Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

herta
12. čer 2008

kristi jako neber si to osobně,ale když nenapíšeš důvod proč na to nadáváš tak nenadávej. 😉 a pro upřesnění dacii nemám aby to tak nevypadalo.
susi když chcete něco většího tak aj seat dělá velký rodinný auto alhambra se to jmenuje.

kristi
12. čer 2008

herta, ja delala dost dlouho u aut a mam najezdeno docela dost, proste pro me to neni spolehlivy auto a jen rikam svuj nazor, to se snad jeste muze, ne? kdybych se proste musela rozhodnout mezi Dacii a Kiou,tak je ma volba jasna.

kristi
12. čer 2008

ja jsem napsala duvod, videla jsem test v autosalonu, staci mi to k tomu, abych rekla co si myslim.

alexandra
12. čer 2008

ford s-max 😉

tlapicka
12. čer 2008

susi, prej stoji nova zafira 600 000 - 700 000. to je hodne... ale my kupujeme ojetiny... to galaxy je jeste o kus vetsi nez zafira.

herta
12. čer 2008

ten důvod jsem tam neviděla a tlapička se ptala a bez odpovědi. 😉 nic proti já fakt nemám ráda když někdo něco takhle pomlouvá.
ale ty testy jsou také zavádějící.když se člověk koukne na bezpečnost u autosedaček na německých stranách adac apod. tak storchenky maj za bezpečnost 0 a za ostatní jako omyvatelnost pohodlnost naberou body a pak nějakej jouda v časopise přeloží půlku a napíše jen konečné body a vznikne tak bezpečná sedačka.bohužel i tak to chodí. 😝
je jasný že auta kolem tý hranice 300tis nebudou mít takový bezpečnostní prvky a nabubřelej interiér jako ty za 800,že.
ale zas určitě lepší dacie než smradlavá škodka která přesluhuje svoje možnosti už 20let. ☹

lenand
12. čer 2008

medzi daciou a kiou je rozdiel aj 100000sk tak aj to rozhoduje tak uvidime

susik77
12. čer 2008

tlapicka: my taky 😉 toho forda sme kupili asi pol roka stareho od autor. predajcu-a bol asi o 250 000 levnejsi jak novy 😉 prvni rok-dva najviac klesa cena 🙂

tlapicka
12. čer 2008

susi, presne! kdybysme byli nekdy bohaty, tak si koupime maximalne jahreswagen. novy nam je lito penez i kdybychom je meli ...

ella1
12. čer 2008

nové auto je najhoršia investícia.vyjdete s ním z predajne a už vám ho za tú cenu nik nekúpi.
my sme kúpili od jednej ojazdené,ona s tým moc nechodila,takže v super stave a za super cenu,lebo ona je bohatá,tak jej to je jedno.máme toyotu rav4 2,0 l,benzín.spotreba je tiež super,lepšia ako čo sme mali predtým alfaromeo.

zuzule
12. čer 2008

AHojky. TAk my máme Renaulta Lagunu (ani starou ani novou - myslím verzi,je to ta prostřední). Je to 1,9 l, spotřeba perfektní, koupili jsme starší, ale neměla moc najeto, takže spokojenost,máme ji už rok a v pohodě.

kitaka
12. čer 2008

ahoj mi máme Renault Espace,diesel,7 miestne a je súúúúúúper

katharin
12. čer 2008

Nemůžu nereagovat,o té dacii si myslím to samé co kristy,jen já teda dodávám,že lepší cokoliv,než dacie nebo renault thalia.Myslím si,že u takového auta mluví za sebe už počáteční cena.Když to stojí nový do 200tis a jiný auta v té samé výbavě o mnohem víc,tak to o něčem asi svědčí ne???A není přece nutný "machrovat" s novým autem i ojetý může být spolehlivější než cokoliv jiného.A podle mě novej logan,nebo thalia určitě není výhra.Za ty prachy bych radši šla třeba do ojeté octavie,nebo jakýhokoliv osobáku.

k.a.t.k.a.
12. čer 2008

volvo S80 TDi a najlepšie automat 😀 krásne, priestranné a pohodlné 😉 nemate pocit že sedíte v autobuse 😀

vrtule83
12. čer 2008

Ahojky mi máme také Renaulta Lagunu 1,6 l, ale starší r.v. 96, máme ji od loňska a velká spokojenost, hlavně pohodlí a spousta místa, řidička nejsem, ale přítel si ji chválí, ale má trochu vyšší spotřebu, což se k velikosti auta dá čekat.

susik77
12. čer 2008

my mame focusa automat 🙂 na dlhe cesty idealny 😉

majina
13. čer 2008

Renauti jsou dobrá auta dokod se s nima něco nastane a nepotřebují opravu ☹ To pak padá prachů! Součástky a náhradní díly jsou děsně drahý! Ale jinak jsou podle mě dobrý! Já chtěla taky Rencla ale bylo mi to rozmluveno 😀

mirip
13. čer 2008

No ja by som povedala že jedným jediným naj autom je toyota, drahé ale výborné a najlepšie nová corolla /máme ju v garáži a výborne sedí za akýchkolvek podmienok a počasia na ceste/ 😵 😵 alebo teraz čo ide reklama toyota prius, má výborné aj šetriace prostriedky, kombinácia motor benzín a etektrina, t.j. do 40Km idete na elektrinu, potom samotné prepne na benzín a ked idete na benzín automaticky sa začína dobíjať baterka elektriny 😀

k.a.t.k.a.
18. čer 2008

je možné že volvo ma kratke pasy na autosedačku? sme kupili prednedavnom novu autosedačku a jedine kde sa ju podarilo ako tak pripnuť bolo v strede 😖 pri oknach teda za vodičom vobec 😠 ... kde by podla spravnosti mala byť autosedačka umiestnená?

sakura77
18. čer 2008

najnovsie vyskumy dokazali-ze prave v strede je najbezpecnejsie

pirlenka
18. čer 2008

Sakuro, fakt?

sakura77
18. čer 2008

vazne,prave som to vcera neikde citala,aj ja som cumela 😉

pirlenka
18. čer 2008

A nemáš ten odkaz? Zajímalo by mě to 😉

sakura77
18. čer 2008

som si to zapamatala,lebo este sa mi muz smial,ze si to miesto v mojom aute musim "dorobit"-mam totiz sportove dvojdverove a vzadu su len dve miesta na sedenie,ziadny stred 🙂

sakura77
18. čer 2008

jaj,to bolo v nejakom casopise alebo novinach,skusim najst,ale neviem

pirlenka
18. čer 2008

Aha, tak to nic, zkusím to najít i na netu, tam to bude určitě taky.
Jinak s tím tvým autem dobrý 😀 Prý dorobit 😀

sakura77
18. čer 2008

nenasla,asi to bolo v novom case,ten vzdy rano vyhadzujem,no

sirinka
18. čer 2008

tak na to stredne sedadlo som prisla celkom instinktivne.... 😀 a mala sa rada pozera kam ideme...inac ja mam fabiu...dobra na jazdenie, hruza v kufri, ledva tam kocik natrepem a muz ma octaviu, ta je supeeer...ta je na naftu, vyborna spotreba. ale ked raz budeme velka rodinka tak chcem chrysler grandvoyager 😵 inac sme boli velmi spokojny aj s renoult scenic...tiez vynikajuce auto a super ulozny priestor, navyse aj bezpecne...

pirlenka
18. čer 2008

Díky, Sakur, jsem se začetla jinde a nehledala jsem. My máme 7místného Espace a sedačku mám za spolujezdcem, ovšem dát jí doprostřed mě napadlo, u oken by cestující měli větší pohodlí.