Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

miroslava89
31. srp 2009

krembonzur renault laguna combi?..ford focus..

krembonzur
31. srp 2009

miri-na renault jsme uz koukali, dokonce jsme meli predbeznou smlouvu, ale pak jsme od toho ustoupili, proste ja nechci franc. kazive auto... 😀 ford- no musim to s muzem probrat-diky za tip... 😉

miroslava89
31. srp 2009

krembonzur prve dve auta co ma napadli... a este potom mozno skoda superb combi len cenovo neviem ako to je..
a nemas zaco😉

krembonzur
31. srp 2009

miri-no nevim,jestli bychom se vlezli do skody superb combi-misto v kufru urco super, ale 2 detske sedacky a ja mezi ne vklinena-no nevim nevim... 😀

miroslava89
31. srp 2009

krembonzur mna len tak napadlo vyzera byt tiez dost velke🙂..

soanpe
31. srp 2009

krembonzur
já nostalgicky vzpomínám na mého peugeotka 106.to byl držák,dokonce jezdil bez oleje 😕 😀
se v servisu hooodně divili 😀 😀 😀

ronikacz
31. srp 2009

Ahoj, tak my uz 8 rokov jazdime vo Volve. Uz sme vystriedali tri, posledne je V70 a sme spokojny. Vzdy sme kupovali ojetinu, ale nikdy sme s a autom nemali problem. Co sa tyka spolahlivosti a bezpecnosti, nemam slov - proste nadhera bez akehokolvek stresu- ani raz za tych 8 rokov nebol problem s motorom. Dvere su 2x sirsie ako pri inych autach. proste dobre spolahlive velke rodinne auto.

tilly
31. srp 2009

soanpe, moje prvé auto bol citroen saxo, čo je skoro to isté ako 106, tiež na neho nostalgicky spomínam...

úplne malé auto by som už nechela, ale ani úplne veľké, takú nižšiu strednú kategóriu, samozrejme s piatimi hviezdami od euro NCAP 😉

consti
31. srp 2009

soanpe peugeotekl 106 byl také můj miláček 😵 !!
Jinak my půjdeme asi do Golfa plus 😉 . Ale kdybychom si mohli vybrat a neohlíželi se na cenu, tak by vyhrál Touran 😵 😉. Golfík se mi ale líbí moooc a je to takové autíko tak akorát 😉 .

erikasadek
31. srp 2009

ja nedam na nase auticko dopustit.... ford S max... odporucam... kazdemu , s celkovou vybavou , cesta , je , pohodlna, a co sa tyka batoziny , tak kufor je, obrovsky.. naozajstne rodinne auto.. spolahlive.... 😉

aji
31. srp 2009

Nedávno jsme si pořídili Renault Scenic Grandtour a jsme maximálně spokojený 😵
Děti zatím nemáme, ale o mimi se snažíme, takže jsme chtěli auto vyměnit dřív, než budeme mít mimčo (kvůli financím). Teďka jsme auto vyzkoušeli, když jsme vezli dva synovce v autosedačkách a babičku + já a přítel + mraky krámů a kočár na mladšího a byla to pohoda. Všechno se vešlo a každej pohodlně seděl.
Takže doporučuju!!! 😉

mirustek1
31. srp 2009

ronikacz-aj moj muz ma Volvo XC80 a super sa mu na nom jazdi a yslim si je naozaj dost bezpecne aj pre svoju velkost

krembonzur
31. srp 2009

no ja jsem hlavne takova antiridicka, takze jsem zvedava, jak to zvladnu-sice mam ridicak od 18, ale jezdim,jen kdyz musim-takze skoro vubec, ale s 2 malyma detma to asi jinak nepujde...diky za tipy.. 😉

krembonzur
31. srp 2009

erika-diky za tip, uz jsem koukala na stranky fordu 🙂 hele a jaky je ten C max?nevis, je tam nejaky megy rozdil? 🙂

erikasadek
31. srp 2009

osobne ti mozem povedat zeje velky rozdiel, s max mozes mat aj 7 miestny, hravo trva topar sekund, staci len tahat za akoby maslu a sedadlo vyjde samo...
a je omnoho priestranejsi..
c max vyzera byt s predu ako s max aleani dlazka ani vybavenie nie je to iste, my sme mali pred tym, ford focus a C max vyzeral s vnutra ako focus, aspon pre mna aj mojho muza..

