Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

zebricka
12. pro 2008

Ja som mozno len nieco nepochopila, tak sa spytam... Aponchie, ked si pisala o Pathfinderovi, ako si to myslela, ze by si uprednostnila 4x4, kedze hory mate radi? Ved Pathfinder je 4x4... ci myslela si to tak, ze keby si volila akekolvek auto, tak by malo mat 4x4?
A este dodatok pre Komara, nema 171 koni, ale 174... to je detail... 🙂

Co sa tyka Nissanu, tak za zmienku stoji aj Nissan Armada.... 😝

A nepomozem si, aj GMC mi ruky podava... 😀

sirinka
12. pro 2008

ja vyberam podla vybavy...vyhrievane sedadla, elektricke ovladanie, obrovsky kufor a hlavne nech sa v nom dobre sedi.... 😀 a este statistika neporuchovosti....
a ucaroval mi aj landrover
chrysler grand voyager ten novy vyzera super ale nebol nam odporuceny prave kvoli spolahlivosti...

no a teraz kupujeme VW touran highline vybava, tak uvidime...

renault scenic sme mali, bol velmi pohodlny ale v kuse v nom boli nejake drobne poruchy...

aponchie
12. pro 2008

zebricka ja se bavila celkove a pathfindera jsem pak napsala pac jsem si na nej vzpomela 😉 jeste necemu nerozumis? 😀

mikalove
12. pro 2008

my mame Ford focus combi,sme veľmi spokojní,veľa priestoru,všetko pomestíme 😉

aponchie
12. pro 2008

mikalove me se teda taky libi vic combi u nekterych aut,sami mame combi a jsem naprosto spokojena i ta prepazka co tam je je super aspon se na nas nic nevyvali a mezi zadnima sedakama je ten prostredni dil co se dostanes do kufru to me fascinuje nevim proc ,ale strasne se mi to libi 😀 😀

btw k tomu dotazu od pana na Hondu Accord ja myslela tu i tu obe jsou impozantni ve sve velikosti a vubec nevypadaji jak krabice coz se u nekterych aut neda rict.. 😀 a jeste jednu dobu s emi libil SAAB 9000 😵

zebricka
12. pro 2008

Aponchie, uz mi je to vsetko jasne... 😀

komaro
23. únor 2009

Zebricka, no tak s těmi koňmi je to ošemetné, jde o to kd ekdo z nás dvou čerpal a taky jak kdo přepočítal koňskou sílu 😉 Ale to je fuk 🙂

mirka414
3. kvě 2009

dievcata ma niekto skusenosti s Huyndai Gatz?ake su drahe nahradne diely a aky servis?

mirka414
3. kvě 2009

napise mi nejaky expert prosim na auta nieco o tomto modeli ?http://www.hyundai.sk/modely/getz-farby.php
prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.

mywiel
4. kvě 2009

My mame Cirtroën C8 diesel, klima, automaticka prevodovka, senzory na parkovanie, odsuvacie dvere, velky kufor, automatické zapalovanie svetiel, stieracov ked prsi, tempomat,7 miest proste som nadmieru spokojna. 😉

mirka414
4. kvě 2009

juj super,ze si sa ozvala.ja hladam skor malinke auticko vsak vies na obcasne nakupy ku lekarovi a podobne.super je,ze mame servis priamo v dedine...mne by vyhovovalo.juj ake je malinke,take jemnucke,paci sa mi a aj vybava.

sylvar
4. kvě 2009

mirko, my máme Getz, kupovali jsme ho nový, ještě než jsme měli malou, a je super, bezporuchový, servis u nás je super, záruka 6let na kapotu, my máme 1.1 je to slabý,ale dojedem naprosto všude a na dálnici 160 taky jede, když je potřeba 😎

linddi
4. kvě 2009

My máme Octaviu Combi a som maximálne spokojná 😵 , veľké a spoľahlivé 😉

mirka414
4. kvě 2009

oktavku mam doma na sk tu vo svajci potrebujem nieco malinke.oktavku mam uz 10 rokov,predtym som mala feliciu a tiez som bola spokojna.teraz chcem skusit nieco nove.

