Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
21. zář 2009

PROSTEJ tak to si nemyslím... i u dítěte trvá, než pochopíš jak na něj... a může se to taky pěkně vlýct, dítě ti může dělat hysterický scény na veřejnosti a taky nebudeš vědět co s ním. samozřejmě je to něco jinýho, než štěkání během večera nebo noci... to je snad jasný, že se to srovnávat nedá ouplně nedá...
jen si prostě myslím, že s časem a ještě trochou trpělivosti se to srovná. ona potřebuje vědět, že patří do smečky stejně jako předtím.
a jinak to neberu tak, že bys byla proti psům...

a jinak se taky samozřejmě bojím, jak to bude zvládat to naše chlupatý dítě. připravuju se na horší variantu.
a třeba nám by to vystrčení ven moc nepomohlo, protože tam Rozina večer štěká víc než doma, protože se bojí.

prosteja
21. zář 2009

HEHE no jak říkám, nemám zkušenosti s pejskem ani bez dětí ani s dětma.... znám rodiny, co mají pejsky i takových trošku problematických bojových plemen a nic se u nich s příchodem miminka nezměnilo a znám dokonce rodinu, která prostě musela dát typicky vhodné plemono k dětem pryč.... 😖 bylo to hrozně smutný, obrečeli to všichni, ale co se dalo dělat... byla to taky fenka a začala být hrozně agresivní, v okamžiku když kousla maminku, tak musela z domu....... 😖 a je jasný, že s dětma se to srovnávat nedá, z toho, že mi dítě bude dělat hysterický scény na veřejnosti mám taky strach 😀 na druhou stranu nejsem vyloženým zastáncem takové té moderní výchovy, že dítě si má dělat co chce, páč je to samostatný tvor...... takže když bude prostě naše dítě nezvladatelný po stránce domluv a tak, možná že mu občas nějaká ruka na prdélce přistane 😀 ......

HEHE myslím, že je to fakt hodně individuální... snažíte se ji na to připravit a máte fakt hodně vhodný plemeno pro děti, takže budu držet palec, aby to bylo ok a obešlo se to bez větších problémů 😉

blahovka.cz
21. zář 2009

no jo hehe,jenze to ji dava me porad najevo,mistot toho abysme se s manzou mazlili spolu,kdyz jde malej spat,se venujeme ji,kdyz doma moc blbnou nemuze,tak s ni blbneme hodne venku aby se vystalila,trpelivost je taky,ale ni nepomaha - skoda,ze se ted zvbudil malej,chtela jsem mrknouzt na polepsovnu mazlicku,meli tam ted taky podobnyho psa co se tyce temperamentu a stekani jako my

hehena
autor
21. zář 2009

mno čoveče taky si nedovedu představit, že bych jí musela dát pryč........ ty jo fuj! se radši dám na modlení, aby byla pohodová. .)

ani já nejsem zastáncem moderní výchovy. jen si myslím, že jsou prostě případy, že ani ruka na prdýlce to nevyřeší. dítě se srovnává s nějakou situací a občas prostě pomůže jen čas.

a na tu mojí výchovu jsem fakt zvědavá...

hele PROSTEJ baštíš těhulenský vitamíny????

prosteja
21. zář 2009

BLAHU a někde se poradit? s veterinářem nebo tak? musí to být fakt těžký, nedokážu si tohle představit ☹

hehena
autor
21. zář 2009

BLAHU no uvidíš. já věřím, že se to srovná a že snad nebude třeba dát jí pryč 😉

svoja
21. zář 2009

Dobre ranko, holky 😵 😵

Snidam babovku a cajik...babovku tedy lzickou, nebot me nesla vyklepat a meli jsme ji na dve patra, tak ted vyhrabavam duhe patro z formy 😀 😀

Jeste jsem vsechno nedocetla...tak jen zkraje: BLAHU uplne me zahralo u srdce, jak se manzel konecne durazne postavil tchyni!!! Jeji chovani...no comment.

