Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

nuki
19. říj 2009

no jo se jménama je to někdy hodně složitý, ale je důležité, aby se líbilo Vám..🙂)))

objeila jsem zajímavý odkaz http://www.dula.cz/

hehena
autor
19. říj 2009

PROSTEJ jo tak to JE extrém... a navíc si myslím, že těm lidem by to přeci i udělalo radost...

NUKI tak tak... 🙂

verled
19. říj 2009

hehe:no to je jako že už mě nekope tak že by mě skákalo břicho ale mam na něm spíš vlnky víš jako když se tam převaluje, jako když ti něco leze pod kobercem nebo dekou🙂)))

hehena
autor
19. říj 2009

NUKI díky za odkaz... 😵 😵 😵 o dule jsem dlouho uvažovala... stejně tak jako o přirozeným porodu...

holky rodí se v Pze vůbec někde přirozeně??? jako třeba se stoličkou nebo tak?

hehena
autor
19. říj 2009

ahááá VER 🙂)) 😀 😀 😀 😵 😵 😵

hehena
autor
19. říj 2009

VER a kdy ti tak začalo skákat bříško pod kopancema... já už se prostě evidentně nemůžu dočkat nebo co... 🙂))

prosteja
19. říj 2009

HEHE jo to je hodně velkej extrém 😀 ..... já si třeba myslím, že pojmenovat dítě po jedné babičce by mohlo způsobit to, že ta druhá se bude cítit odstrčená... a v tomhle to máme jednoduchý, protože Jiřina ani Jarmila to nebude 😀 ...... ale když je to takhle z třetího kolena, tak nechápu proč tchýně tak vyvádí 😔

NUKI souhlas, musí se líbit nám jako rodičům a zbytek může mít tak maximálně poradní hlas, ale to je tak všechno... nejhorší ale je, že ten svůj poradní hlas někdy protlačují až moc tvrdě 😀 😅

prosteja
19. říj 2009

HEHE podle mě ti to v Praze umožní snad všude ne? 😉 zkus mrknout na stránky porodky, jestli nabízí takový porody a jestli respektují individuální porodní plán 😉 ...... o dule jsem taky dlouho uvažovala, doporučovala mi to kámoška, že je to dobrý, že jsi s ní třeba i domluvená, že když začneš rodit a manžel leží v horečkách nebo něco, tak ho zastoupí a jde tam s tebou 😉 .......

prosteja
19. říj 2009

mě taky nic neskáče 😀 zatím.... asi tam mám dostatečnou tukovou zásobu nebo co 😀

hehena
autor
19. říj 2009

mě třeba vadí, že český zdravotnictví se vyloženě zabývá tím zdravím matky a dítěte, ale s tou psychickou stránkou už je to horší... je to podle mě škoda, protože si myslím, že bysme všichni byli nakonec spokojenější... jít líp psychicky připravená k porodu je dost důležitý no... jejda, to je moudro 🙂))) ale snad mi rozumíte :D

prosteja
19. říj 2009

HEHE téda takový moudra 😀 .... teď je otázka ale, komu co prospěje líp... znám lidi, co ti řeknou, že si porod užili úžasně, je to pro ně nejkrásnější zážitek a nevěděli lautr nic 😅 nikde nic nečetli, neštudovali, neměli rozmyšlený žádný alternativy... prostě jak to začalo tak odjeli do porodky.... no a pak jsem se i setkala s lidmi, co měli nachystaný individuální porodní plány a věděli přesně do čeho jdou a porod byl pro ně horor zážitek..... 😅 ale jinak souhlasím, že kdo o to má zájem, měl by být informován i po té psyhické stránce, co a jak... ale zase HEHE myslím si, že dneska snad už každá porodnice (nebo většina) ti umožní jít se podívat na porodní sály, novorozenecký, pořádají se předporodní kurzy a tak...... 😉 to taky dřív nebylo... dřív to ženskou chytlo, tak ju odvezli do nemocnice, nechali ju čekat na příjmu, chlapa i všechny příbuzný vylifrovali ven a zpátky domů, my vám zavoláme.... 😖 to si taky nedokážu představit 😉

nuki
19. říj 2009

Hehe: je to v porodnicích různé, co jsem koukala, jen mě mrzí, že není nikdo porod do vody, docela by se mi to líbilo..🙂))

prosteja
19. říj 2009

NUKI jako v Praze? že ti neumožní rodit do vody? já myslela, že jo 😲 ale nějak jsem se o to nezajímala hloubš, takže nevím, jen jsem myslela, že to umožňují....... 😅

hehena
autor
19. říj 2009

PROSTEJ i jaks to popslaa, tak je jasný, že v tom musí bejt psychika... i když nevěděli přesně, do čeho jdou, tak prostě třeba věděli, že zmáknout to musí, že musí myslet na dítě a na to, že těch pár hodin bolestí bude za nima a dítě s nima... si to tak prostě myslím, že i ta sebelíp připravená mamka z toho všeho může bejt pěkně na nervy....

a určitě lepší ty psychický než teoretický přípravy... od toho jsou tam s tebou PA a dr.

hehena
autor
19. říj 2009

jo taky myslím, že nikde se v Pze nerodí do vody... v Brně jo, ale v Pze ne... a ten přirozenej porod, o tom se dá taky diskutovat... mluví se nejlíp o podolí, ale nakonec stejně zjistíte, že pomalu všechny ženský rvali na závěr na kozu... :(((( známá rodila v brně a pokaždý jen na porodní stoličce zapřená o manžela... si troufám tvrdit, že tady s tím bude všude potíž...

hehena
autor
19. říj 2009

PROSTEJ se třeba píše, že je tam vana, ale to ti umožní třeba na první dobu porodní... v Podolí je třeba vana jen na jednom sále.... když už jde o samotnej porod, tak tě vyženou z vany ven...

hehena
autor
19. říj 2009

tohle píše Podolí... ale jsem na realitu fakt zvědavá...

