Společné bydlení

sisinka2017
9. kvě 2016

Ahoj , chtela bych se zeptat na vas nazor. Chodim s partnerem asi rok, zije u rodicu, je mu 38, mne 40. Do vztahu jsem sla s tim ze vytvorim pro decka jeste rodinu. Vse vedel a sel do toho se mnou. Nacla jsem tema spolecne bydleni. Tak nejak nad tim premysli, ale nejak tomu neverim, ze to tak i dopadne. Premyslim pokud rekne ze..da se v takovem vztahu pak fungovat dal? Normalne jakoby nic? da se s takovym clovekem pak pocitat do budoucna?
Diky za vase nazory, dost nad tim premyslim co by kdyby 🙂

daniela1983
9. kvě 2016

@sisinka2017 s muzom co do 38r zije u rodicov je asi riziko cokolvek zacinat....

puresin
9. kvě 2016

@sisinka2017 Asi zalezi na tom, jestli v 38 bydli s rodici v dome, protoze jim pomaha, postavili ho spolu apod., nebo v 38 bydli s rodici, protoze mu to prislo lepsi nez se odstehovat. V druhem pripade bych o spolecnem souziti neuvazovala - pripadala bych si jako nahradnice za maminku hospodyni.

puresin
9. kvě 2016

@sisinka2017 Uplne jsem presla Tvuj dotaz 😀 V tom druhem pripade bych prave asi dal nepokracovala. Ve ctyriceti a s detmi bych nechtela ztracet cas randenim bez nadeje na happyend. 🙂

andreaandrejka
9. kvě 2016

Jestli bydli u rodicu cely zivot a nikdy nemel ,,to svoje,, tak bych do toho nesla.

fallingstars
9. kvě 2016

Byla bych opatrná. To zavání mamánkem, které je těžké převychovat ve 20, natož ve 40 😀

timonek
9. kvě 2016

@sisinka2017 určitě to stojí za to, mu to nabídnout, pokud ale odmítne, není se moc o čem bavit. Zralý dospělý člověk touží po osamostatnění, i když má s rodiči dobré vztahy a majetek není důvod. Pokud je rodina normální, nebude syna držet doma pod pohrůžkou vydědění.

solinka1974
9. kvě 2016

Muj manzel bydlel v dobe naseho seznameni taky u rodicu (tenkrat mne 26 + dve deti, jemu 32 bezdetny). Po case jsem prodala byt a nastehovala se k nemu, svatba, rekonstrukce patra k obrazu nasemu a jsme normalni rodina.

timonek
9. kvě 2016

@solinka1974 málo kde to ale takto idylicky funguje, jste spíš vzácná výjimka, buďte ráda. těch opačných případů je bohužel alespoň z mé zkušenosti víc. Soužití více generací je téma zase na jinou diskusi.

sisinka2017
autor
9. kvě 2016

@puresin rekla bych ze se tam uplne o vse stara prave.Dum neni nove postaven jen je tam vse na nem. Tak si prave rikam pokud neodejde tak asi uz nikdy.

sisinka2017
autor
9. kvě 2016

@andreaandrejka pry kdysi s nekym zil ale moc se mi uz tomu nechce verit 🙂

sisinka2017
autor
9. kvě 2016

@timonek o majetek tam prave vubec nejde. Spis veskera prace ,vyrizovani, nakupy atd je na nem.

puresin
9. kvě 2016

@sisinka2017 V tom pripade to vypada na to prvni, a to je mi popravde sympaticke - pomahat a starat se o sve nejblizsi je kazdopadne ctnost a bohuzel i unikat. Ted uz jen jestli reci o spolecnem bydleni dokaze prevest v ciny a pomahat tama bude jen dochazet. 🙂

timonek
9. kvě 2016

@sisinka2017 ne, to nebylo přímo na Vašeho partnera, to jsem dávala jen pro příklad. To, že dělá vše ale taky není úplně v pohodě, protože jestli cítí takový závazek vůči rodičům už teď, nebude snadné ho přemístit jinam kvůli případným pocitům viny.

sisinka2017
autor
9. kvě 2016

@puresin no to je prave to ze jak se tu psalo o mamankovi..myslim ze to bude hlavni duvod a ta pomoc jen vymluvy. Myslim ze v tolika letech jak pisete se da pomahat i z jineho domova.

sisinka2017
autor
9. kvě 2016

@timonek no nebo mu to tak vyhovuje. Myslim ze pocit viny ani ne nez pohodlnost. Vikendy pospat si apod. Nema deti.

timonek
9. kvě 2016

@sisinka2017 ale zase říkám, s pohodlností se dá hnout, s těmi pocity viny je to horší. tak hodně štěstí 🙂

anatanka
9. kvě 2016

@sisinka2017 V tomhle veku se uz tezko bude zvykat na něco jiného. Navíc nejsi sama, mas deti , takze by to pro nej také znamenalo starosti a ztratu pohodli. Nezlobila bych se na to ale na nej. Cim dyl je clovek single, tim hur se mu zvyka na spolecny život s nekym jinym, natoz s dětmi...