HEHENKO mas krasny tehulensky brisko🙂 My byli o vikendu v telocvicne na turnaji (jak jsem tady psala) a kazdy me koukal na bricho, nekdo rikal, ze je mega, nekdo rikal, ze je maly...neber si to tak. Ale vim, ze me taky dlouho trvalo, nez jsem se s tim, ze rostu, srovnala. Vzdyt si urcite vzpominate, jak jsem tady vysilovala, ze mam velky bricho. Tim si asi projde kazda...Me spis ted stve, protoze se me zhorsila hodne plet (dela se me hodne tech hlubokych bolaku) a kazdej tak shovivave kouka na ten oblicej...me je uplne trapne a neprijemne...asi budu chodit s pytlem....

prosteja
21. zář 2009

jo HEHE na naši výchovu jsem taky zvědavá..... když něco vidím, tak si říkám, jéééé, to bych dítěti nedovoliila... ale jaký budeme rodiče, to se dozvíme časem...... asi vím, co chci a co nechci, ale taky hodně záleží na povaze dítěte... ale budeme se snažit, to je jasný..... 😉 a na to, co bude s pejskem, to se dopředu nenervuj HEHE, já myslím, že to bude fakt ok 😉

HEHE vitaminy nebaštím..... doktor (a to už několikálej v pořadí) mi potvrdil, že vitaminy mají vliv na porodní váhu dítěte a že je doporučuje vyloženě ženám, co nejí ovoce a zeleninu a tak...... takže pokud prý jím ovoce a zeleninu tak nemusím.... brala jsem jen první 3 měsíce nějaké ty speciální, co pomáhají i proti nevolnostem a pak jsem to jíst přestala..... podle doktora stačí kyselina listová a přísun ostatní vitaminů z jídla a všechno bude ok..... 😉

prosteja
21. zář 2009

ahoooj SVOJI 😵 😵 😵 dobrou chuť 😀 bábovku bych si dala taky 😀

blahovka.cz
21. zář 2009

no hehenko to ja verim taky,snad se srovna,prej se psy uklidnej az pul roku po kastraci,ze se jim jeste plasi hormony

ahojky svoji,no radsi no comment - nemuzem byt sprosty maminky 😀

Pridala jsem fotky,jak si uziva manza tatinkovstvi 😀 😀 😀 😀

jo svoji k te babovce me se jednou stalo,ze jsem ji sice vykydla vypadala krasne a do dvou minut se totalne roztekla,protoze uvnitr byla nedopecene 😀 no krusne zacatky 😀 😀 😀

prosteja
21. zář 2009

jéééé BLAHU to je paráda, jak si hrají 😀 😵 😵

blahovka.cz
21. zář 2009

prostejko k tem vitaminum,takm uz vim,proc byl Ondrasek takovej obr 😀 😀 vychova,nebo zatim spis to materstvi jde opravdu samo a prirozene,jeste jsme nemeli problem

no vis jako mel manza radost,ze uz si muzou hrat,akorat to auticko na to me cas,moc ho zajimalo 😀

prosteja
21. zář 2009

BLAHU tak to nemusí být pravidlo ty vitaminy 😀 já se ptala doktora (už jsem se kdysi ptala bývalého gynekologa, když jsme začali plánovat a říkal, že je to zbytečný) a ten mi řekl, že pokud jím opravdu pestrou stravu, tak ať se na speciální vitaminy vykašlu..... 😉

hehena
autor
21. zář 2009

mno na oslavě do mě hustila jedna mamina, že bych je jako měla brát. tak jsem jí říkala, že prostě nechci, že jím docela pestře a že si myslím, že to tak stačí a dřív ženský taky nic takovýho nejedly....... a ona mi na to řekla "no ale dřív taky ženský nekojily..." a pak se mě ptala, jestli jako jím dvakrát týdně rybu... no prostě humus.... absolutní nepochopení, že si to chci udělat podle sebe. navíc mi všechno vysvětlovala, jak kdybych byla ouplně informačně nepolíbená, vůbec mě nepochopila a začla manžovi říkat, ať jde k porodu a že jejímu manžovi se taky nechtělo "to aby sis nemyslela, že jen tvůj je takovej...." a to jsem neřekla, že manža nechce k porodu. 🙂))) prostě si nějak všechno domyslela, aniž bych to řekla 🙂)))) no prostě masakr motorovou pilou... 😀

SVOJI díky! též si zvykám. nečekala bych to. vždycky jsem se na těhu těšila, že budu moct konečně špulit břuch a nezatahovat ho. místo toho se chvílema stydím.
a pleť se mi teď trošku zlepšila, tak si to chvíli užívám. přesto to na těch zádech ještě není uzdravený a mám tam fleky... :(((

svoja
21. zář 2009

Ten pejsek...BLAHU to je jasny, citi se vystrcena ze smecky, protoze vidi, ze pozornost, ktera byla driv jeji je ted Ondraskova. A i kdyz se snazite a jste trpelivi, asi to chvilku potrva, nez se ty mista ve smecce ustali. Dejte ji cas...Ja teda zkusenost s pejskama nemam, spis co jsem cetla nebo slysela...

