Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

maart
27. lis 2009

Musko ahoj...a jak se ten Nissan jmenuje? Mrkla bych na nej...

nevesta
27. lis 2009

My mame Sharan a sme max. spokojny. Plno miesta, super pohodlie 🙂 Spolahlive. Kocik nemusim skladat, proste ho buchnem cely do zadu...

kulimka
27. lis 2009

Ahoj tak my máme Ford Fusion kupovali jsme ho když jsme měli 1dítě, druhé jsme moc neplánovali, ale vlezem se tam i 4. Dokonce s ním byli i v Chorvatsku 2 dospělí a 2 desetileté děti a v pohodě. Je spolehlivé pěkné a za dva roky nebyla jediná porucha.

cmulinko
27. lis 2009

Nase prve auto s manzelom bola stara skodovka z roku 76...kupili sme ho spolocne este ako studenti...po 4 dnoch sme ho majitelovi vratili a ziadali nase tazko naskrabane peniaze spat.Vcelku mame momentalne uz 12-te auto.Manzel je auto maniak a ma potrebu ich menit podla pocasia.Ja uz som to s nim davno vzdala a pravdu povediac uz ma to netrapi...jazdim tym,co aktualne stoji pred domom.Viac menej mame vzdy zahranicne auto nakolko sme v Irsku a tu si naozaj moze kazdy dovolit menit auto kazdy rok.Slovenske auto sme mali noveho ranaulta megana granda 2005 a renaulta espace 2006....napriek vseobecne znamej veci,ze francuzi okrem bagety nerobia nic normalne sme boli nesmierne spokojny...mozno sme ich predali skor ako sa zacali kazit,ale sme v kontakte s novymi majitelmi a nie je problem.Dalsie auta boli irske a presli sme kazdym modelom renault a skoda.Skodu len tak lahko nepredate v Irsku...beru to ako z postkomunistickeho statu...a renault je tu naozaj na kazdom kroku.Tu su viacpocetne rodiny a teda taky espace alebo sharan si seat alhambra je tu bezne vidietIiri sa nepozeraju na znacku,ale na priestor a co najmensi motor...tu tazko zozeniete motor nad 2L.Momentalne jazdime na irskom renault espace....nakolko sme ho kupovali od rodiny co mali 5 deti,tak sme patricne museli zainvestovat do takzvanej rekonstrukcie.Zatial sme spokojny,ale uz boli ohlasi od manzela,ze myslienka na 13-te auto je za dverami.inak nasou srdcovkou je audi Q7,ale zial to je len nas sen.

maart
28. lis 2009

Holky, nikdo dalsi zkusenosti se 7-mi mistnym autem? Co Citroen??? Jsou to dobry auta? Maji taky pekny velky....snad Grand Citroen Piccaso nebo neco takovyho...Peugeot 5008, taky krasa.

nety
28. lis 2009

Maart se sedmimístným Ti neporadím,my máme Citroen Berlingo a do něj se tři sedačky dají úplně v pohodě,o dostatlu místa nemluvě🙂.třeba kočár jsem vozila bez skládání 😀

saska.t
28. lis 2009

znamy maju renault grandscenik 7 miestny a su spokojny dost miesta a zatial spolahlive 😀

garzonka
12. dub 2010

Ja sa pridávám do diskusie, máme 3 deti a nedávno sme si kupili ojazdene auto 6-miestne MAZDA MPV, je super, vraj spolahlive a voláme ho "autobus", straasaaasne vela miesta 😀

juliagregor
12. dub 2010

ahoj, minulý rok sme kupili Fiat Ulysse (2002), zatiaľ OK ...
ak by si chcela vedieť viac napíš mi do IP

bebebrumik
28. kvě 2010

ahojte,kupoval niekto vposlednom case,t.j. nejaký novy model auto, kde sa dozadu zmestia tri autosedacky a je tam aj dostatocný ulozny priestor? Ake auto,typ to je a ako ste s nim zatial spokojne??? 😅