"U fyziologických porodů je možný volný pohybový režim. Lze využít sprchy, porodního vaku, porodní židličky a balónů."

prosteja
19. říj 2009

HEHE jo tak psychika hraje určo důležitou roli, jen jsem tím chtěla říct, že někomu (aby byl po psychické stránce dobře připravenej) pomůže nijak se nepřipravovat 😅 asi píšu jak tatar 😀 ..... jinak jsi to popsala moc hezky, spíš než na teoretickou přípravu (jako dýchání a takový) se chci spíš zaměřovat na to, být co nejvíc v klidu, snažit se myslet hlavně na mimíska a na to, že bude brzy s náma... ale uvidíme, jestli mi to vydrží až do toho února/března 😉

s těma porodama fakt nevím holky, já jen myslela, že to tady v Praze jde 😲 .... ale máš pravdu HEHE, že co vidím i fotky cizích lidí z pražských porodnic nebo co mi vyprávěly kámošky a známý, tak všechny tady rodily na koze.... to je fakt 😉

prosteja
19. říj 2009

HEHE aha... tak to jsem fakt nevěděla s tou vanou.... že to je jen jako na úlevu, ale rodit do vany neeee 😖 tak to je blbý....... a co vím, tak v Podolí jedna kámoška vyloženě skoro celou tu první dobu porodní ležela, to jí dělalo nejlíp... jenže ona taky rodila skoro 36 hodin 😖 a od manži sestřenka tam rodila a říkala, že si v pohodě hopsala na baloně, hodně chodila, prý pohodička... asi taky záleží jak ten porod probíhá..... ale aspoň tohle ti aspoň umožní 😉

nuki
19. říj 2009

Hehe: je mi líto, že nezačínají stále více zkoušet při porodech nové věci, přijde mi, že Ti prostě řeknou, že to tak musíš a hoovo, to mě mrzí..není ta možnost výběru, musíš ležet a hotovo, a pak , že nejsi nemocná... 😖

hehena
autor
19. říj 2009

né já tě pochopila PROSTEJ a souhlasím!

vidím to na sobě... čím víc informací si přečtu třeba jen o otocích nohou, tím víc mě to znervozní. v některých případech radši nevědět, co všechno se může potentovat.... od toho tam jsou ti, co vědí, co v takovým případku dělat... 😉 dýchání je ještě fajn, to si myslím, že mi psychicky pomůžu, že tak zhruba vím, jak na to... porodní plán možná taky sepíšu, ale trvat si na něm nebudu, uvidíme, jak to bude probíhat...

a taky se chci vidět, jakou budu mít tu psychicku v únoru 🙂))) 😀 😀 😀 😉 😉 😉

hehena
autor
19. říj 2009

musím jít... manža mě vyhazuje 🙂))

prosteja
19. říj 2009

NUKI a taky prej vykládají každej něco jinýho, to mě na tom zarazilo nejvíc 😖 .... právě v tom Podolí se kámoška setkala s přístupem, že jedna sestra co ji chodila kontrolovat, tak že musí ležet, že to vypadá bledě, špatný ozvy miminka a kdesicosi...... no a když přišel doktor a ona se ho zeptala, jestli jako nemůže chodit, že jí to dělá dobře, že ležení už nezvládá, tak jí řekl, že jo, že může, proč ne...... no a jakmile ji přistihla zase ta sestra, že chodí, tak ji hnala zpátky na postel 😲 si vyber pak....

prosteja
19. říj 2009

HEHE tak to máme podobný...... čím víc informací vyhledám tím víc jsem mnohy nervóznější.... proto raději některý věci nevědět... 😀 prostě to dítě musí ven a oni mi tam nějak pomůžou... a svoji psychiku chci taky vidět 😀 ..... zatím se měj papa 😵

nuki
19. říj 2009

Hehe: papa 🙂))

verled
19. říj 2009

hehe:poprvé to bylo znatelný kolem toho 21tt...takže už tě to brzo čeká taky.-)

verled
19. říj 2009

holky o čem se to zas bavíte to jde mimo mě, mě to asi je jedno jak to bude🙂budu ráda až to budu mít za sebou a prcek bude v pořádku🙂

prosteja
19. říj 2009

VER tak to je jasný, že každej bude rád až to bude mít zdárně za sebou a prcka u sebe 😉 jen jsme se tu s HEHE bavily o možnostech porodu a o tom, jak se připravit 😉

nuki
19. říj 2009

verled: jojo nejdůležitější je, aby jste byli oba v pořádku..🙂)

verled
19. říj 2009

prostej:já si myslim, i my to většinou maminky potvrdily, že se na to nemůžeš připravit, protože nakonec je to všechno uplně jinčí maso než čekáš.-))))