Sousedi jsou hluční, domluva nepomáhá. Mimi nemůže spát

berynka
6. led 2008

Ahojky,
chci si trochu postěžovat a zajímají mne i vaše zkušenosti... prostě máme dost hlučné sousedy ☹ . Bydlíme v bytě v paneláku a je mi jasné, že určité zvuky jsou s tím prostě spojené, je to i v té písničce 🙂 .
Ale od té doby co máme mrňouse, tak mne to fakt štve. Jiné sousedy než ty nad náma neslyšíme. Celé měsíce jsme museli poslouchat, jak rekonstruují svůj byt. Když už vyměnili okna, podlahy i jádro, tak jsem si myslela, že bude konec, ale stejně tam každý den něco tlučou. Nejdřív jsem si myslela, že dělají řízky... ale denně 😕 ? Zajímavé je, že i když tam mají všechno nové, tak jim tam stále něco skřípe nebo vrže.
Taky jsem zjistila, že mít plovoucí podlahu v paneláku je fakt očistec. Mám přesně přehled, kde zrovna sousedka pobíhá v pantoflích a když jim něco upadne na zem, tak máme pocit, že nám na hlavu padá strop. 😠
Asi nejhorší je, že pravidelně mívají ve večerních hodinách ještě hlučnější návštěvy než jsou oni. Takže my se snažíme malou uspat dřív, než to začne. Když usíná nebo spí zlehka, tak jí ty hlasy probouzí a pláče ☹ .
Manžel jim šel samozřejmě domluvit. Byli velice milí a ochotně vše odkývali, ale to bylo vše. Nezměnilo se vůbec nic!!!

anta
6. led 2008

No holka, s tím ti těžko asi poradím, i když sama se taky čas od času potýkám se stejným problémem, taky máme sousedy, které by jsi samou radostí vystřelila na měsíc nebo někam dál. Ti vylezou z bytu a řvou na celej barák jak prokopnutý, to mají ještě malého kluka, což o to, u dítěte to chápu, ale že i oni budou takhle hluční, to je něco hroznýho, občas mívají také návštěvy a paří tam třeba až do rána, člověk pak má pocit, že je má v obýváku. Sama čekám díťátko a bojím se toho, až mi ho někdy vzbudí. Jestli se jim to povede, tak na ně tak vyjedu, že budou čumět ještě týden. Zatím jsem jim nic neříkala, ale jak říkám, kdyby něco, vylítnu si na ně sama a řeknu jim to pěkně od plic, že v baráku nejsou sami, ať se odstěhují někam na louku pod stan, jestli takhle neustále chtějí vyvádět. Lepší řešení mě opravdu nenapadá. Ani se ti nedivím, že jsi z toho naštvaná, takový lidi nemají mezi slušnými sousedy co dělat! 😉

mikca
6. led 2008

berynka nebydlíš někde u nás..protože ten stejný problá´ém máme taky...plouvoucí podlahy bych do paneláků zakázala, je to děsný, přesně jak píšeš něco tam spadne tak rána jak horm..slyšíme taky vše, když je u nás klid tak slyším jak si tam povídají..navíc mají dvě děti, který ožívají po osmé hodině, a to tak, že nejlepší je se honit a cio nejvíc dupad..a paní sousednka, nejradši začíná vysávat v devět hodin večer.. 😠 😝 ...takže moc dobře vím o čem mluvíš....
no c jak to řešit..nojlepší by bylo se odstěhovat bud vy nebo oni 😀 ...ale to nejde..já tam na ně už asi dvakrát byla..ale vydrží to jen tak dva dny apak je to na naovo 😠 ...takže na ně bouchám jak o život, někdy to zabere někdy ne...pokud mi nevzbudí děti tak tam neju, když jo tak na ně vlítnu..
asi by jsi měla s nima hodila ještě jednou řeč...jako když dělají rachot přes den tak stím asi nic moc neuděláš, ale večer bych být tebou chtěla mít klid.... třeba budou rozumní a dojde jm to že máte mimi a že tam nebydlí sami...tal přeju at je to něco platný, u nás to bohužel není 😠 😠 ☹

luucia
6. led 2008

Holky, tak my máme podobný problém, ale těch hlučných sousedů je kolem nás víc! Dokud sme neměli malou, tak sem to neřešila, ale ted už s tím budu muset něco udělat. Nad náma bydlí rodina a maj 3 holky, ty od rána do noci řvou, dupou, driblujou si míčem, ... kdyby to bylo přes den, ale ony to dělaj i v noci! 😠 Na chodbě se celá rodina pravidelně hádá, pořvávaj na sebe, štěká jim pes a když nejsou doma, tak pes doma vyje!!! 😠 Soused pod náma zas miluje metall a v noci ho nahlas poslouchá! 😠 a sousedka ob jedno patro nad náma zase ráda krmí holuby, ale neeee že by jim ty drobky donesla dolů, ona je háže z balkonu, takže máme plnej balkon nejdřív drobků, pak holubů a pak s*aček od holubů!!! 😠 barák hrůzy, fakt!!!

