Snažíme se o mimi. Příbuzný to vědí a "podporují" nás

berus
29. zář 2007

Ahoj holky. S manželem se snažíme o mimčo 4-tý měsíc. Jsem hloupá, že jsem všem vyžvanila, že přestávám brát antikoncepci, protože při každý menstruaci mi všichni říkaj tuhle pitomou větu.
Jak na to mám nemyslet 😅
Jo a taky báječná věta je : Neboj, příště to vyjde (jsem se nebála, dokud mi to nezačali říkat!!!)

Jsou ještě nějaké věty, kterýma vás příbuzenstvo a známí "podporujou" ?

x.j.x.
9. říj 2007

berus: nebud smutná. často s kamarádkou dumáme, jak je to možné, že se tohle děje lidem, kteří si to nepřejí nebo si to tak "nezaslouží" 😀

carodejnice
9. říj 2007

Já nejhorší větu, co jsem kdy slyšela, byla od mojí tchýně. V červnu jsem podstoupila první IVF a bylo z toho mimoděložní těhotenství. Bohužel v červenci mi vzali jeden vejcovod a v srpnu mi prasknul druhý, protože to těhotenství bylo v tom druhém (ano, vzali mi zdravý vejcovod). Málem jsem umřela na krvácení do břicha. A ta /já už ani pro ní nemám slov/ mě byla navštívit v nemocnici, já psychicky úplně na dně a ona mi řekla, že jsou na světě horší věci, že jejich Dastík (čokl) si poranil pacičku!!!!! 😠 Na to už jsem neměla slov a jenom jsem jí požádala, aby hodně rychle vypadla. Vůbec nechápu co se s ní stalo, byla celkem v pohodě, ale tímhle u mě skončila.

x.j.x.
9. říj 2007

no, tak to je teda síla, já bych ji asi vyhodila rovnou oknem, ale chápu, že jsi toho nebyla asi fyzicky schopná 😉 jinak bys to udělala asi taky ...

meleri
9. říj 2007

Carodejnice,
to byla asi fakt dost mimo, já nevím, proč jsou ty tchýně takové hnusné, sama občas řeším tu moji že je to pěkná p..a, ale co už naděláš...mám ale pocit, že to dělají naschvál...
Jinak holky,
momentálně na to myslím pořád, páč mám ve čtvrtek transfer, a najednu stranu se sice moc těším, na druhou mám ale obavy, co jak zas dostanu za dva týdny mencky....
přeju vám, aby se vám to brzo splnilo, jednou už nám to všem musí vyjít!!

carodejnice
9. říj 2007

x.j.x. - jo to bych teda udělala a ještě bych jí pro jistotu vynesla alespoň o tři patra výš 🙂

meleri - moje tchýně byla celkem fajn, neměla jsem s ní žádný problém, až teď tohle. Ale na druhou stranu vím, co od ní můžu čekat. Držím Ti moc palce, ať transfer proběhne v pohodě a všechno je jak má být. Vlastně to přeju vám všem čekatelkám 🙂

mya
9. říj 2007

ahoj holky-- tak ma tchyne ani poradne nevi co se semnou deje. ani jednou mi nezavolala jak je... ona se proste nezajima .. 😉 .-nekdy si rikam jak je to dobre a nekdy vidim, ze ji ostatni lidi zajimaji vic nez my.Tchan je v pohode...-(jsou rozvedeni )

berus
autor
9. říj 2007

carodjnice: Bych ji fakt poslala někam 😠
Moje tchýně je docela v pohodě, jen vždy, když od nás odchází z návštěvy nezapomene říct "Buďte hodní a množte že". Myslí to dobře, ale co si myslí, že se večer modlíme, aby jsme počali???!!! 😖

