Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

amallie
9. lis 2009

cat: ta kachna jo, základem je pomalé pečení, já peču tři hodiny na 120st. a pak ještě hodinu na 180-200 v římským hrnci, zůstane krásně šťavnatá a fakt výstavní
dovnitř strkám celé jablko, nebo dvě půlky a pak na konci potírám medem, jinak už jen sůl a trocha kmínu
nejdůležitjší je to správný pečení, aby byla šťavnaťoučká

prostej: celý den jsem jí taky zkoušela péct, ale rozdíl už v tom nebyl, ono, pokud nemáš konvektomat, nebo parní troubu, tak už to nepomůže

ale vařívám celej den vývary a to jako je znát to pomalé dlouhé vaření, to je pak polívka jako žádná jiná, mňam

svoji: jojo, svisle vyvalený ven, mimi se pak začne otáčet až přijdou kontrakce, rotuje doleva a stáčí hlavičku, aby šlo jakoby bokem v porodních cestách
akorát já ho mám opačně, že bude muset rotovat hodně a to je horší, víc to bolí a je to delší ☹
ty máš barunku dobře, jestli máš prdelku nalevo 😉

carcul: pošlu do ip

nuki: díky za ten tip na globus, jako fakt výstavní maso, až jsem zírala 😵 Já bych tam jinak nikdy nevlezla, neříct mi to 😉 Měli tam i tlačenku, z čehož byl teda odvázanej můj manžel 😀 😀 😀 já to teda nemůžu ani vidět, ale jakou měl radost 😉

prosteja
9. lis 2009

BLAHu bych ti pomohla 😀 máme obdobný zážitky 😀

a s těma zavinkama jako fakt BLAHU? 😲 a já si říkala, co budu za exota, když nechám nakulmovat klasický starý zavinky........ je teda fakt, že když to viděla kámoška, tak slintala, že by to taky brala a sestřenka už mě upozorňovala, ať na to dávám pozor, že ona je pak taky bude chtít 😀

a dneska mi byla holky odeslána zásilka z toho mamitati.cz takže těhu svetřík je na cestě, tento týden si pro to pojedu do centrály PPL 😉

prosteja
9. lis 2009

AMAL no mě to nepovídej, to vysvětli manžovi mýmu 😀 😀 prostě jeho uchvátil jeden recept s třináctihodinovou kachnou a je to 😀 když si k tomu bude vstávat, tak je to jeho problém, ať si to peče třeba 3 dny 😉 😀

prosteja
9. lis 2009

jo a jinak jak jsme se tu bavily o těch vlhčených ubrouskách, tak jsem teď viděla reklamu na Rybilku a oni dělají i vlhčený ubrousky 😅 nemáte někdo vyzkoušený? 😉

blahovka.cz
9. lis 2009

holky teeda vy delate s tema kachnama chute a s tim pecenim 😀

prostejko no jasne,vydame to spolecne 😀 ne ja spis smeju,ze ona me nezklame nikdy i manza uz se nad tim spis bavi 😀 😀 😀 😀 😀 ale jsem rada,ze si urcuje mantinely,oni jsou proste zvykli,ze si detma jeho sestrenky delaji co chteji at rika co rika 😖 v cemz ji lituju

prosteja
9. lis 2009

BLAHU jak si to kdo udělá, takový to má 😉

nuki
9. lis 2009

Blahu: no je toho na Vás s rodinou dost, člověk by si měl užívat kludu a ne tohle.... vydržte..🙂

