Společné trvalé bydliště až po narození dítěte. Vadí to?

vendeta
6. led 2008

ahoj, můžete mi poradit. Bydlíme s manželem v podnájmu. V záři se budeme stěhovat do svého nověho baráčku. Každý máme trvalé bydliště jinde, já 400 km odsud u rodičů. Trvalé si budeme dělat až v novém na podzim. Mimi se narodí v dubnu. Máte někdo zkušenost s tím že máte bydliště jinde?
Bude to vadit, kvuli miminku, uřady atd?diky za rady

lendy1
6. led 2008
haluskacz
6. led 2008

vendeto,

mimi bude mit trvale bydliste automaticky tam, co ty. Kdyz se prehlasite, nahlasis i dite na mistnim urade a oni to prevedou. S tim nejsou zadne problemy.

vendeta
autor
6. led 2008

no mě šlo o to, že než se nastěhzjeme do vlastniho tak bude mit mimi bydlitě tam kde ja, tzn 400km daleko. Ajestli to nebude vadit když je to tak daleko, budu tam muset hned po porodu jet? Nevite někdo?

morusa
6. led 2008

Hned po porodu určitě nikam jezdit nemusíš, sice porodné si musíš vyřídit v místě trvalého bydliště, ale určitě se dá spoustu věcí zařídit díky plné moci, můžeš ji dát jednomu z rodičů a oni už to za tebe vyplní a podepíší. 😉

berunda
7. led 2008

ahoj, já mám podobný problém. Ale než se mimčo narodí tak chceme mít trvalé bydliště všichni tři stejné at pak nemusíme jezdit po uřádech daleko...

ticianka
7. led 2008

holky muzu se taky zeptat, jestli musim na pojistovnu, kdyz menim trvale bydliste, nebo to staci nahlasit na mestskem urade?prip. kde jeste se to ma oznamit (krome lekare)diky!