andelka
6. led 2008

Ahoj, tak my sice bydlíme úplně nohoře, takže jakoby v poho, ale zato máme pod náma nedoslýchavou paní, která čumí na telku od 5h do jedné klidně. Dřív jsem z toho byla úplně zoufalá, věděla jsem přesně, na které pořady se dívá a už mi z toho hrabalo, jak to pořád hučelo. Teď už je to lepší, hlavně proto, že jelikož manžel chrápe, používám špunty a neslyším vůbec nic.
Ovšem vedle bydlela paní s dcerkou, a když se sešly kámošky, tak jsem myslela že lidem pod nima shodí lustr, ty duny, to jste neslyšely, fakt. Stádo divé zvěře. A pak její přítel s velmi výrazným hlasem. Opravdu mě nebaví poslouchat cizí hádky. No a pak se začali stěhovat a přišli mladí. Celkem vypadali v pohodě, klidně. Ovšem, do 3 týdnů se jim narodilo mimčo. Malý cholerik. Maminka očividně neví co s ním. no snad se to zlepší. Problém je, že malý spí v obýváku a mamka má poslet hned u zdi. No, nějak to vydržíme a třeba se jim časem i "pomstíme". Co ale vím naprosto přesně, že jestli se nám nepodaří si pořídit domeček obehnaný zdí, tak do bytu bych šla jedině po dlouhodobém zkoumámí sousedů.A do paneláku nikdy.

makak21
6. led 2008

Ahoj holky. Tak my zatím jen čekáme, ale i tak je to síla. Pod námi bydlí nějaký muzikant, který si byt plete se zkušebnou 🙄 a vedle nás je paní, která má nedoslýchavého syna, takže když na něj "mluví" slyšíme všechno a nebo když si synáček pustí televizi. Zatím taky jen skřípu zubama, ale je to hnus. 😖

makak21
6. led 2008

Jo, ale abych dodala, tak synáček je v pubertě a zase tak moc špatně neslyší, jen mám matku na háku a ona si vždycky myslí, že on jí neslyší, tak na něj ječí, jako když jí na nože berou 😅

pindruska
6. led 2008

berynka: také bydlíme v paneláku a také máme "štěstí" na sousedy. také mají plovoucí podlahu a také víme, kde zrovna se nacházejí. sousedka je učitelka v MŠ a má 2 dcery (18 a 19 let), ale bordel, který dělají, je neskutečný. neustále slyšíme navrchu hádky mezi oběma dcerama, když jdou z bytu nebo do bytu tak zřejmně neznají slovo klika, protože zavřou dveře bouchnutím, mají psa a když ho jdou vyvenčit, tak štěká na celý panelák a ani ho neokřiknou a ještě s ním běží stylem "dusot koní" ze 4. patra, takže je skutečně nelze přeslechnout. když nás cca před 2 měsíci už podruhé vytopily (což podle jejich slov nebylo možné, neboť rekontruovaly koupelnu a mají tam všude dlaždičky, aby se voda k nám nestala - a hle, stejně to bylo od nich , neboť měli špatně udělaný odpad a vše z vany teklo k nám) a my to řešily u domovníka, tak její dvě dcery se hádaly a mládtily dveřmi tak, že to bylo slyšet z 4. patra do 8., tak jsem jí řekla, že to je u nich doma pořád takový bordel, tak jenom řekla "Jo?". jednou, když něco předělávaly bytě i ve 23. hodin, tak jsem tam na ně už vlítla, že bych se ráda také vyspala a oni řekli, že to musí dodělat, tak jsem jím na to odpověděla, že buď do 10 minut skončí nebo to budu řešit jinak... no hrůza, když člověk narazí na blbce, tak to je... no, když si učitelka nedokáže srovnat svoje děti, tak pak nechci vidět, jak to vypadá u ní ve školce...
holky, všem pevný nervy!

