Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
25. srp 2009

zuzi já taky žádný příznaky neměla 😉 tak držím palec, aby se to vaše přáníčko vyplnilo 😉

ahooooj svoji....... hmmmmmmm, to bych nabalila knížku do kabelky a jela busem 😀

zuzka.o
25. srp 2009

Ahoj Svoji 🙂
Tak to je naprd, takový dojíždění....to radši počkej na mamču, budete to s Barunkou mít pohodlnější.

Já myslela, že půjdeš na nemocenskou.... a ty makáš

orchidei
25. srp 2009

zuzi Vaše přání je nám jasné a říkat ho tu nebudeme aby se Vám splnilo! 🙂

Svoji ahojky!

verled
25. srp 2009

prostej, ale teď víc.-)
zuz:my na tebe s Tadíkem myslíme furt.-)......ty jo to teda neuhodnem🙂
ahoj moje svoji🙂

verled
25. srp 2009

svoji:autobusem.-))))já ráda jezdim busem.....a když je to dlopuho tak tim líp, hezky se mi v něm odpočívá... 😔

prosteja
25. srp 2009

svoji taky jezdím kolem 45 minut do práce..... a to přesedám z metra na bus..... mám prostě vždycky po ruce něco na čtení a cesta mi rychle uteče 😉 jako představa toho, jestli jsem v práci necelou hodinu nebo 2,5... no já bych měla jasno 😀

svoja
25. srp 2009

jezis, to me to trvalo nez jsem docetla co jste napovidaly....
nojo, ale me v buse byva nekdy blbe...s mamkou se citim precejen lip....asi pockam....uz je pul druhe...dve hodinky, to preziju...pujdu do mesta....az me teda slehne bricho....zas mam pocit, ze me praskneeeeee po obede....a to jsem se neprezrala...me uz ted staci se jen napit☹ ale koupila jsem si rennie a trochu to pomaha...

p.e.t.u.l.k.a
25. srp 2009

Holky já se picnu, teď mi volal M že má dláhu, má naštíplou kost na pravém zápěstí, no říkal že by ani nešel, ale že nechtěl dopadnout jak před 3 lety,bolelo ho levé zápěstí k Dr nešel a nakonec ho má zešroubované ☹ . Ale aspoň ho budu mít pěkně doma 😉

svoja
25. srp 2009

uf uf....v praci me rikali, jak mam maly brisko (mela jsem teda volny tricko), me teda prijde uz dost velky, tak nejak vyrostlo...vsak uz taky v sobotu zaciname sesty mesic🙂

cat79
25. srp 2009

Tak jsem zase tu🙂
prostějko dodatečně všecičko NEJ..NEJ...NEJ...
Zatím jsem stihla jen fotečky vendulky, nádherný a ty plínečky jak jsou veliký a to je nejmenší varianta🙂))

Já tu mám celkem frmol, ale jakmile mám volno koukám na mimibazar a aukro a představte si, že jedna paní byla tak hodná, že mě trošku poučila o tom jak to ta chodí a tak...
Takže prý POZOR!!!je nutné si číst reference, spousta maminek tam dává věci spíš na podlahu než na miminko☹
A taky prý ta hrací podložka, jak je ve tvaru kytičky a mimi se na ní má točit a cvičit hlavičku je na prd total, že prý úplně malé to nepochytne a to větší už to neba, tak abyste neutracely zbytečně🙂

Pak mi napsala toto:
narozené miminko-vel 50
14dní-velikost 56
6 týdnů-velikost 59cm
3 měsíce-velikost 61cm
6 měsíců-velikost 70cm
..je to teda u holčičky, u chlapečka je to trošku víc, ale tak orientačně🙂
A čepičky- obvod hlavičky:
novorozenec-34cm
14dní-36cm
6týdnů-37cm
3 měsíce-40cm
6 měsíců-43cm
...snad to někomu k nakupování taky pomůže🙂