Ta vychova...no ja jsem zvedava taky...jsem si furt rikala, jak me dite bude "chodit jak hodinky" a bude vzorne...ale kdyz uz ted ji miluju nade vsechno na svete, tak uz se vidim, jak ji neco upiram🙂 Ale mam dost odstrasujici priklad v okoli, takze se snad tech nej prohresku vyvarujem....

Jo a ty vitaminy...ja zas vsude ctu, ze neni prokazano, ze vitaminy maji vliv na vahu ditete!!!!!! A ze teda zas naopak neni prokazano, ze maji vliv vubec na neco!!!! Ja jim femibion, protoze me ho doporucili (mam na hranici nejake hodnoty se stitnou zlazou), jinak bych nejedla taky nic. Ale ne z duvodu, ze bude velky mimi (coz je pry blbost), ale z duvodu, ze to nema vliv na nic...

cat79
21. zář 2009

Jé, holky já chtěla objednat tu vaničku jak jsem sem vkládala, ale nikde ji nemůžu najít☹je to fisher price rain forest 3v1 tak kdybyste na ni některá narazila, dejte echo, prošmejdila jsem web křížem krážem, ale nikde jsem ji nenašla a chci ji novou, ne z bazíku, ale stejně ani z bazíku není, je to asi novinka takže jji ještě hned tak někde nemají, no kdybyste náááhodou některá objevila, dejte mi vědět....

Blahu s pejskem je to těžký, musí se mu to jako vysvětlit, opatrně a pomalu, ale znám spoustu lidí, kteří museli dát velkého psa pryč, prostě to ten pes nedal a málem to nedopadlo dobře, ale věřím, že vy to zvládnete.
My právě chtěli pejska ještě loni a teď jsme rádi, že jsme počkali, chci jack rasla teriera a to by nebylo dobrý🙂))

Jdeme cvičit, tak zatím papapapa a moc toho nenadrbejte ať jsem pak v obraze🙂

a hehe přestaň to bříško řešit, až budeš v 9.měsící, ani si nebuseš pamatovat jaký jsi měla v 16tt...teď je to pořád ještě slabej odvárek, takže to přestaň fakt řešit, jinak tě pak klepne🙂)))))

hehena
autor
21. zář 2009

BLAHU paráda 🙂)) 😵 😵 😵

verled
21. zář 2009

ježíííínkuuuuu já se rozčiluju zas na diskuzi Klystir, tam mě drtěj🙂))) a on je malej venkuuuu jupíííííí, tak já se na něj jdu mrknout,🙂)

jinak hehe, pěkný bříško, teď už to takhle bude pořád.-)

blahovka.cz
21. zář 2009

ja mela oboje,tu stravu i babyplan a manzovi jsem tenkrat koupila taky vitaminy,mudra mi radila mu koupit s vysokym obsahem vit,E,ale moc je nebastil,ale povedlo se i tak 😀

hehena
autor
21. zář 2009

CAT no to si piš, že mě klepne 🙂)))) 😀 😉
no ale s tou váhou to znáš asi sama... zvlášť pánové z Varů si hledají samý modelky, co váží asi 50 kg i s postelí.... od tý doby mi to nějako zůstalo a tchán je taky docela na tohle hroznej. o to víc to vnímám no. :(

svoja
21. zář 2009

HEHE uplne ti rozumim...si pamatuju, jak jsem tady na zacatku rikala, ze ho zatahuju, protoze me prijde brzy, aby bylo tak vylezly a vy ste me "nadavaly", ze se to nesmi a at ho smele spulim, ze jsem tehu🙂 Taky me to na zacatku nejak neslo, spis jsem ho schovavala...i ted si nekdy prijdu neprimerene narostla...ale chce to postupne se s tim vyrovnat asi...

