocni deti...na to jsem reagovala, ze jak se v roce pozna rozmazlene dite....a uz to jelo A ze ja budu s malou porad, ale zaroven ze si sama dojdu na zachod...a tys psala, zetakovy ditko bys nechtela....

cat79
20. lis 2009

..tak jsem zase tu🙂)
jsme po snídani vytuhli do půl 11🙂 a te´d jsem gruntovala, páč mi zítra přijedou ty holky na baby párty🙂)
Ale teda mě to zmohlo ten úklid, komplet kuchyň i šuplíky a lednička, koupelana awc a prach, ještě luxovat a vytřít...jsem si ale dala pauzu🙂)

Ange už 3 měsícea petulka 4 měsíce, jo??teeda to tak letí, ani mi to nepřijde.
maliník si dneska seženu, to lněné semínko asi taky, dá se i rozemlít a dát třeba do jogurtu, ne???

O rozmazlování si asi něco radši přečtu, ale nemám strach, myslím že jsme oba celkem př zemi a když ne tak prostě řekneme NE🙂))