Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

saskarisko
24. čer 2008

Cukricek11 - my ho mame, osobne som s nim spokojna. Len pozor na rezervu, je upevnena zo spodu auta len takym srobom, takze ak raz nahodou dostane defekt, a budete ju menit, casto ju kontrolujte, lebo potom ma tendenciu vypadnut 😖

mywiel
24. čer 2008

Citroen C8 😉 🙂

cukricek11
24. čer 2008

saskarisko,dik,tak dufam,ze aj nam dobre posluzi 😉 🙂

miriamkac
24. čer 2008

maart neviem, ci vozis vsetky deti v autosedackach, ale treba pozriet, ci ma oktavka v zadu trojbodovy pas, lebo inak tam dieta nepriputas ani v podsedaku 🙂 ...
My mame Renault Megane Scenic a tam ma aj stredne sedadlo trojbodak, takze my vozime tri deti v autosedackach vzadu bez problemov 🙂
A este tam poskladame aj dvojkocik.... 🙂

susik77 a preco nie obe deti (ked budu 😉 ) nedat dozadu? My sa tak vozime od narodenia chlapcov...vsetci traja vzadu 😉

ivana98
24. čer 2008

tilly, myslis golf variant V? nad tym prave uvazujeme...spytaj sa, mozno ti niekto bude vediet odpovedat 😎
ja zase dumam, ci je lepsi golf alebo ten hyundai.

inak.. na autosedacky sa pouziva upevnenie isofix alebo ine? nech viem, na co davat pozor... 😅

maart
24. čer 2008

Ano ano Miriam, ta Octavka ma trojbodovy pas, to uz je ve standardu, takze pohoda. Pristi tyden uz auticko budeme mit, tak jsem zvedava, jestli tam ty deti nebudou jako sardinky. Kluci maji takove ty sedacky do 36 kg, mala je jeste ve vajicku. Pak hned v sobotu jedeme 1000 km.....dam vedet, jak to slo 🙂 .

peja
27. čer 2008

tilly 😉 ja tiez viem, ze s peugeotmi su problemy, presne ako hovoris, des-bes,
ale vyzera to tak, ze nasho sa zbavime raz a navzdy a nahradi ho toyotka avensis ... takze by som privitala skusenosti s nou, zatial mam len dobre referencie...

golfy su vraj dobre auticka 😉

nad citroenom by som tiez velmi uvazovala, ci kupit, alebo nie... Ja som skor za to nie, lebo peugeot/citroen jeden koncern, tym padom neverim ani im 😖

inak vo vseobecnosti je teraz dost tazke vybrat auto, ktore by bolo uplne 100%-ne, vsade je uz tooooolko elektroniky, .... a to ked sa raz zacne kazit, tak dovi-dopo 😝 😀

schnek
27. čer 2008

my jsme koupili Peugeot 406 combi 😵 r 2000, málo jetej, super výbava včetně GPS a hlavně ten mega kufr 😵 😵 😵 bezproroblému bych tam dostala kočár i na dvočata 😀 a strašně málo žere, dokonce míň, než minulý auto a to mají stejnej obsah, takže skutečně skvělá koupě 😵

kristi
27. čer 2008

mne se 406 taky strasne libila, ale muz ji nechtel, tak mame Octavku RS a velka spokojenost

tilly
27. čer 2008

ivana, peja, ja mám golf V, nie variant, len som sa chcela niečo opýtať niekoho kto ho má tiež, ale už sa to vyriešilo 😀
ja som s ním veľmi spokojná, len mám 1,4 benzín a je to dosť málo, som zvyknutá na 110 koňový dízel a keď pustím v tejto 1,4 klímu, tak pri predbiehaní tomu autu musím pomáhať 😀 ale šikovnému vodičovi to nevadí 😀
ale nemyslím si, že je to rodinné auto, je to výborné druhé auto do rodiny, my s malým sa tam v pohodke odvezieme, ale som zvedavá, ako s ním zvládneme chorvátsko, lebo s našou čiernou lady oktáviou ísť nechcem, predsa len golfík je modernejší, má dvojzónovú klimošku a 10 ABG keby náhodou niečo 😀
ja som rada, že som si ho kúpila, aj keď pôvodne som chcela niečo úúúplne iné, chcela som niečo veľké, najlepšie kombi alebo van a hlavne som chcela dízel a skončila som pri malom benziňáku 😀