A Svoji říkala ať koupíme určitě zimní kombinézku, pak tak 3overálky, 2 mikinky, kalhoty a punšošky a dupajdy na ramínka, to je prý na zimu nej, pak prý pletené svetříky a určitě vše s kapuckama, mimi se prý cítí líp🙂))
a ty nejmenší čepičky prý jen pár, hned z toho vyrostou🙂))

svoja
25. srp 2009

PETUL jeziiis, chudak☹

prosteja
25. srp 2009

ahoooj cat, děkujuuuu 😵

no páni, to je výčet..... 😀 jinak s tím, číst raději reference souhlasím, kámošce se jednou stalo, že jí paní poslala za docela velký peníze takovej hadr...... ale jinak já nakupovala přes mimi i přes aukro a zatím vždy platilo, že kvalita odpovídala cenně..... je jasný, že když si objednáš dupajdy za 10,- po 3 dětech, nemůžeš čekat zázrak.... většinou i maminky píšou, jestli je to seprané nebo to má žmolečky a tak....... ale reference se určo vyplatí 😉

petul ježiš chudák manža ☹

cat79
25. srp 2009

Petul chudák manžel☹
Svoji mě taky zatím říkají melé bříško🙂
Hele 6 měsíc začíná 22+6,ne?podle tabulky🙂a svoji ty bys měla být teda 21+něco teď, nebo?

prosteja
25. srp 2009

petulko a koukala jsem na fotečky, já pořád nemůžu z toho vašeho vlasatýho synka...... toho bych zulíbala hned, je úžasnej, ty vlásky jsou neskutečný 😵 😵 a mrkala jsem, že v kočárku používáš klasickou zavinku s kanýrama naškrobenýma..... už jsem měla strach, že budu jediná maminka sto let za opicema, co si je taky chystá 😀 😅

prosteja
25. srp 2009

holky vždyť máte malá bříška a jsou krásný....... to by jste je chtěly 3x větší? jen počkejte, jak si budete stýskat pár dnů před porodem, že už se to nedá unýst 😀

p.e.t.u.l.k.a
25. srp 2009

Teda holky toto letí , vy už začínáte 6 měsíc 😲

prostej dodatečně všechno nej nej 😵 😵 😵

cat79
25. srp 2009

No, mě se teda líbí jen máloco tam prodávají a pak si říkám, že i s poštovnym, to si radši koupím to co bych chtěla já a nové...vždyť jde o pár korun,ne?
Ale tady jeden kámoš kupovat boty na aukru a poslali mu falešnou značku a pak si kupoval telefon a na ten čeká doteď☹
Já včera nakoupila na tom netu ty maličkosti a ty overálky a fusaky a teď už jen ty bodýčka a čepičky a myslím, že budu mít nakoupeno a postupně budu dokupovat, jako sama sobě.-)

p.e.t.u.l.k.a
25. srp 2009

prostej to je pravda s tím bříškem, před porodem jsem to opravdu říkala ale teď mi někdy i chybí bříško,a le zase jsme ráda, že už mám moje zlatko u sebe 😵 😵

prosteja
25. srp 2009

cat já si myslím, že z druhé ruky se dá nakoupit, jen musíš nad tím strávit čas a narazit na dobré ceny...... já nedávno na mimibazaru nedolala a koupila jsem asi na půlroční miminko kraťásky s overálkem za 45,- je to nějaká značka a na tom bys cat nepoznala, že to bylo někdy praný nebo nošený 😅 😅 😅 není to žádný hypermarket ani nic takového, má to normálně značkové visačky a paní to prodávala po jednom dítěti a já počítala, že to bude mít třeba na zadečku žmolečky nebo tak a nemá to vůbec nic 😅

prosteja
25. srp 2009

petulko děkujuuuuuu 😵

svoja
25. srp 2009

CAT diky za info...ja co jsem objednavala z mimibazaru (zitra me prijde balik, se tesim), tak to byly krasny vecicky. ja si vzdycky vyhlidnu nejakou maminu a od te vyberu vic kousku...i kvuli postovnymu treba, ale mela jsem teda zatim stesti...ja teda vybiram vetsinou bud nove nebo malo pouzivane veci
jinak ja mam v prehledu, ze 6. mesic zacina 22+2, coz jsem v sobotu....fakt jo!