maart
28. kvě 2010

Ha, tema, jak uz jsem psala....Tak my jsme se konecne rozhoupali a mame zaplacenou zalohu na Nissan Qashqai +2.....je to pekny rodinny auto, 5 mist standard a v pripade potreby 7 mist (v "kufru" jsou slozene jeste 2 detske sedacky). Je to opravdu krasne prostorne auto, dobre vybavene, bezpecne. Bohuzel nemuzu jeste napsat, jak se projevilo v praxi, protoze ho budeme mit az v zari 😒 . Mladsi syn se nemuze dockat, uz ted si zamluvil misto v treti rade 😀 .

maart
28. kvě 2010

...ehm...jak = kam 😉

bebebrumik
28. kvě 2010

---dozadu sa zmestia aj tri autosedacky? neinformovali ste sa nahodou?inak aj mne sa toto auto celkom pozdava - zatial len na obrazku... 🙂 😉 😅

maart
29. kvě 2010

@bebebrumik dozadu (na druhou radu 😉 ) se tri sedacky dat daji. Ted jezdime v Oktavce, kam se vejdou a Qashqai je jeste o 2 cm sirsi. Musim rict, ze kdyz jsme v nem jeli, tak jsme na druhe rade meli 2 "podrdelniky" a jednu sedacku pro malou a mista bylo dost. Takze to byl problem byt nemel. Kdyz pojedeme na delsi cestu, tak budou asi decka stejne sedet vsechna vedle sebe....jeste uvidime. Mame stresni nosic, takze mozna 2 ve druhe rade, jedno dite ve treti rade....no poskladame se tam fajnove 🙂 .

bebebrumik
29. kvě 2010

@maart dik, čim dalej tym viac ma presviedca ten nisan... 🙂 😉 Keby aj mojho mužicka 😅

kofa
11. čer 2010

mne sa velmi pači- Nissan Qaskay- sorry neviem ako sa to správne píše... 😝

aero
11. čer 2010

@kofa mne sa páčia všetky /teda skoro/ značky VW 😉

bebebrumik
11. čer 2010

...moj manzelik dnes zapotil, ze sa nesmu davat tri autosedacky dozadu vedla seba/samozrejme aj sa zmestia/.Co je na tom pravdy?

juliagregor
12. čer 2010

počujem prvý krát, ale skúsim pohľadať....
ked sme zisťovali ako sa budeme voziť, tak som písala mail Bazovskému do Telerana na Markíze...a on mi odpovedal, že diaťa môže sedieť na ktoromkoľvek sedadle v aute, teda mimo vodiča, ak sedí na sedačke vyhovujúcemu veku a váhe dieťaťa----

miska002
12. čer 2010

nemozu sa davat len vtedy ak su v tom aute v zadu len 2 x bezpec.pas..........ked je 3x mozu sa dat ..../ak sa zmestia/.... 😝

bebebrumik
12. čer 2010

...dakujem dievcata, idem zrušit mojho "starkeho"... 😉

katarina.banska
9. srp 2010

ahojte, prave vyberame rodinne auto. a rozhodujeme sa medzi Skoda Octavia Combi alebo Golf Variant.
Pre ktore by ste sa rozhodli vy? Mate skusenost s vozidlom? dakujem za rady 🙂 🙂 🙂

consti
9. srp 2010

Katarina já bych si vybrala Golfa, protože ho také mám (i když Golf plus) a Octavia se mi navíc dost blbě řídí. Nevím, nějak mi to auto nesedí 😉 . Zkus si spíš obě dvě auta projet a podle toho se rozhodni 😉 .

