Snažíme se o mimi a stále nic

ivwisek
30. zář 2017

Ahojky holky,
píšu svůj první příspěvek a doufám, že se mezi vámi najde někdo, kdo sdílí podobné trápení.
Je mi 25 let a s partnerem jsme se rozhodli začít se pokoušet o mimi. Začátkem srpna jsem s posledním práškem ukončila brání HA, a to téměř po 7 letech. Po týdnu dorazila MS a nyní přichází v pravidelně. Pociťuji změnu pouze v neprichazejicich bolestech podbřišku a hlavy.
Můj největší problém je, že bych si mimi přála hned, ale stále nic...

hofida
30. zář 2017

Byla jsem stejně nedočkavá... zjisti si plodné dny a myslím, že to bude hned... já už mám 3 syny. .. 2 z počítání ovulace (vyšlo to vždy ve druhém cyklu) ... třetí syn si nás našel sám 😇

sdu
30. zář 2017

Klídek, kolik jsi měla MS? Jestli to chceš podpořit, tak se zdravě a pravidelně stravuj, nekuř, nepij alkohol, užívej si výlety, nestresuj se, a ber kyselinu listovou, hodně si chválí Femibion 1, já ho taky brala. S přítelem si užívejte tak, jako by jsi žádné mimčo neplanovala a ono to přijde dřív než se naděješ 😉

ivwisek
autor
30. zář 2017

@sdu teď přišla třetí MS...
Snažím se na to nemyslet, ale každý den si představuji, jak by nam mimi změnilo život a jak by to bylo krásné 🙂

sdu
30. zář 2017

@ivwisek já Tě chápu, ale snaž se na to až tolik nemyslet. Ovulaci jsi měla max. 2x, no napoprve je to málokdy ☺. Hlavně pohodu v duši a miminko si vás najde 😀

anetka9
30. zář 2017

@ivwisek Mám to dost podobný;) je mi 24, za chvilku 25 a poslední platíčko jsem dobrala 1.6., pak MS za 31 dní, pak 37, pak 32 a ted jedu další cyklus, první tři sem se hrozně trápila, že chci a že je to naprd apod...a teď tenhle čtvrtej už sem spíš naštvaná, vynechávám ovulační testy, zapomínám pít kontryhel apod...teď sem 17DC ovulace nikde.... podle mých pocitů byla včera, ale podle testů to tak nevypadá, i když zrovna předevčírem jsem vynechala..:D

azanka
30. zář 2017

Prestala jsem brat HA a cca po peti mesicich jsem otehotnela v takzvany neplodny den. Dej tomu cas, mozna te HA jeste chrani.

nicolajuhaszova
30. zář 2017

@ivwisek Nesmis se na to moc upnout, já to měla také tak, vysadila jsem prášky minuly rok v říjnu a chtěla, abych nejlépe do konce roku byla těhotná. HA jsem brala 8let. Tak moc jsem chtěla mít miminko, měla jsem zjištěné i plodné dny,ale nezabralo, když už jsem si konečně řekla, nechám to byt..přijde to. Tak ejhle, v červnu jsem zjistila,ze jsem v 6 týdnu. To čekání bylo pro mě dlouhý,ale stalo to za to. Jsem moc šťastná,ze konečně jsme se dočkali i my🙂 Tak přeji hodně štěstí a hlavně buď trpeliva🍀🙂

sdu
30. zář 2017

U nás to taky klaplo nečekaně v cyklu, kde se to zdalo technicky temer nemozne. Chce to nic moc nesledovat, hlavne se nezamerovat jen na predpokladane plodne dny. Ono to prijde prave vcas!

biedronca
1. říj 2017

@ivwisek Ahojky, snažíte se strasně kratkoučko, to tělo se musí srovnat, vyrovnat hormony, cyklus, treba se i očistit...
Mě je také 27 let, mladí, oba nekouříme.HA neberu rok a půl...ale aktivně se Snažíme od dubna tohoto roku. Clovek si rekne,že mladý člověk sup 1 na to hupsne a je to.... a nic. Snažíme se půl roku, beru listovku, piju kontryhlel do OVU, dělám OVU testy, tulíme se v plodné dny, i po nich.
Ted jsem si rekla,že do konce roku se prece "musí zadařit"... takže ted v říjnu dojím poslední listovku, dopiju kontryhel, dodělám poslední 4 ks OVU testu a kašlu na to ... necham to volně (bože, dej at to vydržím!! ), plodné - neplodné dny, však se ukáže.... To víš,že to v hlavě začína srotovat, PROČ půl roku se snažíme a nic. Kor kdyz kamošky okolo se dozvídají,že jsou těhotné..