sirinka
4. kvě 2009

mywiel to vase vyzera super...skoda, ze ja som teraz zamilovana do toho nasho tourana... 😵
ja uz by som male auto ani nechcela...

adulik23
4. kvě 2009

mirka - ja mam hyundai accent a som s nim velmi spokojna. teraz v marci malo 2 roky, ale okrem servisnych prehliadok som nic nemenila, takze neviem ake drahe su nahradne diely.
inac getz uz vraj konci s vyrobou a namiesto neho maju i20. 🙂

tilly
4. kvě 2009

sirinka, v sobotu som susede viezla jej tourana, super, stačilo trošku pridať plyn a predbiehalo sa jedna radosť 😀 fakt super 😉

sirinka
4. kvě 2009

tilly veru...mne sa tiez zapacil na prvy pohlad...aj ked doteraz som uprednostnovala uplne ine typy aut.

martao
4. kvě 2009

My máme 7 miestny Mercedes Vaneo. Sme s ním maximálne spokojní. Hlavne má automat. S manuálom mi to nejde ☹

len.petra
4. kvě 2009

ahojte.. my mame seat alhambra a je to supiiiiiiis 😉 do kufra postavim kocik, bicykel, vagon veci a moze sa vyrazit na vylet .. super auto na leto a dovolenky 😎

susik77
4. kvě 2009

aj my sme uvaz. o seat alhambra. kolkomiestny je? chcela by som do buducna aby sa nam dozadu v poho vosli 2 autosedacky, prip. este 1 clovek.teraz mamwe focus combi, s kt. som velmi spokojna, ale zatial mame iba 1 mimco, tak uvidim ako to zvladn. s 2 😎

susik77
4. kvě 2009

a je lepsi seat alhambra al. ford Galaxy? Mate niekto skusenost?

kristi
4. kvě 2009

my mame octavku v kombiku a asi casem budem audina A6 nebo Mercedes E

len.petra
4. kvě 2009

susik77 no je to 5 miestne auto, ale s tym, ze tie miesta su plnohodnotne, cize ked su na stranach dve autosedacky, tak ked ideme napr so svokrou, tak vzadu v pohode sedim.. a co sa tyka rozdielu medzi galaxy a alhambrou, tak pri tychto autach (sharan, alhambra, galaxy) su diely skoro univerzalne, ale sharan a alhambra su este podobnejsie .. my teraz ideme kupovat druhe auto, ako pre mna, do fitka, planujem skolu a tak aby som nemusela s krabicou behat 😀 ale je to podla mna ideaaaaal 😎

susik77
4. kvě 2009

len-no, to je ono-aby boli vzadu 3 plnohod. miesta-my mame to v strede vzadu polovicne 😖

len.petra
4. kvě 2009

susik77 tak to je na figu,, tie dve a pol miesta 😒

my mozeme mat aj 3 deturence 😀 v pohode by sa vosli.. este mame aj dve pridavne plnohodnotne sedadla, ktore sa daju dat kvazi do kufra .. cize by sme sa aj 7 odviezli,, ale tie mame odlozene, zatial ich nepotrebujeme

sirinka
4. kvě 2009

susik aj v nasom aute vw touran mame vzadu tri plnohodnotne miesta...uz som aj skusala, tri autosedacky vedla seba dam...kedze chceme tri deti 😀

potom uz si len pozri poruchovost aut a podla toho sa rozhodni...podla mna su tieto tri, co vymenovala len.petra tiez velmi podobne...ale pre mna uz prilis velke...

smilers
4. kvě 2009

Ahojky, u nas se kupoval sedmimistny ford galaxy ( jezdi s tim manzel, takze dve zadni sedacky mame doma, pac je to zbytecne) 😀 hold jsme velka rodina, spokojenost nade vse