vendy05
6. led 2008

ahojda holky, pokud vaši sousedé mají plovoucí podlahu v panelákovém bytě (družstevním) šla bych se zeptat na družstvo zda pro položení podlahy mají povolení, pokud ne nechte si v bytě změřit kročejovou hlučnost a podle toho budou muset sousedi udělat opatření, aby se stav zlepšil 😉

anta
6. led 2008

Holky, úplně mi to přijde, jako bychom bydlely všechny v jednom baráku 😀 😀 😀

aponchie
6. led 2008

nam soused pod nama dela naschvaly.zacalo to v dobe co se pristehovali pod nas svobodni nesezdani ona vojanda on podpantoflak,a zacala to to tak ze male rostly stolicky a nemohla sem ji jendou v 23h utisit lezela sem s ni u nas v posteli drzela ji a nic porad sem ji chovala a uz byla zoufala furt jen rvala pak pod nama zacali busit do stropu a rvat pres zed ze zavolaji na socilanku a at si dite uklidnim to me rozcililo jak hrom manza tam hned druhy den sel a serval je na tri doby a ja taky 😀 prej sme tyrani ze dite rvalo pul hodky a ja jsem k nemu asi nesla atd no des normalni kreteni a vekem asi tak do30let on sam rozvedeny s dvema detma nekde.no a od te doby to zacalo rekla nam vojanda ze nam bude delat naschvaly ze od6do22muze delat co chce a taky ze jo nejak vycihly a ja jsem i rekla kdysi jak nam mala spala pres den a oni schvalne vrtali a kdyz manza se vyklonil z okna loznice a rikla mu at prestane ze prece vi ze nam spi rekl ze ho to nezajima a ze to musi udelat ale vzdy mezi12az2hodin poledni a vecer kolem20:(a tak to trvalo asi rok takze sem chodila uspavat ven do kocaru a uz byla totalne zoufala neslo to jinak ona mu jeste poroucela co ma delat schvalne,ale jednoho dne se terezka zacala budit v6rano a ja zprvu ji rikala at nehluci atd mame jen parkety ale pak sem si rekla ze kdyz je teda od 6h mozno delat rachot jen si hrej dite vysypala treba kostky na podlahu litala atd a to uz se jim asi nelibilo tak toho nechali.nyni se nebavime s nim jen zdravime a uz je klid nicmene obcas dela hluk v naprosto ujete doby viz nedele poledne nedele rano svatek rano vecer9hod atak a mala ma desny strach jak slysi vrtacku od mala z nej:((ale vojanda zacala desne zvracet slysim ji na wc tak doufam ze je tehotna a brzo bude mit mimi uz se tesim az ji reknu ze na ni zavolam socialku jestli okamzite neuspisi rust zubu 😀 😀 😀

alcatko.j
6. led 2008

Ahoj holky..sousedi, to je kapitola sama o sobe , i ja mam velike zkusenosti 😅

Napred bych se ale malinko zastala maminky, o ktere pise Andelka, ktera ma male miminko...vis, ono je tezke, zacpat novorozenci pusu, at uz proboha ztichne, at neobtezuje sousedy, mozna si s nim maminka opravdu nevi rady, ale schvalne to urcite nedela.Presne toho jsem se bala i ja, kdyz jsme si nasi holcicku dovezli z porodnice, byla taky hodne plakave miminko a ja se strasne bala, co si o nas mysli sousede, jak nas asi "pomlouvaji"...tady to chce asi kapku tolerance a trpelivosti, nikdy nevis, az ty si to svoje miminecko dovezes, jak bude vyvadet, ty budes vycerpana, unavena, detatko bude plakat, ty nebudes vedet, co ho trapi...

Ja jsem holka z rodinneho domecku a najednou jsem se ocitla v panelaku..bydlime v 8. patrem takze nad nama nikdo, ale podnama..hruza a des...kazdy krok slysim, kazde slovo slysim, o hadkach ani nemluvi, o divokych detech taky..zvykala jsem si strasne dlouho a jeste jsem si poradne nezvykla...Myslim, ze jedine reseni je prijit za sousedy a snazit se jim slusne domluvit...rict, co vam vadi, proc...normalni clovek pochopi a bude se snazit utisit..pokud neuspejete, chodte zas a znova, stokrat nic umorilo osla...neco holt se musi prekousnout, prece jen , jako myska neni nikdo, komu to neujede, zejo...

My mame taky plovoucky, k tomu 9ti mesicni dite a casto padajici hracky, nebo to dite 😅 My se snazime hluk omezit na minimum, ale ne vzdy to "pochytame"...proto jsem sla uz driv preventivne za sousedy, vsemi okolo nas, a dopredu se omluvila..to taky clovek oceni...rekla jsem ze se opravdu snazime, aby Neluska nikoho nerusila, ale ze vsemu nezabranime, tak at jsou trpelivy..ze nas to opravdu mrzi...

