Spokojenost se způsobem a místem bydliště

esssi
13. pro 2009

Já se narodila na vesnici, pak jsem x let žila ve městě, strávila rok na vsi u tchánů a teď jsme zase ve městě...a já pořád nevím, jestli jsme se rozhodli správně...

kaleilah
13. pro 2009

esssi třo znám, nrodila jsem se v Praze, pak se v 6ti přestěhovala do záp. čech, na střední jsem jezdila do prahy a pak v praze prodala bych a vrátila jsem se zase na západ. 😀 😝 😝 a lituju...sice máme velkej byt, ne kterej by v praze nebylo, ale já jsem srdcem i duší pražák 😎 😉

esssi
autor
13. pro 2009

kal víš co, to je u mě taková schíza, v Praze jsem žila deset let, teď jsem zjistila, že i když žijem v okresní městě, je mi to tu malý, takže pro mě zůstává čr rozdělená na Prahu a zbytek🙂 máme pěknej pohodlnej byteček a já si říkám, že když nemůžem být v Praze, což je finančně nesmysl, na to nemáme a mít asi nebudem a s dětma je to stejně do Prahy pro mě dost o hubu, tak začínám toužit po životě v nějaký pokud možno zapadlý vsi mezi lesama🙂

esssi
autor
13. pro 2009

Tady jsou obchody, můžeš si vybrat doktora, ale na procházku si dojdem po městě jenom, všude psí hovna, já nevím, no...

kaleilah
13. pro 2009

jasně, buď ta absolutní špička(Praha) nebo úplněj opak-zapadákov.Teď jsi ve středu toho všeho a to je takový nijaký, ani to, ani tamto...Mám to podobně, ikdyž zase na samotě bych umřela nudou. teda myslim. Ale zase by byl domeček a tam je pořád práce dost 😉

esssi
autor
13. pro 2009

kal jo to bude vono, nijaký, to je přesně vončo 🙂 tos pěkně vystihla....si říkám, že jsem nespokojený pako, většina obyvatel týhle planety žije za míň než dolar za den a já nejsem vděčná, že mám, co mám...ale život je jen jeden, no...

mirka414
13. pro 2009

ja som sa narodila v malinkej dedine,kde kazdy kazdeho pozna,to nieje dobre a hlavne ked som tam neskor pracovala v nasej krcme,to som si na seba vypocula veci.super bolo byvat na byte v Bratislave.potom ta nasa nestastna krcma 7rokov a potom som sa jednaho dna vybrala do Svajciarska a to bol zivot raz tam inokedy zasa u ineho sefa az som neskor po par rokoch stretla mojho manzelika a byvame tu spolu s dcerkou a svokrikom na dedinke,ale tu je to ine susedia sa az tak nestretavaju a necumia si do tanierov.ale ak nieco potrebujeme tak vieme,ze mame susedov a to navzajom.

trixi
13. pro 2009

Praha je Praha, ale byvat by som tam nechcela a o Bratislave ani nehovorim. Mojim snom bolo zit a pracovat v horach. Bolo mi vtedy jedno kde, ale co cert nechcel vratila som sa domov, do naseho malomesta, kde skoro kazdy kazdeho pozna. Mne to vsak nevadi, pretoze je mi jedno co si kto o mne a mojej rodine mysli, a na druhej strane mi vyhovuje, ze vsade dojdem peso, a ked chcem raz dva som v Blave ci vo Viedni, alebo za par hodin v Prahe. A dnes som hrda, ze patrim k "starousadlikom".

esssi
autor
13. pro 2009

Já jsem si přitom Příbram vybrala, ale nějak si připadám, že sem nepatřím nebo co...

martina46
13. pro 2009

Ja som z Ružomberka, teraz žijem v Bratislave a som v podstate spokojná, keď som sem prišla študovať, nenávidela som to tu, no neskor som si toto mesto obľúbila. Byt by sa možno zišiel iný, aj keď máme 4 izby, klasický panelák, no také mini izbičky sú to, zase som veľmi vďačná za takýto byt. Dom ma občas láka, no nie je to pre nás, necítime sa na to ani ja, ani MM. Keď ideme ale do Ružomberka za rodičmi, je nám tam úžasne, proste ideálne je pre nás mať miesto, kde môžme vypadnúť a relaxovať, stačí aj menšie mesto, ale vždy sa tešíme späť do Bratislavy.