Jaaaj, holky...ty vitaminy to je takovej blud....a navic silene reklamni tah....ze kazda tehu musi bastit vitaminy....a jsou v tom neskutecny prachy...pritom ucinek zadnej!!!! Si vemte kolik znacek a druhu existuje....nerikam teda ty specialni, kdyz nekomu neco vylozene chybi, to je neco jinyho.

CAT hojky, na tuto vanicku jsem nikde nenarazila a ani po ni netouzime, takze netusim 😒

prosteja
21. zář 2009

HEHE no to jsou typický rady "starších" a zkušených maminek...... každá by to dělala tak, jak si někde přečetla a jak jí někdo řekl.... myslím HEHE, že když jíš pestrou stravu, tak se nemusíš ničeho bát....... se zkus zeptat doktora... 😉 mě doktor vyloženě řekl, že dneska jsou to hrozný mediální tahy ze stran výrobců i na zdravý netěhotný, ne tak na ty těhotný... pořád se jen apeluje na zdraví a na to, jak máš být odpovědná, ale už nikde nikdo nenapíše, že většinu těch vitaminů získáváš z jídla, pokud opravdu nejíš jeden rohlík denně 😀

SVOJI tak když máš nějaký problémy a byly ti vitaminy doporučený tak jasný.... 😉 já si nikde nic nevyhledávala, takže nevím, co se o vitaminech píše...... ale obecně od porodní asistentky (známá) a od dvou doktorů vím, že ten prokázaný váhový přírustek tam je, ale samozřejmě ne u každého dítěte, je to asi u 45 % žen, které jedly vitaminy... teda údajně, prodávám, jen jak jsem koupila 😀 a upřímně mám trošku názor jako HEHE, dřív ženský vitaminy taky nejedly a klidně se na mě sneste, že dřív ženský rodily v lese za stromem 😀 😀 😀 mám prostě někdy pocit, že se tohohle hrozně využívá, maminky jsou zodpovědný, na trhu vitaminy jsou, tak proč to nekupovat..... ale samo SVOJI, kdyby doktor řekl, máte málo toho a toho, jezte raději vitaminy pro těhotné, tak pro ně letím taky 😉

svoja
21. zář 2009

HEHE jee, tak dalsi tehule, ktery neni jedno jak vypada....sme tady meli par dni zpatky diskuzi na toto tema🙂 Me to teda taky neni jedno a nechci byt jako hrosice🙂

hehena
autor
21. zář 2009

VER kde je ta diskuse???

prosteja
21. zář 2009

SVOJI no teď jsi to vystihla, reklamní tah 😀 já mám pocit, že poslední dobou je reklamní tah všechno..... stačí se dívat 5 minut na telku 😀

VER proč se rozčluješ? 😅

svoja
21. zář 2009

ten klystyr ani nectete holky🙂 to je takova temna stranka porodu🙂 pro me teda...

prosteja
21. zář 2009

SVOJI 😀 temná stránka porodu..... 😀 myslím, že pro mě bude temná stránka něco úplně jinýho 😀

hehena
autor
21. zář 2009

taky myslím, že když těhule má něčeho nedostatek, tak to má jíst, to je něcojinýho. jinake je to fakt reklamní tah! ...

SVOJI no není viď... zvlášť když je moje tchýně hubenější, moje tchýňomacecha taky... no prostě celá rodina tu váhu řeší. se vůbec divím, že manžovi furt neříkaj jak je tlustej, ale všichni to u těch ženských prostě řeší víc než u chlapa a já si přídu jako ta největší machna na světě.... a fakt si říkám, že to nemám řešit, že to není důležitý, že je to jedno, a ať si každej trhne ploutví, ale mezi "dieťákama" se toho prostě nezbavíte no.

prosteja
21. zář 2009

já teda zase co čtu, že se občas stane, když ten klystýr nestihnou dát, no raději 3x klystýr 😀

hehena
autor
21. zář 2009

i pro mě... klystýr vidím jako brnkačku. a když si představím, že bych se u porodu měla posrandit, tak radši klystýr. většina rodiček mi řekla, že to nic není... tak by mě zajímalo o čem se tam tak vesele diskutuje...