Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

andrejka1974
20. zář 2011

@sirinka jednu mame celu velku vsak mala je dost mala na svoj vek ona meria len 86 cm tak ma este sedacku so vsetkymi zabranami priputana je este tym svojim patbodovym pasom 🙂

lucinocka
20. zář 2011

kupili sme kiu sportage a sme velmi spokojni🙂

andrejo
3. říj 2011

@sirinka ten fiat sa uz asi 2-3 roky predava na SK pod znackou Dodge Journey od ktoreho je ten Fiat vlastne odvodeny. tusim teraz sa ma zacat rusit predaj Dodge modelu a v EU sa predavat bude asi len Fiat.

andrejo
3. říj 2011

@sirinka no neviem ako avensis ale do vacsiny osobnych aut das 3 sedacky vedla seba. Aspon ja ked ich dam do MB B triedy Roemer kidfix, v strede King plus, a zase Kidfix. Idealne vsak hladat auto co ma 3 samostatne sedadla vzadu co su vacsinou MPV ako Scenic a podobne.

sirinka
3. říj 2011

@andrejo vazne do vacsiny aut sa zmestia tri sedacky vedla seba? lebo do volva V70 ani do octavky sme my nase tri sedacky nedokazali dat...to ma romer vajicko, romer lord a recaro monza isofix....

bubelko
3. říj 2011

@andrejo @sirinka do avensisu (ani do noveho) sa 3 sedacky nezmestia. uz 2 sedacky a jeden dospely - ak nie je zrovna velkost oblecenia 38, su problem 😖

juliagregor
3. říj 2011

3 sedačky vedla seba riešime často v teme (dvojičky a viacpočetné rodiny) a 3 sedačky sa vmestia aj do Felicie 😀 , neverila som, kým som nevidela 😎
záleží velmi od druhu sedačky, najlepšie, ked su rozne vedla seba a dokážu "zapadnúť" do seba...hlavne 9-18 kg maju vysoku základnu a pod ne sa zmestia zase 9-36 kilov a samozrejme od tvarovania sedadiel v aute...treba skúšať 😎

andrejo
3. říj 2011

no neviem ale my sme dali do auta tie 3. Akurat treba vediet ako. 1x 18-36kg ; 1x 9-18kg; 1x 18-36kg. Tak ako pise @juliagregor tie 9-18kg maju vyssiu zakladnu takze sa vojde do stredu a po bokoch 18-36kg s opierkami na ruky ktore su nizsie ako zacina ta sedacka v strede.
@sirinka ja nepisem ze das tie sedacky do isofixu. my sme ich nemali v isofixe. No a neviem ako to riesite vy ale pri volvo V70 by som auto kupoval s integrovanou sedackou vzadu a tam sa ti do stredu potom vpohode vojde sedacka.
No an druhej strane my sme riesili pri kupe auta viacero otazok a toto bola jedna z nich. Videl som v tom modeli auta 3 sedacky tak to zahralo ako +.

andrejo
3. říj 2011

@bubelko avensis by nemal mat problem s 3 sedackami samozrejme zalezi od toho akych. dalsia vec je ze samozrejme nemozes mat sedacky v isofixe ked ich tam chces dat. Preto ako pisem je idealne mat auto s 3 samostatnymi sedadlami a mas to pohodlne.

bubelko
3. říj 2011

@andrejo momentalne mam avensis - 3 som tam nedostala. mala som vajicko maxi-cosi (bez isofixu), romer duo plus (je sice na isofix, ale bola mimo) a tu tretiu som tam nedostala. muz musel chodit druhym autom, ked sme isli vsetci (bola u nas svagrina, s muzom a synom). este podsedak ako tak. a hovorim - ked su tam 2 sedacky - teraz mam romer duo plus a romer (nad 18kg) a zmesti sa tam ledva moja stihla svokra medzi ne - ked su mimo isofixu. ale je mozne, ze zalezi od sedaciek 😉 ona ta toyota je dost uzka, ale zato dlha 🙂

andrejo
4. říj 2011

@bubelko no my sme mali vajco na zakladni a kedze ta bola vyssia tak sa to zmestilo. vajce je sirsie ako ta zakladna tak isto ako aj sedacka 9-18. Ked mam tu v strede tak po bokoch pasom uchytim 2 sedacky.