sisi.v
13. pro 2009

já jsem se narodila v praze a žila jsem tam do 19ti, pak 8 let v Itálii v Benátkách a Trevisu, takže pořád ve městě. loni jsme se přestěhovali 5 km za prahu na vesnici. zatím mi to vyhovuje, v praze (myslím širší centrum) mi vadí, že s dětmi se dá jít max do parku, pořád pozor na auta, chodce, ruch a spěch. to mě momentálně nebere.
samota u lesa se mi líbí, ale jen na chalupu, protože na jaře a v létě je to super, máme chalupu takhle na minivesnici, bydlela tam moje prababička, často jsme za ní v zimě jezdili, ale celá zima byla k nepřežití. metr sněhu a venku většinou nikde živá duše...

esssi
autor
13. pro 2009

sisi to zní krásně, metr sněhu, nikde nikdo 😀

sisi.v
13. pro 2009

to zní, ale na týden sama, s horou knížek, jídlem a PC 🙂 nebo max s manželem - po měsíci s dítětem, potažmo dětma by mě ale asi kleplo 🙂.

esssi
autor
13. pro 2009

sisi hm to je fakt, takže s dětma idylka leda jestli tam je elektrika aby se dala pouštět dývka 😀

mywiel
13. pro 2009

Byvam vo Svajciarskej dedine v dome 10 min. od mesta autom, mam vlastné auto takze nie je problém, aj ked obchody su blizko aj peso a mala bude tiez moct chodit neskor peso do skoly, lebo zakladka je u nas v dedine.

titkovamiriam
13. pro 2009

Ja som Bratislavcanka no uz 13 rokov byvam mimo Bratislavu no mam ju po ruke 🙂 cely zivot okrem 2 rokov som prezila v rodinnom dome a viem ze na panelak by som si nezvykla stacili mi dva roky 😝

ygreen
13. pro 2009

Tak já jsem maximálně spokojená, bydlíme v Praze, ale je to pouze vilová městská část a je "odřízlá" a přitom je to jen 2 zastávky busem na metro. Ale máme tu vše, co je potřeba. A na metru máme vše od ikei, po kino, fitko, bazén, hypersuper, makro, skonto, electroworl, prostě vše. No a do centra (Václavák), to mám cca 20minut metrem i busem 😵 a máme rodinný domek se zahrádkou tak akorát úměrnou Praze, je tu klídek, bazének, školky, školy pěšky 5 minut a v bezpečí (žádná hlavní ulice). SUper sousedi, ovocný stromy, stará zástavba. Podle mě ideální kombinace 😵

soniada
13. pro 2009

podla mna je rozdiel ci mozes deticky vypustit na dvor sa pohrat alebo ci ich vypustis niekam na sidlisku aj ked pod okno ale nie je to ono..ja som bola celý zivot v meste a na vikendy som chodila na dedinu ale som si povedala ze ked budem mat rodinu chcem byt urcite na dedine...a zatial si za tým aj idem...neda sa to porovnat 🙂 moj nazor

asanaa
13. pro 2009

Bydlíme v Pardubicích a neměnila bych,jsem tu šťastná a malé mi to fakt není 😉
v Praze bych nechtěla bydlet ani za nic!
A rozdělovat ČR na Prahu a zbytek...jak napsala essi 😅 copak je ČR jen Praha?? 😅 znám teda mnohem krásnější města..třeba na jihu čech 😵 😵
Nechápu,proč se vše točí jen kolem Prahy..město je to určitě krásné,je tam vše co člověk potřebuje..ale rozhodně to není pupek světa 😉

kubaka
13. pro 2009

Já jsem se narodila v Praze, vyrůstala v Praze a... žiju pořád v Praze. 😀 Je tu všechno na dosah.
Děsná změna. 😀
JInde to neumím.
Ale vadí mi ten rumraj - čím jsem starší, tím bych uvítala malinký domeček se zahrádkou, kam bych vypustila sebe a batole, měla tam jeden stroj, pár keřů a houpačku a bylo by to autem pět minut od MHD. Jenže to je utopie, pač nemám 6-8 milionů na pidi 3+1 s minizahrádkou v řadových domcích, co staví těsně u Prahy... 😝 T
akže mám ráda svůj renovovaný panelák...

