Snažíme se o mimi. Příbuzný to vědí a "podporují" nás

berus
29. zář 2007

Ahoj holky. S manželem se snažíme o mimčo 4-tý měsíc. Jsem hloupá, že jsem všem vyžvanila, že přestávám brát antikoncepci, protože při každý menstruaci mi všichni říkaj tuhle pitomou větu.
Jak na to mám nemyslet 😅
Jo a taky báječná věta je : Neboj, příště to vyjde (jsem se nebála, dokud mi to nezačali říkat!!!)

Jsou ještě nějaké věty, kterýma vás příbuzenstvo a známí "podporujou" ?

grej
1. říj 2007

Megy - to je smutné... Maminka to určitě tak nemyslí... Jen si asi neuvědomuje, že když jí bylo 23 tak tobě už byl rok, co? U sebe jí to přišlo normální a u tebe to odsuzuje?
Je zvláštní, jak rodiče rychle mění názory... Mě dokud bylo těch 23 - 25, tak jsem taky pořád viděla, že kdybych přišla těhu, tak by byl doma oheń na střeše. A teď? Pomalu dostávám vynadáno, jak to, že to ještě není... Že spolu asi dostatečně nespíme nebo co...

janitchka
1. říj 2007

JO!tak to úplně chápu.Mojí mamce je 42 a mě bude 25 s manželem jsme spolu osm a půl roku,ale já na mimčo myslim už od osmnácti.Vždycky jsem měla děti ráda a jen kvůli tomu,že jek mamka říká,že si zkazila život,že otěhotněla(děkuji,jako bych já za to mohla 🙂 teda spíš tím,že si kvůli tomu musela vzít mého otce(což chápu,protože na soužití je příšernej 🙂 Já si myslím,že zas tak úplně nezáleží na věku jako spíš na partnerovi a já mám výbornýho muže takže nevidím problém,manža nás uživí bydlet taky máme kde ta vocode?ne? 🙂 😝 😀

musilka
1. říj 2007

janitchka takový problém bohudík neřešim ale tu depku co má megy tu ano. Taky jsem přišla o první mimi v 5tt a už mi nějak ubývaj síly. Nesnažíme se sice tak dlouho jako jiný holčiny tady ale dost mě to drtí. a nemyslet na to? i když na to zrovna nemyslim tak mě to v koutku duše hlodá ☹

megy
1. říj 2007

grej - právě, že ona si myslí, že mám času dost a nechce být babičkou, možná až jí bude tak 60 - to možná

ninule
1. říj 2007

BAmbuliku, ja si vubec nemyslim, ze by jsi nas nechapala...Jen holt ta realita byva nekdy horsi nez ta predstava...A vlastne nevis, jaky to je, protoze jsi otehotnela v pohodicce.Clovek se nekdy nestaci divit sam nad sebou, jak ho takova vec "zadsahne" a muze se stat, ze se pak sam sobe divi...Ale to by bylo uz na jiny tema 😉 .Takze se raduj, ze jsi tehu a my ti prejem, aby jsi si nidky takovy starosti jako my, delat nemusela!!!

mobina
1. říj 2007

To mi přijde krajně sobecký poslouchat od rodičů, že se na vnouče ještě necítí, ale z druhé strany je to asi lepší, než aby pokaždé prudili nedej bože plakali, že už by chtěli vnoučátko a dávali chytré rady do života.
Já jsem udělala velmi moudrou věc a to, že jsem si pečlivě vybírala, komu řeknu, že se o dítě snažíme. Oni jsou pak totiž všichni hrozně chytří a vím, že by mě tohle hodně štvalo.
Jinak musím říct za sebe, že zapomenout se na snažení nedá, ale je dobré tu mysl zkusit nějak oblbnout. Normálně dál plánovat a žít.

