Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

kristi
25. bře 2008
kristi
25. bře 2008

jeste tady:

Kia Cee´d

Velmi sledovaný korejský model nižší střední třídy v nárazovém testu obstál. Může se tak právem chlubit pěti hvězdičkami za ochranu posádky a čtyřmi za ochranu dětí. Velmi dobré hodnocení ve všech aspektech dělá z tohoto modelu jeden z nejbezpečnějších vozů daného segmentu.

Náraz zepředu: 13 b.
Náraz zboku: 16 b.
Náraz do kůlu: 2 b. (simulace nárazu do stromu zboku)
Připomínače pásů: 3 b.
Celkem: 34 b.
Ochrana dětí: 37 b.
Ochrana chodců: 11 b.
Hvězdičky: posádka *****/děti ****/chodci **

kristi
25. bře 2008

u mne je barva teda dulezita, lip se mi auto hleda na parkovisti 😀

llucinka
25. bře 2008

kristi: Říkám, každý ať si vybere co chce. Slyšela jsem zase názory, že Kiu nikdy v životě, tak jsem si z toho vybrala, zhodnotila a ucelila svůl názor. 🙂

zdenka26
25. bře 2008

llucinka já nenapsala že honda nejsou japonci,nevím kde sis to přečetla.Já napsala že si taky myslím že nejspolehlivější auta jsou korejci a japonci 😉

jajdulak
25. bře 2008

llucinka:
http://www.autorevue.cz/default.aspx?section=17...
Hvězdičky: posádka *****/děti ****/chodci **

http://www.kiaclub.cz/msgboard_detail.php?actio...
Kia just got 5 stars, the highest safety rating at EuroNCAP. And it is the first Korean car ever to achieve that.

llucinka
25. bře 2008

Já vám to neberu, klidně si Kiu kupte, bóóóže 😀

kristi
25. bře 2008

jinak abych jeste neco dodala k tematu, nase nove auto bude cca v roce 2010 nova Audi A6, tedka vysla nova A4, dokonalost sama, takze nekdy na podzim bude kombi a cca v tom 2010 bude i nova A6,t ak jsem na to zvedava...dle me se maji auta menit kazde 3 roky

kristi
25. bře 2008

Lluci 😀 😀 😀

jajdulak
25. bře 2008

Ale v zasade souhlasim. Kazdemu se libi neco jineho. Jeste ze tak, predstava, ze po ceste jezdi furt ty same auta 😀 A pak to hledani u obchodaku 😀 😀 😀

petraluk
25. bře 2008

Katharin souhlasím s tebou. Tchán má Ford Galaxy, což je stejný typ jak Multivan a přemýšlíme o tom, že něco takovýho koupíme taky. Úplně bezvadný auto na dovolenou. Spotřebu má taky po městě do 8 l a na dálku i pod 7 l.

Jinak my máme služební novou Octavii a taky bych řekla, že místa tam je dost. Už tam byli i 2 autosedačky a já seděla mezi úplně v pohodě. Ale je pravda, že ty sedadla vzadu mě taky moc nevyhovujou, ale pořád lepší než Fabie. Tu bych nechtěla ani za nic, max. jako auto do města. Na dálku mě vždycky boleli příšerně záda.

Já mam jen do města Seat Arosa, což je tedy hodně malý. Ale vyšlo nás to na super cenu, jen 30tis a při tom se prodávaj kolem 70tis. Po zimě to chceme prodat a uvidíme pro co se nakonec rozhodnem.

Též souhlasím s Japoncema, jsou dobrý. Měli jsme Mazdu 323 a nebyl s ní jedinej problém 😉

llucinka
25. bře 2008

kristi: Mít peníze, taky bych šla do audiny 😀

kristi
25. bře 2008

Lluci, nastesti u ni jde udelat N1, tak nam i neco vratej

llucinka
25. bře 2008

jajdulak: Nebylo jak dřív. Trabant, Lada, Škoda a bylo 😀 A nikdo si nic nezáviděl a nekradl 😀

llucinka
25. bře 2008

petraluk: pro mě je fabka taková nákupní taška a vidím v ní skoro jenom důchodce 😖

llucinka
25. bře 2008

kristi: tak to jooo, to je hnedka pár stovek tisíc ušetřených. Konkrítně u tohoto auta 😀 Cena bude jistě šplhat daleko přes mega, co?

eva4444
25. bře 2008

ahojte
my mame tiez galaxy a je to supeeer. kocik ani nemusim skladat, fakt problem s miestom nemame. mame 1.9tdi a spotrebu okolo 7l, a soferuje sa perfektne, kedze clovek sedi trosku 'vyssie' ako ostatne auta. ked toto dokona tak chceme supermax od fordu, vyzera a jazdi perfektne, ma kopec miesta a fordy su cenovo este akotak oproti audi a pod.