tegil
9. říj 2007

carodejnice: Tvoje tchýně mi připomíná kamarádku. To že nemůže naučit štěně kakat na noviny je pro ni větší problém, než co si teď prožívám. Pořád to omílá stále dokola a mne se ani nezeptá, jak mi je. 😖 To už i šéf je pozornější. Přišel do práce a jeho první věta: Nevypadáš moc dobře. 😠 No, já vím, to moc nepotěší. Zvlášť od chlapa. Ale na druhou stranu mi nabídl, že můžu kdykoliv odejít domů. 🙂

meleri
9. říj 2007

Ahoj Myo,
tak to je tvoje tchýně podobné té mojí, nic ji nezajímá, nikdy k nám nechodí, protože je to hodně schodů-3 patra-a ona je tlustá a to by ji nadoživotí zmrzačilo, kdyby to schody vyšla... 🙂

Tegil,
někteří lidi to se zvířatama přehánějí, neuvědomují si vůbec, že by měli možná víc investovat do vztahů s lidmi..

Carodejnice,

díky za povzbuzení, třeba se podaří..a na tu tchýni se vyprdni, at ti to zbytečně nekazí život..je to sice těžké, ale po troše tréninku se to dá zvládnout... 🙂

dablikolik
9. říj 2007

Ahoj holky, taky znám ty věty co tě každý měsíc posadí na zadek. O mimi se snažíme skoro rok a ví to jen moje nej. kámoška a moje mamka s tchýní. V práci se mě po svatbě pořád ptali a tak jsem ji řekla, že až se začnu snažit, že se to včas dozví. Máme špatný spermiogram a přijít na způsob jak na to každý měsíc nemyslet jsem jěště nepřišla. Lidi dokáží být docela zlý a tak ty řeči už raději neposlouchám. Prosím nebral jste někdo Proveru?

meleri
9. říj 2007

Cau Dablikoliku,

mám podobné zkušenosti, někdy ale lituju, že jsme to řekli tchýni..Ne, Proveru jsem nebrala, sory, fakt s tím nemám žádné zkušenosti..vždy jen puregon. hodně štěstí s tím snažením. Taky máme špatný spermiogram..jestli jsi ale v pořádku tak je velká šance, že to půjde hladce..

dablikolik
9. říj 2007

meleri moje tchýně se neptá protože ví, že mě to štve, ale nadhazuje kdo kde je těhotný. Prostě chce jen vnouče. Mamina je prostě jen jedna a tu nikdo nenahradí. Ale vzala jsem si manžu a ne tchýni.

mmmk
9. říj 2007

Dabi, my se ani nesnazime (davali jsme si na pul roku psychickou pauzu po neuspesnem snazeni). Ale tchyne ryla a ryla! Uz me vytacela do vrtule, tak jsem ji rekla, ze pokud to miminko tak moc chce, stihne si ho jeste porodit, az tak stara neni. Tak od te doby ticho po pesine 😀 😀 😀

madlenka29
9. říj 2007

mmmk tak ta odpově´d se ti povedla,to musela koukat 😉 😉 😉

berus
autor
9. říj 2007

Je to hrozný, že musíme takhle "bojovat" s rodinou a kamarádama. 😝
Ale jsme holky šikulovný a každý z nás se to dřív nebo později povede 😉
(raději dřív 😀 )

meleri
9. říj 2007

mmmmmk, fakt pěkně jsi jí to řekla.
Dablikolik, to je svatá pravda..
Hold vidím, že s tchýněma jsme se fakt sešly...jedna lepší jak druhá..bože, proč nemůžou být prostě trochu normální!!
Někdy mě to strašně vytáčí.