Ja mam jeste jiny problem, a ten jsem se teda rozhodla uz resit pres bytove druzstvo...
Jedna sousedka si vecne nechava sve jizdni kolo dole, na chodbe, u hlavnich dveri, oprene o zed, pokud to kolo tam stoji a ja se snazim vyjet ven z kocarkem, nebo dovnitr, bohuzel tam nejde vmanevrovat...vzdy musim vejit, kolo dat bokem(ke sklepu), vratit se pro kocarek, ve kterem je uz dosti nervni dcera, vjedu dovnitr, k vytahu, a vratim kolo na sve misto..to kolo tam nema co delat, uz z bezpecnostniho hledika, i kvuli pozarnim predpisum...se sousedkou to ani nehlo, tak jsem u ni zazvonila a opet, slusne a mirne jsem ji vse vysvetlila a pozadala, at si kolo dava jinam.Ona me poslala do prdele 😅 Sel teda manzel, opet slusne, ona mu rekla, ze se bude snazit..hned nasledujici den stalo kolo opet v ceste...resila jsem to na domovni schuzi, a nic se nedeje, takze to zaciname resit pres druzstvo a ja jsem teda uz nasrana 😠

No a co na zaver?Lide jsou ruzni..co se da delat, clovek si musi but zvyknout, nebo se to pokust resit mirnou cestou, na nekoho zase plati bububu...na druhou stranu, i my budme tolerantni, vuci jinym sousedum...

mikca
6. led 2008

vendy to slyším poprvé že musí mít povoilení na plovoučku!!! máš s tím nějakou zkušenost 🙂

jinak taky se musím zastat plačicích miminek, které "ruší" sousedy, protože to jsou věci, ketré jak píše aLcatko které se nedějou schválně..mě malá brečela celé šestinedělí do pěti do rána nešla nijak utěšit ☹ a mohĺ by jsi teda nědko přijít stěžovat 😠 😠 😠 ...je to trochu i o toleranci...

vendy05
6. led 2008

ahojda mikco my jsme na to byli upozorněni při předělávání bytu, my tey plovoučky neméme, ale pokládali jsme dlažbu na chodbě a v kuchyni tak proto , ale naštěstí máme cihlový dům, tak tam to prý nevadí...

zusma
6. led 2008

Ahoj holky, tak já s vámi asi taky bydlím v jednom domě 😉
Bydlím ve zděném domě, takže vše ok, nic jsem do nedávna neslyšela. Ale vedle nás bydlí jeden kluk cca 34let. Sice bylo ticho ale nedávno tam začal něco bourat, vrtat, mlátit do něčeho apod. Trvá to už asi 3 měsíce a je to vážně na nervy. Kolikrát jsem měla dojem,že se k nám probourá,jsou to rány jako blázen. Jsem vždycky uplně nepříčetná. štve mě to kvůli malé ale i kvůli sobě. Nechápu, co tam může tři měsíce dělat a zda to třeba nedělá schválně, že malá křičí 😕
Taky si našel přítelkyni a ta se tlemí tak, že je to slyšet i přes zeď. Nebo tam někdy pustí hudu a dunění slyším až u nás 😠
Tedka ty rány docela utichly, tak jsem zvědavá, na jak dlouho. Myslím,že se hluční sousedi dají nějak řešit-družstov nebo něco takového? U nás to ještě jde,ale vy, co máte fakt totálně debilní sousedy, tak bych to asi nějak rázněji řešila.

Mám ještě jednu zkušenost. Naproti našemu domu je jakási výrobní hala nebo co to je a my tam máme všechna okna. Mně to samo o sobě neva. "Akorát" z ní 24hodin 6 dnl v týdnu vyházel takový zvuk jako když hlučí klimoška. Chvíli se to dalo vydržet, ale být v tom celý den bylo těžký psycho 🙄 🙄 🙄 Nikomu to nepřeju zažít.Bylo to i trochu slyšet přes okna a v létě se to fakt nedalo. Rok (!!!!) jsem to trpěla a šíleně se tím nervovala.udivovalo mě,že to nikdo ze sousedů neřešil-fakt to nechápu. Po roce jsem se rozhodla to řešit. Napsala jsem na hygienu, ta to začala řešit. Poslali k nám zdravotní ústav,který měřil v noci hladinu hluku a naměřil nepřípustnou míru,tak se to řešilo dál. Firma pořád slibovala nápravu a dokonce i něco udělala,ale ke snížení hluku to nevedlo. Já už byla vážne nasr... nebot to bylo pořád stejný. Tak jsem furt psala na hygienu(ti už ze mě asi byli na nervy 😝 )a když se pořád nic nedělo,tak jsem napsala i na Minist.zdravotictví 😝 😅 😀 Hygiena sice byla ochotná,ale štvalo mě,že firma sice nějaké úpravy k odhlučnění dělá, ale výsledek je žádný. No abych to zlrátila - v létě hluk ustal!! 😵 Ale až po roce neustálého bombardování. Neumíte si představit ten klid a ulevu a krásu po 2 letech velkýho hluku 😵