ked sme zbadali pred rokmi ako vysiel s max a sadli do neho nedalo sa porovnat, ani pohada auta si vysoko, ako posadena, pohodlne, a velky priestot; my sme mali stastie ze nas bol vystavny kus, na parizskom salone, takzemal vsetko co ako auto moze mat vybavenie, panoramaticka strecha uzasna vec.. je svetly, a priestranejsie.. a moj muz si ho este stale nevie vynachvalit.. hlavne palubny pocitac... ked je sam tak ked ho zle pochopi, tak mu vynada, a hlas sa opyta nato slusne, pardon, nerozumel, som vasmu rozkazu.. 😀
a hned je kludny.. 😀

ale nie, je to vyborne auto, po technickej stranke, a aj co sa konfortu tyka....
teraz sme boli, moj muz ja, + 2 deti, a s nami Dvaja dospeli, + vela batoziny, kocik, postelka, + 5 kufrov a v pohode.. 😉

krembonzur
31. srp 2009

erika-diky moc...jen co dorazi muz domu, hned mu ho ukazuju...na tech strankach fordu totiz toho moc nepsali-myslim o rozdilu mezi s max a c max... 🙂 😉

erikasadek
31. srp 2009

http://www.auto-evasion.com/essais/techniques_f...
neviem ci ti to pomoze, ale tu to bolo auto roka, 2007, vo francuzsku.. takze urcite nie je na zahodenie, a ako vidis aj na foto je preistranne.. 😉

nenapisu, treba si vyskusat.. sadnut a popozerat; ale ver ak sadnes do s max a c mac , uz len volnym okom je velky rozdiel.. 😉

bella888
31. srp 2009

no ja by som octaviu nebrala ani zadarmo lebo u nas v ba sa kradnu jak teple rozky...skoda superb nova je super ..tu ma svokra , priatel ma skoda superb starsi model benzin super auto a ja mam kia opirus benzin , nikto nevie co to je ako to vyzera ale ja a krpec sme nadmieru spokojny,sice to vela papa ale kaslat na to hlavne je bezpecnost na prvom mieste :o)))

libka1
6. zář 2009

my by sme chceli kupit skodu octaviu combi alebo ford focus... ake mate skusenosti s octaviou kto ju mate? je dostatocne priestranna? myslim tu combi...
a este otazka na financovanie, nemame celu ciastku, tak musime vymysliet nejake riesenie s uverom, ako ste to riesili vy? 😉

sirinka
6. zář 2009

libka my mame...teda mm ma sluzobnu a je dost velka...pomesti sa nam tam kocik, cestovna postielka aj tasky ak treba...

libka1
8. zář 2009

dakujem 😉

vinifera
8. zář 2009

Ako rodinné auto by som odporučila Renault megane scenic Grandtour. Je to dizajnovo veľmi pekný combi. Robia ich už od objemu 1,5 Dci. Čo ani nie je také pažravé. Sú to už novšie motory takže aj menší objem v pohode utiahne väčšie auto. Keď sú vzadu dve sedačky tak si tam dospelý ešte celkom pohodlne sadne. Teda oproti iným autám 😀
Potom by som skúsila Volvo V 70. Je to starší model. Ale inak Volvá aj napriek tomu, že vyzerajú jak krabice tak sú veľmi komfortné a pohodlné autá s obrovským kufrom. Bezpečné. Videla som z neho totalku. Bolo to celkom vpohode.
Ja osobne jazdím na Audi A 6 Avant. Obrovský kufor na nezaplatenie. Môžem odporučiť. Mam 2,5 TDi 4x4 automat. Zbytočne pažravé. Ale motor 2,4 benzín manuál je celkom pohoda. To sa dá uživiť.🙂