mmmk
9. říj 2007

Jako pripada mi to jako hodne tvrda odpoved, protoze ono to s ni bylo uz dost neunosny. Ona otehotnela dvakrat, poprve ani nevedela jak a podruhe i navzory telisku (svagr je naprosto v poradku), takze mi porad o tom povidala, neustale posilala fotky necich deti atd. Furt se ptala, jestli uz mame pro ni "dobrou zpravu". Tak jsem ji rikala: "Jo, dala jsem ve skole zkousku." nebo "Ano, mame uz neomezene pracovni povoleni." 😀 😀
Nastesti bydlime 500km daleko, tak tam moc casto nejsem 😀
Zbytku kamaradu a rodiny jsem rekla, ze "za tri roky a ani o minutu driv" 😀 Manzel sice rikal, ze to vyzniva jako ze jsem arogantni karieristka (coz nejsem), co nechce deti (coz neni pravda), ale kdo se moc pta, moc se dovi 😀

meleri
9. říj 2007

Jo, já to někdy zažívám s mojí mamkou, ta mi vždycky vypráví, jak jí to šlo jak po másle, že otěhotněla ani nevěděla jak, dokonce šla i na potrat aby už nemusela..a pak mi řekne, no nesmíš nad tím moc přemýšlet, a nebo no však ono to vyjde! Mamku fakt zbožnuju, ale někdy bych ji zaškrtila! 😎 🙂 . Ale až tady na to je moje mamka zlatá fakt super.. Tchýně se nám do toho vůbec nemotá, naopak, je chladná jako kámen a vůbec nic ji nezajímá...ráda bych si s ní někdy popovídala, ale ona to vždycky rychle usekne..zajímá ji jen práce, politika a nemovitosti... 😒

petule24
10. říj 2007

ahoj melari, tak tuhle větu od své mamky slýchám taky často. Já to, že chceme miminko, zase nevykecala krom 2 kamarádek nikomu (teď už čtyřem), ale když mamka najela na tohle téma a jak jim to šlo snadno, nevydržela jsem, a řekla jí to taky a od té doby se krotí. To že na to nemám myslet mi říká taky, ale ono se to moc špatně dodržuje... Teď mám pocit, že to spíš prožívá se mnou. Čím míň lidí to ví, tím líp... Alespoň tě nepronásledují jejich otázky a pohledy. Tchýni mám já dokonalou, všechno jí říkám a výborně s ní vycházím, takže v tom "jede" podvědomě s námi. Tak jsem vám ty špatné tchýně trochu narušila tou svou super tchýňkou.
Úplně souhlasím s mmmk 🙂, taky všem říkáme "až doděláme domek, tak třeba za rok.." 🙂 a funguje to a mě to nestresuje.

meleri
10. říj 2007

Ahoj Petule,

to je zázrak, hodná tchýně, fakt ti závidím! 🙂 MMáš pravdu, čím mín lidí to ví tím líp. U mě to ví kolegyně v práci, ale ta neříká nikdy nic, a pak mi dva nejlepší kamarádi, a ti jsou chlapi, a tak jsou rozumní...někdy si říkám, že v tomhletom má muž víc taktu než žena..páč jsem to řekla ještě jedné ženské a je to peklo...je jí 42 a dítě nemá a nedavno mi řekla, hm já si tě stejně nedokážu představit s břichem..takový hnusný tón měla, že jsem si řekla, tak s ní už se bavit nechci. Hold jsou lidi kteří jsou necitliví. je asi dobré vědět, komu se svěřit a komu ne.

mmmk
10. říj 2007

Tak me nedavno dostala nase sousedka, kdyz mi rekla, jestli jsem vedela, ze zenska ma nejake plodne dny ci co 😀 😀 😀 Ze to cetla v nejakem zenskem casopise! Ja ni hledela jako blazen, jestli si ze me dela srandu. Je ji 31, je sama, ma jen psika a jde z jednoho nefunkcniho vztahu do jeste horsiho 😅