marselina
13. pro 2009

bydlím na vesnici,(ted se tedy nazývá městys a vesnice),máme svůj domeček,zahrádku a v podstatě vše co k domečku patří(bazének,děti své hřiště co jim manža udělal)prostě pohoda a jsme spokojení
máme zde vlaky,busy,školu,školku,lékaře,poštu,obchody,restaurace,koupaliště,prostě vše a pohoda,sice je tu teď trošku rušno staví se u nás nová školka a sportovně relaxační centrum,ale osobně bych neměnila.

lenkabu
13. pro 2009

Vyrostla jsem na malý vesnici u Pardubic,studovala v Praze,vdala se do Hradce........pěkný město,je tu vlastně vše,ale já chci zpět do Prahy 🙂 Nějaká taková čtvrť jako psala ygreen,taková vesnice ve městě a všude blízko. Zpět na vesnici už ne nebo leda by byla nalepená na nějaký město a hodně spojů MHD nebudu dělat dětem taxi a vím jaký to je žít někde kam jede bus jednou za hodinu. Vesnice je možná lepší pro děti ( i když asi jak v čem) ale já bych tam zhebla 😅

tymothy
13. pro 2009

Asanaa- já si nemyslím, že je v Praze vše, co člověk potřebuje. Spíš je tam vše, co člověk potřebuje ke konzumnímu způsobu života. Já odmalička bydlím v takové větší vesnici, kde je školka, škola, praktický a dětský lékař, zubař, pošta a obchod a vyhovuje mi to. V Praze jsem studovala a je to asi rok, co se mi po ní zastesklo. Nicméně udělali jsme si tam s manžou výlet a já si uvědomila, že bych tam žít nemohla. Jako studentce mi to vůbec tak hrozné nepřipadalo, dokonce se mi tam líbilo. Ale strašně mi vadilo, že je tam člověk v permanentním stresu. Chvátá, aby mu neujelo metro a přitom mu za 5 minut jede další - mimo Prahu jde člověk na autobus a ví, že když mu ujede, má holt smůlu. A přesto jde klidně, beze stresu. Když už se teda člověk v Praze do toho metra dostane a usoudí, že nikam nespěchá a eskalátory si vyjede, má dost velkou šanci, že ho sejme nějaký "běžec". V žádném jiném městě jsem se nesetkala s tím, že by někdo po eskalátorech běhal. A to nemluvím o těch frmolech a davově nas...aných lidech. 😀 Nějak si nedokážu představit, že bych do téhle džungle v pupku světa vypustila své dítě.
U nás není nic divného na tom, že prvňáčka chodí do školy sám a nikdo ho tam nevodí. V létě člověk může sednout na kolo a jet se k rybníku vykoupat - nebude tam hlava na hlavě jako v pražských plovárnách a člověk cestou tam a zpátky nestráví 2 hodiny v zácpě. To samé platí v zimě o sáňkování, bruslení a všech věcech, které děti milují.
Pokud chci do města, není problém se tam dopravit autem, vlakem nebo busem. A jsem tam maximálně za čtvrt hodinky. A pamatuju si, že než jsem se v Praze dostala z intru do školy, trvalo mi to 40 minut (pokud nebyla zrovna zácpa v Holešovicích) 😉

lenkabu
13. pro 2009

tymothy:víceméně pravda co se týká dětí mně jen upřímně zajímá.........co děláte na vesnici vy dospělí? teda mimo to že pečujete do baráky,vím že to zabere dost času,ale nepředpokládám že by vám to zaplňovalo život....

