Snažíme se otěhotnět

mari90
2. čer 2017

Ahoj, tuto diskuzi zakladam pro nas, ktete se snazime aktualne o miminko. Je tu nekdo? 😀 Moc rada bych si zkratila cas aspon takto pri cekani na // 🙂

abecedeeefge
19. pro 2018

Kez by se to dalo hned po ovulaci zjistit jestli jo nebo ne 😀

veronikaburdova27
26. pro 2018

Ahoj, chtela bych se zeptat jestli mela nektrera zkusenost s tim, ze ovu test byl negativni, a mereni teploty vypada ok i pobolivani v podbrisku citim je i hlen, ale test negativni??? Premyslim ze si zajdu n utz je sve gybekolozce,, pro klid

hermij
26. pro 2018

@veronikaburdova27 Normálka, ovu testy nejsou dostatečně spolehlivé a je třeba měřit několikrát denně, aby se ovulace zachytila a spolehlivost se zvýšila. Bazální teplota ukáže nejspolehlivěji 😉. Zajít k lékaři pro klid? Proč jako...? 😇 Gynekolog většinou vidí dozrávající folikul - že se k ovu schyluje, anebo už uvolněný folikul. Někdy nic nevidí (týden před ovu třeba) a zbytečně plaší, že ovu není... pokud měříte BT a vidíte projevy těla, tak je naprosto zbytečné chodit k lékaři. Kdyby byly stále poplatky u lékařů, tak lidi kvůli každé hlouposti k lékařům nechodí, teď jsou zase přecpané čekárny 🙄 Máte všechny projevy plodnosti, tak se nenechte stresovat ani povzbuzovat lékaři a věřte svému tělu 🙂 Oni Vás zázračným pohledem a sdělením, že ovu proběhla, neoplodní 👽 A pokud ještě neproběhla, tak Vás jen zbytečně vyděsí. Je to tu v diskuzích dnes a denně, vystrašené snažilky. Raději odhoďte strachy a obraťte pozornost ke svému tělu, učte se sním zase komunikovat, věřte jeho moudrosti 🙂 To jsem se vypsala tak nějak obecně, vůbec to nemyslím zle ani proti Vám. Ale zbytečně si vytváříte stresy, vážně ;) Schválně třeba nahrajte ten záznam BT, co ukazuje 💃

veronikaburdova27
26. pro 2018

@hermij k ovulaci ma dojit takze graf vypada zatim takto. Jinak mi i brala krev jestli funguji hormony jak maji tak ty mu dopadli dobre.

marketa1218
26. pro 2018

Také jsem tady, která se snaží o miminko

veronikaburdova27
27. pro 2018

Ahoj. Zeptam se delala sem si ovu test a vim ze se na delat do 8 vecera, ale jelikoz jsem prijela ted je to problem vadu to???

aklin
31. pro 2018

Preji vam krasny novy rok. Snad pro nas bude daleko priznivejsi nez letosni rok a splni se nam vsechny touhy a prani.

katkas75
31. pro 2018

@aklin tobě také 😊 přeju všem to,co je pro mě v nedohlednu...

apple_tree
31. pro 2018

@aklin
@katkas75 Holky, preju vam i sobe, at je ten pristi rok pro nas plodny a potkame se pod uplne jinou diskuzi ;)

abecedeeefge
4. led 2019

Holky taky preju vse nej no noveho roku! A at mame vsechny brzo dve carky na testech!!!

abecedeeefge
4. led 2019

@hermij chystam se do lekarny, ty vitaminy co jsi psala muzou byt asi i v nejakem multi, ze? Nebo se mam ptat po jednotlivych? Doporucis mi neco konkretniho, co koupit?

hermij
4. led 2019

@abecedeeefge Klidně se tam poptejte na vitaminy, že se snažíte o početí. Třeba Femibion nebo co budou mít. Chválu jsem slyšela na Sarapis Plus+ (ano, na krabičce je žena v klimakteriu, ale na to kašli) - pokud nejsi alergická na včelí produkty. Ale hlavní je pak i jíst dostatek zeleniny, ovoce taky, ale to už trochu s mírou kvůli cukrům.

abecedeeefge
4. led 2019

@hermij Bezva, diky 🙂

aklin
14. led 2019

@katkas75
@apple_tree mam novinku. Pristi tyden v pondeli se dozvim zda v utery podstoupime iui. S manzelem jsme si rekli, ze teda s tim uz neco musime udelat. Narovinu necekam zazraky.

apple_tree
14. led 2019

@aklin Tak to je super, drzim palce a pak dej urco vedet 🙂 Me ceka na zacatku unora laparoskopie a odstraneni endometriozy. Mela jsem jit uz v lednu, ale nejak mi nedopadly predoperacni vysledky, tak se to muselo posunout. Ale zrovna mam ms a trpim strasne, hlavne uz mam endocystu velkou jak tenisak a pak druhou polovicni. Doktor me strasi, ze mi asi budou muset vzit oba vejcovody, nejak se s tim nemuzu smirit zatim. Tak jako tak se pak hned chystame na dalsi ivf, ale nejak nemuzu prekousnout, ze pokud mi je fakt vezmou, ze prijdu alespon o tu malickou nadeji, ze bych treba otehotnela prirozene.

katkas75
15. led 2019

@aklin To je výborné!😊 Dokud jsou možnosti, je šance. A jaká vyšetření tomu předcházela?

@apple_tree to je mi moc líto, že tě straší tímto... Je to hrozné, ale vydrž! Nemusí ještě dojít na nejhorší. Hlavně pak dej vědět. My teda zrušili v listopadu konzultaci na IUI. Opravujeme ten dům a teď bychom na to snad ani neměli 🙂chceme se v létě stěhovat. Jinak jsem 11dpo, čili den dva do MS. Dnes už bych měla špinit,tak uvidím. Je mi divně, vlastně nijak. Ale po 2,5 letech se všem pocitům a "příznakům" směju.😉

apple_tree
15. led 2019

@katkas75 Dik, no nejak to dopadne, holky ve skupince ivf me dost uklidnily, ze se jim podarilo otehotnet prave az po tom, co jim odebrali poskozene vejcovody.
Taky se budem na konci leta stehovat, uz ted je mi z predstavy stehovani hrozne, ale do domu se fakt tesim 🙂 Jinak IUI myslim ani moc nestoji, u nas v car tusim nejak 800 Kc, nebo tak nejak.
Jo a pocity a priznaky pred ms, to uz davno vim, ze neznamena vubec nic. A fakt si myslim, ze az se nam jednou zadari, tak to bude uplne bez pocitu 🙂

katkas75
15. led 2019

@apple_tree taky si myslím, protože už jsem si schopna vsugeroval i porodní bolesti 😂 teď na IUI ani nemáme jaksi klid... U nás to tuším bylo 1500kc. Jako našlo by se, neříkám. A letame kol domu.. až se nastěhujeme, uvidíme, co dál.
Vidíš, třeba ti skutečně ten zákrok pomůže! Pokud je tam taková překážka, musí pryč. A kdo ví,naděje fakt umírá poslední 😊

katkas75
16. led 2019

@aklin
@apple_tree tak MS.... Jako obvykle...

aklin
16. led 2019

@katkas75 vysetrenim jsem prosli v lete. Od cervence jsme meli pauzicku, ale ted pozvolna do toho hupsnem. Momentalne na sobe citim, ze v brzke dobe prijde ovulace a to prirozene bez stimulace. Pred ovulaci se vzdy svijim bolesti.

katkas75
21. led 2019

@aklin tak co vy? Půjdete zítra?😊

aklin
21. led 2019

@katkas75 ahojky. Zitra ne. Dnesni kontrola ukazala, ze zase telo a mysl nejsou pripravene. 13 dc folikul pouze 12 mm. Ve ctvrtek jdu znovu. Pokud to nevyjde, nic se nedeje. Ono to asi tak ma byt. Manzelovi jsem rekla jasne rozhodnuti, pokud do konce roku neotehotnim, chci pristi rok jit do adopce.

katkas75
21. led 2019

@aklin myslím že je to dobrý plán 😊 nevím teda, jak vše dopadne, ale mě vždycky plán uklidnil. Dej pak vědět. Držím palce!😉

aklin
21. led 2019

@katkas75 Pro letosni rok mame plan, ktery chceme splnit a na ktery se tesime - poprve pojedeme jako rodina na prvni spolecnou dovolenou k mori vlakem do Polska.

hermij
21. led 2019

@aklin Nezoufej 🙂 Folikul roste, zraje a jednoho dne praskne, netřeba to urychlovat. Ovulace 14. den cyklu u všech žen je mýtus, který by se měl už nadobro zbořit. Nejsme roboti. Nechceš radši zkusit měřit bazální teplotu, než chodit 2-3x týdně na foliklometrie? :-/ Měření i se zápisem a očištěním teploměru mi zabere max. 3 minuty denně. Děti teda ještě nemáme, takže není problém ráno chvíli zůstat v posteli, ale není třeba měřit každý den stejně, anebo být vyspaná, stačí k naměřené hodnotě napsat kdy a měřilo a jestli ji něco mohlo ovlivnit ne/vyspání apod. A kámošky s dětma měří tak, že po probuzení strčí pod jazyk a letí za dětma, když pláčou. A z teplot se dá číst.

aklin
22. led 2019

@hermij ta situace je jina. My chceme podstoupit iui, jsme v peci car. Mozna to vypada, ze jsem hodne nestastna, ve skutecnosti jsem v pohode.

hermij
22. led 2019

@aklin jj, neměla jsem k tomu ten příběh, nezlob se tedy za nevyžádanou radu :D Ať to klapne.

tynka07
22. led 2019

@aklin
@katkas75 ahoj ky holky,vy tu pořád jste? 😢 jsem tu po dlouhé dobedobě adp doufala, jsem, že tu nikoho známého už nepotkam

aklin
22. led 2019

@tynka07 nj, uz je to tak.

katkas75
22. led 2019

@tynka07 bohužel... 2,5 roku bez úspěchu... No pár možností nám ještě zbývá, ale deprese jsou čím dál horší 😒 a co ty? Jak to zvládáš?