petule24
10. říj 2007

meleri, souhlasím, chlapi nejsou takové drbny, víš a udrží tajemství. Ženský třeba taky, ale mají sklon k tomu se ptát a litovat toho člověka a to je o nervy..., takhle je to lepší. Docela prima paní s takovým názorem hihi 😀 , jenže u ní to je asi právě tím, že děti nemá a tak je ráda, že ani nikdo další ne, víš. Občas člověk fakt narazí na nepochopení a to mrzí. Nedávno se mi stalo, že jsme šli s partnerem na večeři s přáteli (dvě dvojice) a co myslíš, ony obě těhotné a celou dobu se nemluvilo o ničem jiném než jaké jsou pohyby v bříšku, jak jim bříška rostou, pořád to porovnávaly, chtělo se mi až brečet a jak ráda bych jim řekla jak to se mnou je, ale vydržela jsem, byla jsem statečná a nikdo nic nepoznal, partner mě hladil po ruce a bylo mi líp,,,,,, však to taky jednou vyjde.
Tchýňku mám super, povídám si s ní jako s kamarádkou a vím, že jí můžu všechno svěřit. Jsem za to ráda, protože z předešlých dvou vztahů byl tchýni popsala slovy svého dědečka, když říkal "tchýně a uzený, nejlepší studený"... 🙂

meleri
10. říj 2007

Páni, Petule,
máš odvahu! Já kdybych měla někam jít s těhotnýma ženskýma, tak to asi odvolám. teda pokud by to byly hodně dobré kámošky tak ne, ale já žadné hodně dobré kámošky nemám, jen hodně dobré kámoše... 🙂 A máš pravdu, chlapi tě nelitujou a nebudou ti schválně něco říkat.
No mě to čoveče došlo až ted, jak je ta moje známá hnusná, a už fakt nějak nemám chut ji vidět! Jo, prostě tím, že dítě nechce, a nikdy mít nebude, tak vede hnusné řeči...a pokaždé, když to nevyšlo s mojí IUI, tak mi přišlo, že byla ještě ráda!! Kdežto kámoši se mě vždycky snažili rozveselit..
Já jsem ráda,ž e mám super muže, s tím to prožíváme úplně stejně, a pořád to řešíme, a mluvíme o tom, páč on taky na to myslí stokrát denně..
Jo, to je dobré, co tvůj dědeček říkal! Ale jsou i hodné tchýně, to je pravda, jen jsem ještě žádnou nepoznala! 🙂 to z čeho se skládá slovo tchýně asi znáš, ne...tchoř a svině... 😀

campi
10. říj 2007

Ja se musim tchyni zastat, ja zazila uz dve a obe uplne fantasticky.

Ta soucasna je moc hodna, nasloucha, poradi, do niceho se neplete. Ja zase mam horsi mamu, ta je strasne necitliva a chybi ji empatie, porad by me ridila.
Vnouce chteji obe, mluvi o tom teda porad, ale vetsinou mi to ani nevadi.

Tehotnym a miminum se vyhybat nejde, uz nemam temer zadnou bezdetnou kamaradku. Ostatni cekaji velmi casto 2. dite a to je pak husty, kdyz se dozvim, ze jsou ZASE🙂 tehotne.

petule24
10. říj 2007

melari,
to není odvaha hihi, já to u té jedné nevěděla, víš a tak jsem nepředpokládala, že by se tam o tomhle mohl a měl kdo s kým bavit, víš....
Jojo, občas člověka popostrčí až lidská zloba, viď? Je to zapšklá ženská, nic víc. Nesmíš se tímhle trápit,nic dobrého ti to nepřinese a ona má jen radost...
S tím partnerem to máme stejný, ten můj snad touží po miminku ještě víc než já 🙂.
Tím že chodím pro léky do lékárny, tak samozřejmě magistry věcí nač ty léky jsou, tak mám pocit,že to se mnou prožívá celá lékárna 🙂. Jsou to zlatý ženský.
A k těm tchýním? neboj, tahle je první, která je na mě hodná a děda měl stopro pravdu 🙂.
Mám tedy tchýňku jako campi 🙂

meleri
10. říj 2007

Cau Campi a Petule,

tak fakt nevím, třeba je to jen kledba naší rodiny, ty tchýně! 🙂

Jo, Petule s tou lékarnou to taky tak mám, oni se mě hned ptali jak se mi daří, a tak o tom pokaždé mluvíme, zezačátku jsem se styděla, ale tedkom už ani ne, aspon si člověk nepřijde tak cize...

