Společný účet manželů, u jaké banky je to nejlepší?

dakotka
17. zář 2015

Maminky, mám na vás otázku. Chtěli bychom s manželem založit jeden společný účet a přitom si nechat i každý svůj osobní. Představu mám asi takovou, že na společný účet budou chodit penízky z příjmů a na osobní si budeme každý měsíc posílat např 1000 nebo 2000 na osobní útratu. Ke společnému by měl každý z nás svou kartu, aby mohl platit za klasické nákupy. Maminky, které to máte podobně zařízení, mohli byste mi poradit, u jaké banky je to nejlepší? Případně u jaké to máte vy? 🙂 Máme své osobní účty u mbanku, takže tam to provést takhle nemužeme 🙂

mooncaa
18. zář 2015

@dakotka A není to poněkud zbytečně složité řešení? Proč nemít teda jen jeden společný účet a i z něj si to kapesné hradit každý pro sebe. Nebo si tu tisícovku pro každého vybrat hotově, nebo naopak pokud chcete spořit každý extra, tak mít nějaký lépe úročený účet.
Ono pokud je měsíčně malý pohyb na účtu (málo se platí kartou), tak snad i u mBank pak naskakují poplatky.
My máme jeden společný účet právě u mBank.
Nějak si nedovedu představit, že v obchodě z velkého rodinného nákupu na páse oddělím např. 2 čokoládové tyčinky a ty zaplatím zvlášť jinou kartou, že ty teda jsou z mého kapesného.

blanka.k
18. zář 2015

@dakotka u Fia to jde, že jsou 2 karty ke každému účtu a manželka se napíše jako nějaký "spoluvlastník" 😉 Máme tam 1 společný a pak ve 3 dalších bankách další (každý svůj) a pohoda, v dnešní době se dá vybírat, aby to bylo bez poplatků (já jsem spokojená právě s Mbank)

dakotka
autor
18. zář 2015

moncaa: nevim jestli zbytečne, snazime se vymyslet neco, co by nam vyhovovalo 🙂 a to neni o jidle ale spis o tom ze manzel rad utraci za ruzny pc doplnky a doplnky k telefonu a proste kompletne za elektro a ja si penizky radsi sporim a jedu pak napr na vikend s kamoskama pryc 🙂 takhle bychom si kazdy na svuj poslali sve a hospodarili a pritom na jidlo a nase spolecne vydaje meli spolecny ucet 🙂 a sporit si doma jako davat si kazdy bokem do kapsy je blbe protoze to zas musis doma nechavat nekde v kasicce a kdyz koupis neco pres net tak je zas problem jak to resit 🙂

dakotka
autor
18. zář 2015

Blanka.K a u te fia platite nejake mesivni poplatky? 🙂 za vedeni nebo tak? 🙂

blanka.k
18. zář 2015

@dakotka pokud vím, tak se nic neplatilo, jen třeba pokud byl limit třeba 50.000 měsíčně, tak samozřejmě se to dělilo na 2 karty, na každou 25.000 atd.... Já se přiznám, že ten účet fakt nevyužívám, teď s dítětem ho nějak nevyužíváme ani jeden, ale kdyby se tam něco platilo, tak by ho manžel zrušil.... My jsem oba už takto už prošli každý cca 5 bankama...jak se začalo platit , tak šup k jiné :D

dakotka
autor
18. zář 2015

blanka.k :D ja mam mbank jako prvni babku a doted jsem u ni 🙂 nanzel k ni pred svatbou take presel, ale ten spolecny uz tam udelat nemuzem 🙂 mrknu na tu fio banku co nam predvede 🙂

blanka.k
18. zář 2015

@dakotka Zkus kouknout, my to tam máme už 7 let, tak kdo ví, co nabízí teď... Využívám to na převody do/ze SR....ty mají zdarma pro majitele českého účtu, což občas vvyužívám při nákupu/prodeji na bazárcích 🙂

kytka12
18. zář 2015

My to máme stejně tři účty jeden společný na domácnost, jídlo, fond oprav apod. a pak každý zvlášť na placení koníčků, životních pojištění apod. Máme zatím Českou spořitelnu, ale ráda bych přešla jinam. Chci svůj účet zrušit na nechat jen společný, ale abychom byli oba vlastníci účtu ne jako je to u ČS jeden vlastník druhý disponent.

maagda
18. zář 2015

Taky jsme chtěli společný účet ale co nás od toho odradilo bylo to, že je to vždy napsané jen na jednu osobu ale vy jste jako spoluvlastník, ale pokud by vlastník účtu zemřel tak nemáte přístup k penězům až po proběhnutí dědického řízení. Tak jsme si každý nechal jen svůj. Z manželův používáme jako společný mám k němu přístup ale můj je udělaný jako záložní, kde je celá má výplata a pak ji převádím na konci měsíce na spořící.

dakotka
autor
18. zář 2015

magdaa no ono prave dnes uz nabizi nektere banky jako napr mbank ze mate ucet spolecny a mate uplne stejna prava neni to jako disponent a majitel ale jste spolumajitele a prave i napr pri umrti a tak to maji osetreno, hledala jsem info ruzne po netu a nasla prave ze to v cr uz takhle maji tri banky 🙂

dakotka
autor
18. zář 2015

kytka12 a mit tri ucty vam nevyhovovalo proc jestli se muzu zeptat? 🙂

zhuska
18. zář 2015

@dakotka a ktere banky to tak maji? Ze jste vlastniky oba

tomici
18. zář 2015

@dakotka My máme společný u české spořitelny - teda přítel je vlastník a já disponent, každý máme přístup a i kartu - z něj se platí veškeré platby (nájem, splátky, paušály, pojistky a pak já mám KB, kde mi chodí rodičák. Nově jsem si ale založila u Airbank a tam spolu s osobním i spořící. KB už skoro nevyužívám, takže rodičák přeposílám rovnou na airbank a z těch peněz se platí nákupy. Na spořícím máme asi 4 virtuální obálky - jedna pro syna, jedna pro mě, jedna pro přítele a vzhledem k tomu, že se vblíží vánoce, tak jeden na dárky a měsíčně posíláme penízky. Mě se strašně špatně orientovalo v jednom účtu, ptž jsem nevěděla, kolik můžu měsíčně max utratit, tak proto to máme vyřešeno takhle 🙂 Jeden je na placení závazků, druhý na jídlo + útraty a když se zadaří tak zbytek šoupnout na spořák 🙂

im4fun
18. zář 2015

@dakotka my mame kazdy svuj ucet bezny, svuj sporici no a pak mame jeden spolecny. Ten mame u Citibank protoze ta jedina nam nabidla kombinaci vic faktoru najednou-balik 3 uctu (1 bezny, 1 sporici s vyhodnym urokem a 1ucet cizomenovy), zadne poplatky, oba majitele maji stejna prava (nikoliv jako majitel a disponent). Celkem mame teda 8 uctu, z toho spolecne ty tri u citi a jen teda podotykam, ze nam to max. vyhovuje a nevidim v tom zadnou nevyhodu-poplatky neplatime nikde.
Jinak teda Citi pro spolecny ucet vyzaduje vztah manzel-manzelka. Ale aspon je tam osetreno hodne veci napr.pro pripad umrti, rozvodu apod. Takze za me nejlepsi produkt tohoto typu u nas

ani_p
18. zář 2015

My jsme u Airbank - jako majitel je vedený partner, ale mám k účtu veškerá disponibilní práva. Dvě karty k účtu zdarma, za vedení nic neplatíme, odchozí i příchozí platby zdarma. Jediné, co se platí jsou výběry z cizích bankomatů - pokud vybíráte hodně, dá se to vyřešit jejich velkým tarifem, za 100 kč měsíčně a výběry jsou pak zdarma odkudkoliv.
Já mám u AB i soukromý účet a jsem maximálně spokojená, dobré úročení, výborný systém spořícího účtu...

dakotka
autor
18. zář 2015

zhuska - mrkni na tenhle článekhttp://www.novinky.cz/finance/305801-chcete-mit...

jinak všem moc děkuju za reakce! 🙂

vladka_b
20. říj 2015

@dakotka my máme každý svůj účet u Fio a společný máme u mBank, kde využíváme i spořící účty na kterých šetříme. Vlastě na ten mBankový účet posíláme oba určitou částku a to co nám zbyde je pro naší osobní potřebu. Já pak to co nevyužiju posílám na spořák a takhle nám to vyhovuje 🙂

dakotka
autor
20. říj 2015

@vladka_b super super 🙂 my to nakonec vyresili a zridili si ucty u air bank 🙂 mame kazdy svuj vlastni a pak jeden spolecny plus otevren sporici kde jsme si vytvorili virtualni obalky na setreni penizek a zatim prvni mesic zkousime zda je nase predstava realna 🙂 🙂