tymothy
13. pro 2009

Užíváme si života. 😀
Teď vážně nevážně. Můj muž ráno vstane, nasnídá se a vyrazí do práce. Většinou autem nebo autobusem. (Ze své zkušenosti vím, že cestování do práce se nevyhnou ani pražáci. 😉 ) K večeru se vrátí domů a je rád, že je rád. A poté jde makat na stavbu. (Nedfělám si z tebe legraci, opravdu stavíme barák 😀 )
Co se týká mě, ráno vstanu (většinou jsem nedobrovolně vzbuzena řvoucím hladovým dítětem) a začíná kolotoč - přebali, nakrmit,...poté jdu vařit oběd - mezitím se několikrát opakuje přebalit a jednou bývá nakrmit. Po obědě beru kočárek nebo šátek a vyrážíme na procházku - dneska byla změna, vytáhly jsme sáňky. 😉 Po návratu zase bývá přebalování, papání, hraní, do toho uklízení... v pátek míváme změnu - chodíme na kojenecké plavání. A také mi dost času zabere má závislost na koňovi. 😔
Takže myslím, že hlavní část dne je stejná jako bych byla ve městě.
Ve volném čase, kterého teda moc není, zajdu třeba s kamarádkou na kafčo, když máme hlídání, klidně si zajedem s mužem na večeři nebo do kina... někdy mám vyloženě náladu na to, abych se pohrabala v záhonech, ...
O víkendech vyrážíme na výlety, návštěvy,...když je k tomu počasí a nemusíme pečovat o barák, klidně vyrazíme na celý den na kolech, v zimě si jdu klidně na ten rybník zabruslit také. Pokud mi chybí šum města, vyrazím tam. Prostě takový obyčejný klidný život na klidném místě s milujícím mužem a malým děckem. Naplňuje mě to. Kdyby ne, žila bych jinak.
A teď otázka pro tebe. Co si myslíš, že je v té Praze lepší? Mimo obchodů a kulturních akcí, na které se jako matka těžko dostaneš.

esssi
autor
14. pro 2009

Vy mi děvčata dáváte, chválíte přesně to, co mám ráda na Praze i na vsi....prostě v Praze člověk najde všechno, Praha má tisíc tváří..a na vsi, jé klídek, vlastní zahrada, já bych brala buďto nějakej starej statek pokud možno už zrekonstruovanej nebo dům jako kráva někde u lesa 🙂 miluju lesy a zviřátka, ach jo...

tymothy
14. pro 2009

Essi tak zrovna starej statek- ikdyž zrekonstruovanej, mi nepřipadá rozhodně jako dobré řešení. Přesně na takovém místě jsem vyrostla a vím, že člověk opravdu nedělá nic jinýho, než že do něj cpe prachy, aby se mu nesesypal na hlavu. A výsledek žádný. Ale třeba takový domeček ulesa.... 😉

libka1
14. pro 2009

tymothy to si nebola v moskve... tam chodi metro kazdu minutu, napriek tomu je eskalator plny bezcov a to si inak dlhe eskalatory... ked som sa nan postavila a pozrela dole myslela som ze je po mne... a okolo teba bezia babusky s taskami, normalne stare tetky sa rutia dole ako neriadene strely... proste kazdy 2 clovek tam bezi a metro chodi pritom kazdu minutu 😕 vobec som to nechapala... 😝
my sme byvali v BA, prisla som tam ale z maleho mesta a po par rokoch som si povedala ze stacilo Bratislavy, prestahovala som sa do maleho mesta (zatial do bytu ale raz by sme chceli dom, teraz je jednoduchsie mat len byt, s domom je vela starosti) a manzel (vtedy este priatel) prisiel za mnou... ja som si velmi dobre zvykla a neviem si vynachvalit, nevravim ze tu budem navzdy, ale momentalne som velmi velmi velmi spokojna 😉 mam tu vsetko co potrebujem na dosah peskom 🙂

esssi
autor
14. pro 2009

Tymothy já jsem hrozná, jak říká moje moudrá babička, člověk nemůže mít všechno, já vhim, no, ale když to město je taak špinavý ale zase je tu všechno dostupný..a na tý vsi fakt třebas někde u lesa to je krása 🙂

tymothy
14. pro 2009

Ono když nebydlíěš vyloženě v nějakém zapadákově, kde dávají lišky dobrou noc, tak to s tou dostupností není zas tak hrozné. 🙂

esssi
autor
14. pro 2009

tymothy to je taky fakt..mně se teda osobně líbí tady u Příbrami jedna ves, jmenuje se Vysoká, jsou tam krásný lesy...a jezdí tam mhd, je to asi sedm km odsud...
a tenhle dům tam už delší dobu prodávaj🙂
http://www.sreality.cz/domy-a-vily/prodej/vysok...