petraluk
6. led 2008

Ahoj holky 🙂 Máme taky dosti hlučného souseda nad námi. Nebývá skoro doma, ale když je tak to ví celej barák. Chodí domu asi tak kolem 22 hodiny a snad ještě mezi dveřma okamžitě pouští CD s písničkama, které se hráli když on ještě ani nebyl na světě. Kolikrát je to takový kravál, že neslyšim ani tv. Naposled se hezky vybarvil 25.12. to si na něj někdo došel. Je to děs. Kolikrát to pustí třeba o půlnoci a je to slyšet tak do 4 do rána. 😠

Ovšem není to nic proti sousedce u mojí mami. Ta sice není hlučná, ale jinak je totální blázen. Začalo to tak před 10 lety. Nejdřív jí vadilo, že perem o víkendu. Prát se smí jen ve všední den dopoledne 😀 Víkend je na odpočinek. Momentálně už si máma nesmí ani fénovat vlasy. TO všechno se dá přežít, ale ona např. všude povídá, že když jsme u ní bydleli s přítelem tak jsme mámu mučili. Nebo když my byli na dovolený, tak máma pořádala mejdany a vodila si tam chlapy. Kolikrát jsme nebyli doma a ona na mě třeba v krámu začala křičet, že už má toho kraválu plný zuby. Pochopitelně jsem se v tom krámu styděla, protože člověk, který ji nezná, tak neví, že si vymejšlí. Bydlet s ní je fakt očistec. Nejdřív jsme mysleli, že si zasedla jen na nás, ale ona takhle pomlouvá i lidi co bydlí pod ní. Byla si stěžovat na bytovým družstvu, ale už i tam ví, že si vymejšlí. Na ulici na nás třeba křičí ty nejsprostější nadávky, mámu prý viděla šlapat apod.

Buďte rádi za zdraví rámus, tohle je děs.

Jo a jednou vedle nás taky bydleli kriminálníci. Nejdřív byl zavřenej ten chlap za vykrádání kostelů a později vařil drogy. Kvůli tomu jsem musela na policii k výslechu. Nebo zapálil byt, protože měli odpojený energie, tak vařili na propanu a chytl mu od toho koberec. Naštěstí to uhasil dřív než přijeli hasiči.

Ale jinak bydlíme v obyčejným paneláku I. kategorie, aby si někdo nemyslel, že bydlíme v nějakým gétu. 😀

viona
6. led 2008

Tak to mi připomíná mojí kamarádku,bydleli taky v paneláku a nad nimi taky ženská blázen,ječela na ně pořád skrz jádro na záchodě,že jsou na ní napojený,na vodu a krodou jí ji a taky že jsou napíchnutý na její elektriku a ona že to musí platit,jednou dodkonce kamarádku napadla mezi vchodovejma dveřma,naštěstí tam šel nějaký pán,kámoška to už chtěla řešit přes družstvo,ale měli se brzo stěhovat,tak se na to vyprdla.
Jo a jednou o Vánocích se tý sousedce zdálo,že cítí od ní ze zdola kouř,tak zavolala hasiče,místo,aby se přesvědčila osobně,kamarádka koukala jako puk(bylo to v noci),Když na ně zvonili hasiči 😀 😝 nevěděla,jestli je to sen,nebo je vzhůru.