Já moc kámošek nemám, mám spíš kamarády, a ti otěhotnět nemůžou, takže vlastně nikoho neznám...jen když někoho potkám na ulici..mám asi dvě známé, a ty děti nechtějí..a taky už mě to s nima nebaví, protože pokaždé začnou hučet o mě, jak mám ještě čas..bla bla bla, že můžu mít dítě až po třicítce, jo to jo! Když už ted to s bídou jde, tak nebudu čekat do 35! 🙂

petule24
10. říj 2007

meleri, ty tchýně jsou kletbou i naší rodiny, jen my se sestrou jsme to zkusily prolomit a povedlo se 🙂.
Byla jsem na tom stejně, taky jsem o tom nechtěla mluvit, bylo mi trapně, ale teď je mi líp, alespon na mě nekoukají přes prsty a nelitují mě, víš.
Já mám kolem sebe všechno už kamarádky s dětma (krom tří, ale ty taky chtějí). Bavily by se se mnou kdyby to veděly....
Kolik ti vlastně je? mně 26.
Ve třiceti jsem si přála mít vždycky už děti ve školce a podívej... budu ráda, když budu mít do třiceti v náruči alespoň jedno...

meleri
10. říj 2007

Cau Petule,

ale jak to s tebou je? Chodíš na IVF nebo IUI?
No, já mám 27, zkoušíme to už ale čtyři roky, a furt nic...my ale chodili na IUI..tedkom tomu IVF nějak víc věřím..taky jsem chtěla do třicítky dvě děti, ale jak vidím.. 🙂
Neboj, přece nejsme takoví zoufalci! Určitě to už musí vyjít!
Jo, lítost někdy pomáhá ale většinou je spíš nazlost..
Já jsem to s těma těhotnýma tak nemyslela! Samozřejmě, že kdybych měla kamarádku která je těhotná, tak bych jí to moc přála, a snažila se negativní pocity spíš zakrýt..jenže znám samé chlapy....a těm roste břicho max.po pivu.

petule24
10. říj 2007

meleri, já zatím vše řeším jen v gynekologem, práškama a ultrazvukama pro kontrolu jak mi roste endometrium a jak vypadají vajíčka, víš. Do centra nás asi nasměruje příští měsíc tím spermiogramem.
Neboj, budeš mít nakonec dvojčata, taky bych si je přála, pár nebo dvě holčičky 🙂. Dám ti zkušenost k lepšímu. Kamarád s přítelkou se 4 roky snažili a nic a pak šli do centra a představ si, hned na první IUI to vyšlo 🙂, dobrý viď? tak se těš, taky to vyjde.
Taky tu nazlost na sebe mám, připadám si méněcenná a tak, jsou to občas zvláštní chvilky a pocity co v sobě mám....
Jojo, pivaři jsou pořád v pátém měsíci 😀
Viděla jsi teď zprávy? další odložená holčička v baby boxu ☹, hned bych si ji vzala domů....

meleri
10. říj 2007

Petule,
jo..taky bych ji vzala...kdybych takhle našla, asi bych si ji nechala!
Tak ti přeju trpělivost a odvahu, at to všechno dobře snášíš! Třeba ti to taky vyjde po IUI..no pro nás už je na IUI pozdě, musíme zkoušet zkumavku..zítra mi budou dávat embryja zpět do břicha, tak to snad dobře dopadne!
Jo, stejně jsou chlapi super, je s nima taková sranda...pak mít ale jednoho doma, to už je někdy těžší..myslím ted jenom nepořádek..ten můj dělá pořád binec! 🙂
Jo, asi je to normální, člověk se někdy cítí blbě, ale pak si zas vzpomene, že je i naděje..
dobrou noc!