Spokojenost se způsobem a místem bydliště

esssi
13. pro 2009

Já se narodila na vesnici, pak jsem x let žila ve městě, strávila rok na vsi u tchánů a teď jsme zase ve městě...a já pořád nevím, jestli jsme se rozhodli správně...

esssi
autor
14. pro 2009

Ty jsou hezčí fotky a víc a není tam vidět ta plíseň v rohu😀
http://www.sreality.cz/domy-a-vily/prodej/vysok...

esssi
autor
14. pro 2009

Mám dvě kamarádky, které obě bydlí na statku zreko, obě maj koně, ustajujou,učej jezdit..jen jedna to má na samotě a druhá v malinký vsi, oběma krutě a čistokrevně závidíííííííííííííííííííím 😎 😀

katzi
14. pro 2009

Tak se taky přídávám: mě by se hrozně líbilo, jak tu už někdo psal, že to tak má: něco jako vesnice ve městě. Prostě bydlet v Brně (kde bydlíme), ale ne v bytě, ale v nějaké klidnější lokalitě v malým rodinným domečku se zahrádkou. Každýmu, kdo to tak má, taky moc moc závidím 😀 😀

lenkabu
14. pro 2009

tymothy: mně je jasný že jsi spokojená 😉 ale je to přesně ten způsob života kvůli kt. neb ydlim na vesnici.........hlavně to prosím neber jako útok,je to o rozdílnosti povah 😉 jsi celý den s dítětem sama,já bych to nedala. My děláme to samý,ale ven chodíme za lidma a ostatníma dětma,hlavně je tu spousta akcí co se dá dělat,hudební školka,plavání,spousta heren apod...........doma trávím min času. Navíc pracuju a moje práce je časově flexibilní,jdu třeba "do terénu" na 2 h denně což mi i s cestou zabere třeba 2,5 h. Kdybych bydlela na vesnici tak si pracovně neškrtnu páč než bych se někam dostala,odvezla Vandu hlídat..............až se vrátím do původní práce (nemocnice) tak ji mám 3 min autem od domova,manžel jede do práce 10 min................teda v praze by to bylo o něčem jiným,to je jasný. Tancuju břišní tance,tam jsem za 10 min..............prostě tohle na městě miluju. Co se týká samotnýho bydlení, tak zatím panelák,ale už se chystá něco lepšího,v panelu celej život nebudu 🙂

sabuse1
14. pro 2009

tak já to mám asi úplně naopak🙂 jsem z jižních Čech, vyrůstala sem v celku malým městě v baráku a přestěhovala jsem se za manžou do bytu do Prahy, bydlím tady čtvrtý rok a ještě sem si nezvykla🙂

dai
14. pro 2009

ja som byvala na dedine v dome, potom v panelaku v malickom meste, teraz v ba vo velkom byte v centre...

neviem, ja som bola spokojna vsade... na dedinu sa rada vraciam - tak raz za mesiac mi to staci... ludia mi tam nesedia, vsetci vsetko o sebe vedia , ja nie som ta povaha co rada o druhych rozprava a tym padom mi aj ich reci pridu vsetko mozne len nie zabavne... uvadzate tu vyhodu ze mozte deti pustit same von - no, moja mala je zatial este malicka, takze ju samu nepustam ani na dvore...
v tom malickom meste mi bolo super - krasne detstvo, hned pred panelakom hora, myslim ze som bola viac v hore ako mnohe dedinske deti - vlastne kazdy den hned po skole ( so vsetkym co k tomu patri, stopovali sme jelene a diviaky, chodili na hriby a bylinky atd. ) - nikdy ma nenapadlo zeby mi nieco chybalo co deti na dedine maju... mala som to blizko do skoly, nemusela som dochadzat ( chodila som do vyberovej triedy, kde chodili deti z celeho okresu, vsetky z dedin museli dochadzat - od veku cca. 10 rokov )
v ba som od zaciatku VS, cize teraz uz 12 rokov ( ak ratam od mojich 18 -tich ) - byvala som na intrakoch a nikdy som k tomuto mestu nepocitovala nenavist a pod. ... vzdy sme si vedeli najst zakutia a miesta kde sa nam pacilo, ziadnu negativnu skusenost nemam, ak teda neratam dopravu...
postupne sme presli z podnajmou do vlastneho minibytiku na kraji mesta, teraz do velkeho v centre hned pri parku... vsetko mam blizko, vyhlad krasny, susedia super, byt nadherny, vsade sa dostanem pesi do 30-tich minut... ja som velmi spokojna a viem ze momentalne dedina nic pre mna nie je... samota niekde u lesa ani nikdy nebude... mam pocit ze idealne byvanie pre mna je to male mestecko - nejaky prijemny dom s pozemkom - ale nie teraz ... teraz potrebujeme ludi, parky, ihriska, skoly a skolky, a ano aj obchody a kulturu... ked budem stara, potom mozno ten dom, teraz ma absolutne nelaka, omnoho dolezitejsia je pre mna momentalne poloha 🙂 ked vidim kolko znamych sa postupne vracia z dedin v okoli ba kde si postavili velke domy, ale casom zistili ze tam chodia len prespavat a vsetky tie reci o kavicke na terase a podobne su len reci, kedze cez vikend su radi ze dobehnu casovy deficit sposobneny cestovanim ( kedze obchody, skoly aj pracu maju v ba ), tak mam pocit ze aj z tohto pohladu nase rozhodnutie zostat v meste je spravne...

