Spolehlivý přípravek na skvrny. Poraďte

prde_lina
17. únor 2011

Co používáte na skvrny od příkrmů, ovoce atd.? Já mám vyzkoušeno několik věcí (tekutý vanish, Dedra, žlučové mýdlo, ariel odstraňovač skvrn) a musím říct, že nic moc ☹ Neperu to hned, ale nemůžu přece zapínat denně pračku kvůli jednomu bodýčku 😒 Co zabírá vám?

Ještě otázečka - je fakt, že Ariel z Německa pere líp jak náš? Nebo jiný osvědčený německý?

Budu ráda za jakékoli rady - cenově dostupné 🙂

berenika39
17. únor 2011

ahoj. já používala garáž. to, na co jsem se nemohla ani podívat, jak bylo flekaté, dostal manža na hadry.

prde_lina
autor
17. únor 2011

No jo, když to by malá neměla už asi nic na sebe 😀 Z věcí na doma má minimum bez flíčků 😒

helcenka
17. únor 2011

Ahoj,
tak tohle by mě taky zajímalo. Při prvním prckovi jsem vyzkoušela taky kdeco, ale fleky se nevypraly. Vyzkoušela jsem ariel na skvrny, vanish, pak nějaké ekologické enzimy (to už nevím, jak se jmenovaly) a ještě asi dva další přípravky, které mi někdo poradil a nic.
Teď čekáme druhého mimíse, takže mě čeká další kolotoč s praním.... 😝

vojtisek2007
17. únor 2011

tak já skvrnu (když vypadá jakože půjde špatně vyprat) pomažu obyčejným jarem na nádobí - mám starej zubní kartáček, tím to chvilku "pomasíruju" a taky neperu hned, hodím to takhle do koše s prádlem....peru tak 2x týdně....a přidávám do praní ariel profesional - takovej zelenej tekutej - když tam mám víc věcí s flekama....vypral mi i orezlý patentky na bodýčkách, trávu, i š´távu z jahod a třešní....nemám se skrvnama žádnej problém.....bohudík

prde_lina
autor
18. únor 2011

Tak to s tím jarem mě nenapadlo.. A to mažeš skvrnu, když je čerstvá? Já si někdy nějakých fleků všimnu, až když malou večer svlíkám na koupání, jsou pěkně schovaný.. No asi to vyzkouším 🙂 A na kolik pereš?

Já to dělám tak, že flekaté prádlo potřu žlučákem (ale moc nepomáhá), na noc odmočím do horké vody s práškem a ráno ještě postříkám dedrou a vyperu na 40, někdy na 60 (ale to jen věci na doma, u kterých je mi jedno, když trochu vyblednou).. No a stejně spousta fleků zůstala, třeba pomeranč.. 😖

wali
18. únor 2011

holky, tak ja som dostala radu - na škvrny nakvapať citrónovú šťavu a nechať pôsobiť. a fakt, že mi to pomohlo od tých "nevyprateľných" škvŕn. tak to možno niekomu pomôže. a ešte som počula aj prášok do pečiva, že nasypať na škvrnu a zakvapkať vodou, aby sa vytvorila akoby kašička a nechať pôsobiť. ale s týmto konkrétne nemám skúsenosť 🙂 .

prde_lina
autor
18. únor 2011

Wali o tom prášku do pečiva jsem slyšela taky,ale bojím se, aby nevyžral barvu.. Ta citronová šťáva jde i na barevné?

vojtisek2007
18. únor 2011

@prde_lina klidně je pomažu až večer, když skrvnu nezjistím hned....a peru na 40. A s tím práškem do pečiva to dělám když peru záclony, tak přidávám jeden balíček do praní...má to bělit, tak bych to na barevný prádlo asi nematlala.....

anieanne
24. únor 2011

A nějaká rada na zaprané skvrny ? Já když se třeba hodně zakydá při jídle, tak to z něj svléknu, namočím, přeperu jádrovým mýdlem, a pak to jde do pračky s ariel professional. A stejně tam ty skvrny zůstanou... Sice světlejší, ale jsou tam...

malawienka
17. kvě 2012

používám Vanish - něco dám přímo na prádlo a něco ještě k prášku. Fleky mi nezůstávají. Když je něco špinavé moc, tak ten Vanish nechám chvilku působit a až potom to dám prát.

zuzanaa2
22. kvě 2012

Já dám Vanish na skvrnu a šupnu do pračky a vždycky mi zatím všechno vypral. Je super. I borůvky mi vypral z dceřinho trička.

zdenis
4. lis 2016

Obnovuji diskusi - řeším fleky, které se nevypraly na oblečení malého. Nějak moc jsem to neřešila, když se zašpinil, tak jsem dala odmočit, pak prášek, vydrhla v ruce a do pračky. Každopádně fleky zůstaly, měl to na doma, tak mi to nevadilo, ale teď bych ráda oblečení po něm prodala, protože jsme kupovali nové a až na ty skvrny jsou v bezvadném stavu. Zkoušela jsem žlučové mýdlo, Vanish apod. Nezabírá to - napadá vás ještě něco? Děkuji.

jijanka
4. lis 2016

@zdenis Ahoj, řešila jsem nedávno stejný problém. Chtěla jsem věci s fleky dát za směšnou cenu nebo zadarmo, ale i tak nebyl zájem a vyhodit to mi bylo líto. Pak jsem narazila na přípravky na skvrny od Eurony. Napsala jsem si o vzoreček a po vyzkoušení jsem byla nadšená. Začala jsem kupovat i další prací prostředky od Eurony (a nejen to) a jsem maximálně spokojená (už si objednávám sama se slevou přímo od Eurony). A i s běžným pracím prostředkem nebo aviváží je prádlo poznatelně čistější. Vyprala se mi krásně i body, která už byla více zašedlá než bílá. Pokud by jsi chtěla vyzkoušet, ráda pošlu vzoreček 😉

zdenis
4. lis 2016

@jijanka vzoreček beru - ráda vyzkouším 🙂 píšu do IP 🙂 děkuji

kaaacaaatkooo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz