Solná jeskyně a jaký je její vplyv?

miluse
6. led 2008

Nevím, zda už tu toto téma není, ale vyhledávač nic nenašel, tak se předem omlouvám.

Jelikož jsme dneska s manželem v jedné solné jeskyni byli, tak mě napadlo jak se k tomu stavíte vy a myslíte si, že to může mít i nějaký pozitivní vliv na průběh těhotenství?

gaba3
6. led 2008

Ahoj miluse 😉 taky jsem v solné jeskyni byla a bylo mi řečeno, pokud nemám nějaké závažné problémy s těhotenstvím, tak by neměla vadit, naopak bylo to moc příjemné. já tam byla kvůli ekzému....a pamatuji si, že prcek hrozně kopal, tak nevím čím to bylo, asi se mu to taky líbilo 😀 a na netu taky píšou, že v těhu nevadí, ale jestli se bojíš, tak se radši poraď s DR. 😉

miluse
autor
6. led 2008

Mno, zatím těhu nejsem, ale už jsem se totiž např. od dermatoložky setkala s názorem, že je to prý k ničemu a na ty kožní problémy to moc nepomáhá. 😒 Tak jsem chtěla vědět vaše názoru a zkušenosti.

Jinak relax to je příjemný to je fakt, dneska jsem tam byla po druhé nebo po třetí, a nebýt pána, který tam natvrdo usnul, tak by to byl lepší relax.

gaba3
6. led 2008

Aha a tak třeba těhu brzo budeš 😉 Dermatologové tomu moc nevěří, je pravda, že tě to asi nevyléčí - záleží taky jaké máš kožní potíže, spíš tě to udržuje v dobrém stavu...., ale třeba na ten ekzém mi bylo řečeno, že je potřeba jít min.10x... já ještě zkoušela solné koupele.... zklidnilo jen na chvilku ☹
no a z toho pána si nic nedělej 😉 my tam chytli malého kloučka....

holidayinn
7. led 2008

Ahoj Holky, ja jsem o tom take uvazovala, protoze mam od 17 tt problemy s ekzemem. Gabo: ty mas atopicky ekzem nebo ekzem zpusebeny hormon. vlivem tehu? Pry je jeskyne zvlaste sul z mrtveho more vyborna na dermatologicke problemy. Neco na tom bude, protoze jsem po solne jeskyni citila paleni v miste ekzemu, tudiz nejaka reakce zrejme byla. Nicmene bude jeskyne lepsi nez nejake kortikoiidy ci prothazin / diazephan. Jeden znamy si s atopickym ekzemem jeskyni moc pochvaloval. A take si myslim, ze stres a nervy jsou mnohem horsi, tudiz tech 45 min relaxace za sumeni more bude i z psychickeho hlediska prospesny. 🙂

gaba3
7. led 2008

ahoj holidayinn 🙂 mám atopický ekzém a ted v těhu se mi šíleně zhoršil ☹ ta solná jeskyně je fajn, ale musíš chodit častěji a taky jsou dobré solné koupele s mrtvého moře, ale to je jen na udržování. Mě se to ted tak strašně zhoršilo, že jsem s tím ležela i v nemocnici a píchli mi kortikoid ☹ ale musím říct, že pomohl a tekutý pudr má taky něco do sebe (do ted mi vážně nic nepomáhalo a ted to mizí, tak snad se to nevrátí)! 😉 Dr. tvrdí, že těhotenství to strašně zhoršuje, tak se drž a ať tě to moc netrápí! 😉

martinka79
7. led 2008

🙂 solnou jeskyni mohu jen ajen doporučit, jezdím s dcerou avážně jí to pomáhá vždy absolvujeme 10krát chození dáme pauzu a jdeme znovu moc moc jí to pomáhý´á a zlešení je viditelní. MOžná je to jiné v těhu, ale určitě to těohtným nevadí, pokud netrí uričtými problémy. 🙂
Jen si dejte pozor na vznika vy budování vaší solné jeskyně.

jenniffer
7. led 2008

Martinka79: Proč si máme dávat pozor na vznik a vybudování solné jeskyně? Má to nějaký vliv?

martinka79
8. led 2008

Ano některé jeskyně nejsou právě zaváženy Solně-jodová solí z mrtvého moře. Nemyslím si, že by nějak ublížili, ale jejich účinek se snižuje. 🙂 To jen pro informaci. Já většinou studuji co a jak byla vyrobena a odkud byla daná sůl.Na netu najdete mnoho informací práce o těch kvalitních a o těch co slouží jako relaxace. 🙂

musilka
8. led 2008

no já jsem chvíli v solný jeskyni pracovala a z vlastních zkušeností můžu říct že pro relax je to super proč ne ale jinak je to absolutně k ničemu fakt věřte mi 😉 akorát škoda peněz.

martinka79
8. led 2008

musilka: ráda bych ti věřila, ale jezdím tam s dcerou a docela cítím, že nám to pomáhá ono to může být i takové to psychické vnucení. Máme dobrý pcit a hlavně sama vidím že dochází na pokožce ke sklidnění. 😵

musilka
8. led 2008

marti říkám že na relax je to super to jo. Málokdo si najde párkrát týdně 45 minut na to aby vypnul a relaxoval. V tom ty účinky vidím ale ty jeskyně které jsou jsou obložené slabou vrstvou sloných kamenů a maximálně tam teče nějaká fontánka nemají téměř žádné účinky jako moře nebo pravé solné jeskyně. U vás v kolíně jsem byla v jeskyni protože to tam vlastní lidi kteří mají i tu tady ve městě ve který jsem pracovala 😉

martinka79
8. led 2008

Ano i já ji navštívila a současně jednu na moravě a potom jednu v polsku. moře je moře a jezdíme tam s dcerou na delší dobu, ovšem ani to nezabírá.
Díky za informaci. 🙂