Spacák. Podle čeho se vybírá?

foogy
28. črc 2009

Holky, prosím poraďtě, chci si koupit spacák - spací pytel, ale vůbec tomu nerozumím. Nevíte některá, dle čeho se to vybírá a se kterou značkou třeba máte zkušenost a jste spokojené? Moc děkuju za každou odpověď. Díky H.

martek
28. črc 2009

ahojky, letos sem jela poprve na vodu a poprve sem mela spat ve stanu. Koupila sem si tenhle spacak http://www.huskycz.cz/spacak-outdoor-husky-ladi... a super!!!!! v noci bylo kolem 10°C a me bylo uplne akorat, ani teplo, ani zima 😉

foogy
autor
28. črc 2009

ahoj martek - jsme se dlouho neviděly. Hele a podle čeho sis ho vybírala? Co ti radili v obchodě?

foogy
autor
28. črc 2009

martek - tak ten vypadá fakt dobře - za 1) ta barva 😉 za 2) ten vak na nohy, ideální pro ženskou

martek
28. črc 2009

foggy, mrkla sem na net a neco sem vygooglila 😎 a sla sem si to jen do obchodu overit a hnedka sem ho i koupila. a kriteria? neco tam bylo ohledne teploty, myslim, aby byl do -10??? nevim uz, ale ten "muj" to splnuje.
a barva byla kriterium No.1 😎 😀 jo a ten vak na nohy je cajk, jenze me na nohy zima nebyva, tak sem ho mela misto polstare 😀

foogy
autor
28. črc 2009

martek - jsem z něho nadšená, chci ho taky!!! 😉
A ta barva je úžasná!!!!!!! Takže moooc díky, pomohla jsi mi ani nevíš jak! Dík

martek
28. črc 2009

foogy 😉
na me je vzdycky spoleh 😎 😀

len
28. črc 2009

Vždycky jde o to, co od spacáku chceš 😉

Je několik kritérií:
- do jaké teploty je spacák určen (stačí ti letní do 10 stupňů nebo chceš vícesezónní třeba do -10? - vždycky koukej na to střední optimum ze třech udávaných čísel - to nejnižší je teplota, při které neumrzneš, no a to nejvyšší při které se neuvaříš)
- jaké má rozměry/ váhu (pokud ho chceš jen vozit autem, tak je to nepodstatné, pokud si ho budeš nosit na zádech, tak je to hodně důležité)
- no a z toho všeho se odvíjí cena - pokud chceš hodně kvalitní spacák i do nízkých teplot, který zároveň moc neváží a vejde se ti do batohu, obvykle za něj taky vydatně zaplatíš, takže většinou je to o hledání kompromisu.
- a pak jsou tu takové detaily jako třeba střih (osvědčilo se nám s manželem pořídit stejný levý/ pravý, které pak spínáme dohromady), řešení límce, kapuce... popravdě na tu barvu bych koukala až úplně nakonec 😀

foogy
autor
28. črc 2009

len - díky za tipy!!!
budu ho vozit v autě, takže je to pohoda a nakonec jsem fakt vybrala tenhle Husky a už je i objednanej. O víkendu ho prubnu a pak vám dám vědět, jak v něm spinkalo 😵
Díky, že jste mi takhle poradily!!!!

len - právě mě překvapilo, že tenhle mi přijde kvalitní, ale stojí jenom 1650,--, jsem čekala, že bude stát tak 3.tis. A mně takhle stačí, takže paráda!

len
28. črc 2009

Foogy, tak když už jsi ho objednala, nebudu tu vykládat, proč firmu Husky nemám ráda 😀 Ať hodně dobře slouží 😉

foogy
autor
28. črc 2009

len - to mi klidně ještě napiš, mně to nevadí, já ráda názory, fakt
od čeho jste je koupili vy s manžou?

len
28. črc 2009

My máme Hannah, už asi osm let, pravda, tehdy stály 2,5 tis. jeden, ale my zase chtěli maličký a lehoučký a zároveň teplý (jsou ověřený i ve slušným mrazu)...
Se spacákama od Husky zkušenosti nemám, ale mám od nich bundu, údajně nepromokavou, která teda promokne hned (manželova Hannah se stejnýma parametrama zatím nikdy), navíc má hromadu nedořešených detailů (třeba suchý zipy umístěný tak, že pokud nenosím vlasy svázaný kompletně pod šátkem, tak mi je to pořád rve, taky jedna kapsa byla omylem sešitá jinde, než měla být...). No a naši mají od nich stan a kromě toho, že není třeba příliš silného větru, aby jim to lámalo tyčky, tak do něj po pár letech začalo dost silně zatejkat, a to s ním jezdí tak 1-2x do roka, do žádných extrémních podmínek...
Osobně mám nejlepší zkušenosti s firmou Jurek, to je opravdu špička, máme od nich dva stany (intenzivně využívané i v bojových podmínkách), pláštěnky... a drží teda pořád bez problémů, navíc mají skvělý servis 🙂

