Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

tilly
29. srp 2009

ja moc nevidím rozdiel medzi multivanom a caravelle... autobus ako autobus 😀

a obyč quashquai?

ja by som išla do sharana, ale tak ja s tým jazdiť aj tak nebudem, max. ako spolujazdec, ja som max. spokojná s golfíkom 😀

olivova
29. srp 2009

dakujem za odpovede - a este piste 😅 . My sa rozhodujeme medzi tym renaultom a skodou octavia - kombi, su to takmer totozne auta - co sa do velkosti tyka, ale skoda ma asi o trosicku vacsi kufor. No, nechali sme si nacenit obe, a rozdiel nam v tom vychadza obrovsky - ten z renaultu tak znizil cenu, ze som z toho hotova, tam lieta potom rozdiel skoro 200000 sk. Preto sa pytam. Citala som aj recenzie a nie su velmi stastne...Vobec nemam skusenosti s touto znackou a ani nikto z mojho okolia...

sirinka
29. srp 2009

olivova tak ja by som iste brala radsej tu skodu... 😉

tilly sharan vychadza v testoch dost kazivy...

radka.m.
29. srp 2009

tak my máme renault espace,protože nás je hodně 😀 a velká spokojenost,do škodovky bych nešla z toho důvodu,že je strašně tvrdá,je znát,když se přejede každý kámen 😒

sirinka
29. srp 2009

radka mozno len treba trochu odpustit pneumatiky 😀 😉
ale nie, mm ma tu novu oktavku a je v pohode pohodlna, kamene necitit.

berenika39
29. srp 2009

ahoj, jezdím s WV Sharan. a je fakt dost "kazivý" 😀 (výstižné). jsme s ním moc spokojení, mám ho pro sebe a prcka, manžel má malé auto na cesty do práce, šáronem jezdíme celá rodina. mám ho firemní, tak ten servis nějak přežívám, ale je fakt, že jen vezmu za kliku, tisícovky, někdy i desítky tisíc lítají, hrůza. naposledy klimoška. vytekla. doplnili, zkontrolovali, opravili, 7 tisíc. jezdím, jezdím, vytekla po měsíci. reklamace opravy? paní, kde žijete, to byla mikroskopická trhlina na hadici, kkterou jsme nemohli vidět. musí se to vyměnit. bác. deset tisíc. brzo půjde šáron do světa, jen co vyměním kočárek za golfky....

cena bude dobrá, nechete ho někdo? r.v. 1998, najeto 170tis., leasing končí v květnu 2010 😀 😀 😀 😀

Pro adminy,to není inzerce, jen vtip 😉 😉

sirinka
29. srp 2009

berenika 😀 ty si dobra...

berenika39
29. srp 2009

já to nemyslela vážně. nikomu hodnýmu tady na koňovi bych to neprodala..... 😀

cickamicka
29. srp 2009

ahoj, tak my mame hondu accord a sme s nou naximalne spokojeni 😉 🙂

inka4
29. srp 2009

olivova my mame este len vyse polroka renault clio grandtour a zatim ok.no po takom kratkom case by sa este nemal vobec kazit, ale priastorovo je super a kraaaasny štylovy dizajn..no dufam ze sa nebude kazit 😉 zatim velka spokojnost a s3vybavou to vyslo 400.000sk ale teraz su asi zlavy

miroslava89
29. srp 2009

ahojte... nenapada vas nejake nove auto ktore nie je velmi dlhe? take malicke sikovne ale 5dverove...

inka4
29. srp 2009

miroslava c3 je mala. ted je v akcii ak este je plna vybava za 300.000sk...dobra cenaaj navigacia zdarma

cickamicka
29. srp 2009

miroslava: alebo toyota yaris 5dverova, take male a celkom sikovne auticko

soanpe
29. srp 2009

no s tou škodovkou mám stejný pocity jako radka 😖
přítel má octavii a já audi A4 avant (kombi)
octávka je lepší,že má velký kufr, ale je hrooozně nepohodlná.na A4 mám sportovní sedačky, takže pohodlné tvarovaá sedadla 😎 ale chci něco většího. protože pro bytelnost a všechny ty bezpečnostní zony atd.je malý kufr ☹
asi bych šla do nějakýho Vita nebo Viana kvůli tomu, že když bude druhý dítě nebo naložím ségry s dětma, atk se naskládáme a můžeme na vejlet. Do A4 složím 2 děti a 2 dospělé, 1 kočár a konec 😒
přemýšlela jsem i o Touranu 7místném, ale ty provizorní sedačky jsou na úkor kufru,a sedící na nich by museli mít tak 140cm, aby se tam vešli 😀

miroslava89
29. srp 2009

inka citroen C3 nie na tie mam zle spomienky... 😅

cickamicka ta toyota sa paci aj mne ale chlapi maju na nu divny nazor teda aspon ten moj...

soanpe vy to mate presne naopak ako je u nas 😅 😀 ja octavka a manzel audinka A4avantka.. len tej octavky sa chceme zbavit a ja si neviem vybrat auto..

berenika39
29. srp 2009

...to já bych si auto uměla vybrat....ale musel by někdo vybrat peníze ze svého účtu a převést je na můj 😀 😀 😀

olivova
29. srp 2009

miroslava89 - my mame toyotu yaris a musim povedat, ze je to aspon u nas bezproblemove auticko. Ak hladas male auto, ja davam na tento typ len same +++++. V podstate aj manzel.
Lenze teraz sme uz 4-ria a skutocne je to vyslovene male auticko. Hladame nieco vacsie. Tiez sa jej chceme zbavit 😅 a kupit nieco vacsie...
Keby som nemusela pozerat na rozpocet, kupujem tu istu znacku - bezproblemovy servis - rychly (odisiel nam iba central 2x), a hlavne auto - a kupim avensis - to sa mi velmi paci...
No, nejdem snivat 😀. Potrebujem najst trosku viac dobrych referencii na ten renault , ved to nie je mozne, ze maju s nim skoro vsetci majitelia doposial problem 😀. sa smejem, desne sa mi paci, ale samo, nejde o pacenie - toto necham na manzela - len mu pomaham v rozhodovani (o autach viem skoro nic).