kacka.va
1. říj 2007

holky, já myslím, že to téma "hlavně na to nemyslet" je trochu nadnesené. Všechny se shodneme, že úplně na to přestat myslet nejde. Spíš asi jde o to, že by se dva lidé, kteří se začínají snažit, neměli na to upínat stylem, tohle dělat nebudu, protože budu těhotná, měnit práci nebudu, protože budu těhotná. Pár takových holek znám a to už není těšení se na mimčo, ale posedlost. Podle mého by lidé měli dělat věci, které dělají normálně a ne se najednou nějak omezovat a soustředit se na to. Teď nemluvím o těch z vás, které se snaží dlouho a prostě se nedaří nebo mají zdravotní problémy. Ale než jsme se začali snažit, tak mě některé diskuze a témata docela děsily. Některé holky, které nepřišly během dvou tří měsíců do jiného stavu už šílely, že jsou neplodné, takže jsem si před otěhotněním takové diskuze prostě zakázala. 😉

ninule
1. říj 2007

Kacko, to je presne ono-nektery holky jsou fakt trosku mimo,sem tam, kdyz na takovou narazim, tak si rikam, boze, boze devce...JAk pises-propadat panice po 2 mesicich je trochu moc...

mobina
1. říj 2007

kacka.va souhlas. Každá jsme jinak citlivá, ale vyšilovat po 3-4 pokusech a brečet, že jsem neplodná, to je trochu silný kafe. Doufám, že mě tady neukamenujete, ale je to tak. Nejdůležitější je v být v pohodě. Jak psychicky, tak fyzicky. Já jsem pro svůj dobrý pocit totálně překopala jídelníček, ale že bych žila před ovu a po ovu jen odpočítávala minuty, to fakt ne. Nakonec jsem si to za ten rok, co se nám mimi nedařilo hezky srovnala v hlavě, perfektně jsem si s manželem užívali milování a ve finále jsem možná i ráda, že jsem si na početí chvíli počkala. Ten rok byl nezapomenutý a dost nám s manželem utužil vztah. Ono na tom, něco špatné, je pro něco dobré, fakt něco bude 😉

pikusa
1. říj 2007

Holky,tak protože mi bude 33 v říjnu,tak každý očekává,že budu mámou.Když vezu kamarádce kočárek,minimálně 4 lidi ve městě se ptali,proč si teda nepořídím svoje 😠 O tom,že se Snažíme přes 2 roky věděli jen ti nejbližší a v práci-dojíždíme do CARU,tak jsem to řekla a všichni mi to moc přejou.A na otázky typu-kdy vy,co ty,proč ještě ne---jsem začala normálně odpovídat-PROTOŽE NÁM TO PROSTĚ NEJDE.Od té doby jako by ty pitomé dotazy přestaly.A pokud se mě někdo zeptá,co se děje,proč to nejde,v klidu mu odpovím,že přirozenou cestou nám to zřejmě nepujde,proto se chystáme na AR.
A to-NESMÍŠ NA TO MYSLET?To už jen zakoulím očima a vypouštím.Protože to prostě nejde a podvědomí poručit prostě neumím.

ninule
1. říj 2007

JA bych byla pro, aby se za to strilelo 😀 .No ne?Kdo ma ty blbiny poslouchat?Zaprve do toho nikomu nic neni a za druhe tim fakt uzou hrozne ublizit...

mobina
1. říj 2007

Ninule to nic neřeší. Před svatbou posloucháš blbý kecy, po svatbě taky. Pořídíš jim vnoučka a posloucháš blbý rady k výchově atd. Ve finále pak zase posloucháš, kdy pořídíte sourozence. To je prostě pořád do kole 😝 😀

kacka.va
1. říj 2007

Já jsem byla od začátku připravená na to, že to nepůjde. Když jsem řekla doktorovi, ať mi předepíše poslední HA, tak mi rovnou řekl, že ať se nestresujeme, že se to může povést třeba i za 3/4 roku, takže jsem s tím tak nějak podvědomě počítala 😉
jinak za blbé otázky bych taky střílela.

ninule
1. říj 2007

JA si stojim za svym🙂.Je to na odstrel.Me nastesti zadny blby kecy pred a po svatbe nepotkaly, jen co se tyce tohoto tematu...Tak napr. pred par dny mi jedna znama rekla, ze mam peknou prdel, co jsem vdana-bohuzel netusi, ze za tim stoji dve IVF, jedno tehu a jedna revize, coz da normalnimu telicku pekne zabrat.A tim myslim, ze ty lidi opravdu ublizuji, aniz by si to uvedomovali...a to si zaslouzi trest 😠 .Ne, delam si srandu,ale nekdy to je fakt az neuveritelny...