ale ako hovorim, momentalne je to skor o pocite - teraz chcem byvat v meste so vsetkymi jeho pozitivami a negativami 😉 a uzivam si to 🙂

esssi
autor
14. pro 2009

Dai taky dobrý..a nepřijde Ti město špinavý?

lenkabu
14. pro 2009

dai no my máme za panelákem chráněnnou krajinnou oblast,o zeleň není nouze takže něco jak ty v dětství,kdybych bydlela v betonovým království tak asi mluvim taky jinak.

esssi
autor
14. pro 2009

Takže to máme asi takhle:

město- výhody- občanská vybavenost
nevýhody - špína, menší bezpečnost
vesnice - výhody - někde příroda, zahrada
nevýhody - občanská nevybavenost, lidi si vidí do talíře

Doplňte další 🙂

dai
14. pro 2009

essi,
ani nie... ja si vyberam miesta kde travim cas - ked sa mi nejake miesto nepaci tak nim len prejdem, chodim tam len ked je to nevyhnutne ( teraz su to napr. obchodne centra kde je milion ludi, v inych obdobiach mam niektore rada - ked prsi napr. avion, lebo je tam vela veci pre deti - ale nemoze tam byt zas milion deti, lebo z toho som ja aj malicka nervozna 🙂 )... ako som pisala, byvam blizko pekneho parku, blizko Dunaja, vyhlad mam na stare mesto, na nabrezie, akurat v sobotu sme sedeli s manzelom a malou pri ranajkach a s kavickou pozerali von, manzel skonstatoval ze kvoli tomu vyhladu mu nie je luto penazi co sme za ten byt dali, lebo ho dokaze nenormalne ukludnit... a mna tiez🙂 mala teraz pozoruje lode a stromy ako opadavaju, cakame na sneh aby sme sa isli sankovat...tesime sa na silvestra na ohnostroj ktory budeme moct pozorovat priamo z okien 🙂

lenkabu - tiez si myslim ze velmi zalezi nielen natom ci zijes v meste alebo na dedine ale aj v akej dedine zijes, aj na akom mieste v nej... detto v meste... ine je byvat v betonovom sidlisku v starom panelaku kde sa bojis vyjst vecer von, steny su pocmarane grafity a podobne, ine byvat v krasnom bytiku v prijemnom prostredi s dobrymi susedmi...

podla mna clovek by mal byt spokojny s miestom kde zije a ak nie je, tak to treba riesit, lebo inak si svoj zivot realne neuziva, len preziva 😒

natashkaa
16. čer 2011

AHOJTE tak ja doplnim moj nazor uz som pisala o jednej podobnej temy. Ja som z Bratislavy. Pred 7 rokmi sme sa prestahovali na dedinu 20km od BA. A.......vraciame sa naspat do mesta. Nie preto, ze sme konzumní ludia ALE.....mame dieta. Kazdy napise, ze detom je lepsie na dedine mojmu nie....len sa tu trapime je cele dni sam na zahrade nieje tu ziadne ihrisko a vsetky deticky su zavrete na zahradach a preto tu pomaly nikoho nepozname musim sa s nim trepat 4x do tyzdna do BA kde ma plno kamaratov chodime tam plavat na hudobnu do materskeho centra a maly ma kooopu zazitkov ovela viac ako na oplotenej zahrade!!!! vela sa nauci sam na zahrade sa nauci velke kulove aj ked je obklopeny prirodou nemoze ho to predsa posunut dalej ked na to cumi 365dni v roku. Deti z mesta chodia cez vikendy s rodicmi na vylety vsademozne pocuvam kamaratky ako boli tam a tam. My na dedine ako to bolo uz tu spomenute len pracujeme na dome alebo oddychujeme z toho nehorazneho cestovania a to nase dieta je opat len na tej zahrade a nic nove nevidi. Takze my sa stahujeme naspat do Ba 300metrov od bytu mame zahradu dalej chatu v Tatrach a dalej rodinny dom u svokrovcov takze mame kam chodit. Potom ked bude nase dieta vacsie prestahujeme sa na starobu do rodinneho domu to uz si ho budeme moct uzit. Ako tu uz niekto napisal vsetci si postavili domy za Ba ale chodia tam len prespavat. Ja nedokazem byt sama potrebujem stale nieco robit a pre mna je kombinacia zivot v meste a oddych v Tatrach na chalupe a v zahrade u svokrovcou na dome idealna kombinacia. Pokial zijem aktivny zivot chcem byt v meste. Ale chapem su aj ludia ktorym stereotyp vyhovuje mna to ubyja