soanpe
29. srp 2009

miroslava
my tu octávku chceme zachovat právě kvůli tomu kufru a že málo žere 😀
jinak na pohodlí tam není 😖

jinak kdybych měla neomezené možnosti tak Audi Q7,Volvo XC 90, Volvo C70 cabrio, nebo Audinka v cabriu 😅 jsem na ně trošku vysazená 😕
jo a není špatný Mercedes R a mohla bych pokračovat

z těch realných se mi líbí Passat, ale combi. Jenže opět málo sedaček 😀 Kufr už je mnohem větší než u Audi(ta se konicky směrem nahoru zužuje

tilly
30. srp 2009

olivova, tak keď uvažuješ nad dvomi tak rozdielnymi autami... tam je tých 200000 dosť opodstatnených... do renaultu by som v živote nešla... máme octavku kombi, 2001 ročník, postavili sme s ňou 3 domy, jazdila pre tovar dva krát do týždňa do talianska, potom ako taxík, má dokopy niečo cez 550tis km za sebou a nemá problém okrem bežných výmien a občasných ťukancov, spojka bola menená až po 320tis km... a teraz kebyže ju naleštíme, vymeníme ochytaný volant a páku, stiahneme takých 300tis km, tak to určite predáme lepšie ako 8 ročného renaulta...

ja keď si budem kupovať niekedy v budúcnosti auto len pre seba, tak jedine golf, vychádza mi to na VII radu 😀 ... nemám vyskúšaných veľa áut, ale s golfom som max. spokojná, dobrý dizajn, dobrá výbava, super bezpečnosť, vnútorný priestor tak akurát pre ženu a dve deti... rodinné auto si predstavujem trošinku inak, ale auto pre ženu je to ideálne 😀

tilly
30. srp 2009

a sú kazivé aj sharany s r.v. 2005 a novšie?

soanpe
30. srp 2009

Tilly ptala jsem se chlapa-automaniak- a ty nové sharany jsou podle testů (průzkumu poruchovosti dle servisů) zveřejněných v Německu ne předních místech ve své kategorii.2-3 roky zpětně to byly toyoty

sirinka
30. srp 2009
miroslava89
30. srp 2009

tak mne by peniazky nemali robit problem 😅 ja mam opacny problem neviem vybrat auto 😔 ale akosi zacinam byt zatazena na golfika alebo audinku Q7.. uvidim este..

krembonzur
30. srp 2009

holky, my resime rodinne auto taky-2 dospeli, 2 male decka-2 autosedacky a jeden 16 pubos...jsme docela v koncich...uvazovali jsme o renaultu,ale nakonec jsme od neho upustili a ted fakt netusim...mate nejake tipy?sorry, ale cist 16 stranek nejak nezvladam... 😀 😝 😉

soanpe
30. srp 2009

miroslava
Q7 😵 😵 😵 😵 😵 😵
no ale ten golf je úplně jiná kategorie, takže nechápu nad čím přemýšlíš 😀 😉
já bych se rozhodovala spíš mezi Q7 a XC90 (volvo) bohužel jsem měla možnost ho nějakou dobu řídit 😅 a....no lepší než moje A4 😅 jen mě zaskočily krátké pásy na zadním sedadle 😲 maxi cosi cabrio to málem nepřipoutalo.fakt to tam je s rezervou tak 4-6cm 😅

tilly
30. srp 2009

miroslava, golf a Q7 sú dosť podstatne rozdielne autá 😀 ja by som moc veľké auto pre seba na vozenie nechcela... zas pre rodinu by som nechcela malé auto 😀

sirinka, pozriem to 😉

soanpe
30. srp 2009

tilly
já začínala na peugeotu 106, a rukama mi prošlo několik aut (asi do 10) dnes bych do malého auta nesedla 😅 když porovnám bezpeč.zony u malých aut a těch větších ,tak to mluví za vše.
ale je fakt, že je problém s parkováním ve městě.no ale do centra jezdím metrem,je to rychlejší. ted vzpominám, kdy jsem byla naposled v cenru??? 😅 asi před 8měsíci 😀

miroslava89
31. srp 2009

ja viem ze su podstatne rozdielne auta... to preto lebo jedno vyber manzela a druhe moj vyber 😝
my jedno "velke" auto doma mame ale tak my sa bez dvoch aut neozabime jedn onam nestaci..
lenze ja potrebujem len mini auticko- lebo ja s velkym nezaparkujem ani na prazdne parkovisko 😅 😀 a manzel ma stale ukecava na nieco veelke...
si kupim kolobezku a hotovo 🤐

krembonzur
31. srp 2009

Q7, volvo a spol. jsou trochu mimo me financni schopnosti... 😠
neco kapku levnejsiho?takovou nejakou stredni tridu, pokud teda existuje?? 😉

evita_ij
31. srp 2009

Ahoj, my koupili nedávno Ford FUSION - a je super, hezké středně velké rodinné autíčko. Jsme s ním moc spokojení. Manžel si sice občas posteskne, že se v tom nedá jezdit moc rychle (je to 1,6),ale to jsem já zas ráda, má po závodění, když budem rodiče 😀 😀