Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

amallie
16. črc 2009

moment!!!! ten screening ve 13tt je standardní a povinnou součástí těhu vyšetření už několik let, pokud to mudr nedělá, porušuje nařízení český gynekologicko-porodnický společnosti 😠 říkají, že je to nejdůležitější vyšetření v těhu a pak ještě ten ve 21tt, to mi říkali i v porodce

zuzka.o
16. črc 2009

***Ahoj Prvušky ***

Jenom vám sem jdu dát odkaz, teď mi to dorazilo na email 😲 😲 😲

http://www.loupak.cz/video/tv-a-radio/2075-mada...

prosteja
16. črc 2009

amalko co vím, tak doktoři uvádí, že ten screening je placené vyšetření 😖 tak já nevím, každý tvrdí něco jiného....... ale vesměs se všichni shodují, že to není standartní vyšetření...... 😖

svoja
16. črc 2009

cau holky!!!

SAC, PETUL tak uz je vyklepejte....drzim pesti🙂

AMALKO me to treba dr delal, rikal, ze to je vysetreni, ktery pojistovna nehradi (me to udelal zadarmo). pozastavuje se nad tim, proc to nedelaji vsichni doktori, protoze je tam zachytnost tech vad hodne vysoka a oproti tomu ty tripply byvaji casto falesne pozitivni, zachytnost je o dost nizsi a zbytecne maminku zenou na plodovku (jejiz odber muze byt rizikovy)...treba ja na tripply nejdu vubec...zni to rozumne, tak taky nechapu, proc to nedelaji vsichni....

svoja
16. črc 2009

tak standartni a povinne asi neni, protoze na to ten dr potrebuje pristroje, osvedceni a asi musi byt i v nejakym "programu"...ten muj treba spolupracuje s nejakym londynskym institutem a miva pravidelny kontroly na to, co tady dela....asi se do toho nechce vsem a radsi to delaji tou starsi zkostnatelou, ale pohodlnou metodou tech tripplu

hehena
autor
16. črc 2009

cuuuuuuus hoooolky.... já vás baštím a eště jsem nebyla schopná dočíst.... 😠

prosteja
16. črc 2009

ahoooj svoji.... jj, mě doktor říkal to samý.... taky to u něj mám tohle vyšetření a zadarmo, ale stejnak to nechápu...... jako některý doktor to nedělá vůbec, některý to dělá za prachy a jiný zadarmo..... kdo to teda proplatí tomu mému doktorovi....... no ale taky mi říkal, že to není standartní vyšetření, i když prý hodně doktorů už to používá 😉

cat79
16. črc 2009

Ahoj Svoji🙂
Fakt nechápu jak je možné, že jsme tu 3 ve stejném týdnu a každá má jiný přístup, jiné testy, jiné ceny a tak...jako by si mysleli, že si to neřeknem nebo co...já třeba nemám jako žádnou poradnu,jen je to ve středu, ty papírky na moč, měření a vážení, ale zatím nic moc informace, žádný balíček s dárkama jsem třeba doteď nedostala, ale průkajdu nám od 8tt...zato svoja až ve 12tt...divný☹

No hlavně ať nám vyjde dobře ta krev...3x klepu (myslím VŠEM nám tady🙂

Zuzko ta pošta pro tebe je teda mazeeec☹to by mě zajímalo co si ti 2 udělali!!!!!

prosteja
16. črc 2009

cat tak já si myslím, že třeba vystavení průkazky je naprosto nepodstatný 😉 jestli ji dostaneš v 6. týdnu, v 8. týdnu nebo ve 12. týdnu..... to je podle mě fuk.... horší jsou ta rozdílná vyšetření.....

hehena
autor
16. črc 2009

no nic ... musím zas jít... ale já se vrááááátíííííííííííííím 🙂))) 😉 😉 😉 😵 😵 😵

verled
16. črc 2009

amal:tenhle ne.......opravdu jsem o tom hodně četla, proto to neni hrazený je to standartní pro starší ženský a rizikový

verled
16. črc 2009

cat:průkazka jke na každym a jiný to máme jen u toho screeningu🙂cat:já taky nemam poradnu, prootže to provozuje můj gyndař🙂balíček s dárkama je individuální a podle pojišťovny se kterou má smluvy a tak ten dr.

svoja
16. črc 2009

No ten muj dr to dela zadarmo jen svym pacientkam...ale jezdi k nemu i jine pacientky, kterym to zas nekdo doporuci a od tech uz si to necha platit....asi je v nejakym tom programu a pro svy pacientky to proste ma zadarmo (jako takovej bonus) si myslim!!!