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Prostej nevim, jestli jsem prala....TAK DODATECNE VSE NEJ NEJ NEJ NEJ a AT MIMINKO PROSPERUJE a jste s manzelem stastni v tom vasem uzasne krasnym byte, kterej jsem ocumovala na rajceti🙂

MAMINKY: deticky jsou fakt naaaaadherny...SAC prijdes me takova stihla na te fotce s Janinkou, slusi moc...ANG ta plinecka je hezoucka a vypada proti Vendulince obrovska....nechapu, jak muzou rict, ze je Vendy jak trimesicni mimi....

prosteja
25. srp 2009

petulko já si myslím...... mám kámošku, ta je asi o 10 dnů déle těhotná než já, možná o 14 dnů a má normálně bříško 2x takový co já 😲 fakt jak holky tady ve 20tt........ už teď ji berou hrozně záda a kyčle a to ji nechci vidět před porodem... chuděra 😖

prosteja
25. srp 2009

svoji děkujuuuuuu 😵 😵 😵 a od toho jsem vám ty fotky poslala, aby jste mrkly, kdo chce 😀 jen tam není aktuální foto no, jaksi není pořád čas 😖

cat79
25. srp 2009

No fakt, 22+2tt, tak to já budu mít za týden🙂)
Jdu okouknout vítečka, janičku a ostatní novinky🙂))

svoja
25. srp 2009

Holky ale ono to brisko neni maly...to je nejhorsi....az si vezmu normalni tricko, tak se zhrozej🙂 Vsak ja pridam fotku...az se k tomu dostanu tedy...
No a ted uz asi budu muset jit....mamca tady stepuje, ze potrebuje na pc...pockam, az me trochu slehne brisko po o a jdu do mesta....

CAT ty vecicky, co mam uz nakoupeny jsou vetsinou vel 62, 68 i vetsi...na uplny novorozenatko nemam nic nez dva overalky🙂 ale to koupime v tescu baleni tech bodycek po sedmi a dupacek....jeste planuju kombinezku taky...budu to kupovat postupne, ale ted na zacatek me nevdi, ze to ma treba pouzite nektere veci, protoze to ma stejne jen na chvili....a financne se to fakt dost vyplati...koupila jsem treba pres mmb tu teplou ruzovo bilou spoupravu zimni...fakt teplou...a kdybych nevidela mimi te maminky navlecene v tom, tak bych rekla, ze to nemel nikdy nikdo na sobe...krasna...za 370Kc....kolik by stala nova? litr? kdyz blby teplacky stoji 150?...

p.e.t.u.l.k.a
25. srp 2009

prostej jj používám je super, protože je z boku na zip, tak jí hodně používám, bez ní mi to příjde takové i prázdné

Jinak já bych taky používala látkovky ,ale nevím koli a co nakoupit, tak to asi kašlu 😖

Jinak sacvi to opravdu sluší, to já mám ještě boky i bříško

p.e.t.u.l.k.a
25. srp 2009

Jinak holky náš Vítek má dneska už 5 týdnu, to fakt strašně letí a už je takový větší, už hodně věcí jsme musela dát bokem 😀 . A musím se prásknout, že každé ránko si ho beru do postýlky jak ho nakojím 😵

prosteja
25. srp 2009

svoji moje řeč.... třeba tu kombinezku, jak dlouho to to miminko bude nosit.... moje asi tak měsíc, když bude březen chladnější.... a pak spíš jen něco teplejšího a fusak, ale když bude v dubnu krásně těžko ho budu rvát do zimní vyteplené kombinézky.... a abych za ni dala třeba litr...... no to mu raději koupím ty látkový plíny 😅

prosteja
25. srp 2009

petul hlavně mě v tom přijdou ty miminka takový načančaný, úplně jiný, než když vidím čerstvě narozený miminko a už to má navlečený riflička a mikinu a v kočárku nic...... to se mi moc nelíbí, takhle v zavince, nebo jen položený na ní to mimčo vypadá úplně jinak... 😉

p.e.t.u.l.k.a
25. srp 2009

prostej já ty ryflíčky asi taky nebudu moc používat, já si myslím, že to musí být i nepohodlné ale možn á že se pletu