Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

carculka
21. lis 2009

ahooj holky...uz jsem doma..jakpak se mate?

amal..3.12?to by mela nrozky stejne jako ja 😀 a strie snad nepribydou a amalka brzy vyleze 😉

hehe,nekdy v zari jsme ho objednavali..

cat..jeee asi prijdu na navstevu vas vyjist-mnam takovy dobroty😀

ange..co to je vubec ten rustovej s.?

svoji,tak snad si dohnala spanek pres den trosku,barunka asi bude certik 😀

carculka
21. lis 2009

dnes mi rikali holky jak mi vyrostlo za ty tri tydny brisko 😀 no jako ted to nak skocilo zs

svoja
21. lis 2009

Tak jsme se vratili z vyletu, pekne me bolej nohy...ale bylo to fajn, nebot bylo hezky, byli jsme na jidle, pak se prosli, kousek popojeli vlakem a zpatky sli pesky...

Holky ja malem nedosla domu, jsem si myslela, ze jsem se pocurala...jako jsem zacala strasne potrebovat, znate to, kdyz vam dite tlaci na mocak tak ukrutne, ze mate pocit, ze to kazdou vterinu pustite....no a ja musela nejak dojit domu....ted uz bylo trochu chladnejc, rozlisovaci schopnosti snizene, ted ja citim vlhko...no masakr....tech par poslednich stovek metru jsem premyslela, jestli me praskla voda nebo jsem pochc...ale kdyz jsem dosla dom, tak dobry, zadnej rybnik v kalhotech, byl to jen pocit....ale teda hroznej, bych prisahala, ze jsem po...strasna prdel....manzel me rika lulanku🙂🙂🙂 😀 😀 😀 ...ale prej by se me nesmal, kdybych to pustila 😀 😀

svoja
21. lis 2009

...jinak teda spat se me chce brutalne, ale jsem nejaka jakoze pretazena nebo co, ze kdyz si lehnu, tak neusnu...ale asi pujdu brzy spat....snad se vyspim...

carculka
21. lis 2009

svoji,myslim ze by se smal,ikdyz rika ze ne 😀 ale vsak by za to mohl jeho maly broucek 😀

svoji,tak dej nakou dobrotku a zalehni 😀

amallie
21. lis 2009

svoji: tak to s tím čůráním znám 😀 😀 😀 ale jako nesmíš kýchnout 😀 😀 😀 to pak neudržíš, ani kdybyses ........... 😀 😀 😀

carcul: fakt? tak to moje amálka bude mít narozky s tebou, páč já jí fakt tipuju na toho 3.12. 😉

anget: no, mně taky není špatně, ale četla jsem to, tak právě si říkám, že kdyby bylo, tak by už snad, ale nic 😒

carculka
21. lis 2009

amal..jojo 😀 😀 😀 to jsem teda zvedava 😀

sacvi
21. lis 2009

Ahoj holky,

carculko viděla sem že ses ptala na ohřívač..no hlavně nekupuj od Aventu 😠 A nebo esi jo tak někde v obchodě aby jsi ho mohla případně reklamovat nebo vrátit 😝

carculka
21. lis 2009

ahoj sac,to je tak hroznej?

a nevis jaky je dobrej?

sacvi
21. lis 2009

Je úplně naprd 😠 Máš tam stupnici kde nevolíš teplotu ale množství ohřívaného mléka nebo pokrmu. Já si to už moc nepamatuju přesně ale myslím že tam je 85ml,115ml a dál nevím. Samo tam je i míň ale já dělala většinou 90ml..Takže sem zkusila ohřát na 85ml mlíka a mlíko úplně studený..no tak se zkusila těch 115ml a když se zadařilo mííírňounce vlažné ale jak uděláš 3kroky zase studená a tak sem zkoušela i na ještě větší množství vody a to jak kdy..někdy dobrý..jindy studený nebo zase vřelé 😠 Tak sem zkoušela dát vodu pokojové teploty na ohřev mlíka z lednice a to zase bylo horý moc..no prostě sem vyzkoušela milion způsobů aby to mlíčko bylo akorát a nic 😝 Minulej týden sem ho posílala zpátky na reklamaci a jsem zvědavá co oni na to. Sme jim volali do toho kšeftu odkud ho máme a říkali ať to pošlem. Určitě jim to už muselo dojít a zatím nikdo nic 😖 Kdyby stál 200kč tak dejme tomu ale stojíto hromadu peněz a je to k ničemu 😠 😠 😠

