Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
10. lis 2009

žjé a MONCICI nikde... :(

carculka
10. lis 2009

holky dojim a musim vytirat 😝 😝 😝

moncicak3
10. lis 2009

holky děkujeme 😵

jinak porod byl teda mazec, čekala jsem všechno možný, ale tohle ne, jedním slovem POROD 😀 .....v neděli v 1 ráno jsem se vzbudila a měla jsem nepravidelný kontrakce, šla jsem do obýváku, abych nevzbudila manžu, a sledovala po kolika minutách to je, někdy po 12ti minutách, pak po 9ti, pak po 7 a další zase po 9ti minutách, tak jsem si řekla, že si jdu ještě lehnout....jen jsem lehla, začala další kontrakce, tlak dole a šup už tekla voda..tak říkám: Jaru, praskla mi voda a on: Tak jedem? a já mu říkám: V klidu, ještě můžeš ležet, já se jdu pomalu oblékat....taška byla sbalená už dávno, tak jsem tam ještě něco doházela a vyrazili jsme....
do porodky jsme dorazili okolo půl 3, tam mě vyšetřili, natočili monitor, dostala jsem jejich košili a věci mi odvezl manža domů, prý: Bude to až za dlouho....tak manža odjel si ještě lehnout, mě dali na pokoj První doba porodní a každou hodinu chodili měřit monitor (ze srdce ten monitor nenávidím 😠 po tý neděli to mi věřte), kontrakce se dali vyržet, voda odtékala pomalu, pak mě vzal doktor na vyšetření, jelikož jsem měla horečku, tak prý povede porod aktivně, strčil do mě nějaký přístroj že musí voda prasknout celá a to pak byl mazec, takový vody 😲 no a pak začaly ty pravý pořádný kontrakce 😕 ve dvě odpoledne mi konečně dovolili zavolat manžu, aby tam mohl být se mnou.....byl z toho chudák taky hotovej jako já, některý kontrakce jsem teda stěží udejchala, no co vám budu povídat....otvírala jsem se pomalu, museli mi píchnout ATB kvůli plodový vodě a kvůli horečce, byla jsem pořád ve sprše, chtěli abych chodila, aby gravitace miminko přitáhla dolů a otvírání se zrychlilo, ale já prostě nemohla, jediný co jsem chtěla bylo tlačit, ale to jsem nemohla.....před šestou hodinou večer mě konečně vzali na sál, kde mi porodní asistentka pomáhala se otevírat, visela jsem tam na manžovi, no ten si teda se mnou užil, ale musím říct, že bych to bez něj nezvládla 😵 😵 😵 no a v 6 konečně začal porod, manža odešel za dveře, jenomže Terez tam byla vzpříčená ramínkama, tak mi to vůbec nešlo tlačit, ale povedlo se, byla trochu fialová, ale jakmile jsem uslyšela její brek, tak jsem byla nejšťastnější člověk na světě 😵 😵 😵

hehena
autor
10. lis 2009

a já zas klikám a klikám... též bych měla vytírat.. u toho mě aspoň tak nebolí záda jak u kompu 🙂))

amallie
10. lis 2009

anget: viskoza je latka, jojo

hehena
autor
10. lis 2009

jééé a je tu popis... paáráááda jdu na to 🙂

cibka
10. lis 2009

ahoj holky, tak jak se máte dnes jsem byla na utz folik vyrost neco kolem 16,5 a sliznice 8,5 prý dobrý takže sme máme zase 2 dny snažilkovat. rovnou jsem dostala doporučení na laparoskopii, prý kdyby to ani tentokrát nevylo tak se mam obědnat, vůbec se mi nechce, prý kdyby byli neprůchodný vejcvody, byla jste některá na tomto vyšetření je to prý na 3-4 dny v nemocnici ☹ díky za vaše rady

hehena
autor
10. lis 2009

ty jo MONCI... no mělas to delší... tlačit jsi nemohla, bo jsi nebyla pořádně otevřená? ... ty jo to se jako dá netlačit?
no takže to byl mnohem větší masakr jo? ach ouvej... 😅

a vůbec mě ty popisy porodu tak dojímají, že bych u toho furt bulela... před chvílí jsem četla ten Ivasky...