len
28. črc 2009

Jo, jinak už je to teda pasé, když už jsi objednala, ale každoročně přes léto probíhá v Letňanech výstava stanů, karimatek a spacáků, kde je to všecko rozložený a je možný je vyzkoušet od spousty firem najednou, zároveň je tam spousta nezávislých lidí, kteří dokážou poradit přesně s daným problémem - my takhle kupovali stan na Island 🙂 Jo a mají tam i výstavní slevy, tak třeba někdy příště 😉

foogy
autor
28. črc 2009

len - vidíš to... Hele, to tak ale přesně bývá. Že je prostě člověk a tomu se od jedné firmy všechno sere. Já to tak mám třeba s Nokií.
Já sama mám obchod - Koupelnové studio a všichni zákazníci spokojení, i se vrací, akorát pro jednu holku se mi to všechno srandilo. Jednou nepřišlo umyvadlo, podruhý skříňka, pak byl problém s vanou a tak podobně. Když to poslouchá nebo čte nezaujatý člověk, tak se musí až smát.

čéče, fu Jurek teda neznám... Najdu si to na netu.
Jo, my máme stany z Francie od švagrovky Queche (nebo jak se to píše) a jsou super, pač se vyhodí do vzduchu a on se ti sám složí, což je paráda!!! Prý by tady tuhle značku měli v Praze taky zavádět, tak na to pak jukni. Mohlo by se ti tam něco líbit.
A díky moc za tipy! 😉

len
28. črc 2009

Chachá, tohle znám, dělala jsem pár let v bytovým studiu a zákazníky-smolaře znám moc dobře 😉

Jurek jsou Češi, ale fakt kvalita, to mám potvrzený z mnoha stran 🙂
Quechua (či jak se to píše) znám taky, měli je i na tý výstavě, vůbec nejsou drahý a vypadalo to zajímavě, akorát na ten Island jsem to teda neriskovala 😀

foogy
autor
28. črc 2009

len - takže to znáš, že když se s..e, tak všechno, haha.

len - ahá, no, tak tam bys s tím asi nepochodila...A co jste tam dělali?
Švagrovka nám vozí trička za 15Okč a jsou fakt perfektní na sport a mikiny za 250Kč - ve Francii je všechno tak nespravedlivě levnější...
Právě jsem chtěla spacák taky od té 2Q, ale zrovna nepřijede, tak budu mít hold Husky.

Len - a jaký máte karimatky? Koukala jsem na nafukovací?

len
28. črc 2009

Na Islandu jsme byli klasicky na dovolený, turistili jsme a spali pod stanem - v srpnu tam mrzlo 😀
Karimatky máme samonafukovací Yate, to bych předtím nevěřila, jakej je to ohromnej rozdíl oproti klasický karimatce, opravdu pohodlný spaní 🙂

foogy
autor
28. črc 2009

len - právě přemýšlím, že si tu nafukovací koupím a kolik cm máš?

Tak to jste dobrodruzi... A na jak dlouho jste tam byli?

len
28. črc 2009

Máme tu tenčí, 2,4 cm tuším, ale úplně to stačí. I když - pokud ji nebudete tahat na zádech, tak ta 3,6 je pochopitelně lepší 😉
Byli jsme tam cca na tři týdny.

foogy
autor
28. črc 2009

len - nene, my dycky pojedeme autem, takže je to pohoda. Jdu juknout na netu na tu zn. Yate a uvidím..
Co se všechno člověk na MK nedozví, co? 😉

foogy
autor
28. črc 2009

len - a jukala jsi na tenhle spacák, co jsem si vybrala? Přijde ti dobrej? Když si vezmeš, že ho budu používat v létě pod stan, autem a jsem zmrzlotina...

foogy
autor
28. črc 2009

a mám dilema - objednali prý oba - myslím tím zapínání na levé i pravé straně, tak nevím, na jakou stranu si to dám, budu si to zkoušet dneska na spacáku přítele, haha

len
28. črc 2009

Já myslím, že bude OK, akorát je hodně velikej (200 cm dlouhej, my máme 180) a těžkej, ale jak píšeš, jestli ho budeš vozit autem, tak by to mělo být úplně jedno 🙂 Možná v něm bude v létě dost horko, ale to se dá řešit rozepnutím, zima je horší 😉 Ještě bych se pak poptala, jak se čistí, ten náš může normálně na 40 do pračky. Jinak pravé-levé zapínání je celkem jedno, pokud je nechcete spínat dohromady. Pokud chcete, tak bacha - výjimečně jdou sepnout i spacáky různých značek, většinou ale ne, navíc by měly být stejně dlouhé 🙂

jabber
28. črc 2009

Jurka potvrzuju, máme od něj taky super expediční stan do extrémních podmínek 🙂 Po dlouhém hledání byl jediný, který vyhověl našim požadavkům 🙂 Z ostatních značek nevyhověl žádný.

A spínací spacáky jsou bezva, doporučuju 😵 - máme Pinguiny