schnek
27. čer 2008

jo a ještě moc oceňuju (nevím, jestli to mají i ostatní combi) - v kufru v podlaze jsou 4 oka a do těch se zachytne taková elastická síť, takže vám věci nelítají v kufru a hlavně když vezeme psa, tak to tam zapneme, aby na něj nic nepřilítlo 😉

kristi
27. čer 2008

jj, sitka tam je i u nas, my teda mame jeste N1 mrizku, to je na psa nejvic super

schnek
27. čer 2008

to je takový to co se natahne nad zadní sedačky?

kristi
27. čer 2008

to se nenatahne, to tam montuji pri vyrobe a pak ti odectou a vratej DPH

schnek
27. čer 2008

to bude něco jinýho, než myslím. my máme nad zadníma sedadlama po obou stranách takový kotvy, do kterých se chytne ještě vertikální síť 😉

lulu21
28. čer 2008

mi si chceme kupit novu hyundai santa fe, len sa bojim ci to nebude zrat aj travu popri ceste

leva
28. čer 2008

Nemate niektora auto Daciu Logan,to 7 miestne,ak by niekto mal napiste prosim ake mate skusenosti.Dakujem 😉

leva
2. črc 2008

nic 😒

lenand
2. črc 2008

leva ja som sa nanho tiež pitala a boli len zle ohlasi tak neviem 😒

pink_blossom
2. črc 2008

leva: dacii logan nee, má špatné crash testy, je to nekvalitní auto pro nenáročné klienty za dobrý peníz.
Raději investujte např. do 3 roky starého,ale kvalitnějšího vozu, který Vám poskytne záruku bezpečí.Opravdu vím,o čem mluvím!

leva
2. črc 2008

dakujem vam,my ho obkukavame uz dva tyzdne,presne nove a za dobry peniaz,no moc sme sa nedozvedeli o nom,vdaka za rady

lenand
2. črc 2008

mužik ho tiež obkukaval ale každy ho odhovaral a tak ostaneme pri povodnom vybrali sme si kiu ceed sw 🙂

pink_blossom
2. črc 2008

Holky,vážně určitě dacii ne, z důvodu bezpečí. Opravdu se vyplatí investovat. A KIA ano. 😉

leva
2. črc 2008

a ta kia je tiez 7 miestna?

leva
2. črc 2008

jaj,nie uz som pozrela,skoda prave,hladame niake 7 miestne.

lenand
2. črc 2008

skus seat zafira terz sme boli u mužikovho bratranca a oni maju a je 7miestna a su velmi spokojny 🙂

leva
2. črc 2008

vdaka,pozrieme s manzelom,viem ze je opel zafira,je aj seat?

veronika13
2. črc 2008

naši majú Daciu Logan, ale 5-miestnu a sú spokojní, búračku zatiaľ nemali, dúfam,že ani nebudú mať. Záleží od vašich fin. možností...
my máme renault megan combi, a sme max. spokojní, je to diesel, malo spapá, má 4 airbagy...
čo sa týka tých testou, podľa mňa keď do teba napáli nejaký blázon v 150km rýchlosti, tak asi v tom veľký rozdiel nebude, samozrejme, že nemôžeš sedieť v 120-tke alebo autách z tej doby

leva
2. črc 2008

ano ved to,financie,manzel by chcel najlepsie nove,tato dacia 7 miestna bola za dobry peniaz nova,preto sme ho pozerali.No nesuri to tak,tak popozerame,dakujem vam pekne za rady 😉

bambusko
2. črc 2008

mame 4 roky peugeot partner a je spolahlivy, pokazil sa nam akurat tak ventilator. uznavam, ze imidz, nic moc, ani mne sa na zaciatku nepacil, ale je to super auticko. dozadu vojdu v pohode 3 autosedacky, do kufra hocijaky kocik bez skladania a na dovolenku sa tiez balime bez obmedzenia, minuly rok sme brali aj smykacku 😀