carculka
10. lis 2009

a monci a jak si uzivas maminkovani?jaky byly ty prvni dni po tom?jsi holka sikovna-teda jste a dceruska se vam teda ale povedla 😵 😵

hehena
autor
10. lis 2009

CIB tak šup na to a budem držet paluchy, ať to vyjde!!! a nebudeš muset na laparo... 😉

MONCI ještěže člověk vlastně nemůže vědět, co ho čeká.... to by žádný děti nebyly 🙂))

moncicak3
10. lis 2009

a první slova po porodu: To je taková úleva 😀 😀 😀 se začali všichni smát 😀 ale fakt je to taková úleva, najednou všechny bolístky přestanou, prostě paráda 🙂 a šití? to jsem vůbec necítila, šikovnej doktůrek, takovej mladej.....a únava po porodu u mě vůbec neproběhla, byla jsem plná elánu a povídala si se sestřičkama a s doktorem 😉 🙂 akorát co před samotným porodem si pamatuju ještě to, že jsem začala omdlívat, ale všechno jsme zvádli 😎 při šití jsem doktorovi řekla, že do 3 let chceme ještě druhý a on mi povídá: Ženská, takovej porod a vy už chcete další 😀 😀 😀

holky co vás to čeká, nebojte se vlka nic, na tu bolest při porodu rychle zapomenete, jakmile budete mít ten uzlíček v náručí 😵 😵 😵 se mi chce cabit, když si na to vzpomenu 😅

holčiny musím jít, ať stihnu něco vyžehlit....pak povyprávím co v porodce, Terezku mi druhý den dopoledne vzali a nosili mi ji jen na kojení, šílený, pořád jsem brečela, měla silnou žloutenku.....ale o tom až příště

zatím čágo bágo 😎

carculka
10. lis 2009

cib..vsechny budem drzet palce at se povede a nikam nemusis 😉

holky bojim,bojim 😖

luciebx
10. lis 2009

moncicak jeeee uplne mi sli slzicky do oci.. teda ten porod to je narez co?

cibka... je byla na laparo a tam me zkontrolovali a udelali pruchodnost vejcovodu .. .no pry nic moc co nasli a hlavne jak sem se probudila tak sem citila takovy divny tlak v brisku trosku bolestive... no ale dalo se to...
ja byla na soukrome klinice v brne tak pred 5-6 rokama... rano sem dosla udelali to v poledne a ve 4 sem sla domu... ale v normalnich nemocnicich si polezis par dni

carculka
10. lis 2009

tak se holky mejte hezky,paa monci...a budem se tesit na pokracovani 😉

cibka
10. lis 2009

lucie: díky za vysvětlení a všem děkuju za podporu, jen si myslím že se tomu stjně nevyhnu ☹

luciebx
10. lis 2009

ty vis co ona ta laparka neni vubec spatna.. ja uz mam za sebou 3 a vse ok. ted ta posledni mi prinesla mimiska...
jelikoz mi rekli ze do 5 mesicu bych mela byt tehu.. samozrejme sem jim neverila pac bych byla tehu i po tech minulych a co se nestalo..mame mimiska v brisku... ono se pri te laparce da zjistit spousta veci vis.. endometrioza.. nebo srusty a tak.. me tam nasli nejakou tekutinu takze me krasne proplachli ci co... takze se nemas ceho bat..

amallie
10. lis 2009

monci: no to byl teda POROD

cat79
10. lis 2009

Jéé, Monči tak vy už jste doma, to byl fofr🙂ale teda porod byl asi mazec, ale jsi strašně šikovná a jsi teda držák!!klobouk dolů🙂)
Malá je překrásná!!!!
My na ruštině dobrý, to čtení je trošku jak robot, ale to vypilujem.-))
Tady asi už nikdo není, co???
Tak hezký večer všem🙂)))

carculka
10. lis 2009

taaaak zas kousek udelano(poklizeno)..holky uz to vypinam..tak se mejte hezky a paa

nuki
10. lis 2009

Moni: ještě jednou moc gratuluji..🙂)) je to nádhera to číst, ikdyž je porod asi děs, ale prostě stojí za to a člověk ničeho nelituje...užívejte si to s Terezkou..🙂)))

jen jsem nakoukla...🙂

amallie
10. lis 2009

carcul: kdybych ty medvídky prodávala, dám vědět 🙂

ono je to trochu větši ještě, tak jsem to ani neprala, zatím čekají 😉

svoja
10. lis 2009

Cau zeny, tak jsme byli na vylete...hezky 😵

Bricho me tvrdne nekdy cely nekdy kousek....ted i dost boli, asi se to tam uz rychtuje.