megy
1. říj 2007

my se snažíme už od prosince, a holky ohu vám říct, ž ze začátku jsem vyšilovala, že to nejde hned, po alších dvou měsících jsem se zklidnila a ak přišla v květnu rána, 4 pozitivní testy - nafouknutá prsa, špatně od žaludku - potrat, udusila jsem to v sobě - nikdo z rodiny to neví, kromě MM a mě, pak jsme tomu neclai volný průběh, a teď další rána pod pás, nemocenská kvůli kolapsu v práci - v červenci - od té doby jsem na nemocenské a teď po týdenním zpoždění, dalším pozitivním testu, dalším těhu, další neschopnsot donosit mimuško? to je na mě dost, pak na to nemyslet je těžké. jsem jedna z těch, která neúspěchy háže za lavu a de dál, navenek se tváří, že vše je o.k, ale jakmile jsem dma sama, brečím jak malé dítě, a pak vám vlastní rodina řekne, že máme času dst, abchom měli dítě, tak pochopte, že mít dítě v této situaci je pro nás s MM jako když vidíte padat hvězdu

renule
1. říj 2007

ahojky holky,příjemně koukám, jak jste se rozepsaly 🙂
řekla bych, že větu :"hlavně na TO nesmíš myslet", jsme si vyslechly tisíckrát..

mám 15letou dceru, která se podařila skoro napoprvé...a dneska je to už 3roky, co se pokoušíme o malého mimíska ☹ první rok jsem si z toho dělala legraci, že osud to tak nejspíš chce, že to má nejspíš přijít trošku později...ale jak ten čas běží, jsem čím dál tím víc nervóznější, natěšenější a zklamanější..
máme za sebou 1 IVF (bohužel mimoděložní těhu)...tento měsíc mě čeká IUI, pokud se nepodaří, další IVF...ale věřím ve štastný konec, fakt 😵 nevzdávám to a snažím se na TO nemyslet 🙂 🙂

dneska jsem četla (časopis Děti a my), že lékaři uznali neplodnost jako civilizační nemoc ( to životní prostřeí, výfukové plyny,strava, smog a mobilní telefony nám prý moc nepřidají),myslím si, že něco na tom bude..
pěkný večer všem

jankatr
1. říj 2007

holky teď jste mě docela pobavily - "máma nechce být babičkou protože se na to ještě necítí" a teď mi řekněte - co s tím jako nadělá, když vy se rozhodnete si miminko pořídit - to vám to jako přijde zakázat 😀 Jako by ony tenkrát na něco čekaly, když neměly dítě ve 23 už bylo něco divnýho 😲
Však počkejte - až na ně broučátka vykulí kukadla a začnou cosi broukat - tak se ty babičky roztečou jak kostka ledu na sporáku a budou se z těch kulihrášků moct poprďánkovat 😀 😀 😀

campi
2. říj 2007

Grey: A teď? Pomalu dostávám vynadáno, jak to, že to ještě není... Že spolu asi dostatečně nespíme nebo co...
----------
Jedne zname, ktera se snazila 3 roky o mimi, rekl opily tchan: "Ty snad nevis, na co ji mas!"

A mne moje mama rekla, ze ji to delam schvalne, ze nemaji vnouce, stejne jako jsem ji vzdycky delala naschvaly, kdyz jsem byla male dite...

grej
2. říj 2007

Campi - no taky dobrý... Koukám, že okolí snažilek je neuvěřitelně nápadité a vymyslí i věci, který by se snad ani vymyslet nedaly... Síla.

Já jsem si zas jednou vyslechla, že asi nevím jak to funguje, že to nesmím polykat... Ale bylo to od kámoše a ze srandy, takže jsem to vzala s humorem 😉

ninule
2. říj 2007

Holky, to jsou teda storky,to uzje na hitparadu NEJ 10 😀 .