erikasadek
8. zář 2009

a este , ak by sme uz nemali , auto.; tak sme , rozmyslali nad tymto krasne, a spolahlive.;
PEUGEOT 807
http://www.peugeot.fr/produits/807/Monospace/

tilly
8. zář 2009

bella, ani nehovor, my máme s mužom dve najkradnutejšie autá.. ale tak zlodeji asi vedia, čo je dobré 😀

libka, do oktavky sa v pohode nabalíte, ná naša toho už odviezla... a financovanie má škodovka aj na tretiny 😉

bella888
20. zář 2009

tilly: ha ha tak drzim palce aby vam vase auticka co najdlhsie stali pod oknami 😀

aponchie
20. zář 2009

se ted bavime s kamoskou jake jsou vubec splatky na auto kdyz si nekdo bere priklad auto skoda za 350tisic a da treba 100tisic hotove jak to pak je?to musi mit vlastne i havarijni vsecko a kolik je ta mesicni castka a na jak dlouho cca?

zrzulka
20. zář 2009

Ked padla u nas otazka kupy noveho auta kvoli tomu ze sme sa rozrastli tak muz velmi tuzil po Octavke. kamosi mu vsak poradili nech kupi Forda, je lacnejsi a ponuka takmer ten isty komford ako Octavka. A naozaj sme s nim nadmieru spokojni. Kupili sme Focus combi. Kufor obrovsky. Zmesti sa nam tam kocik, postielka aj krmiaca stolicka ked s malou niekam ideme. A kopec veci lebo ja aj ked ideme na vikend mimo dom beriem polku domu. ocenujem aj to ze malu mozem v pohode v kufri prebalit. urcite existuju aj lepsie rodinne auticka ale my na Ford Focus nedame dopustit.

tilly
21. zář 2009

bella, ja svoje garážujem a mužove je už v takom stave, že by ho žiadny zlodej nechcel, ale je pravda, že pri nákupných centrách a pri robote to parkujem tak, aby boli na blízku kamery alebo aby som si ho videla + tajný vypínač... 😀

my sme sa včera dohodli s mm, že keď sa konečne dostaneme k tomu, že vymeníme ten jeho traktor, tak jedine druhú oktavku, lebo uvažovali sme nad multivanom alebo sharanom, ale bolo by to asi zbytočné...

maart
27. lis 2009

Holky, rada bych obnovila tohle tema....ted mame Skoda Octavia, ale premyslime, ze bychom sli do jineho auta. Mame 3 deti a zda se nam, ze jak rostou, zacinaji se vzadu tisnit + narvat tam 3 sedacky je umeni. Narveme je tam teda, ale stezi 😒 . Poradte pekne, spolehlive a kvalitni auto pro velkou rodinu....chceme neco se 6-7 sedackami, ani nevim, jak to je - proste ve predu ridic + spolujezdec a vzadu 2 rady sedadel, ale tak, aby se v pripade nutnosti daly dat deti do jedne rady a tu druhou radu sedacek bez problemu schovat (aby se nemusely uplne vyndavat). Kdyz jedeme vsichni, tak uz nemuzeme absolutne nikoho nabrat, coz je obcas skoda. Vetsim autem by se to vyresilo.
Pripadne nejakeho dobreho prodejce v Praze? Ale to uz chci asi moc, ze...tak aspon rada, ktere auto. Dky 🙂 .

musko
27. lis 2009

maart - vybehol teraz nejký nový Nissan, sme ho s mužom pozerali a páčil sa nám 🙂 . Tiež máme Octaviu kombi tour, zatiaľ nám stačí, ale keby náhadou bolo tretie dieťa, tak by sme asi museli tiež do niečoho vačšieho. Tak sa pozriem na to čo doporučia iní aj tu 🙂