Spoření miminku. Jaké jste založily?

barunka81
15. čer 2008

ahoj, chci se zeptat, chceme male zalozit spoření. Nevíme zda
stavební spoření, nebo zivotní pojistku se spořením....
Můžete poradit??

moba
15. čer 2008

Ahoj Barunka platíme malému životní pojistku se spořením platím e350kč měsíčně máme lvíčka od Generali myslim si že je lepší pro děti životní a úrazové pojištění než stavební, ale je to můj názor

nursik
15. čer 2008

My máme klasika stavebko 😉

unka7
15. čer 2008

Barunko,

rozmyslete si, co od toho očekáváte a jakou částku měsíčně chcete dát.

Nová stavební spoření mají podmínky při vložení 20 000,- státní dotace 3 000,- a zajistíte dcerce výhodné podmínky, když by si chtěla vzít úvěr třeba na byteček.(já vím je to hodně dopředu, ale mělo by se na to myslet). Jinak mají různé akcičky v průběhu roku. Kdyby jste se dostali do tíživé fin. situace, tak nemusíš nic posílat a nebo lze jednorázově vložit na konci roku.

Životní pojištění jsou taky dobrá věc, pokud ho máte založený některý z Vás, tak si zkuste propočítat kolik by stálo přidání dcerky úrazu k vám. Někdy to vyjde levněji. A samozřejmě zbytek penízek dát do vlastního životka. Pak si rozmyslet, jestli kapitálové životní a nebo investiční životní pojištění.

Je spousta dobrých produktů, tak si nechte udělat kalkulace a neuzavírejte hned něco, budete tam rvát penízky dost dlouho. Přeji šťastnou volbu

barunka81
autor
16. čer 2008

holky díky za rady 🙂

liviky
16. čer 2008

já uvažuju a spoření beruška od Komerční banky!nevím,co vy na to ? 😒

nensy
16. čer 2008

jo kamarádka to má liviky a je stím spokojená 😀

liviky
16. čer 2008

no mě se to zatím zdá nej řešení,ale ještě počkám!

nensy
16. čer 2008

tak já taky ještě nic nemám každýmu dávam měsíčně 1000kč stranou 🙂

kristi
16. čer 2008

zatim nic a ani do budoucna s tim nepocitame

liviky
16. čer 2008

a pročpak Kristi?teda jestli to není tajemství 😅

kristi
16. čer 2008

protoze muj muz radsi penize vydelava, nez je nekde uklada

liviky
16. čer 2008

jo,tak to máme doma něco podobnýho 😅
penízky jsou od toho aby se kutálely a užívaly teď a ne aby se na něco čekalo! 😀

nensy
16. čer 2008

no jasně to samé je u nás a že se kutálej 😀

kristi
16. čer 2008

no, asi tak....hlavne v pomeru k inflaci a vlozenym penezum, je to fakt vcelku naprd....

barunka81
autor
16. čer 2008

hm, tak to je asi vec nazoru, s tim sporenim. Nikdo nevi co bude za dvacet let.
muj muz penize take rad vydelava 😉 , ale i uklada 🙂 😉

holly1
16. čer 2008

Ahoj, určitě miminku uzavření stavební spoření, při nějakém srovnání v novinách jsem četla, že letos je nejvýhodnější Buřinka - česká spořitelna, protože miminkům promíjí poplatek za uzavření smlouvy a myslím, že je tam i nějaký bonus. Jinak tam radili, že si člověk má klidně objednat na bezplatnou poradu finančního poradce, který zjistí vaše možnosti a udělá vám nějaký program pro mimi na míru. Tak to asi zkusím.

kristi
16. čer 2008

baru, no prave, ze to nikdo nevi....pred 20 lety bylo sporeni 100 mesicne dostacujici, k 18. clovek dostal tak 35.000. NO, jeslti diteti das ze 20 l et 35.000, tak ti asi moc nepodekuje....

lukin
16. čer 2008

Holky, moc tomu nerozumím, ale vyplatí se vůbec to spoření? Však dneska si za 100 Kč koupíte např. 40 rohlíků, ale za 20 let třeba jen 10.

vrtule83
16. čer 2008

Tak já mám s malou udělanou pojistku dohromady, je to životní s úrazovou a spořením dohromady, 500,- měsíčně z toho 200,- spoření. Lepší než nic, víc zatím dávat nemůžu. Ale je dobré že pokud bychom marodili či byli v nemocnici poj ty dny proplatí.

vrtule83
16. čer 2008

Zapoměla jsem, mám to u Poj. České spořitelny

nursik
16. čer 2008

Berušku u KB máme taky, ale je to jen spořící účet a tuším, že mi říkali, že se to vyplatí tak do celkové částky 20 tisíc.

lendych
16. čer 2008

kristi ja myslim ze podekuje, proc by nemelo podekovat.lepsi prece nez nic 😉 Myslim ze penize jsou dulezity, ale do zivota by se meli davat jine hodnoty Kristi!!!

petraluk
16. čer 2008

Taky nevim,proč by nepoděkovalo. Lepší něco než-li nic 🙂

My tedy klasický pojištění na malýho nemáme. Přijde mi to zbytečný, na to aby se to vyplatilo, bych musela platit aspoň tisícovku měsíčně. Na to aby mu za zlomenou ruku dali 200kč, to tedy platit nehodlam.
Raději má udělaný stavebko a pak máme peníze v různých fondech, kde se tedy rozhodně spořit vyplatí, ale má to svý rizika. Můžou krachnout a nebude nic, na druhou stranu můžu mít ze stovky tísícovku 🙂

kristi
16. čer 2008

tak jsem to nemyslela, to jste doufam, pochopily. Sporit treba 18 let a mit z toho tak malo se proste nevyplati. Zajisteny fondy, statni dluhopisy atd, to je jina, ale sporit se fakt nevyplati

petraluk
16. čer 2008

Tak to Kristi pardon, já to tedy špatně pochopila 🙂 Přesně proto nic takovýho nemáme. To stavebko, je taky jen proto, že je to taková jistota, jinak bychom ho taky nedělali 🙂

lukin
16. čer 2008

kristi: Taky si myslím, že se to nevyplatí, protože hodnota peněz neustále klesá. Přijde mi lepší dát děcku pak nějaké peníze na ruku z našeho účtu např. než spořit i jinde.

lenerka
16. čer 2008

dali jsme jí stavební spoření od Lišky
uvažujeme i o nějakém pojištění životním úrazovém???uvidíme co bude
peněz není moc musíme to zvážit

womenne
16. čer 2008

My sme im spravili poistky v ktorych im vlastne aj šetrime.Su tam aj poisteny keby nahodou niekomu niečo rozbili alebo spravilivečšiu škodu čož je vyhoda kedže chalani su neposedny 😀

nursik
16. čer 2008

My stejně plánujem ty peníze ze stavebka pak použít na úpravy baráku a založíme nový, já od našich taky nedostala žádné závratné peníze, ale jsme 3 sourozenci a ani jsem od nich nic nečekala. Myslím, že pak své děti mohu nějak rozumně podporovat až přijde ten správný čas.

kristi
16. čer 2008

Lukin, asi tak....ja jsem spis pro to, aby se darovalo neco, co neztraci hodnotu..napr. garsonka do zacatku, ale to nevim, zda se nam povede....