agny
7. led 2008

Ahojky holky. Bydlíme v panelovém bytě, a nad náma rodina se 3 dětmi. Bydlíme zde 8 let a od samého začátku jsme byli nešťastní z hluku, který jde o do nich den co den a bohužel večer co večer, a nezřídka i v noci. Když pominu rodiče, kteří mají v hlavách naprosté prázdno a místo mluvi používají řev ( bez ohledu jestli je den či noc), tak nás první roky trápily hlavně jejich děcka, která v pozdních večerních i nočních hodinách zůstávali často sami doma a jejich byt se měnil v hriště, kde hráli hokej, fotbal a doprovázeli to šíleným řevem a dupotem. Párkrát jsme to nevydrželi a vlítli na ně, tu noc už bylo ticho, ale další den to samé. Domluva rodičům neměla taky žádnej efekt. Stěžovala jsem si domovnici, ta taky domlouvala rodičům leč děcka vesele řádili dál. Ve dne si tato rodina velmi ráda pouští hudbu, že je to u nás jak u kolotočů a večer si nemusím ani pouštět zprávy, protože slyším každé slovo televizní moderátorky.Ale zprávami to nekončí, nevím kdy tito lidé spí, televizi od nich slyšíme noc co noc do 2 do rána a když jsem ještě chodila do práce tak jsem se snima v 5 ráno míjela před domem. Kolikrát jsme s manželem šli do práce totálně nevyspalí, kvůli jejich nočnímu řevu, diskusím a hádkám. Zapoměla jsem napsat, že si asi před 4 lety přestěhovali obývák nad naši ložnici. Zkrátka sousedé na zabití, do doby než jsme měli mimíska, člověk zatnul zuby, ale .. V den když jsme si přivezli malého z porodnice jsme na sousedku narazili u schránek kde se rozplívala nad miminkem a říkala, že musí domluvit klukům ať jsou potichu. měla jsem na jazyku, že jejich děcka, která za ty roky vyrostla už nás tak ani netrápí, jako neustálí dení i noční řev její a jeho. leč neřekla jsem nic. Každý rodič ví, co to je uspat večer malé mimi a padnout na chvíli na gauč než se zase vzbudí.Téměř se s manželem vznášíme, jen aby se malej neprobudil. A nad námi? Šílenej řev, televize na plné kule,dupot.. já kolikrát slzy v očích, srdce mi tluče a svolávám na ty nad námi všechny ďábly. Je jasné, že než mimčo upadne do toho tvrdého spánku tak to nějakou dobu trvá a probudí se velmi snadno o to hůř se pak utišuje a uspává. Leželi jsme tak nedávno v ložnici a snažili se usnout(malej spinkal) a nad námi opět řev. Malej sebou škubal a kňoural a bylo mi jasné, že se každou chvíli probere a spustí křik.Manžel to nevydržel a šel k nim.Já stála ve dveřích a poslouchala co bude. A co bylo? Oni neřvou, on prý leží na válendě v obýváku a dívá se na tv a ona v kuchyni žehlí. Pěkné, ale že se u toho baví( tudíž na sebe řvou, jelikož tyto dvě místnosti jsou každá na druhé straně bytu) to už neuznají. Manžel s nimi mluvil slušně, nějaké vyhrožování nebo nadávky nepomůžou, jen nám budou ještě dělat naschváli, oni se cítili dotčení, co u nich v 11 hod zvoní. Před týdnem jsem dala malého spinkat, byli 3 hod odpoledne, a za chvíli se nad náma rozpoutal strašný řev, který ho probudil a začal šíleně vzlykat, vůbec nešel uklidnit, tak jsem ho chytla a vletěla k nim. Výsledek? Musela jsem si vyslechnout, že malýho oni nemůžou budit, že je to nesmysl, že můj tam byl naposled neoprávněně, protože u nich bylo naprosté ticho, a že náš malej HO budí ve 4 ráno, když řve hlady a on ráno vstává do práce. Já tam stála, malej řval na celej dům, měla jsem slzy v očích a jen jsem je znovu a znovu žádala, skoro prosila, ať se ztiší. Tu noc jakou nám tan den připravili bych nepřála ani největšímu nepříteli! Anta tady psala, že by na ně vyjela, což já bohužel neumím, vře to ve mně strašně, nejradši bych je zabila, ale neumím to ventilovat. Manžel si chce počkat na souseda a říct mu vše pěkně od plic, ale bojím se o něj, jelikož ON je o 2 hlavy vyšší a je to typ kriminálníka. Teď už vím, že chodit domlouvat hlučným sousedům, je největší hloupost, vždyť pokud by to byli normální slušní lidé, tak by nemohli dělat to co dělají, a z vlastní zkušenosti vím, že tací lidé budou ještě dělat naschváli. My stavíme dům, takže mě nad vodou drží myšlenka, že se jednoho krásného dne těchto ubožáků zbavíme, ale na ty 2 roky co nás s nima ještě čekají se musíme pořádně obrnit. Ještě jedna perlička, sousedka zásadně zametá balkon stylem, co smete, metlou vymetá ven z balkonu, tudíž nám jejich bordel( a hlavně popel z cigaret) lítá na náš balkon, prádlo a kočárek, který tam mám. Jsem už rozhodnutá, to vždy smíst a vysypat jim to před dveře, jak mě naštvou tak jim to nasypu do schránky! Přeju všem pevné nervy s lidmy, kteří by měli bydlet někde na louce, a neničit životy slušným lidem.