ivwisek
autor
1. říj 2017

Zatim jsem se nedostala k tomu, abych začala zjišťovat plodné dny. Spis je to o veliké netrpělivosti před MS.
Děkuji vám za sdílení 🙂 občas stačí k pocitu klidu jen pocit, že v tom nejsem sama.

malinkaelinka
1. říj 2017

Mě je 27, v březnu jsem si nechala po letech vyndat Mirenu a představovala jsem si, že stačí pár nechranenych styků a hned budu chodit s bubnem 🙂 a ono nic... červenec, srpen jsem si byla vždy před menzes jistá, že teď už to klaplo, že jsem těhotná... a ono nic. To zklamání bylo velké, rozhodla jsem se na to vykašlat (podotýkám nic jsem nesledovala, nemerila, nezobala), děláme si s manželem plány do budoucna, ve kterých děti nefiguruji, sem na koníka zabloudim jednou do týdne a dost to pomohlo. Teď ani nevím, jaký jsem DC, je mi to už jedno. Nehodlám se nervovat, žádná vyšetření apod.zatim v plánu nemám a nechci podstupovat 🙂

olsett
1. říj 2017

@ivwisek ja brala prasky 15 let a na první mimi jsme čekali skoro rok, a to jsme sexovali kazdy druhy den i casteji... Ono to může trvat, ale druhé mimi se zadarilo hned první měsíc☺️

zuzana_ka
1. říj 2017

@ivwisek já otěhotněla na 4.cyklus a pata ms už nedošla... A to jsem prosím nebrala žádnou anti několik let před tím! Zkus ovu testy.

sobist
1. říj 2017

Ahoj, já brala HA deset let (je mi 27) a podařilo se mi otěhotnět cca do tří měsíců. Nic speciálního jsem pro to nedělala, prostě jsem čekala, až to přijde. Je teda ale fakt, že jsme měli hodně sexu - pohodového, bez myšlenek na to, aby to už bylo.
Je to šest dní, co jsem porodila syna. 🙂

Přeju, ať se ti poštěstí co nejdřív. 🙂

marryline
1. říj 2017

Ahojky, ja na tom byla úplně stejně. Mimi pořád nepřicházelo, tak jsme navštívili s přítelem Car a oba jsme v pořádku, podstoupila jsem další vyšetření jako průchodnost vejcovodu a taky ok. Uběhlo 14 měsíců a pořád nic, tak jsme šli do ivf a teď jsem v začátku těhotenství. Věřím že by se nám to povedlo i přirozeně, ale touha byla větší. I na psychiku je to náročné když každý měsíc dorazila MS. Někdy nemusí být žádný problém. Jen je teď tak blbá doba že se mimi Zadari třeba až po 3 letech a tak dlouho se nám čekat nechtělo. Ale snažíte se teprve krátce, určitě se vám brzy Zadari 🙂

cmelik
1. říj 2017

My se snazili od ledna. V druhe polovine cervence jsem zacala pit kontryhelovy a medunkovy caj, uzivala jsem spirulinu a jedla hodne meloun. 18.8. jsem zjistila, ze jsem tehotna.
Je pravda, ze jsme se na to ani jeden neupinali. Ale jelikoz jsem do toho mela i jine zdravotni problemy, tak jsem to chtela zkusit jen podporit.

cmelik
1. říj 2017

Jo a teda jeste: Kyselinu listovou jsem zacala brat az kdyz jsem to zjistila a teda Femibion je zbytecne drahy. Jde koupit i samostatnou kyselinu listovou. 🙂

absintka19
1. říj 2017

@ivwisek bez plodnych dni neotehotnis tak zacni tady 🙂

jade85
1. říj 2017

@ivwisek buď úplně v klidu, tělo ví, co dělá. Já otěhotněla hned po vysazení HA, kterou jsem brala přes 10 let, ale těhotenství nedopadlo dobře, musela jsem na přerušení kvůli vrozené vadě. Dočetla jsem se, že se objevuje právě u těhotenství, které vznikly bezprostředně po vysazení HA. Můj doktor mi to vymlouvá, ale já myslím, že na tom něco bude. Znovu jsem otěhotněla ve 4. cyklu po revizi a zatím je vše ok. Chce to hodně sexu, žádné snažení, žádné přehnané hlídání a pozorování ovulace. Užívejte si s partnerem jeden druhého a ono to přijde. Držím palečky. Jinak o prvních vyšetření nemá moc smysl uvažovat dřív, než cca po půl roce snažení.

