Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

bika
3. črc 2009

Ahojte, máte niekto skúsenosť s autom Nissan primera 2,0 TDI? uvažujeme, že kúpime ojazdené... len zháňame info... či je dosť veľké - kufor na kočík a batožinu (2 dospelí a 2 deti)... vďaka

ukmima
5. črc 2009

odporucam octaviu combi....urcite Vam posluzi...my sme iez dvaja dospely, dve deti...a mame "polsky"velky kocik...a vojde v pohode...este aj nakup ma svoje miesto...

miroslava89
5. črc 2009

"my" mame Audi A4 avant.. auto je dost velke a priestranne tak dufam ze sa mi take bude pripadat aj ked budeme mat miminka🙂

krasuliak
8. srp 2009

kto ma ford C- MAX 😕

krasuliak
8. srp 2009

to nemate nikto auto?? ci Vas zeny to vobec nazaujima? 😅

saska.t
8. srp 2009

krasliak vyborne rodinne auta no ale ja som akasi vysadena na fordy ani neviem preco ale ta nova fiesta je uzasna hned by som ju brala 😀
my mame BMW 3 combi a je nam trom malo kedze mame aj 2 psy takze musime nosit hore truhlu aby sme sa pobalili ked ideme na SK 😠

krasuliak
8. srp 2009

no kazde nove auto je uz uzasne po facelifte 😀

saska.t
8. srp 2009

krasuliak - no stare modely fordu teda nic moc ale tie nove su naozaj krasne, no v dnesnej dobe su uz skoro vsetky auta krasne a aj spolahlive zavisi od toho kto je na aku znacku zamerany...

my teraz rozmyslame ze vymenime toto za VW caddy family life nie je sice pekne ale ma velky zadny priestor a tym padom by sme tam vsetko narvali takze pre nas bude zrejme velmi prakticky

ajala
8. srp 2009

clio grandtour je suuuper 😀

krasuliak
8. srp 2009

no ja sa rozhodujem medzi c-maxom a toyota corola versco ale manzelka nechceeee tu toyotu 😒 😒

saska.t
8. srp 2009

vyzorovo by som bola za C-Max ale ostatne urcite corola verso - som sa v nej vozila a fakt dobre a miesta kolko len chces ... 😀

nikanika28
8. srp 2009

krasuliak, my mame Ford focus a Toyotu a zvazujeme vymenit focus za C-max alebo S-max
Saska, vozila si sa aj vo forde? podla mna nema absolutne chybu..

nikanika28
8. srp 2009

a myslim, ze aj priestorovo je vacsi ford, hlavne su v zadu 3 samostatne sedacky, co je uplne super, ak su v zadu dve autosedacky, zmesti sa este jeden v pohode do zadu

nikanika28
8. srp 2009

ked tak nad tym rozmyslam, aj toyota ma tusim 3sedacky v zadu... 😅

leniciatko
8. srp 2009

my máme opel vectra combi,a je super. manžel je moc spokojný,a ja tiež.... miesta ako na lúke aj v kufri.. 😀

sirinka
9. srp 2009

krasuliak ja by som brala jednoznacne toyotu...je proste spolahliva. kamos mal C.max 1.6 benzin a dost sa kazilo a nakoniec aj v servise mu potvrdili, ze tieto motory nie su moc dobre...takze ked ford, tak s inym motorom asi...
ale ja by som aj tak brala radsej tu toyotu 😀

ma76
9. srp 2009

25O OOOkm ford a bez poruchy....každe auto je ine,jednoznane u mna ford,menila som len zamok na dverach.

sirinka
9. srp 2009

ma76 juj take auto potesi... 🙂

sylvar
10. srp 2009

my koupili teď Peugeot 307 v kombíku a jako oproti Hyundai Getz, co jsme měli předtím, opravdu velké rodinné auto 🙂

silvulienka
10. srp 2009

Ja by som dala neviem co za toyotu corolu verso ( pre nas cenovo nedostupna)...jazdila som na corole a super, hlavne spolahlive. Teraz mam multiplu. A som zase spokojna. Vela, vela miesta, totalna pohoda na cestovanie. Jazdila som aj na inych autach ale z tychto sa tesim najviac.

krasuliak
10. srp 2009

ja som rozhodnuty za ten ford c max ale uz ma zase laka mazda 5 je nadherna ale zase tlko do auta neinvestujem je to predsa len auto 😀

bambi09
10. srp 2009

my máme autobus 😀 😀 😀 teraz sme kúpili Kia Carnival 7-miestne,v kufri sa dá tancovať 😀 Felda kombi nám už bola malá 😀 😝

nikanika28
10. srp 2009

krasuliak, dobry vyber 😉

nikanika28
10. srp 2009

ale aj taky s-max nieje na zahodenie 😅 😅

krasuliak
10. srp 2009

s max je uz velkyy pre nas ale sak keby mi ho niekto daruje nenahnevam sa 😅

sirinka
10. srp 2009

krasuliak a aky motor do toho?
ja mam tourana...milujem ho 😀

krasuliak
10. srp 2009

aspon 1,8 ale 2,0 potesi viac hladam nieco na nete ale asi to kupim vonku

sirinka
10. srp 2009

krasuliak tak treba...nech mate dobru kupu 😉

bambi09
10. srp 2009

sirinka,Tourana sme dlho kľadali a nenašli taký za dobrú cenu v dobrom stave,tak sme prehodili výhybku 😅 😅
krasuliak,odporúčam kúpiť vonku,len na papiere budeš čakať u nás potom do 40 dní 😝 😝 😝 aj my ešte čakáme,ale tento týždeň by to už malo byť 😝 😝 😠

krasuliak
10. srp 2009

a da sa jazdit s autom ked ho doveziem z vonku doma po kedy vybavim znacky?? ci asi zajdem po odpoved na ine forum ? 😅