andelka
7. led 2008

alcatko, mikca: Já vím, že mimčo se vypnout nedá. Ale to, že se mě ptala, jestli nám nevadí, že si koupili nové hi-fi a pouští si nahlas hudbu(a malému to nevadí?), nebo že mimčo je v obýváku v koutě a oni zřejmě v pokoji úplně na jiné straně bytu, takže ho možná opravdu hned neslyší, to mě trochu zaráží. No snad to nějak zvládnou a sehrajou se. Je to ale občas o nervy, malý řve hlavně večer, tak do 22h. Včera se budil každou hodinu a řval 15minut min. Mně ho bylo až líto, jak zoufale brečel, nebo spíš vztekle. Mám neteře dvojčata, tak celkem vím, že děti brečí, i když naše od 3 měsíců spaly celou noc a nejvíc řvaly když se ohřívalo mlíčko. Byly dvě, a neřvaly tak jak jeden. No, každé mimčo je jiné.
Ale je fakt, že jinak jsme celkem klidný dům, jak to tak čtu, může být i hůř.

petraluk
12. led 2008

Ahoj holky 🙂 Tak jsem se včera pořádně naštavala na toho tupouna nad námi. O půlnoci mě probudil kravál, zase si tam pouštěl ty svole starý vykopávky a neuvěřitelně falešně si k tomu zpíval. Budilo mi to malýho, bouchala jsem na něj, ale přesten kravál se nedivim, že mě neslyšel. Po roce a půl co sem se kvůli němu mockrát nevyspala, jsem se odhodlala a zavolala policajty. Přišli a od té doby byl klid. Doufám, že se z toho poučil a nebude to opakovat. 😠

agny
12. led 2008

Téda petraluk, závidím ti. Teda né toho zpěváka nad váma, ale tvou kuráž. Já jsem policajtama mockrát vyhrožovala jejich dětem, to když rodiče nebyli doma a oni o půlnoci řádili jak v poledne, ale na staré bych si to nikdy netroufla. To s tím boucháním-já jsem onehdá v noci taky vypěnila a zabouchala na topení a ve vteřině mi přišla z hora odpověď, mlátili na topení tak, že se malej držel s vytřeštěnýma očima šprušlí na postýlce a celej se klepal. Moc vám přeju, aby se váš soused poučil a dal pokoj.

petraluk
12. led 2008

Já se taky divim, že jsem se k tomu odhodlala. 😕 Ale včera mě chytli záda, mam zablokovanou bederní páteř a fakt sotva lezu. Byla jsem ráda, že spim a pak mě ten debil o půlnoci probudil. PO roce a půl mě prostě došla trpělivost. Přítel nebyl doma, abych na něj došla zaklepat (malýho jsem nechtěla nechat doma samotnýho) a tak jsem se k tomu odhodlala. Není normální třeba i 4 hodiny v kuse poslouchat hudbu a zpívat k tomu falešně na celej barák. Když ještě nebyl malej tak sem to nějak zkousla. Mohla jsem se vyspat přes den, teď už to bohužel nejde. 🙂 Policajt se docela bavil, když se ptal, jestli tam má nějaký mejdan či co a já mu řekla, že ne, že je doma sám a falešni si zpívá k rádiu 😀 😝

agny
12. led 2008

Jak říkáš, není to normální, ať si zpívá jak chce ale ne v bytě se sousedama, na to fakt není nikdo zvědav,a kór ne v noci. K nám by ti policakti ani nedorazili, jsme malé město a kvůli hlučným sousedům by v noci nejeli X kilometrů, to jsem si téměř jista.

petraluk
12. led 2008

K nám přišli rovnou 4 😀 Nejdřív 2 a za chvíli další 2. Volali mě zpátky, že se nemůžou dostat do domu a jedině když je pustim dovnitř, tak můžou něco udělat, protože ven to slyšet nebylo. Byli celkem ochotný, ty první 2 mu něco řikala ve dveřích a když přišli ty další tak jim řikam, že už tam maj kolegy a on mi ukázal ať jsem potichu, aby mě ten debil neslyšel. Když jsem tam volala, řekla jsem, že si nepřeju, aby se dozvěděl, kdo volal a oni mi řekli, že to je samozřejmí. A fakt mu to neřekli, jen že to byl někdo o patro níž. Když odcházeli tak na mě ještě klepali, že už bude klid. 🙂

