Soudní řízení. Kolik stojí odvolání?

wildkatty
21. čer 2009

Potřebovala bych radu pro kamaráda.Je tu někdo, kdo se vyzná v trestním právu?Kamarád potřebuje sepsat odvolání k rozsudku,popřípadě právníka k dalšímu soudu.Vůbec tomu nerozumím,řešilo se to přes samosoudce.Na kolik by ho to tak mohlo finančně vyjít?Tvrdí,že na právníka nemá,ale myslím,že vzhledem k trestu,by to přes právníka řešit měl....poradí někdo???děkuji 😉

jannanatys
21. čer 2009

nevim o co přesně jde ale ja byla taky samosoudcem odsouzena na 300 prospěšnych hodin za ubliženi na zdravi 😒 a ani jsem nevěděla že jsem něco udělala tak jsem napsala proti rozhodnuti ze dne........ se odvolavam a zarověn uvadim k předvolani svědky toho a toho že jsem žadny trestny čin nespachala tak jsem to stručne jako laik napsala a do 14 dnu přišel dopis at se dostavim k soudu a bylo to!!

andzi
22. čer 2009

wildkattty: ja som právnička a ak ide o trestné konanie tak ti právnika odporúčam, aby si ho ten kamarát zvolil. Ak nemá peniaze, dá sa požiadať o advokáta ex offo. Pozor ale na lehotu.

wildkatty
autor
22. čer 2009

jannanatys on má právě taky ublížení na zdraví
😒 a to už jsi pak měla normální soud,nebo to byl zas ten samosoudce 😕

andzi to mu asi neprojde neb je OSVČ,jenže splácí byt a půjčky,co si nadělal ,když dlouhodobě marodil 😒 můžeš aspoň přibližně říct,kolik by mohlo stát sepsání toho odvolání u právníka? děkuji

andzi
22. čer 2009

wildkatty: pozriem ti to vo vyhláške. Aký trest mu hrozí?

andzi
22. čer 2009

Takže tu máš českú vyhlášku:

(3) Při obhajobě v trestním řízení, nejde-li o věci podle odstavce 2, se považuje za tarifní hodnotu
a) částka 1000 Kč, jde-li o trestný čin, na který zákon stanoví trest odnětí svobody, jehož horní hranice nepřevyšuje jeden rok,
b) částka 10 000 Kč, jde-li o trestný čin, na který zákon stanoví trest odnětí svobody, jehož horní hranice převyšuje jeden rok a nepřevyšuje pět let,
c) částka 30 000 Kč, jde-li o trestný čin, na který zákon stanoví trest odnětí svobody, jehož horní hranice převyšuje pět let a nepřevyšuje deset let,
d) částka 50 000 Kč, jde-li o trestný čin, na který zákon stanoví trest odnětí svobody převyšující deset let anebo za který lze uložit výjimečný trest.
(4) K zákonnému snížení sazby u mladistvých se nepřihlíží.

Sazba mimosmluvní odměny za jeden úkon právní služby činí z tarifní hodnoty
1. do 500 Kč.……………………………………………. 300 Kč,
2. přes 500 Kč do 1 000 Kč……………………............... 500 Kč,
3. přes 1 000 Kč do 5 000 Kč………………………........ 1 000 Kč,
4. přes 5 000 Kč do 10 000 Kč……...………..................... 1 500 Kč,
5. přes 10 000 Kč do 200 000 Kč....................................... 1 500 Kč a 40 Kč za každých za¬počatých 1000 Kč, o kte¬ré hodnota převyšuje 10 000 Kč,
6. přes 200 000 Kč do 10 000 000 Kč...................…........... 9 100 Kč a 40 Kč za každých započatých 10 000 Kč, o které hodnota převyšuje 200 000 Kč,
7. přes 10 000 000 Kč……………………………............ 48 300 Kč a 40 Kč za každých započatých 100 000 Kč, o které hodnota převyšuje
10 000 000 Kč.

nikar
22. čer 2009

wildkatty..po odvolání bude probíhat klasické řízení před normálním soudem
a právníka si vemte, ale dejte pozor, aby jste stihli podat odvolání včas, lhůta je zachována, pokud odvolání podáte poslední den na poště (samozřejmě doporučeně a lépe na doručenku) nebo na soudě, kde vám potvrdí na podatelně převzetí odvolání.

wildkatty
autor
22. čer 2009

andzi

psal půl roku nepodmíněně....děkuji ti,moc z toho moudrá nejsem,ale snad to aspoň zkusí se někde zeptat u advokáta
😉

nikar: za jak dlouho pak může být ten soud po odvolání?jinak vím,musí to podat do konce týdne 😒

nikar
25. čer 2009

wildkatty..
tak si mákněte, ať to stihnete. Jinak to záleží na soudci, který to dostane přidělený, jak je zavalený prací...třeba taťka se odvolal (nešlo ale o trestní řízení) a odvolací soud rozhodl, že se věc vrací k projednání k prvnímu stupni po více jak půl roce...ale myslím, že u trestního to tak dlohou netrvá