Avensis ma sirku 1508mm interier. Ja mam v Becku sirku 1446mm. Samozrejme neviem kolko presne ma Avensis vzadu ale podla mna ma aspon ten rozmer co Becko.
Ako som pisal zalezi od toho ako a kam davas sedacky. My nikdy nedavame sedacky po krajoch ked ide vzadu dospely. Vzdy dame 2 vedla seba a dospely tak sedi pri devrach a ma viac miesta kedze moze vyuzit aj priestor co je vo dverach co ked tam je sedacka je nevyuzite.

sirinka
4. říj 2011

@andrejo no my mame isofixovu iba tu najvacsiu, pride mi to bezpecnejsie, ked je zachytena tymto sposobom, kedze nema ine uchytene k autu.
tie integrovane volvo sedacky su skutocne len take nudzove, nemaju ziadnu bocnu ochranu, takze sme sa zhodli s mm na tom, ze tak ci tak budeme pouzivat normalnu velku sedacku.
my riesime auto najme z toho hladiska, aby sa nam tam zmestili akekolvek tri sedacky, proste aby sme neboli obmedzeni velkostou auta a mohli vybrat sedacky take, ktore podla nas splnaju vsetky bezpecnostne prvky...
takze ked raz janulka vyrastie z vajicka, zrejme uz budeme jazdit iba na tourane....pokial ho nevymenime...🙂
napr za toto http://www.jeep.sk/?sec=commander ??? 😅
my by sme chceli vacsie auto, 7 miestne a zaroven s velkym kufrom....raz

bubelko
4. říj 2011

@andrejo mozem to skusit. akurat ten stredny pas v avensise je dost kratky a tesny - aspon v tej starej verzii. 😉 vajicko som nemala na zakladni, len klasicke. teraz mam romer bez zakladne a starsi je uchyteny uz 3-bodovym pasom. ale aj tak je to siroka sedacka 😖 ale ako vravim, skusim sa s tym pohrat - dik za tip 😉

meganik
4. říj 2011

@andrejo zdravim, chcela by som sa opytat, co hovoris na ford c-max - ma nejake nedostatky, na ktore by bolo dobre prihliadnut? chceli by sme kupit rodinne auto pre beznu 4 clennu rodinu (nic extra velke), po tazkej uvahe benzin (z dovodu, ze budeme jazdit prevazne po Ba, dieslak sme nemali a prevazili v nasom pripade informacie proti), max. tak 2-3 roky stare. Do kolko tis. km je mozne povedat, ze autom bolo normalne jazdene (vzhladom na roky)?
momentalne mame toyotu corollu verso, je to pohodove priestranne auto, ale chcelo by to mladsie a cenovo je prijatelnejsi ford.
vdaka 😉 🙂

andrejo
4. říj 2011

@meganik Ford Cmax je nieco pdobne ako to co mate teraz akurat ze mne pripada to auto este mensie ako verso. myslim ze benzinovym motorom tam moc skody nenarobite. Ja by som sa pri 1,6tke mozno pozrel po vykonnejsom motore ten ma variabilne casovanie ventilov co znamena ze z toho objemu ma vacsi vykon ale aj nizsiu spotrebu (1,6 85KW/115k) co moze pomoct pri predbiehani s nalozenym autom. To vsak neznamena ze ostatne benzinove motory niesu dobre. Co si odsleduj je oznacenie C-max. Ak najdes Focus C-max tak to je model ktory bud ma prelepeny napis alebo je to auto z roku 2007 dovtedy sa vyrabal. C-max sa vyraba od 2007 do 2011 a teraz prisiel novy model. Ak by som mal vyberat tak hladam hlavne model (vybava) Ghia a potom Titanium X a podobne specialne modely.
Co sa tyka km tak to nieje prehnane smerodajny udaj. Km sa na Slovensku upravuju jedna radost takze idealne je pozerat sa na ine veci. Ak je auto kupene na SK pripadne aj v zahranici a ma servisnu knizku tak je to fajn. Idealne vypytat si VIN cislo a zastavit sa vo Forde servise zistit co na aute bolo robene. Ja osobne posudzujem auto podla stavu a doveryhodnost km ti aspon ako tak naznaci servisna knizka. Ak je tam posledna navsteva pred rokom a odvtedy ma nabehanych 20.000km tak sa treba opytat ze preco nebolo v servise po 15.000km. Pozret sa ako velmi je opotrebovana (osuchana) radiaca paka, pedale a volant.
Jednu dolezitu vec ale hovorim kazdemu kto kupuje ojazdene auto. Nekupuj nikdy za plnu sumu co mas. nechaj na uvodny servis cca 1000-2000€. Mozno tolko nebude treba ale odporucam ak nieje o tom zaznam v servise priamo tak vymenit vsetky naplne (olej prevodovky, olej motorovy a podobne). Je to investicia ktora nemusi byt nutna ale ked to urobite na zaciatku budete mat na dalsich xy km pokoj.

meganik
4. říj 2011

@andrejo vdaka za rozsiahlu odpoved 😉 uvidime, co sa zadari, kedze benzinovych c maxov je prekliate malo, ak nejaky je, tak mu prinajmensom chybaju 4 elektr. okna vo vybave 😠

andrejo
5. říj 2011

@meganik no to je pravda ze benzinov je naozaj malo. Skusali ste pozerat aj nieco ine ako len C-Max? podobnych vanov je na trhu viac. No samozrejme dolezite je ci mate zabezpeceny servis pre danu znacku auta.

meganik
6. říj 2011

@andrejo ideme po c-maxe cisto na zaklade sympatii 🙂 co sa tyka servisu, tak mame pohodoveho vsestranneho servismana, kt. nam ford odporucal.

andrejo
6. říj 2011

@meganik no tak potom super. Mozno by sa oplatilo pozret ponuku v Nemecku.

meganik
6. říj 2011

@andrejo pozerame aj tam, ale je to na zabitie, bud nieje auto, ktore vyhovuje vybavou mm alebo mne ... chcelo by to kompromis.
Inak a teraz to bude otazka od veci co sa tyka nazvu tejto temy, ale citala som na mod. streche - chcete sa stahovat z rovinky do Ba - preco, ak sa mozem opytat? Lebo my zvazujeme kupu domu na ten smer - rovinka, dun. luznu prip. sa vazne pohravame este s myslienkou kupit dom v BA (ale starinu, kt. by trebalo upravit - len tie ceny 😝 )

andrejo
7. říj 2011

@meganik no napiste si co v aute musite mat a s tym zoznamom potom pracujte.

No a my sa nechceme stahovat z rovinky do BA ale pravdepodobne casom z bytu do domu (este nieje rozhodnute) Nieje to kvoli rovinke ta nam praveze vcelku vyhovuje. Je to ale o tom ze ak mam kupit dom tak ho kupim radsej v meste kde je aj vaci vyber starsich domov ako v rovinke. No a to je vsetko este v stadiu ze sledujem ponuky a ak nas nejaka oslovi tak pojdeme pozret.

kacenka3333
7. říj 2011

Prosím o radu 🙂 čo poviete na Ford galaxy? Potrebujem tam dat 3 autosedacky, kočík, a občas aj niekoho odviesť, preto toto 7 miestne. Diky 😉

babsiegirl
7. říj 2011

@kacenka3333 Musim rict, ze Ford si nemuzu vynachvalit. Uz mame treti Mondeo (letos jsme koupili nove) v combi a proste to auto zboznujeme. Odjakziva jsme tak nejako zustali verni fordu, spolehlive auta, manzel ma transita a to same.. Do Galaxy bych urcite sla, je to idealni rodinne auto, 7-mi mistne, takze na 3 autosedacky idealni, ekonomicke (hlavne v nafte). Vubec bych se nebala, i na udrzbu neni zas tak drahe. Nebo jeste S-Max, to je taky 7-mi mistne a sedacky se daji ruzne poprehazovat, slozit, atd.. Urcite doporucuju!

andrejo
7. říj 2011

@kacenka3333 3 sedacky do Galaxy v pohode. Skor by som sa pozeral na motoricku stranku a tam je to potom viac na uvazovanie ze ktory motor vziat. Ak budete kupovat diesel tak tie Ford bere 2,0TDCI od Peugeotu. 1,8 je vyroba Fordu avsak ten 2,0 je o nieco kulturnejsi a vykonnejsi. No u 2,0TDCI by som sa vyhol verzii s vykonom 96KW. Ten motor mal zopar problemov s tesnenim hlavy motora a podbne inak povedane radsej 103KW hladajte.
Tolko ak ide o nove alebo modely o 2006- ... ak ide o starsie tak tam je VW motor TDI a je viacmenej jedno ci kupite Sharan, Alhambru alebo Galaxy.

Urcite radsej Galaxy ako S-Max kedze v Galaxy mas dost miesta aj v 3tom rade. Ma vyssiu strechu a tym padom tam kocik das do 5 miestneho aj nezlozeny. Okrem toho rozmery co sa tyka vysky aj batozinoveho priestoru hovoria v prospech Galaxy.

meganik
7. říj 2011

@andrejo 😉 vdaka 😉

kacenka3333
7. říj 2011

@andrejo na nové nemáme , takže určite budeme kupovať jazdene chceli by sme take 1-2 ročné

pucik
8. říj 2011

ahojky , my potřebovali větší, aby se nám vešel kočár, nakonec jsme vybrali VW Passat Combi, taky jeté a jsme spokojení, jeli jsme na dovču se 4 letým a 1 rok strým a vešlo se nám včetně golfek vše a ještě bysme něco navíc pobrali, Oba mají sedačky vzadu a já se ještě vešla mezi ně (jsou to dálkoví zvraceči) a že nejsem žádný ať vyberete dobře 🙂 😉

andrejo
10. říj 2011

@kacenka3333 1-2 rocne tak ako som pisal 96KW sa vyhnite. Ak vam bude stacit 1,8TDCI tak si zistite ci ma FAP filter. Myslim ze ten motor by nemal mat. No a to je celkom slusna polozka pri servise (do 1000€ vyssie).
Drzim palce pri vybere!

kacenka3333
11. říj 2011

@andrejo diky

andrejo
13. říj 2011

@kacenka3333 potom sa pridi sem pochvalit ;)