Starostlivosť o dieťa po rozchode rodičov medzi státmi

lummia
20. srp 2012

Dobry den, poradte mi prosim. Som slobodnou matkou 4 rocneho dievcatka. S jej otcom sa nam po siedmych rokoch rozpadol vztah. Teraz uz ma novu rodinu, ma dalsie dieta a ktomu 3 prizenene. Podla posledneho rozsudku je opravneny si malu bravat kazdy druhy vikend. No situacia sa zmenila nedavno sa aj s celou novou rodinou prestahoval do Rakuska, co je az 6 hodin cesty od nas a chce si malu bravat tam. Za nedlho bude sud, lebo sme sa nevedeli dohodnut. Tvrdi ze nema dostatok financii aby ju chodil raz do mesiaca navstevovat, popri tom len donedavna tu bol kazdy jeden vikend ked tu mal svoju novu rodinu. Nechem mu nijako ukryvdit aj v mojom zaujme je aby sa co najviac stykal s nasou dcerou. Podla mna je este prilis mala aby chodila bez omna tak daleko. Ked byvali v nasom meste mala nikdy u nich nechela spat vzdy mi ju vecer vratil alebo ju zaniesol rodicom. Bojim sa ju tam davat aj z toho dovodu ze je dost vybusnej a prudkej povahy a viem ze sa so svojou manzelkou dost casto hadaju, tak isto je pravdepodobne stale zavysli na marihuane. A jeho manzelka je dost nervovo labilna, nema vobec dobru povest v nasom meste a aj ja s nou mam velmi neprijemne skusenosti. Prosila som svojho byvale priatela ze vyhoviem jeho navrhu, ale ked mala trosku podrastie aspon kym pojde do skoly, ved je to uz za dva roky, no on nesuhlasil, chce si ju bravat uz teraz. Napriek vsetkemu co sa medzi nami stalo ma moja dcera otca rada a ja som nebranila nikdy v tom aby boli spolu co najviac aj nad to co stanovil sud. Ale toto sa mi uz zda vela. Kludne si mohol pracu najst aj blizsie. Prosim napiste mi niekto kto ma skusenost so starostlivostou o dieta medzi hranicami? Velmi pekne vopred dakujem 😕