Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

bambi09
10. srp 2009

nedá,ak nechceš prísť o vodičák 😒
a prečo na iné fórum,tu sme sliepky?? 😀 😕

krasuliak
10. srp 2009

aaaalee nieee sliepky ! len zeny 😀 😀 😀

bambi09
10. srp 2009

a-ha,no veď preto... 😀 😀 😀 😉 😝

nikanika28
10. srp 2009

krasuliak, skor 2liter, my mame 1.6 focusa a je to dost lenive na moj vkus a zere to jak diva svina 😅 😅 . V januari sme kupili nove auto a ideme ho asi menit..

krasuliak
10. srp 2009

preco to zere ved kamos ma 1,6 a dnes mi prave rozpraval ze mu zje tak 7l tak o je v pohode a to auto.

bambi09
10. srp 2009

nikanika 😕 😕 😕 my máme 2,9-nu,to sa asi nedoplatíme 😀 😀 a na Felde sme mali 1,9 a priemer sme mali 6 litrov/na 100km,tak uvidíííme 😉 aby sme aj my nemenili 😝 😝

lennis
10. srp 2009

hoj, taky uvažujeme o novým autě´.....Mně se moc líbí Focus v combíku, u manži vede octavia combi, nejsme rozhodnuti, ale 19 z 20 lidí, kterých se ptáme, co mají něco dočinění s autama, tak jednoznačně OCTAVIA.
Manžel pracuje v škodě, takže uvažujeme i o Yetim, teď na podzim budou v akci pro zaměstnance a půjdou hodně ven, zatím je mají jen V.I.P. Ale jsou to krásný auta. Měla jsem možnost ho prolízt skrz na skrz a jet s ním a prostě super.

nikanika28
10. srp 2009

no nam cez 8 😕

bambi09
10. srp 2009

lennis,ja by som brala tú Octavku 🙂 😉 alebo aj Yetiho 😕

sirinka
10. srp 2009

bambi my sme kupili na sk tourana 4rocny vo vybave highline za 300tis...motor 1.9 a priemerna spotreba nieco cez 5litrov.... 😉

nikanika28
10. srp 2009

bambi, my sme mali predtym octavku kombikovu 1.9nacipovanu....to bolo delo 😵 😵 a zralo to tak 5.5-6 🙂 😎 .

bambi09
10. srp 2009

krasuliak,pekné,len tá cena 😕 😕 😕 my sme to naše kúpili za 6.200,dovezené z Francúzska,ale ak na to máš,tak prečo nie 🙂 😉

lennis
10. srp 2009

no, vypadá to na octávku, 1.9 max 2 roky starou, ale Pasat v černý barvě 😀 by stál za to, já jsem na černý auta 😵 😵 😵 ale asi to tak dopadne, naše Felička dojíždí, je to 1.6, ale odpich má furt super a kam se hrabe kdejaký auto, škoda,ž e je rezatá 😔 😔 😔

sirinka
10. srp 2009

nikanika inac aj to nase je nacipovane...vtedy maju lepsiu spotrebu..

nikanika28
10. srp 2009

hej pekne, ale 140.000km...to uz je dost, aj ked je to diesel ... by som sa toho bala ja osobne..ale auto samo o sebe... celkom ujde

bambi09
10. srp 2009

keď v bazáre v BA predávajú s 300.000km a pretočia to,tak toto je ok,ak sú tie km skutočné 😝
a diesel fakt viac vydrží a menej žerie,keby mám na nové,tak Touran,Sharan alebo Passat vyhrá,alebo aj tá Octavka,my sme aj na jazdené mali finančný limit 😝 😝 😝

olivova
28. srp 2009

ahojte, velmi rada by som od vas nazor 😎 . Chceme si kupit vacsie auto, a velmi super ponuku nam dali z Renaultu - Megane Grandtour (tusim sa to tak nejak pise). Mohli by ste , tie co mate renault napisat dake recenzie? Vela sa to auto kazilo?
Na jednej strane sa ho bojim - ked kde tu citam, na druhej strane to auto vyzera dobre, velke , priestranne, super vybava, a k tomu ta ponuka - o dost nizsia ako v cenniku (tak neviem, ci ho tak velmi chce predat....)

zuzik.3
28. srp 2009

krasuliak, my jsme se taky rozhodovali mezi c-maxem a versem 🙂 A vyhrálo to verso, přijde mi hezčí a prej spolehlivější. Pro mě bylo rozhodující, že v c-maxu nešla pevně připoutat autosedačka díky šikmému sklonu opěradel 😒

sirinka
28. srp 2009

olivova mm jazdil na sluzobnom scenicu a stale sa na nom kazili nejake blbosti, elektronika. ale inac jazdilo super.

duska1122
28. srp 2009

ahoj my mame tiez verso je to super auto s malou spotrebou a nekazi sa stale ako renaulty a citroeny.

bebel
28. srp 2009

Olivova....moji rodičia majú 1,9 nafťák s turbom a po 100 000 km na ňom v kuse niečo odchádza a je skoro stále odpálené a odvezené odťahovkou do servisu.
My máme detto len 1,4 benzín , najazdených už 98000 km a zatiaľ okrem predného okna, kde sa nám odlepilo tesnenie s ním nič nebolo.

bebel
28. srp 2009

Momentálne čakáme 4. člena rodiny, tak zvažujeme, že kúpime Ford Calebo S- Max alebo Mondeo combi alebo Toyotu avensis combi alebo Nissan Qashquai+2

tilly
28. srp 2009

hmm, mm si vymyslel, že on chce VW multivan... takže sa "teším", že mi domov dotrepe kamión...

ozaj, máte niekto skúsenosť s tým quashquaiom? tatko predáva svoju 307 a potrebuje niečo vyššie, ideálne 4x4, keďže bývajú na kopci a v zime je to tam niekedy o život... a keby ste niekto chceli čiernu 307, 2003 ročník, kľudne píšte do IP 😉

tilly
28. srp 2009

hmmm, tá mazda je pekná

sirinka
28. srp 2009

tilly ten multivan hrozi aj nam...mm ho uz ma vyhliadnuty, ze ked pride dalsie babo 😀

sirinka
28. srp 2009

tilly a teraz som si spomenula, ze on vlastne uz presedlal na VW caravelle...takze uvidime... 😝

soanpe
28. srp 2009

bebel
Qashquai+2 nebrat.je tam stááášně málo místa, 2 dětské sedačky a ví se nevejde.ty +2 sedačky jsou nouzové 😝

markiza
28. srp 2009

my mame seat alhambra a sme s nim maximalne spokojni. 😉

mirustek1
29. srp 2009

olivova-ja mam Renault Scenic,ci ako sa to pise,ani poriadne neviem,uz asi rok a zatial je uplne v pohode,mala som pokazene len niake capy,ja sa tomu nerozumiem,jazdi sa mi na nom super,ma dost velky kufor,zatial ho vobec nechcem menit,lebo nieje najmensie,tak sa mi to zda bezpecnejsie,pacia sa mi sice este vacsie auta,muz ma velke,ale mne sa zle na takom chodi,ide aj o zvyk