Amal: ahojky ty jsi šikulka...🙂

Mě dneska ráno začalo dost bolet v¨krku, tak se musím snažit se toho rychle zbavit...🙂

amallie
9. lis 2009

blahu:já jsem rpávě o těch zavinkách četla/slyšela dvě věci. Jednak, že miminko se v ní cítí v bezpečí, jak je svázané, má pocit, že je to jakoby u maminky v bříšku a pak je klidné a spokojené, to mu ty rychlozavinky neposkytnou
a druhá věc, že když mu do toho dáš ručičky, tak lépe spinká, protože se nebudí tím, jak by s ručičkama hejbalo

já mám ještě jednu z usa, tady jí pordávají v drahých obchodech pod názvem "zázračná zavinovačka", je to vlastně jen taková jakoby dečka tenká, ale sváže se tím mímís úplně celej, je obalenej jak nějaká "larva motýla" a co jsem se bavila s paní v krámě o tom, tak mi říkala, že děti pak spěj jak v ničem jiným, neb se prostě cejtěj v bezpečí

prostej: to můžeš péct i přes den na večeři 😉 a v podstatě se peče sama, pokud máš dobrou troubu, tak tam několik hodin lézt nemusíš 😉

prosteja
9. lis 2009

AMAL jj, to s těma zavinkama jsem slyšela i četla od odborníků..... a co mám kamarádky tak potvrzují, že klasická zavinka je lepší než rychlozavinovačka 😉 tak doufám, že to tak bude...... jinak zázračná zavinovačka, to je fakt dobrý 😀 😀 😀 já jich mám 4 a 26 let starý a ženská co to kulmovala na to prý hleděla, jak jsou krásný a zachovalý 😵

a s tou kachnou dobrej nápad.... 😀 ale spíš si myslím, že to dopadne tak, že ji budu píct normálně a ne 13 hodin 😅

nuki
9. lis 2009

Amal: tak to mě těší..🙂))

Holky nemáte někdo zájem....o kupon na slevu 50 Kč na plenky Huggies Newborn, 1x do Tesca a 1x Allbert, Globus, Interspar, Rossmann, Schlecker či Teta...takže celkem 2....akce je do 31.12.2009...mám ji z časopisu, ráda přenechám pokud ji někdo upotřebí..🙂)) tak dejte vědět, klidně i pošlu..🙂)

blahovka.cz
9. lis 2009

nuki klid a u manzi v rodine 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prostejko me je nabizeli v lekarne,ale vyjdou me draz,i v pomeru cena za kus.takze pouzivam dal ty sve z DM

no ami taky jsem mela doma zavinku a v pripade naseho Ondi zbytecne,nechtel mi v ni byt,pritom mimi v zavince je tak krasny jo a uz davno jsem ti chtela pochvalit v albicku tu kombinezku pro amal,hrozne se mi libi

p.e.t.u.l.k.a
9. lis 2009

holky dobré ranko 🙂

Na tu kachnu se podívejte tady http://www.mimibazar.cz/recepty.php?user=

amallie
9. lis 2009

nuki: no fakt, fajnový maso tam mají 😵 😵 😵 vypadalo čerstvé a i ty šunky a tak tam měli neoschlé, což je v tomhle státě luxus 😉
plenky snad nepotřebujeme, já doufám, že zvládneme ty látkové 😉

prostej: nevím, co je kulmování teda, já jí vyžehlila, ale vypadají fajnově ty volánky 😉
a tu kachnu mu upeč!

p.e.t.u.l.k.a
9. lis 2009

blahu to není ani možné jak Ondrášek a vlastně všechny děti rostou 😎 Ondrášek v té židlice je frajer 😵

prosteja
9. lis 2009

holky upeču 😀 😀 😀 jen ještě nevím jak 😀 ..... a na ty nakulmovaný zavinky můžeš mrknout ke mě do alba na rajčeti AMAL.... 😉

PETULKO ahoooj 😵 díky, mrknu 😉

prosteja
9. lis 2009

jéééé Ondrášek v židličce 😀 😵 paráda BLAHU.... 😵 a používáš tedy ty babylove nebo jaká je to značka z DM jo? a jste s nima spokojený? 😉

amallie
9. lis 2009

blahu: nechtěl jo??? tak to jsem zvědavá, jak Amali, ale snad jo, když jsem jí to pořídila 😉
ta kombinézka, to bude asi ta šíleně předražená kombinéza, že které jsem byla nadšená a kterou našel manžel omylem a prohlásil, že snad naše dítě nebude chodit v takovým příšerným pytli 😲 😲 😲

prostej: já je viděla, jen nevím, co je to to kulmování
vypadá jako ta moje cca

prosteja
9. lis 2009

AMAL v příšerným pytli? 😀 manžel humorista co?