janitchka
2. říj 2007

Jojo,to jsou hlášky,mě zase tchýně řekla,že až budu těhotná,tak BUDU mít velký problémy,protože mám nízkej tlak a že jsem na mimino moc drobná.HMM 😠 Měřim stošedestátpět a vážím padesátdva a jsem úplně normální atyhle proroctví mi fakt dodaj,to mám jako žrát a pít frťany po ránu NEBOCO? 😀 😀

nunca
2. říj 2007

jani, budˇ v klidu, věř, že to nemusí být pravda, já měla s nízkým tlakem šílený potíže před těhu (někdy i 70 na 40), jsem taky malá (162cm) a drobná, v těhu jsem tlak ukázkový a vše probíhalo úplně normálně. Dokonce jsem ještě v sedmém měsíci běhala a cvičila. Porodní bolesti se mi dostavily přesně ve 40týdnu. Takže můžeš všechny poslat do háje zelenýho s takovými úvahami a vzhůru do toho. Tedˇ mimochodem se mi potíže s nízkým tlakem vrátily 😒 😒

ninule
2. říj 2007

Hele, JAni, rekni tchyni, ze staci, kdyz si na ni vzpomenes a tlak mas vysokej az az 🙂

janitchka
2. říj 2007

No to by asi nastalo peklo 🙂 nunco díky!!!hrozně jsi mě povzbudila 😠 😎 zrovna jsme spolu mluvili a ZASE se mě zeptala jestli už jsem gravidní!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 příště jí řeknu ať není kravidní 🤐 😀 pa

jankatr
2. říj 2007

😀 😀 😀 😀 😀 jani tak tohle je kouzelný
Ale teď vážně - na tvém místě bych jí asi na rovinu řekla že mám nějaký problém, a že mi to není příjemné, když se mě na to každý vyptává. I kdybys to prozačátek měla zkusit nějakou oklikou - jako že tě s tím naštval někdo jiný (teda ne ve chvíli kdy s tím začne ona) třeba by jí to došlo. A když ne - tak pak jedině uhodit hřebík na hlavičku. Většinou to pomůže - když se objeví problém, tak pak má většina lidí potíž se na takové věci vyptávat.
Pokud ovšem tvoje tchyně není totálně splachovací a natvrdlá, natolik aby jí to nedošlo. 😖 To už je pak každá rada drahá - ale to musíš zvážit ty sama.

katerinka.kr
2. říj 2007

campi-no tak to je sila, chudák Tvá známá. To je asi radost, mit takoveho tchana, to je fakt hnus... 😠

meleri
3. říj 2007

Cau holky,
tak jsem si četla začátek, a je fakt, že každý se snaží nějak povzbudit..jenže pak už chudák neví co jiného říct, tak pak opakuje to samé... 🙂 než tohle, tak mě spíš mrzí nepochopení některých žen, kterým se zadaří hned, a pak se na vás dívají jako na nějakého neschopáka..viz moje bývalá spolužačka...proto člověk musí vybírat, komu se svěřit, nejlíp jen pár lidem...

leamaria
3. říj 2007

ahoj holky,my se snažíme 2roky,před rokem sem byla těhu,potrat v 8týdnu ☹ .
Pak šel manžel na spermiogram,zjistilo se,že má pomalý spermie,začali sme chodit do Caru,pak dostal léky,který stály 1100,- tak doufám,že k nečemu budou 😠 .Že tu všichni brzy objevíme an testíku krásnééé dvě// 😉 😝

leamaria
3. říj 2007

holky,taky slyšíme tu věttu když budeš těhotná už konečně ty 😠 ,já bych vraždila 😠 no jo všichni kolem mě mají mimi a já nic tak sme prej na řadě my,ale to ještě neví že v dnešní době to není tak jednoduchý(úplnej luxus,pořídit si dítě) ☹ 😲

campi
3. říj 2007

Moje TCHY se vyptava s pravidelnosti kazdy mesic, moje mama si snad hlida i to, kdy mam dostat m. a nezapomene vzdycky zavolat, jak to vypada. Myslim, ze to nemysli zle, chteji dat najevo, ze nam to preji a ze se na vnoucata moc tesi.

Nejhorsi je sousedka, ktere se vydarilo IVF. Nejdriv bylo prijemne si povidat s nekym, kdo to taky prodelal, ale ted se to nejak zvrhlo a vzdycky, kdyz ji potkam, tak rika: tak ted mas ovulaci.., tak ted mas menstruaci..., nechces mi rict novinu?..., snazili jste se tento mesic?..

Z toho jsem na palici a nepomohlo ani, kdyz jsem ji rekla, ze ji bych to oznamila mezi prvnima sama od sebe🙂