berynka
autor
12. led 2008

Ahoj!
Petraluk, jsi fakt dobrá 😉 . Pak jen napiš, jestli návštěva policajtů měla i dlouhodobější efekt.
Já musím oznámit, že našim sousedům se před dvěma dny narodil chlapeček. Tak nevím, jestli se mám radovat, nebo jejich příchod z porodnice očekávat v obavách 😅

petraluk
12. led 2008

Určitě dam vědět 🙂 U něj je to, ale různáý. Někdy dělal bordel 5x za týden a někdy byl i měsíc klid. Tak uvidíme 😕

lucenek
12. led 2008

Ahpj holky, tak já asi bydlím s váma....nejen že barák plnej důchodců....ale neuvěřitelných drben, my rekonstrulovali byt, pohlahy, kuchyň, koupelnu a tak, pracovali jsme od 9- do 17-18 h maximálně, přesto schiofrenní alkoholička pod nám, je jí asi 168 let, nám denně tloukla na dveře, že prý ji z toho rámusu tlačí oči...jo čtete dobře, tlačí oči...tak jsme te krávě vysvětlili, že podlaha se musí dodělat a pracujeme rozumnou dobu a bouchání a třískání není permanentní, načež ta p... napsala stížnost na byťák a dámy z kanclu provětraly své prdele a šli se k nám, podívat, povolení bylo v pořádku, takže pohoda...
ale trápí mě jiná věc, místní důchodkyně řeší své drby na chodbě, nejčastěji kolem 9 hod ranní, sejdou po špacíru v kazflandu a drbou na chodbě i 45 minut, doma slyším každé jejich slovo manžel pracuje v noci a navíc máme papouška kakadua...a ten když slyší zvuky tak se velice hlasitě přidá se svýma prupovídkama, takže si dovedete představit jaký spouštěcí mechanismus ty drbny na chodbě jsou....už jsem na ně vlítla a zatím je klid....ale počítám, že průměrně vyletím na chodbu tak 3x týdně....

sice to není tak šílené jako to máte vy, viz alkáči, songy, hádky, ale i tak jsem chtěla přispět s troškou do lýna 😀

agny
13. led 2008

Lucenek, ti důchodci to je taky dílo, znám to z domu mých rodičů. Věčně naložený na lavičkách před domem, když tam jdeme tak čuměj, co nesem, jakým autem jsme přijely, kdy odjíždíme... a ted v zimě když nemůžou očumovat venku, tak stojej s uchem nalepeným na dveřích aby měli přehled.To se nám potvrdilo, když šel manžel ze schodů a uklouzl, ale vybral to a nesletěl, já stála u dveří a když můj padal tak jsem se naklonila abych viděla co se stalo a v tu samou vteřinu se rozlítly protější dveře a v nich stará paní s vytřeštěným zrakem, prý se jde podívat jestli náhodou nebude potřebovat zavolat sanitku. Tak jsem jí poděkovala, že to nebude potřeba a myslela jsem si své. kdyby nestála nalepená za dveřma, tak by o tom uklouznutí nemohla vědět. Jojo, doufám, že až budu stará tak budu mít jiné radosti, než šmírovat lidi. jo a ty tlačící oči, to je teda perla 🙂

tlap.ka
13. led 2008

ahoj holky,tak asi taky bydlím s Vámi 😉 ale u nás to není o rámusu 😉 už jsme byli u soudu, na finančáku (vše dopadlo v náš prospěch) a mám dojem, že až se narodí mimčo, budeme i na sociálce 😉 a to všechno zvládne jeden soused důchodce 😉 když ho pozdravíme-teda teď už to neděláme, tak na nás řve, že s náma nechce mít nic společnýho a ať na něj nemluvíme atd. už ho ignorujeme,ale stejně je to celkem nepříjemný se s ním jen míjet a nevědět, co zase vymyslí a ze kterýho úřadu si nás pozvou
tak pevný nervy přeju vám všem 😉

lucenek
13. led 2008

Jo holky, to já taky doufám, že nebudu drbna babka, navíc kdo má furt zvládat ty jejich nájezdy vozíků do achilovek v obchoďáku....

consti
13. led 2008

Teda holky, to co popisujete, to je fakt děs!!!!My naštěstí bydlíme v baráku a o sousedech nevíme 😎 . Takže vám přeju pevné nervy, poradit bohužel nemůžu, já bych se z toho asi zbláznila...Ani nevím, ale pokud si sousedi pouštějí třeba nahlas rádio v noci atd., tak byste na ně mohli zavolat policajty ne? Jen by to chtělo nějak anonymně, což asi nejde 😅