Ja to mam prave presne naopak. Po rozvodu jsem to byla vždycky ja, na koho bylo ve vztazích tlaceno do spolecnyho bydleni a tak... Takze to i docela chápu.

sisinka2017
autor
10. kvě 2016

@anatanka @anatanka Myslim ze ty moje deti nejsou problem, aspon tomu tak vse predchazelo z jeho strany...ale kdyz mas zkusenosti s tim ze ti to bylo nabizeno, jak dlouho jsi potrebovala cas k premysleni ? Na jednu stranu chapu, na druhou bych nerada cekala x mesicu 🙂 a mohl by hrat jen o cas, rozejit se urcite nechce. A kdyz jsi nekomu odmitla, byl ten vztah jako predtim? nebo se vytvorila jakasi pomyslna zed ?

anatanka
10. kvě 2016

@sisinka2017 Když jsem odmitla, tak jsem vedela, ze s největší pravdepodobnosti nebudu chtit nikdy. Cas většinou ten názor nijak zasadne nezmeni ☹
Jinak zed urcite ne, jen mi bylo jasny, ze on doufa, ze ja casem názor zmenim a ja vedela, ze nezmenim.... Jestli je spolecne bydleni a utvoreni "normalni" rodiny pro tebe zasadni, asi se budes muset opravdu porozhlednout nekde jinde. Rozhodne ho do toho ale netlac, když bude chtit, zaangažuje se sam. Když ne, tak to stejne tezko zmenis a nátlakem uz vůbec ne.

sisinka2017
autor
11. kvě 2016

@anatanka taky si myslim ze pokud neudela ted tak uz nikdy. Jen tapu v tom zda se ho zeptat jak to vidi a mit jasno ci si planovat podle sebe. Vim ze rozejit se nechce a spis aby nehral o cas a zamerne sam nezacal s odpovedei. Pritom na to zda mu staci vztah se mnou na semtam se videt a hlavne psat sms odpovida ne. Asi by to bylo jen o slibech.

shine2015
11. kvě 2016

@sisinka2017 nevim odkud se znate ale pozor taky na to aby vas zen nemel vic a kazde neco nesliboval..zdravy vztah ma pokracovat a smerovat ke spilecnemu souziti - bud nabidne bydleni on vam a nebo ty jemu....a urcite kdyz odmitne tak neco v tom bude....

sisinka2017
autor
11. kvě 2016

@shine2015 tak vic zen nema. Spis nedokaze resit slozitejsi veci ikdyz v pismenkach ano. Podle me se hodne boji o pohodli co ma doma..spanek do 10..tv kdy chce..🙂

micaella23
11. kvě 2016

Jde o to jak spolecne ziji, ma svoje patro, nebo v byte ma stale ,,pokojicek,, stara se o sve jidlo, pradlo, uklid sam, nebo mu pomaha stara mama.. Jako chapu ze lide v mladi jdou bydlet jinam a pak jdou pomoci rodicum na stari.. Jde o to jak to mel ten tvuj ,,mamanek,, pokud ti to s nim vyhovuje chodit an rande, kaficka atd, tak fine ale bude dobry i jako tatinek? To jsou 2 ruzne role...

maxinkaa
11. kvě 2016

Nikdy bych už nešla do společného bydlení s rodiči!!!!!!

shine2015
11. kvě 2016

@sisinka2017 to na 100% nikdy nevis....

sisinka2017
autor
11. kvě 2016

@micaella23 maji jen 2pokoje. Takze ve velkem nezije. Obcas rika ze vysava ale hlavne porad neco na zahrade a dome. No asi to fakt bude mamanek. Ikdyz vetsi vztah ma k otci. A holky....mamanci pusobi napr psi psani apod jako schopni a rozhodni ale zive je tomu naopak?

sisinka2017
autor
11. kvě 2016

@maxinkaa taky to nechapu. Jako pomahat ano ale mit to svoje zazemi

maxinkaa
12. kvě 2016

@sisinka2017 my bohužel bydlíme v dvougeneračním domku a už nikdy a doufám, že to nebude napořád!

sisinka2017
autor
12. kvě 2016

@maxinkaa tak at to tam vydrzis nez neco snad vymyslite.

japona
12. kvě 2016

@sisinka2017 Nabídněte mu spolecne bydlení u vás a uvidíte..
1) bude rád, že může být s vámi,
2) bude se kroutit jako had a hledat výmluvy, aby s vámi byt nemusel..