Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

flapi
3. dub 2015

Potřebujeme jiný auto, tak se tak dívám po bazarecha a narazila jsem na Dacia Sandero. Nemáte ho někdo? Jste spokojené? Díky za každý názor

shine2015
3. dub 2015

@flapi manžel tvrdí, že žádnou dacii doma nechce...že pokud auto, tak škodovku, volvo, volswagen....to mu doporučil i pan, který učil na škole a delal diagnostiku pro soudy, opravoval auta celý život a vůbec má i zkušenosti....

hanule82
21. dub 2015

Cauky, my jsme s manzelem vybirali nedavno (tedy spis on vybiral 😅 ), nechteli jsme bazar, protoze pak jen kazdou chvilku je potreba neco opravovat a je to nespolehlive. Pri vyberu nam pomohl tady ten hledac vlevo http://www.carent.cz/nabidka-ojetych-vozu-u-car... , Ondra (manzel) rikal, ze by chtel nejradeji Forda...tak jsme po dlouhem rozhodovani sli do Focuse...a parada - hlavne je super, ze spolehlive, ojete jen trochu a cena docela slusna 😵 Ale nevim, kolik do toho vy chcete dat...Jinak doporucuji koukat na netu na stranky, kde jsou recenze, treba sem jsme se tehdy divali: http://www.cars.cz/autorecenze/ a zrovna na to nase tam byla recenze dobra...no ted koukam na to, na ktere se ptate a recenze na nej jsou takove rozporuplne

axelis
23. dub 2015

Volvo se mi líbí

axelis
28. dub 2015

doplňuji jde o typ xc70 🙂

mirka58
5. srp 2015

ropzhdoně nekupiovat nové auto, podle mě je to dost nevýhodné, raději bych volila ojetinu s menším nájezdema a stářím tak do pěti let

maruskalvodova
28. zář 2015

souhlas s mirka58. koukali jsme na stránkách aaa, protože ti mají takovou nabídku, že si tam snad každý vybere, a máme opla kombíka

alisek
21. říj 2015

@libka1 ahoj, mohu se zeptat zda jste koupili toho citr. picassa? Mám na něj nabídku, na grand piccaso 7míst. ale nevim není to moc velký, taky mám oktávku kombi. díky 😉

sromulenka
15. lis 2015

My máme wolkzvagen passat combika. 2 tdi - Diesel, neboť jezdíme delší trasy, po dálnici a na to je lepší naftový motor. Tohle je opravdu spolehlivé autíčko. Zvládlo 20 h. jízdy v kuse. Dálky. Za s sebou táhlo těžký vlek s autem. Do Alp nás vytáhlo perfektně. Můžu jen doporučit. Do města na takové hopsání a v kolonách máme menší -mercedes benz A 140. Obě auta pětidveřové. Skrz sedačky a lepší manipulaci s dětmi.

sasandokan
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
olex21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jiriprochazka
9. kvě 2016

Za sebe doporučuji Škoda Octavia III 2.0 TDi 4x4 ... jsem naprosto spokojený i celá rodina.

meta123456789
12. črc 2016

My máme Forda S-Maxe. Máme 2 děti, velkého psa, jako rodinné auto je to super. Taky jsme zvažovali kombíka, ale nakonec jsem ráda, že jsme zvolili MPV. Bez problémů se zabalíme na dovolenou, vozíme v létě kola + cyklovozík, v zimě sport saně, lyže...Max pobere vše. A na výlety nemusím skládat kočár, prostě vyndám dítě a kočár frknu do auta 🙂 Spotřeba lehce přes 6 l. Máme ho třetím rokem a zatím ho chválím, kudy chodím 🙂

evly
30. dub 2019

jen k oživení tématu, kdyby někdo zrovna sháněl, prodáváme našeho vymazleného milovaného S-Maxe, který je pro 3 děti (osoby) vzadu naprosto komfortní. Manžel je vymyslo, co se týče výbavy - vyhřívané čelní sklo, sedačka, navigace, telefonování nahlas prostřednictvím auta přes bluetooth, parkovací senzory a tohle auto splnilo očekávání, navíc se nám strašně líbí i vzhledově, černá se zatmavením v kontrastu s červenými zadními světly a červeným podsvícením palubky 🙂 Kdyby měl někdo zájem, mám jej tady v bazaru. A abyste si nemysleli, že chválím jen při prodeji, tak jsme s ním tak spokojeni, že pořizujeme stejné auto, jen o trochu novější s pár dalšími požadavky mého vybíravého manžela 😃