AMAL a to kulmování, no ty kanýry co na tom jsou jsou tvrdý s tím nehneš..... 😀 oni drží sami o sobě tvar a dělá se to normálně kulmou....... takže jsou vypraný, vyžehlený a pak se škrobí a kulmou natáčí, aby ty kanýry krásně držely 😉 a ty mám 2, jen do kočárku fakt na parádu, ty nesmím jaksi zašpinit, jinak by se museli znovu kulmovat 😉 a pak mám obyč ještě 2 na doma a tam jsme ty kanýry taky jen přežehlily s babičkou 😉

blahovka.cz
9. lis 2009

vid peti,vcera kasicka z flasky a za chvili uz na lzicku ze zidlicky 😀

jj prostejko pouzivam babylove ubrousky,olejik - krasne voni a koupel a samponek

ami takze diky ni zjistil,ze to bude holcicka??? 😕 me ti pripomela kresby z pohadky ta kombinezka

zuzka.o
9. lis 2009

Ahoooj PRVUŠKY 😵 Japa je?

nuki
9. lis 2009

teda holky vy si dáváte záležet..🙂)) jde vidět, že se hezky těšíte a připravujete..🙂) užívejte si to ..🙂

verled
9. lis 2009

ahojky kočky, nestíhačka jako obvykle, nějaký novinky??přidala jsem fota pupku🙂

blahovka.cz
9. lis 2009

ahpojky zuzi a ver,ta fotka s napisem tada,je moc hezkej napad 😀

prosteja
9. lis 2009

zdravím ZUZI a VER 😵 a chválím bříško, krásnýýý 😵

zuzka.o
9. lis 2009

Ahoj BLAHU.... malinko jsem dočítala a s tím dědou je mi to moc líto ☹
A teda ta tchýně ti dává zabrat, co? 😅

VER: krásná fotka s namazaným bříškem s nápisem.... 😵

verled
9. lis 2009

zuzi:jak je s dvojčátkama??.-)))
zuzi🙂jsem blbla při superstar🙂))...

zuzka.o
9. lis 2009

VER: no vidíš, jak je Superstar k něčemu dobrá 😀
JJ, rýma mi tak nějak opouští, ale teda co předváděla v sobotu, to byla katastrofa! Teklo mi nepřetržitě z pravého oka (ale to byly proudy, že jsem si říkala, aby to nebyl sklivec 😀 😀 😀 ). A pod frňákem abych měla lavor, jak mi z něj crčelo. A dneska mi je teda od rána blivno. Nevím, co.... jsem jak moucha .... snad jsem nechytla ještě něco jinýho!!! 😠

prosteja
9. lis 2009

ZUZI a nemůžeš to vyležet? pořádně........ to pro prcky není dobrý....

VER ty jsi poslední týden v práci co?

blahovka.cz
9. lis 2009

holky chtela jsem se zeptat,.neslysely jste nekdy o nejakem privydelku na materske????je tu diskuse,ale pisou tam hlavne slovenky,takze nic jsem nenasla

zuzka.o
9. lis 2009

PROSTEJKO: kdyby to bylo blbý, tak jdu domů, ale takhle jsem v kanclu, v teple .... uvidíme, jak mi bude. Když jsem manžu poslala před týdnem do lékárny, tak mi přinesl Stodal a tam je v příbal.letáku, že to těhule můžou až od 2.trimestru (já jsem teď teprve na začátku 2.tr.), tak jsem si to nevzala. Můžu něco do nosu? Zatím jsem se to teda snažila přežít bez léků, tláskala jsem jablíčka a pomeranče a čaj s citronem..... Ono i na Céčku je napsaný, že není vhodný pro těhule.... by se z toho člověk poprděl.