Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

moncicak3
15. srp 2009

navíc až budou naší malý 2 roky, tak bych se chtěla vrátit do práce na poloviční úvazek, i když propouštěli, tak mám zjištěný, že ze zákona mě vyhodit nemůžou, jelikož se starám o dítě do 3 let věku.....moje mamka je v invalidním důchodu, tak nám ji může pohlídat těch 20 hodin týdně v práci mě nezabije....navíc ten rodičák 7600,- je dost málo, tak aspoň budu moct přispět do rodinnýho rozpočtu.....opět ale otázkou je, jak to bude za 2 roky, že....

blahovka.cz
15. srp 2009

no to m i povidej moni,taky mi to prijde malo tech 7600,ale co no zvladnou to jini,budem muset taky,ne.me ted odpadl privydelek u tatky a ani se nemam kam vratit do prace,tatka musel skoncit s podnikanim,uz to proste neutahl,ono kdyz ti zakaznici neplati . . . tak ted to resit nechci co bude za 3 roky,ale mam z toho vitr,snad se do te doby zlepsi situace s praci . . .

jinak kocarek opravdu skvelej a malej ma mista je je 🙂

angetha
15. srp 2009

Ahoj holky..
maminky vy teda máte problémy s tím kojením ☹ ☹
Jinak mám v plánu taky rodičák na tři roky s tím, že hodláme počít sourozence..proto i kočárek máme i neutrální barvičku.. 🙂 A pokud by sourozenec nějak nešel tak šéfové jsou rozumní, že ten poloviční úvazek by taky šel, je mi není jasný, jak by se pak vypočítávala mateřská..

angetha
15. srp 2009

Jo a já mám vlastně na zimu ještě zimní matraci do kočárku aby na mimi netáhlo zespoda.. 😉

moncicak3
15. srp 2009

ahooooj anget 🙂

jj taky mám zimní matraci do kočárku, ale zatím jen pro sichr, tak uvidím, jestli ji využijem 😉 jinak ta mateřská by se při polovičním úvazku, počítala podobně, podmínkou je akorát odpracovat tuším 260 hodin za rok, aby jsi měla opět nárok na mateřskou.....

p.e.t.u.l.k.a
15. srp 2009

Hplky ten odběr z hlavičky nevím na co byl, byla jsme tak v šoku, že jsme se zapomněla zeptat ale zeptám se ho v pondělí. Jinak já přes den jsme kojila co 3-3.5 hod ale teď musím co 2 hod budit aby začal přibírat ale jen do pondělka a v 7 hod vypil 60 ml MM a 40 ml UM a o půl 9 protože křičel tak jsme ho přebalila a zrovna nakrmila vypil 55 ml MM a 40 UM ale vyblinkal něco a teď ho budit nebudu a v noci jsme ho taky nebudila. On je strašné šidlo, je moc živý tak co vypije tak to vyhobzinkuje

moncicak3
15. srp 2009

Anget, našla jsem tohle:

Vznikne-li zaměstnankyni, v době trvání pracovního poměru, nárok na další PPM (do 4 let od první PPM), použije se pro výpočet další PPM denní vyměřovací základ rozhodný pro první PPM.

Aby žena měla nárok na PPM, musí splňovat následující podmínky:

* Je-li zaměstnankyní, musí se před porodem alespoň 270 kalendářních dnů v posledních dvou letech účastnit na nemocenském pojištění (včetně trvání ochranné lhůty a pobírání nemocenského až do začátku šestého týdne před stanoveným dnem porodu). Byla-li jí PPM v zaměstnání přiznána, nesmí v tomto zaměstnání již vykonávat práci.
* Je-li OSVČ, musí se alespoň 270 dnů, z toho 180 kalendářních dnů v období jednoho roku před porodem účastnit na nemocenském pojištění (zaplatit pojistné). Během PPM nesmí osobně vykonávat samostatnou výdělečnou činnost.

Pokud žena nesplňuje oněch 270 dnů placení nemocenského pojištění, ale nemocenské pojištění si platila kratší dobu, má nárok na nemocenskou dávku 6 týdnů před a 6 týdnů po porodu.

moncicak3
15. srp 2009

takže se to nepřepočítává na hodiny, jak jsem si myslela, ale na dny....

svoja
15. srp 2009

Ahoj holciny,
preju krasny vikend🙂 U nas je ted pout, tak jsme to byli projit, ale nic moc...atrakce drahy, vsude vietnamci, uz to neni co to byvalo....

Jinak my budeme mit fusak do kociku, fusak do autosedajdy a mam objednane dve zaviny a jednu deku....snad to bude stacit a unosime to🙂 Budeme mit mimi na zimu, takze ho budu balit...akorat teda vubec nemam tucha jak ho oblikat...jako co mu dat🙂 Ale do te doby se tady od zkusenych maminek poucim🙂

S tim kojenim holky, to je sileny. Ja jsem se na to ptala moji mamky a ta rikala, ze me i segru kojila uplne v pohode, od zacatku a dostatecne. Prijde me, ze ty problemy s kojenim se objevujou az v poslednich letech...cim to je? Nebo se me to zda?

