Spoření pro mimi. Jaké máte vy? Co je výhodné?

eatygrenee
5. čer 2009

Ahoj, z trošku jiného soudku. Narodilo se nám mimi a přemýšlím nad spořením nebo něčím takovým? popradte, co máte vy, co je výhodné?

alienka24
5. čer 2009

ahoj, mě se sice mimi ještě nenarodilo a asi jentak nenarodí chviličku, ale o spoření pro mimi jsme mluvili a víme že mu budeme spořit už od mala, v dnešní době bych řekla že je to nutnost
my máme investiční spoření a až se nám to narodí někdy tak budeme dávat o nějakou částku více, nemá totiž cenu pořizovat spoření nové když tam už nějaký kapitál mít budeme a bude se to lépe zhodnocovat

alienka24
5. čer 2009

a pokud můžu radit tak si yjisti co nejvíce nabídek a nech si vše pořádně vysvětlit, ne se hned upsat k první věci 😉

eatygrenee
autor
6. čer 2009

právě že zjištuji, že toho je na trhu strašně moc:( a moc se v tom nevyznám. chtěla bych něco na delší dobu a spíš s menším rizikem a co největším zhodnocením peněz

alienka24
6. čer 2009

no my máme investičko od Kapitolu, ale dobrá je prej Allianz pojištovna

eatygrenee
autor
6. čer 2009

a co ČS?

alienka24
6. čer 2009

tam nevím, my jsme s tímhle co máme spokojení a už to nějakou dobu máme takže ta nabídka co je ted už může bejt úplně jiná, ale pokud od nich už třeba něco máte a jste spokojení tak bych tam třeba zůstala 🙂

bubak.gr
9. čer 2009

Dobrý den
Co se týče spoření na dítě slušně zhodnocené s menším rizikem tak je tu spousta stavebních spořitelen ,investičko ano ,ale pro dospělého jako doplňek k penz.poj. Investičko od KAPITOLU je vlastně invest. od KOOPERATIVY tam mohu doporučit produkt 4bn je to super produkt , ovšem výhodný pouze na zajištění přirozené smrti a investování , jiná rizika bych tam nedoporučoval jsou u KOOP velmi drahá. A co se týče Pojišťovny ČS tak tam mohu velmi doporučit produkt FLEXI 2009 je bezkonkurenční na zajištění rizik ,ale co se týče investování bych u něj vynechal. V produktu FLEXI 2009 jdou špičkově pojistit děti za menší častky měsíčně ovšem z velkým kritím rizik.

Pro příklad - chlapec 8 let
Hraje fotbal za klub což nemá vliv na výši pojistného.

- velmi vážná onemocnění - 500 000,-
- smrt úrazem - 50 000,-
- trvalé násl.úrazem - 1 000 000,- s progresí - krát 4
- denní odškodné úraz - 600,-
- DO nad limit stanovený oceňovací tabulkou
- denní odškodné hospitalizace úraz - nemoc - 600,-

smlouva sjednanná na otce ročník 1976

měsíční platba poj. - 319,-

K tomu přidat nějaké rozumné spoření a máte velmi dobře zajištěné dítě.
Mějte ovšem na paměti ,že by měli být zajištěni hlavně rodiče ,mohou nastat situace ,které Vás připravý o příjem
a nebudete schopni platit nájem za bydlení natož šetřit dětem , nemyslím teď ,že příjdete o práci ,ale o vážné nemoci nebo úrazy s trvalými násl.

Nedoporučuji DYNAMIK ČP ,který spoří a pojišťuje zároveň ani jednu s těch dvou věcí nedělá dobře a pokud jo tak za hodně peněz měsíčně.

denysek
11. čer 2009

Ahojky,
Eaty a odkud jsi?Můj přítel dělá právě pro kapitol jak píše alienka a teď mají nový produkt,jmenuje se 6BN a je to komplet pro rodinu,tzn že v tom jsou i miminka 😉 Pro více info stačí napsat do IP.

eatygrenee
autor
12. čer 2009

ahojky, už jsem si dala u ČS 🙂 dik

andreea
10. lis 2009

Zdravím a plně souhlasím s bubakem.Taky jsem financni poradce a pracujeme pro všechny pojišťovny na trhu,pokud potřebujete poradit s jakýmkoliv pojištěním,spořením,investováním,tak napište.Andrea

hhranolka
2. dub 2012

Obnovuji tema... Kdo co mate? Deda z babickou chteji nasi Terezce platit mesicne 500kc - co doporucite?

crca
10. dub 2012

@hhranolka děckám platí babí s dědou spoření od Lišky,ale platí 1000kč,nevím jestli by šla 500kč 😉

vojtisek2007
11. dub 2012

holky co jsem poznala já, tak nejlepší je sejít se s nezávislým finančním poradcem - udělá na míru co potřebujete, není placený žádnou pojišťovnou, spořitelnou ani bankou, takže nevnucuje jen některý produkt....vybere to, co je nejvhodnější... 😉

reruna
11. dub 2012

@hhranolka my máme pro oba kluky stavební spoření s Liškou, dáváme jim každý měsíc 300,- a když jsou peníze, tak ke konci roku můžeš doplatit, aby se dosáhlo na větší státní příspěvek. Kromě toho mají založené oba konto Beruška u KB, je to bez poplatků a je tam nějaký malý úrok, tam dáváme peníze, co dostanou na narozeniny atd. můžeš kdykoli vybírat. A úrazové pojištění máme pro celou rodinu dohromady u Generali. Nejlepší je poptat se známých, jestli neznají nějakého opravdu spolehlivého finančního poradce, který vám nebude nutit produkty, ze kterých má největší výdělek, ale opravdu vám dobře poradí

steffi23
11. dub 2012

Dle mých zkušeností nejlepší Talisman od Avivy. Pojištění s dobrým spořením. 🙂

akral
29. kvě 2012

Ahoj Katko, vybrali jste neco? jsem na tom podobne a nechce se mi patrat... 🙂

mitote
30. kvě 2012

ahoj, my jsme rozhodnuti pro mimi take zalozit sporeni. Pro zacatek si rikame tacek mesicne, ideane aby bylo mozne treba i dosypat kdyz se urodi vic, popr zmenit castku. Predstavovali bychom si sporeni na 18let, ktere ditko proste k plnoletosti dostane pro vstup do zivota. Takze idealne bez rizik, s co nejvetsim zhodnocenim. Uvazovali jsme, jestli i jde treba miminku zalozit stavebni sporeni:..?