Balik s darkama jsem dostala a pry to maji od nejake firmy, se kterou spolupracuji....to neni primo od toho dr...

A prukazku dava muj dr az takhle dyl, protoze to uz jsou vysledky nekterych testu a navic v tom 12tt je riziko potratu precejen mensi nez v tom 8tt....tak asi kvuli tomu, ze ji proste da az kdyz to tehu je takovy "jistejsi"...ono to je asi stejne skoro i jedno....

A poradna u nas funguje tak: moc, vazeni, tlak...u dr vysetreni(ktery je me ted teda neprijemny, driv me nevadilo), poslech srdicka, povidani o pripadnych problemech, probrani predchozich testu a vysledku(u me to ted byl ten screening)...jo a ten muj jeste volal me endokrinolozce kvuli nejake hodnote, ktera byla nepatrne jinak, tak to s ni chtel zkonzultovat...no a pak se domluvime na priste....

prosteja
16. črc 2009

svoji ale stejnak je to divný.... jestliže je to neplacené vyšetření (jako třeba bílá plomba u zubaře), tak jeho to vyšetření něco stojí a stojí ho to u každé pacientky.... a pojišťovna mu to neproplácí ani u tebe, ani u cizí pacientky..... takže mi nejde stejně do hlavy, proč to neplatíme 😀 nijak po tom jako nepátrám, neplatím to, tak je mi to jedno 😉 ale je to prostě divný........

ten balíček je prý opravdu od nějaké firmy, takže prý záleží, jestli ten doktor s ní spolupracuje a ty Prenatal boxy dostává..... je to prostě jen reklama 😉 moje kolegyňka ho dostala celkem 4x za celé těhu 😅 ..... a jinak taky třeba nechápu jak některý doktor dá snímek z utz aumaticky a bez ptaní (třeba ten můj) a jiný si za to nechá zaplatit..... 😖 jsem z tohoto přístupu fakt jelen 😔

verled
16. črc 2009

svoja:jasně nemá smysl se v tom babrat🙂hlavní je jestli máš k dr. důvěru🙂

amallie
16. črc 2009

tak mně teda mudr i v porodce řekli, že je to standradní vyšetření a že dokonce díky němu nejsou již povinné tripple testy

pokud mudr nemá tu certifikaci a vybavení, má poslat do zařízení, kde to mají, nejčastěji do nemocnice

to je i na stránkách české gynekologicko-porodnické společnosti

pokud někdo něco platí, je to určo za nějaký "nadstandard", ale odběry, CRL a NT projasnění ve 12-13tt se píše v knihách, že se musí udělat

Mně třeba mudr nepočítal žádná ta rizika, jak tady jiní uvádějí v albech, jen mi řekl že je vše ok

svoja
16. črc 2009

No ja nevim, je to teda zvlastni, ale myslim si, ze ten dr si "zaridil" vsechno, aby mohl delat ten screening, aby jeho pece byla na vysoke urovni, udelal to pro pacientky a asi i pro svy dobry jmeno. Urcite ho to taky neco stalo. Takhle jeho pacientky, protoze jsou jeho a on je tak dobrej za to platit nemusi...zvysil tim jakoby svoji uroven a uroven sve ordinace...teda si myslim...ale jak to ma nebo tema s pojistovnama, to ja netusim....

prosteja
16. črc 2009

jo amal tak to nevím..... jak říkám, každý doktor tvrdí něco jiného 😖

amallie
16. črc 2009

za snímky z tuz platím 50 kč, je to naspané na dveřích kabinky 😉

co teda vím, že když jsem volala do Motola kvůli registraci, tak se hlavně první ptali, jestli mám screening ve 12tt, že jestli ne, ať přijdu tam

amallie
16. črc 2009

tak ještě mě napadá, že on to mohl i ten verled dělat, akorát to nijak neproklamoval jako screening, prostě mrknul, jestli má nosní kůstku, jak je mimi veliké a co NT a tím to haslo, to je taky možný