MONCICICICI huraaaa, ze jste v poradku 😉 je fajn, ze jeste na porodnim sale jsi byla schopna vtipkovat, to zni povzbudive pro nas ostatni 😉 Terinka je naaaadherna 😵 😵 😵 😵 A ty jsi moc sikovna!!! tesim se na pokracovani!

baeszinka
10. lis 2009

Ahojky 🙂
Jéé Monči ty sis koukám ten porod taky užila 😕 ,ale máš to za sebou a ten největší poklad u sebe 😵 😵
Ta bolest se opravdu zapomene,někdy hned,někdy to trvá malinko dýl,ale zapomene a za čas přijde další dítko 😀

Já byla dnes na gyndě-po šestinedělí,měla jsem strach,že to bude bolet,ale vůbec to nebolelo.Bylo to jen malinko nepříjemný 😉

angetha
10. lis 2009

Moooonci teda tys měla porod, ale zvládli jste to na jedničku a máte krásnou Terezku 😵 😵
Cibko uvidíš, že brzy vám to snažilkování vyjde a bude z tebe těhulka 😉
Bae a už byla "premiéra"? Já se taky bála ale když to vyšetření po šestinedělí nebolelo, tak jsem se nebála 😎

prosteja
11. lis 2009

dobré ránko holky, tak jsem zkukla hned po ránu porod MONCI, než si půjdu pro snídani a jedním slovem nááááádhera 😵 😵 😵 sice to bylo dlouhý a únavný, ale ta úleva potom musela být úžasná a když MONCI tak vtipkovala pak ještě na sále, tak to musel být vlastně super zážitek 😀 😵 se začínám normálně na porod těšit 😅 ........ horší už je pak ta žloutenka ☹

prosteja
11. lis 2009

holky a my dneska končíme s prckem 24. týden.... 😲 to je fakt síla, jak to letí 😀

orchidei
11. lis 2009

Dobré ránko tak Vás jdu zase po delší době pozdravit! Vždycky Vám se nakouknu a než stihnu něco přečíst a pozdravit Vás tak už tu někdo otravuje!

Monči krásný popis porodu, měla jsem slzy na krajíčku a Terezka je nádherná! Už abys měla víc foteček!

Jinak mě se teda pěkně vyvalil bachor tak jsem Vám ho konečně vyfotila! Tak jukněte na rajče!

Dneska razíme s manžou na 3D na 10 hodinu tak tu moc dlouho nebudu ale až přijdem tak se Vám hned pochlupím jaký máme kukuč! Jsem na to strašně zvědavá! Doufám že nejdem moc brzy! a za 14 dní mě čeká ten test na cukrovku...BLE už teď je mi z toho špatně!

prosteja
11. lis 2009

ahoooj ORCHI 😵 tak na bříško jdu hned mrknout......

na cukr jdu taky za 14 dnů, tak už se fakt těším 😀 a na 3D taky až za 14 dnů a to se hroooozně těšíme i s manžou 😵

orchidei
11. lis 2009

Jinak už máme objednaný kočárek! Nakonec jsme objevili ten co jsem chtěli 5 měsíců použítý za poloviční cenu a je použítá jen korba, sporťák je úplně nový a záruka ještě rok takže jsem moc spokojená! Od sestřenky jsme dostali postýlku, měli jsme jí dostat až v únoru než malýmu udělají velkou postel jen to šídlo si postýlku přelezlo a robilo si čumák takže už jí mám doma! A kolébku jsme si přivezly od našich! Mamča jí kupovala od sestřenky když se narodila neteř, že bude pro nás pro obě!

prosteja
11. lis 2009

ORCHI bříško krásnýýýý 😵 😵 😵