swetlusska
2. říj 2017

Trvá to i několik měsíců třeba, to je přeci normální....
A plodný den je fakt jen pár hodin v měsíci, tak bych začala u toho.

dendasubaristka
2. říj 2017

@ivwisek ahoj ja brala prasky 9 let a taky je mi 25 a uz se snazime 13 měsíců. Po praskach se rika ze to muze trvat dyl

lstuchlova
2. říj 2017

@dendasubaristka Práškama to nebude, já otěhotněla hned v prvním cyklu po vysazení. HA jsem brala 6 let.

voleskap
2. říj 2017

Ahoj, vyjít to může hned, ale taky nemusí. Velkou roli hraje i psychika. Takže hlavně pohodička. Já třeba na podporu pro otehotneni nebrala vůbec nic ani u jednoho plánovaného těhotenství. Jen jsme s manželem věděli, že už bychom se nebránili 🙂 U druhého jsem teda trochu v hlavě měla kdy jsem měla MS a k tomu jsem pricetla 14 dní, kdy by měla být cca ovulace. Ovulovat můžeš ale i jindy. Třeba kamarádce, která se snažila dyl, to řekl gynekolog podle děložní sliznice (kdy ovuluje) a otěhotněla ještě ten měsíc 🙂

hanulkaha
2. říj 2017

Ja brala HA 10 let a otěhotněla po 2 letech od vysazeni. Je to hormonalni svi...o, od ktereho se telo musi pořádně očistit a dat zase dohromady.
Vydrz a hlavne bud v klidu a pohodě, mimi urcite co nevidet přijde 😄😍

fallingstars
2. říj 2017

Tímhle stylem se na to upneš tak, až to bude ke škodě... Vyprdni se na všechno, takhle zkraje i na zjišťování ovulace, jestli takhle stresuješ od samého začátku (nic ve zlém), tak by Tě to akorát pobláznilo...ovulaci bych řešila tak až po půl roce. I totálně zdravý pár má šanci na otěhotnění v jednom cyklu asi kolem 30%, rozhodně je normální, že to pár měsíců trvá. Užívejte si jeden druhýho, mě ten sex strašně bavil, když jsem věděla, že "z toho něco může být", měl úplně jiný náboj.

ivwisek
autor
2. říj 2017

Jste všehny vážně skvělý, ani nevím, které dřív odepisovat (a asi to ani není v mých silách🙂 Každopádně jsem všem velmi vděčná a i tak málo stačí, že vím, že nejde všechno hned.. Slova fungují na pohlazení duše nejvíce 🙂
Děsí mě představa čekat rok, nebo i dýl.. A navíc pracovní podmínky nejsou vždy ideální a stres je v ní téměř každodenní..
Ale i proto, kdyby byly komplikace jsem se rozhodla vysadit již teď.. Nevím, jesli některá z vás má zkušenosti s otěhotněním, když užívala Euthyrox. Zvažuji, zda již konzultovat s endokrinoložkou, či počkat právě po otěhotnění.

dendasubaristka
2. říj 2017

@ivwisek ma znama se snazila 2 a pul roku. A po skonceni v praci kde mela stres a nebyla spokojena,se povedlo hned. Muze to byt i tim.

dendasubaristka
2. říj 2017

Ale opravdu se snazite chvilicku,takže bud v pohode. 🙂

ivwisek
autor
2. říj 2017

@dendasubaristka taky si říkám, že na to strašně spěchám a snažím se sama sebe uklidnit, že není důvod to ještě řešit 🙂 chci to nechat plynout, ale hlava se pořád soustředí 🙂

dendasubaristka
2. říj 2017

@ivwisek chapu te,prvni mesice jsme s manzelem byly zapaleni do toho kazdy priznakem uz jsme si rikali jee uz,uz jsem tehotna. Dokud to nebude rok uplne bych vypla. Ale vim jak to je tezke. My se to nedari vubec.