kristi
25. bře 2008

lluci, daleko ani tak moc ne....tak 1,3 to vidim

jajdulak
25. bře 2008

jj, to nebylo: Vyber si jake auto chces. To bylo: Prijd, spi tyden pred Mototechnou a mpozna na tebe neco zbude 😝 😝

kristi
25. bře 2008

jj, vim jak nasi stali frontu na Favorita..... 😉

llucinka
25. bře 2008

jajdulak: Jojo, taťa čekal na své první auto 4 dny 🙂 Mamce doma nic neřekl, že jde pro auto, chtěl to jako překvápko a ona trnula strachy, kde je. Ani nemohl zavolat, jinak by přišel o místo ve frontě 😀

llucinka
25. bře 2008

kristi: Hmm, a barvu máš vybranou ajkou?

kristi
25. bře 2008

ja ne, to vybere asi muz....dost se mi na Audinach libi i cervena, ta je dobra...ale bude to firemni auto, takze to vidim spis na modrou..koukam tedka tady do katalogu a se mi libi Liquid metaliza

janah.
25. bře 2008

To Penzicanka: V pěti se do ocktávky vážně nevejdeme. Právě řešíme, co s autem. Někdo tu nadává na Renaulty, ale my máme clio (na nákup) a nemůžu si ho vynachválit. Teda jen do toho města. Naši už 4 roky taky renault a žádnej problém. Asi půjdeme do grand scénic... Musíme něco většího kvůli autosedačkám 😉

petraluk
25. bře 2008

llucinka mě Fabie nevadí, do města bych jí brala. Já nesnášim všechny ty malý auta jako je ta moje hnusná Arosa. Když mi jí přítel koupil, tak jsme se pěkně chytli, ale na druhou stranu k doktoru s malym mě to doveze. A doufam, že se brzo prodá a koupí nějaký auto normální velikosti 😀

kristi
25. bře 2008

Fabie je do mesta dost v pohode, ja co fakt nesnasim je Ka - to je hrozny auto

petraluk
25. bře 2008

Kdybych si měla pro se be něco vybrat, tak jdu do Mercedesa - B. Je taky vyvýšený, kufr taky dobrý a desing pro mě úplně super 🙂

petraluk
25. bře 2008

Kristi souhlas, to je takový divný 😀

tilly
25. bře 2008

ja len k tomu, čo som písala k tým francúzom, podľa mňa tie staré modely boli fajn, sama som mala saxo a nebol s ním problém... ale tieto nové, čo počujem, tak to ľudia len nadávajú, mám skúsenosť s P 206, 307, 308, 407... a R laguna a megane... ostatné neviem...

k oktavii, v tej starej je fakt strašne málo miesta na zadných sedadlách, to je fakt des, v tejto novej je to OK, ja som zatiaľ no oktavku nič zlé nepočula a to poznám strašne veľa ľudí, čo ju má, vlastne tu v okolí má každý oktaviu a druhé auto väčšinou fabiu, alebo golf, alebo punto...
my jazdíme dosť na spotrebu, ale vždy jadzíme mesto + mimomesto (bývame mimo BA, dochádzame do práce), ale to mimomesto dá tomu autu asi viac zabrať ako to mesto, lebo u nás treba veľa veľa a rýchlo predbiehať 😀
ale vždy máme skvelú spotrebu... napr. ja mám o 1,5 l menej ako moja sestra na takom istom aute...

a aj tá kazivosť áut a pod. ono veľmi záleží aj od majiteľa, resp. vodiča, my máme so sestrou úplne rovnaké autá, len v inej farbe, tá istá výbava, ten istý motor, skrátka až na farbu to isté, ale v akom stave je jej auto a moje, to sa nedá zrovnať...

takže je rozdiel v kazivosti napr. firemných áut (kde sa na tom aute vystrieda 6-7 vodičov), taxíkov a áut, ktoré používa žena ako druhé auto v rodine, alebo deduško, ktorý si auto oprašuje v garáži a jazdí tak na dušičky a na veľkú noc 😀

katharin
25. bře 2008

Petraluk,nezlob se,ale multˇák je něco docela jinýho!!!Pleteš si to se sharanem,nebo seatem alhambra.Tohle včetně toho galaxy je víceméně na jedno brdo.Multivan je vlastně dodávka s praktickým vnitřkem.Je to jako caravelle,nebo transporter,ale ten už je vážně dodávka.