Ale jakej doporučit nevím a já už ani žádnej nechcu. Já si převařím víc vody a teplou dám do toho termoobalu a zbytek do velké lahvičky aby vychladla a až má malá hlad tak to jen namíchám na dobrou teplotu..horší kdybych musela ohřívat svoje ale to u mě nehrozí..

angetha
21. lis 2009

Carculko růstový spurt je když miminko roste do délky, tak má zvýšenou spotřebu jídla..takže má častěji hlad a víc toho vypije..je to kolem 3. týdne, 6. týdne, 3. měsíce, a snad i 6. měsíce

Svoji takový pocity mám taky, hlavně že jsi v pořádku došla..

Amal jak říkám, porod přijde když to nejmíň čekáš.. 😉 ani bych se nedivila, kdyby jsi dnes začala rodit 😅

sacvi
21. lis 2009

A hlavně janička jak má hlad tak fakt brečí a já si říkala jaká to bude paráda že než přebalím tak se to ohřije a takhle sem řešila že to je pořád studené tak sem zase dala vodu do konvice a pak ohřívala v hrnku nebo to bylo vřelé tak chladila a malá samo celou dobu plakala..takže fakt na nic 😠

carculka
21. lis 2009

ange,dekuju 😀

sac,ja to chci hlavne treba na dovci,cestovani,a taaak...a hlavne pak na prikrmy,ze treba kdyz nebudem doma na obed,nabastime se jinde,nebo napr na dovoleny atd..a kdyz ho uz budu mit tak bych ho pouzivala i pak doma(kdyz bych nemohla kojit a nebo manzilek na MMkdyz by hlidal)..

svoja
21. lis 2009

Zeny ja SPALA!!!! 😵 😵 😵 😵

No jako kdybych si cestou kychla nebo jen zakaslala, tak je to jasny....me vypravela kamaradka (netehu) jak jednou se sestrenici (tehu) plela chodnik a ta tehu vstala a pak jen suse povida "Tak ja se jdu prevlict 🙄 ".... 😀 😀 😀 😀 ze se to pry tehotnym obcas stane no, ze proste nevladnou 😀

SAC diky, neni nad zkusenosti...jeste se zeptam ja...obou maminek, ktery tady jsou (i ANG) holky jak jste sterilizovaly? Mate na to nejaky pristroj nebo klasicky v horky vode proste...? Pocitam s tim, ze treba dudaky a savicky a lahvicky napoprve budu muset vyvarit, pak uz budu mejt v horky vode a dlabu na to...

svoja
21. lis 2009

...no a ted me reknete, kdyz si teda tehotna takhle obcas treba cvrkne, tak jak pozna, ze to neni prdla plodovka? 😀 😀 😀 😀 Chichi, se budu muset zeptat sveho vazneho seriozniho doktora...at se zase ztrapnim, jako vzdycky 😀 😀 😀

sacvi
21. lis 2009

Svoji já dokrmovala hned od začátku a tak sem lavičky a vše vyvařila ve vodě a pak chvilku jednou za den a pak ani to ne 😅 Vždy pořádně vydrhnu katáčem pod tekoucí horkou vodou a pak vypláchnu kojeneckou a hotovka. A žádnej problém nám to nedělá 😉

svoji to poznáš..tak že ucvrkneš to cítíš že sis ucvrkla ne 😀 A plodovka odkapává nebo odtíká že o tom jako nevíš..pokuď teda nepraskne a pak teče proudem ale to poznáš určitě 😀 Každopádně kdybys měla někdy podezření že by to plodovka mohla být tak raději zajít k mudr a oni na vložku něco nakapou a podle toho to poznaj 😉

svoja
21. lis 2009

SAC to sem potrebovala slyset s tim mytim 😉

Nojo, ale napriklad dneska, jak bylo uz chladno a jak jsem to zadrzovala dlouho, ja uz pak necitila vubec nic 😅 😀 😀 ....to bude jeste prdel tohleto 😀 😀 😀

carculka
21. lis 2009

svoji a co uz je barunka hodna?

