Stafilokok chycený v nemocnici

aurinko
31. črc 2008

Ahoj, na to samé jsem se ptala už na beremese, ale poslali mě sem, že mi možná víc poradíte...

Nemáte s tím prevítem taky některá zkušenost? Jak se ho zbavit? Poraďte, prosím.

Od června se léčím v nemocnici s podezřením na Crohnovu chorobu (onemocnění střev). Nejprve jsem akutně navštívila pohotovost, kde jsem na doktora vystrčila zadek... Poslal mě za odborníkem, takže jsem zadek vystrčila už podruhé v jiné nemocnici. Bohužel neměli kolonoskop, tak mě poslali na vyšetření do třetí nemocnice, kde jsem zadek vystrčila dotřetice. Začala jsem brát antibiotika a léky na střevní onemocnění. Během prvního týdne mi otěkal jazyk, to se zlepšilo, ale do 14 dnů se mi mezi nohama objevila hnusná hnisava infekce. Doktor vyloučil, že to je z antibiotik, ale pro jistotu je vysadil. Šla jsem tedy ke své gynekoložce, která se mnou souhlasila, že to může být z antibiotik (Entizol), ale pro jistotu odebrala vzorky na kultivaci. Z té jsme se dozvěděli, že jsem chytla stafilokoka. Už to léčím 10.den (4dny vím, že to je stafilokok a ne alergická reakce), moc se to nehojí.

Mám strach, že to můžu kdykoliv chytit znova.
Dá se to chytnou třeba při porodu nebo opakovaně?
Stalo se to některé z vás také?

Dík Jana-Aurinko

womenne
31. črc 2008

Ahoj no ak je to zlaty stafilokok tak ten je nevyliečitelny občas sa ti prejavi.si vlastne nositelom a nenakaziš nikoho.Moja neter ho takisto chytila v nemocnici a až po polroku jej nan prišli.Najlepšie info ti poda tvoj lekar alebo alergolog

nitka
31. črc 2008

ahoj ja som chytila zlateho a lekarka mi povedala ze ide az do klbov a mozem ostat na vozicku a ja som ho od niekoho chytila

womenne
31. črc 2008

nitka tak to nezavidim a ake maš teraz priznaky?neteri sa to prejavi uzlinami alebo nejakym ochorenim zvečia to je hrdlo.

nitka
31. črc 2008

mne dokopy nic nebolo,obycajna nadcha tak mizrobila vyteri a mala som az dokonca dvoch bacilov

gerena
31. črc 2008

ahojte, ja som si za pracu v nemocnici odniesla ako bonus zlateho stafylokoka v oku................1x-2x v roku sa podrazdi, zapali sa mi oko.....za tyzden prejde, ale inac ok 😀 😀 akurat ze sa ho nikdy nezbavim, a posuchanim oka si ho mozem poprenasat........

aurinko
autor
1. srp 2008

me doktorka rekla, ze to je taky zlaty stafylokok, ale myslela jsem si, ze to mysli ironicky, ze jako zlaty=peknej previt, co porad otravuje... ja ho mam prave mezi nohama, jestli se mi tam bude delat cely zivot, tak to bude strasny!!!

womenne
1. srp 2008

Aurinko bude on je nevyliečitelny ale neboj ked sa teraz preliečiš tak ked sa ti neskor prejavy nemal by byt tak silny aspon podla sestrinych skusenostiach s jej dcerou.Tabletky ti už začali zaberat?Ono je to hnus ked to chytiš od niekoho a hlavne ked to ty nikoho nenakaziš,rozmyšlam potom ako sa prenaša ta nakaza,či sa toda preniest iba obyčajnym sta.a potom pri oslabenej imunite prejde do zlateho?

aurinko
autor
1. srp 2008

me bylo receny, ze jsem ho chytla v nemocnici, uz takhle ani nevim v jaky, kdyz jsem byla ve trech... a to se zase objevi na tom samym miste nebo nekde jinde?

gerena
1. srp 2008

nie, z obycajneho stafylokoka sa nevyklul zlaty, su sice rodinka ale rozne mikrobky.....ono sa to da vzdy preliecit, len zbavit nie, pri oslabenej imunite prepukne
prenasa sa dotykom alebo ked je v dychacich cestach kvapockovou infekciou, nehygenickymi prostriedkami atd

aurinko
autor
1. srp 2008

ja byla v nemocnici na vysetrenich koneciku+strev, pak jsem byla uz jen na dolezeni po anestetikach, tam jsem odhalena nebyla. rekla mi doktorka, ze jsem to dostala do nejake ranky nebo bolacku v tech mistech...

jozef77
31. srp 2008

EXTRAKT s GRAPEFRUITOVYCH JADIEROK, jedine co pomoze!!!!! Jto najsilnejsie prirodne antibiotikum.
Niekde na nete je spomenuta trojkombinacia tychto grap. jadierok s kapucinkou cesnakom medvedim.
Pozrite si to na nete. Prajem krasne uzdravenie