elly111
9. srp 2010

Katka ono je to prašť jak uhoď ,Volkswagen, či Škodovka, jazdila som obe a ak už sa musíte rozhodnúť medzi týmito tak radšej VW, s Octaviou sa strašne narobíš, má tvrdé riadenie, nepohodlné sedenie, trpia bedrové kĺby, myslím samozrejme pri dlhších cestách, ja som jazdila denne okolo 200km

emanka
9. srp 2010

@katarina.banska , mali sme Golfa radu 5.. Teraz máme novú Škodu Octaviu Combi, rok výroby 2009. Je to veľké, krásne, pohodlné auto, ktoré sa navyše perfektne riadi, vraj. Nehovorím z vlastnej skúsenosti, priateľ je šofér. Ale on by už Golfa nechcel, ani Variant. Octavia má silný motor, diesel. Ale čo je pre mňa najhlavnejšie, je, že sa tam zmestí kočík, ktorý je dosť veľký. A okrem neho ešte dosť tašiek, ja s malou sme sa pomestili zbalené na mesiac + kočík + trojkolka. A miesta ešte dosť.... 🙂

katarina.banska
9. srp 2010

@emanka dakujem za radu, aj my ideme asi do tej octavky. ma krasne svetla tato nova, aj interier je proste uzasny. velky priestranny. kukali sme aj ine znacky lacnejsie, ale neponukli nam to co octavka. aj mne sa jedna o kufor a o miesto v zadu. 🙂 🙂 🙂 🙂

mysulka
18. říj 2010

@katarina.banska ahojky, prosím Tě, už tu octávku máte? Neboj, nejsem drbnička, ale chtěla bych se zeptat, zda máte sedana a nebo combi, manžel chce kombíka a mně se prostě nelíbí, tak bych radši sedan a chtěla bych vědět, jak je na tom sedan z praktického hlediska kočárek a kolik věcí se mi tam ještě vejde ☹

Jinak i když jsem proti škodovkám, tak po tom, co máme Picasso, u kterého mi už citroen do domu nesmí,tak na škodovky je nejmíň stížností, vlastně, krom skromné výbavy a před. poloosy u superba jsem nenašla nic, co by vadilo,tak jako u ostatních aut podobného vzhledu.

Je jasné, že VW je lepší,ale zase porovnejte cenu za nového passata a octavku,to prostě nejde, jak s cenou náhr. dílů, servisu, ale bohužel i výbavy. Ale pro nás, já na rodičáku a mnažel hasič s tím, že čekáme druhé mímo je prostě spolehlivost a i cena na prvním místě. A jak jsem to počítala na ujeté km, stáří, obsah motoru,kvalitu - tam by byl tedy VW lepší,tak pořád vede octávka 😠 A já jí tak nechtěla 😠

sirinka
18. říj 2010

@mysulka ahoj, mm mal niekolko sluzobnych octaviek, je to podla mna uzasne auto, trosku tvrdsie, to je pravda, ale na to sa da zvyknut. dobre sa riadi, vela sa do neho zmesti, aj ked tri sedacky do zadu skor nie. ak mate moznost vybrat si, urcite by som sla do combika...je to prakticke, zmesti sa tam neskutocne vela veci...odporucam.
ja mam vw touran a to je tiez vyborne rodinne auto...aj tri sedacky vzadu v pohode...

katarina.banska
18. říj 2010

@mysulka
ahoj my mame octaviu ale kombi, takze neviem porovnat aky je kufor v sedane. no v kombi je paradne velky ten kufor. kocik sa da dat v pohode vedla seba, vanicka a kolieska.
my sme velmi spokojni s kombikom. moja rada, daj na manzela a kupte kombik, pri detoch ho ocenis.... fakt velky kufor a cele auto, velke a priestranne. no parada 🙂 🙂 🙂

diddi
18. říj 2010

my mame kiu ceed sw - combi, ma obr kufor 🙂 .....no ja som zalubena do novej kii sportage....a uplne naj do bmw x6 - ale tu si kupime,jedine ak vyhrame sportku - cena je od 80.000 eur 😝 😠