amallie
16. črc 2009

jinak k těm pojišťovnám, utz pojišťovna určo proplatí kdykoliv, odběry krve stojí kolem 700 a podle mě to taky mudrovi proplatí no a to kouknutí do stroje akorát mudsí dobře umět, no

prosteja
16. črc 2009

no vidíš amal....... to je děs takový různý přístupy 😖 já o fotku ani nežádala a už ji svírala v ruce 😀 a když jsem viděla, jak je to pro něho jednoduchý ji vytisknout, tak se ani nedivím, že to je zadara 😀 .... ale zas ten můj má myslím nějaký administrativní poplatek, snad za recept na antiko a tak....... ale sestra mi říkala, že to je tím, že on tam má zásoby antikoncepce a když si vyloženě ten recept vydupeš, že od něj to nechceš, tak si účtuje 50,- tak nevím 😖

svoja
16. črc 2009

amal jj, kamaradky dr to taky nedela a poslal ji k tomu memu...ale nekteri doktori jsou asi proste "stara skola" a dal si jedou v tom svym....

me to delal tak, ze udelal ruzny mereni na utz, nabrali krev na vrozene vyvojove vady a potom pomoci nejakeho programu (prave toho jejich) me zpracoval celou zpravu, kde mam rozepsany rizika vzhledem k veku a vzhledem k veku+tem vysetrenim....bylo to nejen na downa, ale i na dalsi dve poruchy (nejaky dalsi dva syndromy)...tu zpravu me pricvakli do prukajdy a diky tomu, jak dobre to dopadlo, uz me nehrozi ani tripply ani plodovka....samozrejme vic odhali treba jeste ten dalsi utz kolem 20tt

svoja
16. črc 2009

no ja platim za snimek taky 50...ale minule jsem chtela 4 a dal me slevu🙂 😀

prostej to se divim s tou antiko....ja jsem slysela, ze dr by antiko prodavat nemel....

svoja
16. črc 2009

amal no ja nevim, ale ja myslela, ze se to dela prave v kombinaci jeste s tou krvi a ruznym merenim, ja v te zprave mam ruzne rozmery....a to se pak vsechno propocita a vyjde z toho to riziko...

prosteja
16. črc 2009

jo svoji to nevím.... mě dávala doktora na Moravě antiko běžně, doktor tady v Praze taky a ten novej ji viditelně dává taky.... a můžu teda říct, že jsem i platila míň jak v lékárně 😅 ... protože se mi asi 2x stalo, že ji ten doktor neměl, tak musel napsat recept a platila jsem asi o 50,- víc 😉

amallie
16. črc 2009

no...... ten snímek se platí asi proto, aby to přispívalo na zařízení

že platíš za recept je zase proto, že to, co má v ordinaci, což je ovšem nelegální a zakázaný, tak na to on dostane od dealerů řekněme "slevu", takže tím tě nutí si to koupit u něj 😉

co si budeme vykládat, lékařský přístroje stojí neskutečné peníze, studium, školení a všechno kolem a lékaři pak od pojišťoven dostávají strašně málo!!! takže každý se snaží vydělat bokem, jak se dá
já to ale schvaluju a ráda zaplatím, když vím, co třeba kamarádky lékařky museli všechno projít

já si uděla VŠ, ještě při VŠ měla dobře placenej flek a jsem vysmátá

lékaři musí 6 let tvrdě studovat, pak trček 6 let někde na praxi za houby peněz až do atestací a pak............ vlastbí ordinace stojí miliony a v nemocnici si nic nevydělaj, jako, žádnej med

svoja
16. črc 2009

no asi si na tom namasti kapsu bych rekla....

prosteja
16. črc 2009

jj amal to máš pravdu... taky mám známou lékařku a je to občas děs teda, i co si k ní dovolí 😖 .... jako mě nevadí u doktora si koupit antiko, když ji tam mám ještě levnější 😀 něco jinýho by bylo kdyby mi ji nabízel 2x tak drahou a nutil mě platit za recept, to už bych prskala, ale takhle je mi to fuk 😉

prosteja
16. črc 2009

svoji ať si na tom namastí třeba 2 😀 ........ když to pro mě není nevýhodný, tak je mi to vcelku fuk..... takhle ještě musíš v lékárně platit za recept 😔