Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Špinění. Clostyl nebo Duphaston?

Menstruační cyklusMenstruaceOvulaceOvulační testPoruchy menstruačního cykluBazální teplotaMěření bazální teplotyHormonální antikoncepceVysazení antikoncepceTěhotenstvíVyšetřeníLékyDuphastonCysta
freyana1
22. kvě 2020

Ahoj,
každý cyklus od vysazení HA (9 měsíců) začnu 10 DPO špinit (jednou 8 DPO rovnou MS, tenhle cyklus špiním od 6 DPO) . Doktor mi nejdřív řekl, že to je problém a jde o nedostatek progesteronu, a nasadil mi na dva cykly Orgametril (ten posunul špinění o půl den až den). Ovulaci mám (testy, BT). Pak mi chtěl nasadit Clomyd na podporu ovulace, ale nijak nevysvětlil - nechápala jsem proč, když sám řekl, že ji mám (navíc mám hrůzu z cyst a trochu i z vícečetného těhotenství). Tak jsem řekla, že se mi do toho zatím moc nechce, na což on řekl, že souhlasí a dobře dělám. (??) Na špinění mi tentokrát řekl, že to není vůbec žádnej problém a nic to neznamená, ale že když mi to vadí, dá mi teda Duphaston. Zatím jsem ho nazačala brát, nevím, jestli ho teda fakt pořebuju, neudělal mi žádný vyšetření, nic. Pak mi bylo vysvětleno (jiným dokorem), že Clomyd podporou ovulace zvyšuje i progesteron v luteální fázi, což už dává smysl.
Nechala jsem si tenhle cyklus jako samoplátce udělat krevní testy na progesteron a 7 DPO mi vyšla hodnota 41 nmol/l, což by mělo být OK, i přes to špinění.
Tak teď nevím, co ty hormony, nechce se mi je do sebe cpát zbytečně. Může ten Duphaston sám o sobě pomoct k otěhotnění, navíc když progesteron je ok? Nebo dát šanci Clostylu? A dá se normálně otěhotnět i se špiněním a krátkou LF (max. 11 dní, z toho min. dva dny špinění)?

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru