Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

tilly
24. bře 2008

nooo, ja by som pridala tiež jednu skúsenosť, môj muž si dosť všíma autá - taxíky... sú to asi najopotrebovávanejšíe autá, musia mať malú spotrebu (aby si taxikár čo najviac zarobil), veľký priestor a musia byť spoľahlivé a musia sa čo najmenej kaziť, tak si všímaj taxíky a uvidíš 😀 😀 😀 😀

ale nie, zhrnula by som to asi takto
jednoznačne by som nešla do francúzkeho auta, môj otec má peugeot, nemá najazdených ani 100000 km a je to otrasné auto, zo začiatku bolo vkuse v záručnom servise, potom to takto vzdal a niektoré kontrolky si skrátka nevšíma, lebo mu vždy zobrali auto na celý deň a potom mu povedali, že nech si to nevšíma, že to tie kontrolky niekedy tak svietia 😠 😀
renaulta mala jedna moja známa, tiež ho mala stále pokazené...
ja som mala malého citroena, ale starší model a ten bol bez problému, menila som na ňom len tie veci, čo sa bežne menia - olej, kvapaliny a pod... teraz ho majú kamoškini rodičia a tiež s ním ešte nemali problém...

najspoľahlivejšími autami by mali byť japonci, nemám to osobne overené

ale ešte jednu skúsenosť pridám

naša OCTAVIA má najazdených 485000 km, takže skoro pol miliona, má 6,5 roka, 5 nocí v týždni jazdí ako taxi, 7 dní v týždni vozí veci na stavbu (už druhú) a to auto nemá problém... okrem toho, že sa tam menia nutné kvapaliny, je tam pokazené nejaké čidlo na automatickej klíme (ale muž hovoril, že si to vie opraviť sám, len na to nie je čas), spojka sa menila tuším pri 350000 km... okrem toho to auto niekoľkokrát (tak 4 roky po sebe, dva trí krát za leto) ťahalo do chorvátska a späť loď... skrátka celý čas bolo to auto pod nenormálnou záťažou, niekoľkonásobne si na seba zarobilo, okrem toho nás v pohode vozí, aj keď ja už radšej používam svoje nové, bezpečné, hlavne čisté a naleštené autíčko, naša oktavka si na seba stále zarába a úžasne slúži, neviem, ktoré auto by toto všetko dokázalo... na budúci rok, možno už tento si bude muž kupovať nové auto a bude to zas oktávia 😉

takže ja odporúčam jednoznačne oktavku...

tilly
24. bře 2008

jaj a máme 1,9 TDi, spotreba do 4 l so zapnutou klímou a predbiehanie je pohodičkaaa

janah.
24. bře 2008

Tilly, to je úžasná spotřeba, jen by mne zajímalo, jak rychle jezdíte. My se pod 6 nedostaneme.
Mimochodem dneska v TV zprávách - nejkradenější auta v ČR - octavia, WV Passat 😖

janah.
24. bře 2008

Jsem zapomněla, máme také 1,9 TDi ...

mery.luu
24. bře 2008

Ahojky ,
my uvažujeme o koupi citroen xsara picaso, já jsem se do tohoto autíčka zamilovala. Ikdyž se manžel nejdříve na něj 2x nadšeně netvářil, tak sám zjistil, že je to prej dobrý autíčko. Uvažujeme o dýzlu 1,6, r.v. od 2004-2005. V tomto provedení prej žere nejméně.

Nemáte někdo s tímto autem zkušenosti?? Recenze má docela dobré...

anjelinka
24. bře 2008

my sme si kupili peugeot 306 combi, pouzivany uz, ale zatial sme spokojni....

az na velky piatok, kedy nam niekto na parkovisku rozbil zadne sklo ☹ 😒 😠

pezincanka
24. bře 2008

Janah, nehovorim, ze Octavia je zle auto, ale preboha ako v nom planujete cestovat s 3 detmi? Avobec, autosedacky su v tom aute uplne odveci. vy ste si take nic nevsimli? A mate kombi?

zadnicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fersaj
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vrana
24. bře 2008

Tak přidám i našeho "broučka". Ford Galaxy, 1,9 TDI, je to opravdu hodně velké auto, ale taky hodně spolehlivé a pohodlné auto a spotřeba není nijak šílená (můj rekord je průměrná spotřeba 4,7).

llucinka
24. bře 2008

Tilly: Řekla bych, že Tvůj příspěvek je hodně zavádějící. Jak můžeš napsat, že francouzská auta jsou nespolehlivá??? Tys jich vlastnila a zloušela tolik, abys to mohla soudit??? Já teda znám zase hodně lidí, co nadávají na Octavie. Např. to co píše Penzicanka je téměř pravda, i když v Octavii II je toho místa vzadu o hodně víc. To se prostě takhle srovnávat nedá, vyrobí se sto aut a to sté první prostě může být kazové. A až si třeba koupíte další Octavii, takové štěstí mít nemusíte. I když to samozřejmě nepřeji 😉
Nezastávám se a ani nekritizuji jiná auta. Problém u auta Tvého otce je hlavně ten, že si neměl v servisu přebrat auto, které nebylo opravené a neměl se spokojit s takovouto odpovědí, že to tak prostě dělá.

Ono u ojetého auta, hlavně kupovaného u nás, je hodně problémů. Naše cesty jsou v katastrofálním stavu, např. o D1 ani nemluvě. Nikdy bych si auto u nás nekoupila. Např. auta dovezené z Itálie (a že jsem jich teda viděla dost) jsou v úplně jiném stavu. Hlavním důvodem je fakt, že se v Itálii nesolí cesty tak jak je tomu u nás. Takové auta jsou bez koroze. V dalším případě jsou pořizovací ceny (u ceny auta cca kolem 200.000) asi o 30.000 - 50.000 menší. Osobně vyzkoušené.
Všechny problémy na silnicích u nás se na tom autu podepíšou.

llucinka
24. bře 2008

JANI: Pokud si budete kupovat auto ojeté, nekupujte to, které bylo vyrobené v prvním roce výroby. Nejsou tady vychytané chyby, vždycky bych koupila až min. další rok výroby. Takže např. Octavii II až s r.v. 2006.

Odpočet DPH jak už tu psalo víc lidí, je super věc, ale fakt jen pro toho, kdo má možnost. 😉

U novějších aut už tak hodně není poznat rozdíl mezi benzínem a dieslem, co se týče spotřeby, šla bych radši do dieslu, i když je nafta dražší. Nicméně, cenově se ty auta už taky vyrovnají. Dneska už moc neplatí to, že se u dieslových motorů musí měnit více součástek. Jasně, pokud uvažujete o novějším autě, ne třeba víc jak 5 let starém 😉

Když už si nějaké auto vyberete, běžte si ho vyzkoušet ne jednou, ale aspoň třikrát. A ne pouze to, co máte vybrané, ale i další a další kousky. To, co se neprojeví na Tvém zvoleném voze, se může objevit na jiném a na Tvém až později. Hlavně si vyzkoušejte obě sedadla, pokud oba řídíte, tzn. řidiče i spolujezdce. Co může vyhovovat jenomu, nemusí vyhovovat druhému 😉

Je samozřejmě mnoho dalších a dalších rad, co bych mohla napsat, ale to by bylo na dlouho... 😉

llucinka
24. bře 2008

PENZICANKA: Určitě věřím tomu, že Peugeot Partner je prostorný, ale obávám se, že ne každá rodina chce jezdit v "dodávce" jen kvůli toho, aby nemusela skládat kočárek. Konkrétně u mě je složení nebo rozložení kočárku otázkou asi 30 vteřin. 😉

pezincanka
25. bře 2008

LLucinka, kazdemu podla jeho gusta 😉 ANi mne to netrva dlhsie, ale ma to nebavi. Davat dole vanicku, zlozit podvozok a este pretym odopnut tasku. Mam este hlboky kocik. A hlavne, ako som pisala, vzadu sa velmi dorbre sedi trom, aj autosedackam. No, nebudem dalej komentovat. Skusenosti s inymi autami ako Octaqviou I a II, Renault Kango a Peugeot Partner nemam. Ja to ale nepokladam za dodavku, vyborne sa do neho nastupuje, ked som bola tehotna, nevedela som si to vynachvalit. Klasicke auto nam uz s manzekom vobec nevyhovuje soferovat, je to velmi nizko posadene. Tu das len nohy dole a vystupujes. (Ja som vysoka postava, takze mozno aj preto 178cm). Do Octavie a inych klasickych aut skratka zapadnes niekde dole.

llucinka
25. bře 2008

penzicanka: Jasně, rozumím... Ono každý si zvykne na svoje autíčko a pokud najde to, co mu vyhovuje, tak pak hledá zase něco podobného. Mě se třeba Octavie moc líbí, tak II, ale přijde mi, že to auto je zbytečně předražené na to, že je to Škodovka. 😉 Počítali jsme si ho v konfigurátoru a vyšlo nás na 700.000,-, to mi přijde fakt strašně moc.
Hodně unešená jsem ze Subaru Outback (i recenze jsem četla hodně dobré), ale ojeté je pohybuje okolo 500.000,- a na to jaksi nemáme 😒 🙂

Je fakt, že v takových větších autech se člověk cítí bezpečněji. Třeba jsem zkoušela BWX X5 a to bylo teda pošušňáníčko, ale ta spotřeba!!!! 😝

llucinka
25. bře 2008

Omlouvám se, chtěla jsem napsat BMW X5 😅

kristi
25. bře 2008

pezicanka: tak to jsem si teda nevsimla, ze by se dozadu nedala dat autosedacka, nam teda uplne v pohode. A sedet se vzadu da taky dobre, nemame fakt jedinej problem. 😕

llucinka
25. bře 2008

kristi: A vy máte II?

kristi
25. bře 2008

jo, ani ne rok starou

pezincanka
25. bře 2008

Kristi, to sa ti cudujem. Vajicko este ako tak. Ale dcerka ma podsedak, a ten vobec ale vobec nesedi. ma vzadu este 5cm fugu, lebo to zadne sedadlo je take tvarovane, ze je uplne vzadu take uzke, ze nedosadne az dozadu. Malej sa potom zle sedi a tlaci ju to. A ked tam dam vajicko, do stredu ten podsedak (vobec uz v Octavii nesnivam o autosedacke, co mame do 36kg) tak to jednoducho trci az do miesta tretieho sediaceho a ja som tam ako pripecenec v jednom krci celu cestu. Esteze chalupa je do 100km, dalej by som to uz nevydrzala.

A este jedno ma teraz v sprche napadlo. Ono nie je problem ani tam poskladat kocik. Ved to by bolo OK. Ale ked ho poskladam do maminej Octavie kombi II. tak sa tam uz takmer nic viac nezmesti. Preto sme na chalupe rieslii radsej druhy kocik, lebo tam s deckami chodim spolu s mojimi rodicmi. Nebudem sa rozpisovat, vsetky predsa poznate, co vsetko treba brat psi detoch co i len na 2-3 dni + jedlo.......

jajdulak
25. bře 2008

Zdravim maminy i s miminy. Doufam ze vam nebude vadit jeden chlapsky nazor (to maji asi jenom cervencovky 07, chlapa plnohodnotneho clena, co 😝 )

My ted mame kratkou felinu a proto jsme se taky shaneli po nejakem kombiku. Chvilu jsme uvazovali nad novou Fabkou kombi, ale pak me upoutal bilboard na Kiu Ceed SW!!
Auto z nizsi stredni tridy, ale za cenu "malych vozu" s par doplnky. Mista habadej i na zadnich sedadlech, zavazadlovy prostor jak krava. Nadchlo me reseni otevirani 5. dveri - panty jsou posunute kousek do strechy, takze se "kufr" otevira spis nahoru, nez dozadu za auto (idealka treba u hypermarketu, kde obcas neni moc mista). Jinak nakladova hrana pekne nizoucko a obecne se do kufru velice dobre dostava.
V nabidce jsou benziny 1.4 a 1.6 a diesel 1.6. Naftu jsem zamitl - 1) 60 tis. navic, 2) obcas je treba se dopravit jenom par set metru k tchanovcum a podobne a na to naftak neni staveny. Nakonec jsem zvoli 1,4 (o 30 tis. min nez 1.6) a radeji jsem vzal vyssi vybavu. Dle recenzi i prodejce je vykon 1.6 ne tak moc znatelny a za 30 tisic urcite nestoji. Mel jsem predvadecku v 1.4 a nutno priznat, ze to krasne taha a jen me to utvrdilo v me volbe.
Jinak co se tyka Janou zminovane 7-mi lete zaruky : Standard je na 2 roky, pokud dodrzujes predepsane garancni prohlidky, tak se ti prodlouzi az na tech 7 let nebo do 150 tis. kilometru.
Cena SW v zakladu je 370 tis. (jen pro srovnani, na tuhle cenu se dostanete s Fabii kombi, verze Ambient s 1,4 motorem a vybava bude jeste porad chudsi).

Prostorove jeto auto srovnatelne s Octavii, jen cena je vyrazne nizsi.

kristi
25. bře 2008

pezincanka: ja mam autosedacku 9-36 kg a fakt je tam v pohode, mozna mame jine sedacky, protoze mame RS a to jsou trosku tvrdsi a mozna i jinak tvarovane, to nedokazu posoudit.
Mam golfky,ty se mi vejdou v pohode do kufru a misto tam je i na jine veci. Ale take mam druhy kocarek u tchyne, prece jen se mi ho nechce porad tahat s sebou.

jajdulak, dobra volba myslim.. 😉

katharin
25. bře 2008

Ahoj,i já musím napsat naši zkušenost s autem.Sme tříčlenná rodina,kde Lukáškovi to je náš syn je 9měsíců.Manžel dělá v autobazaru,takže sme měli možnost jezdit s více auty.A řeknu velmi upřímně,že obdivuji vícečlenné rodiny co jezdí osobákem.My když poberem všechny pro nás tak nepostradatelné věci když někam jedem,tak máme auto plné.Proto sme si pořídili myslím to nejideálnější rodinné auto.VW Multivan.Je to sice napohled dodávka,ale po nakouknutí dovnitř pochopíte veškeré výhody-a že jich není málo.Třeba žádné složité skládání a rozkládání kočárku,je to 7místné auto,tak můžete vzít i babičky na výlet,obsahuje malý rozkládací stolek,vepředu jsou dvě křesla a ten pohled jakoby zezhora je úžasný!V těch křeslech s opěradly je to báječný výhled,lepší posed než v obyváku u televize.A co so spotřeby týče?Vzhledem k tomu jaké má praktické využití,tak si myslím,že na2,5TDI je spotřeba do 8litrů celkem slušná.Jestli chcete napište email a může poslat nějaké foto pro představu.Jinak hodně štěstí při výberu.

llucinka
25. bře 2008

penzianko: No já nevím, ale brácha Octavii II má a v combi a poskládají tam ledacos, až se kolikrát divím, že se jim to tam vešlo. Navíc, oni měli kočárek, ze kterého se nedala sundat korbička, jenom složit podvozek a dali kčárek do auta bez problémů a místa ještě habaděj. Tak nevím... 😒

jajdulak: No tak já bych si Kiu v životě nekoupila, jedno z nejméně bezpečných aut vůbec. 😖 To samé chevík a podobně. A vůbec, je to Korea a to už o něčem svědčí. Ale každému sedí něco jiného. 😉

katharin
25. bře 2008

jo a to jsem zapoměla dodat,že dost často za sebou táhneme i vlek s autem na tu spotřebu,co jsem psala.

zdenka26
25. bře 2008

Tak já se o tom včera bavila s manžou,je do aut blázen,celkem dost se v tom vyzná .řekl mi to co můj kamarád v honda servisu,že by nikdy nešel do peugeota a reneulta,podle něj jsou nejspolehlivější auta korejci a japonci.Není to jediný takový názor se kterým jsmem se setkala.Aje pravda my máme hondu acord již druhou v pořadí a nikdy na ní nebyla žádná porucha,jen běžné věci k udržování.

kristi
25. bře 2008

ja bych taky rekla, ze Korejci a Japonci se dost zlepsili

jajdulak
25. bře 2008

llucinka: A) mozna se budes divit, ale Ceed SW ma z crach testu 5 hvezdicek!! B) Korea je to asi tak jako Ford = Amerika (taky se uz delaji vsude mozne). Ceed SW se monutuje v novem zavodu v Ziline a s Koreou uz to ma spolecne jen sidlo firmy. Tenhle model byl vyvijen s tim, ze ma oslovit predevsim Evropskou klientelu a asi vis, jak si na bezpecnost potrpi treba v nemecku. Neboj, urcite nepatrim k tem, kteri by uprednostnili vybavu nebo barvu auta pred bezpecnosti posadky. Prave bezpescnost hrala u rozhodovani hodne velkou roli. Mezi nama, aby byl clovek v aute v uplnem bezpeci, musel by jezdit tankem.

llucinka
25. bře 2008

No holky, já bych řekla, že Korea a Japonsko je podstatně velký rozdíl. Ve Světu motorů byly crash testy a Kia skončila teda katastrofálně.

llucinka
25. bře 2008

jajdulak: No, to asi každý hledá nejbezpečnější auto. Budiž, je to Tvoje volba, já jen napsala, že bych si takové auto nekoupila. Můj názor.
Konkrétně u mě je barva vozu na jednom z nejposlednějších míst.

zdenko: Honda jsou Japonci a to je rozdíl. 😉