No nic, jdeme na obidek....mejte se krasne!

angetha
15. srp 2009

Svoji tenkrát se asi kojení tolik neřešilo, když to nešlo, tak šup na UM...
Monci díky, tak to vypadá, že by druhá mateřská tedy byla stejně jako ta první..ale moc z toho chytrá nejsem 😔

svoja
15. srp 2009

ANG no asi....

moncicak3
15. srp 2009

Anget, znamená to to, že než by se vám než by jste se začali snažit o druhý, tak by jsi šla na poloviční úvazek do práce, musela by jsi odpracovat 270 dnů a pak by jsi opět měla nárok na mateřskou.....a propočítávala jsem to, vychází to cca že by jsi musela zhruba rok a půl makat na poloviční úvazek, abys měla zase nárok na mateřskou 😖

svoja
15. srp 2009

Holky udala jsem nove albicko a to stare jsem upravila🙂 Zacinam byt posedla....

carculka
15. srp 2009

ahooj holky 😉

ale pokud nemate narok na materskou tak dostavate hned od narozeni mimi rodicovsky prispevek

cat79
15. srp 2009

Ahoj holky🙂
Tak v tom mobliku mají v sobotu zavřeno, ale příští týden tam zajedeme a vše zjistíme, ale obávám se, že se cena pokojíčku bude pohybovat cca 30tis☹
To je děs, ale miláček říkal, že v´by to i šlo...no uvidíme🙂))

Jinak svoji hoď mi prosím do IP cos teda už koupila za ty zavinovačky a tak, já ještě ani nevím jakou budu mít autosedačku, takže to asi budu řešit časem, ale nemám strach že bych to nestihla nebo nezvládla🙂 ikdyž to bude asi mazec🙂))

S tím kojením mě to moc mrzí, modlím se abychom tohle měli v pohodě, pak je větší klid asi, co?

Krásný večer, my s´dnešek strávili na zahrádce, dortík a zmrzlinka🙂)
Jdu koukat na gejšu, strašně se na ten filmík těším!!!!

angetha
16. srp 2009

Ahoj holky.....asi mi odešla hlenová zátka.. 😕

svoja
16. srp 2009

ANG jeeee, ahoj🙂 Vendulinka se brzy narodi....huraaaa 😵 😵 😵

moncicak3
16. srp 2009

ahooooj princezny 🙂 tak Anget brzo se Vendulky dočkáš 😉 moc a moc držím pěsti s Terískem, ať to proběhne všechno v klidu 😵 😵 😵

blahovka.cz
16. srp 2009

ange tak to uz se to blizi,ale me odchazela hlenova zatka uz tyden,kdyz jsem sla do porodky,ale je fakt,ze sotva mi prijali zacala ochazet fest,takze buhvi kdy bych rodila,kdybych nerodila cisarem,asi by to bylo brzy 😀 tzak to budu cekat na mobilu na zpravu 😀

angetha
16. srp 2009

No takže snad do týdne porodím..může to být pár hodin nebo i dní, než se to rozjede..Děkuju holky 🙂

svoja
16. srp 2009

No bude to urcite brzy!!!! To je vzruuuuso!!! Barunka drzi sve kamaradce Vendulce pesticky🙂

cat79
16. srp 2009

WAW!!!Ange teeda, to je fakt vzrůůůšo🙂))
Mooc na tebe s mimískem myslíme🙂))

Holky našla jsem na googlu normálně JAK OBLÍKAT MIMINKO, tak na to mrkněte, je tam pár užitěčných rad🙂)
Já už se tak těším až budeme vědět to pohlaví, páč jsme zase brouzdala na mimibazaru a už bych fakt chtěla dražit🙂)
Jedeme na chajdu grilovat zase rybičky, aby bylo mimi chytré🙂)papa zítra!!těším se na novinky🙂)

angetha
16. srp 2009

Cat nedávno jsem viděla jak oblíkat miminko v jednom časopise..a dřív v Mamince taky, bylo tam i jak koupat, zvedat, chovat a tak 😉

p.e.t.u.l.k.a
16. srp 2009

Angeth doufám, že porod příjde co nevidět a proběhne rychle 😉 A jak se cítíš? Ty hice tomu těhotenství moc nepřidají že?

Jinak už jsme přibrali 🙂 😵 Tak sned zítra p. Dr potěšíme

moncicak3
16. srp 2009

Peti, to je dobře, že už jste přibrali, dr bude mít radost 😉 😵
Peti chtěla jsem se tě zeptat, když koupeš malýho, dáváš mu do koupele nějaký olejíček nebo ho myješ jenom dětským mýdlem?

p.e.t.u.l.k.a
16. srp 2009

Monci já zatím dávám jenom vodu ale žinkou ho mydlinkuju tímto http://www.lekarna.cz/shop.php?action=show_prod... mám i mýdlo i na opruzeniny krém

p.e.t.u.l.k.a
16. srp 2009

Monci máš krásné bříško 😵 😵 😵

moncicak3
16. srp 2009

Peti dík 😵 však mám 10 kg nahoře 😉 já se právě ptám na to mytí, abych věděla co mám z kosmetiky nakoupit, tak asi koupím zatímky taky tu Sebu a dětské mýdlo a krém na opruzeniny koupím ten Bepanthen, ten je prý i na bradavky...

angetha
16. srp 2009

No jo Monci krásně rostete 🙂 🙂
Já mám na koupání mýdlo Nivea, po koupeli olejíček od Hippu, na opruzeniny Bepanthen a krém na opruzeniny taky od Hippu..Šampon nebo pěnu do koupele kupovat nebudu
Dneska je strašný horko, ráda bych vlezla do bazénu, ale už radši nebudu riskovat, tak mi zbývá jen zahradní hadice a to je celkem naprd 😒

moncicak3
16. srp 2009

Angeti raději tam nelez, neriskuj to....je teda fakt hroznej hic, já jsem zalezlá doma v chládku a jde to vydržet....ten šampon a pěnu do koupele taky kupovat nebudu, až potom někdy později 😉