svoja
21. lis 2009

CAR kupodivu me nechala....nasla jsem si novou polohu, ve ktere jsem okamzite vytuhla 😉 ...proste u toho skoro sedim 😅

carculka
21. lis 2009

tak ete ze naka poloha vubec je 😀 😀

angetha
21. lis 2009

Já mám ohřívačku na lahve od Canpol babies, tam jsou tři polohy, na prostřední je to pak akorát..pak je tam i mistička takže se dá ohřát kašička..ale není to na moc velký lahve..pokud přihřívám jen svoje tak to jde, ale kdybych měla dávat jen dokrm, tak bych pořídila asi něco jinýho..
Svoj 😀 ale myslím, že když se počuráš omylem, tak automaticky zatahneš močák..a přestane to ne? kdežto u plodovky by ti asi nepomohlo nic..
No a vyvařovala jsemv hrnci. 🙂

carculka
21. lis 2009

ange a co bys poridila?

angetha
21. lis 2009

to nevím, já to nezkoumala 😔

carculka
21. lis 2009

se v tom prave vubec nevyznam jaky je dobry ☹

angetha
21. lis 2009

Bohužel ti neporadím ☹

carculka
21. lis 2009

a co ange,jakpak se mate holky?

svoja
21. lis 2009

ANG 😀 😀 😀 😀 ja nevim, ja se nikdy jako dospela nepocurala 😀 😀 😀

Vyvarovala jsi i dudyny?...a lahvicky mam plastovy avent ehm...to muzu taky ne? Dat do hrnce myslim....vsak to musi neco vydrzet, ne? 😀

amallie
21. lis 2009

Holky, na vyvařování jsem koupila sterilizator do mikrovlne trouby a jako dobra vec, da se to tam a za 4 minuty hotovo. Pohodlný. Jinak nám radili v porodce tablety Milton, sterilizace za studena, mají v DM.

S tím ohřívačem mě to ovšem taky zajímá, neb MM se nesmí ohřívat v mikrovlnce, což jsem se tedy dozvěděla až před pár dny.

Svoji, to přeci poznáš, že ses počůrala, ne? To máš jak MS- teče z tebe, ale nevíš o tom, když se po......, tak to cejtíš že čůráš, ne? Garantuju ti, že až si ucvrnkneš, uvidíš 😀 😀 😀 😀 Zkus si kejchnout, když se ti chce a máš to jasný 😀 😀 😀

Ange: no dneska v noci ne, neb zítra jdeme na oběd ke známým, já upekla dort, tak radši až zejtra 😀

luciebx
22. lis 2009

dobre ranko holky.. jak se vsichni mame, tak my sme vcera s pritelem sli na veceri.. krasne sme se vyfikli dojdeme do nasi nejoblibenejsi steak restauracky docela prazdno a tak si rikame to bude rychle.. no ale bohuzel ... asi o hodinu pozdeji nam koooonecne donesli predkrm. stul co prisel po nas to dostal jeste drive nez my a v rohu sedelo par holek co slavili narozky a ty se tam zacali rozcilovat jak je mozny ze stul co prisel posledni ma prvni jidlo..
coz uz i ja zacala byt dost nastvana pac tam fakt nikdo nebyl v kuchyni 2 kuchari a nic nestihali.. nakonec se holky sbalili a vypadli a to jim uz to jidlo nesli haha... fakt sem se bavila.. no ale dalsi hodina ubehla a teprve pak nam donesli hlavni chod.. jo a opet po tom stolu co dosel po nas.. ti si zacali stezovat ze hranolky jsou nedodelane.. uz i jejich predkrm poslali zpet.. nakonec se zvedli a sli pryc i oni.. takze sme tam zbyli uz jen my haha.. no ja teda taky poslala hranolky pryc pac fakt byly nedodelany.. a to jist nebudu.. no nakonec sme dostali zdarma zmrzlinu a ani piti nam nenauctovali .. no nevim zda omylem ale fakt tam meli vcera hruuuzu hihi.. a dali nam poukazku na slevu na dalsi navstevu.. no uvidime hihi..

vendelinka1
22. lis 2009

Ahoj holky,

po dlouhé době jsem se dostala na normální, necenzurovaný internet a nedalo mi to, abych nepohledala svoje letní spolusnažilky...
Jak se všechny máte? Koukala jsem do tabulky od Hehe a je prima, že skoro všem už těhu vyšlo 🙂 Moc vám všem držím palečky ať jste v pořádky, vy i prcci 🙂 A těm, co to ještě nevyšlo přeju hlavně optimismus, ono to jednou přijde 🙂
No úplně mě bere nostalgie, když si vzpomenu na ty hodiny, proseděné s Vámi u internetu na koníkovi...
Teď už máme konečně internet doma, tak snad se k vám můžu ještě přidat zase....